Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako ste to zvládali s deťmi s ročným rozdielom?

poi99
29. feb 2012

Síce som ešte len tehotná, ale dakedy ma chytí pocit strachu ako to bude, keď bude 🙂
Veľmi sa teším a uvedomujem si, že keď už sme sa rozhodli mať rodinu musím rátať aj s takouto možnosťou, ale je dobre počúvnuť rady už skúseného...
aj bez pomoci starých rodičov...
Viem, viem - veľa trpezlivosti.. 🙂
Prosím raďte 🙂

lili777
29. feb 2012

No ja mám rozdiel 1,5 roka. Je to trošku viac, ten rok si v celku dobre ani neviem predstaviť, ale samozrejme, musíš to zvládnuť. Keď som mala nervy na konci, tak som si vždy hovorila, že niektorí ľudia proste deti mať nemôžu a čo by dali za takýto rozdiel. Pri takomto rozdieli ani neviem čo poradiť. Mne najväčší problém robilo, keď som kojila, tak starší vždy potreboval niečo súrne - ísť na WC a podobne. Čo by ti asi dosť uľahčilo život - keby starší vedel sám zaspávať. A naučiť to aj mladšie, ak sa už bude dať. Lebo to bola nočná mora, malý zaspával len pri mne a to trvalo aj hodinu, no kde dať bábo, keď bolo hore? Potichu ležať nehrozilo, ona bola malý škrekúň. To mi spôsobovalo asi tie najväčšie vrásky. Keď som chcela malú uspať a on nemal čas spánku, tak mi tam vykrikoval....a nechápal, že má byť ticho.No srandy kopec🙂
Nebola by lepšia diskusia?

alexandra
29. feb 2012

Ahoj, moji su sice rok a pol, ale moja rada je byt pokojna a snazit sa zapajat starsie do starostlivosti o mladsie, syn mi napriklad pomahal doniest plienocku, podat kefu na vlasky, skusali sme spolu vodu ci sa sestricka neopali, podaval jej hracky, neskor si kotulali lopticku, atd...

manamani1
29. feb 2012

Najtazsim povolanim, je byt rodicom, ale tak vychovavat z ucebnic, a zo skusenosti sa moc neda, pride to samo od seba, UVIDIS!

stvura
29. feb 2012

Mi sme so sestrou do roka (11m) a mama si vzdy chvalila tento rozdiel, pretoze este obe deti su malicke, vies ich rovnako uspat (co pri rok a pol az dvojrocnom rozdiele nie je mozne), starsie este tolko nevymysla, mozes mat tandemove dojcenie, surodenecky kocik, velmi rychle sa ucia jedno od druheho....je to drina, ale skor rozdiel "o krk" je 1.5-2r. Ja mam medzi detmi 25m a teraz budem mat 19m..nejako vyrazne nam stary rodicia nepomahaju, ono ked si spravis nejaky rezim sa to vsetko da zvladnut, neboj.

hori
29. feb 2012

nie je to rada, ale je to konkretna skusenost - obdobia po porode sa neobavaj, budes mat zhruba 3 mesiace "zácviku", pretoze novorodeniatko este nema rezim a tolko nevnima, spinka aj ked starsie vykrikuje... horsie to bude potom... my sme na tom teraz tak, ze 4-mesacna dcerka spi len raz za den, vtedy, kedy aj starsia, zial, inak sa neda, leda ak by od velkej unavy zaspala aj pri hurhaji, co sa obcas stane...
a konkretna rada... starsiu nech v noci riesi manzel/partner, najlepsie v inej izbe, lebo uz nocne kojenie ti bude dost...

pe
29. feb 2012

joj babulky vsetky co to zvladate mate moj obdiv, nas to caka od oktobra, rozdiel bude presne 2 roky a uz teraz mi je zle pri pomysleni ako to zvladnem, ale zase sa aj tesim na to druhe babo 🙂 no ale vacsinou citam rady, ze najlepsie pomaha presny rezim pre obe deti, tak toho sa pokusim nejako drzat, malu hadam dovtedy naucim na nejaky, lebo zatial ho mame taky ledabolo

katren
29. feb 2012

Tak my mame rozdiel medzi Dominikou a Miskom 18mes. a teraz cakame tretie a bude to rozdiel 15 mesiacov.....coho sa ty teda bojis,???
a si tehotna s prvym???ci s kolkym???? je to otazka a tu je tazko radit....mala si zalozit diskusiu.....
ale ak cakate prve, tak by som sa nestrachovala.....

lucia20
29. feb 2012

nam stari rodicia moc nepomahali. poviem ti prvy tyzden o hubu, nez som si zvykla, ale mozem ti povedat, ze prve dva roky druhej dcerky boli nadherne. isla by som do toho este raz. teraz mi kazdy vravi, ze mame dvojicky a baby su uzasne. jasne viac sa hadaju a skriepia, ale to ide vekom, nie rozdielom. vobec to nie je take hrozne ako to vyzera, nie je to take tazke. jednoducho nabehnete na nejaky rezima budete ficat. uvidis, casom este aj susede budes strazit deti. len sa netreba bat a hlavne stresovat. je to krasne mat takto po sebe deticky a hlavne ked ich potom vidis ako si rozumeju a aki su kamarati. to stoji za vsetky nervy na zaciatku. my sme napr. nikdy nepoznali ziarlivost. ani pri jednej. a vsety tak uzasne drzia spolu aj teraz. drzim palce a hlavu hore, je to krasne obdobie. ale odporucam dvojickovsky kocik, aby si nezosedivela. 😀

kaktusik007
25. júl 2012

no ako to zvladnut??? normalne.... ked musis, tak musis 😉 a zvladnes 😵

elen83j
25. júl 2012

neboj zvladneš 😉 a ver radiť sa nedá,každé dieťa je ine.ani mne nikto nepomáha iba tatínek 😀 a zvládam niekedy lepšie,inokedy naopak.mladšiemu idú zúbky a druhý má obdobie vzdoru.pri deťoch sa učíme mi ako ich vychovávať a na každé dieťa platí niečo iné.držím palce 😵

veronyp
25. júl 2012

Ahoj, my mame 17 mesacny rozdiel.. ani nie pol roka. Uprimne - lahke to nie je, ale zas pri detickach nic nie je lahke a "len tak". Urcite sa vsetko da zvladnut, su dni lepsie a dni horsie. Mne pomohli rodicia iba prve dva mesiace a potom sme na nich viac-menej len s manzelom sami, lebo byvame daleko od rodicov.. Starsia velmi ziarlila na mladsieho ale aj to preslo asi po 2 mesiacoch.. vsetko raz prejde.. "nad vodou" ma drzi myslienka, ze ani sa nenazdam a oni vyrastu ze sa mam snazit uzit si tento cas co najviac, lebo to rychlo utecie a ako uz bolo tu napisane.. nie kazdy moze mat deti, tak sa treba tesit a vazit si ze ich mame..
Ja som mala aj mam v noci na starosti mladsieho syna (stale kojim).. a manzel vstane k starsej, ked treba. Mame to takto podelene..
Tiez sme si vytvorili nejaky rezim.. najprv mladsi spal doobeda a poobede ..a starsia dcera len raz cez obed, to bolo neprijemne obdobie, lebo obaja boli hlucni a navzajom sa rusili a budili.. ale asi od 10.mesiaca mladsieho syna som aj jeho naucila spat len raz cez obed a to uz bolo fajn.. aj oddych pre mna.
stale sa sice nevedia az tak spolu hrat ale myslim ze to pride vekom..
Dolezita je aj pomoc zo strany manzela..
Vsetko sa da zvladnut, netreba sa bat 🙂

eliss44
25. júl 2012

ahoj moja mala ma 3.5roka a mali mal teraz v Maji 2roky a uplne super hrajub sa spolu nahanajub a aspon neni jednemu smutno niekedy my to pride ze jeden bez druheho nezaspinkaju 🙂 Proste su to surodency a je to super Aj ja som sa bala ze ako bude mala reagovat ci nebude ziarlit a podobne vecy a vobec nie len si musis vsimat aj malu alebo maleho a zo vsetkym nek ti pomaha pri prebalovani nek Ti poda plienocku a taaaaaak uvidis zvladnes a bude im spolu dobre 🙂
DRZKAM PALCEKY 🙂

luciaq
25. júl 2012

my tiez cakame teraz druhe babo, budeme mat 20 mesacny rozdiel. tiez ma semtam napadaju myslienky ako to zvladnem.ale si hovorim,ze ked to zvladlo tolko zien aj ja to zvladnem. pomozu semtam aj stari rodicia a ratam s tym,ze prve meisace asi budu tazsie, kym sa zabehneme. ale som rada,ze vobec mame syna a dcerka to je ako bonus. pri mojich problemoch co som mala kym som vynosila prve babo som teraz neskutocne stastna,ze nam osud doprial aj druhe dietatko. hlavu hore vsetko sa da ked sa chce