Ako stíhate domácnosť a dve deti?

20nina14
11. nov 2020

Maminky, mam 7 ročnú skolopovinnu dcérku a 1 týždňového synceka. Chcem sa spýtať ako stíhate domácnosť a 2 deti? Manžel ide od pondelka do prace a ja sa bojím ze to nezvládnem. Dakujem

pribinak
11. nov 2020

@20nina14 však 7 ročná ti už určite trosku pomôže.

rebeca40
11. nov 2020

@20nina14 Ver mi zvládneš ja mam 5 deti a pri kazdom som si vravela,ze to nezvladnem 😁

misha666
11. nov 2020

moja mala 6,5 ked sa mi narodil syncek... a zvladala som to uplne v pohode... ved je uz velka... to uz neni babatko ktoremu treba venovat nepretrzitu pozornost.... maleho som uviazala na seba... a robila som vsetko... varila, upratovala, ucila sa s malou...a od 3m maleho som dokonca na 24h tyzdenne robila z domu...muz od vidim do nevidim v robote...

mimaan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
11. nov 2020

@rebeca40 ..no ale toto vážne, ako to dávate? Máte nejaký režim, harmonogram, aké to je, keď ste všetci spolu doma? 🙈 A tiež finančne, nie je to náročné? 🤔 Ja chcem viac detí ako tie dve, ktoré už mám..ale akosi sa bojím...že ako to zvládneme. 🤷

hettinka
11. nov 2020

Ked sa narodil syn, dcera mala 5,5 a manžel bol na týždňovke. Ťažké to bolo, ale prežila som, zvládla. Netreba chcieť robiť všetko na 100%, stanov si priority a ostatné musí počkať.
7-ročná je už velká slečna, hádam ti pomôže aj ona trošku. Mne 5-ročná už veru so všeličím pomáhala.

mogaa
11. nov 2020

@20nina14 veď normálne budeš fungovať ako doteraz....ráno vychystáš malého odvediete dcérku do školy , cestou domov nakúpiš, rýchli obed a keď dieťa spí pospi si aj ty....poobede prechádzka keď pôjdete pre dcérku do školy... ak je novorodenec nespavec a náročné dieťa, treba zapojiť babičky, či vyzdvihnúť dieťa zo školy alebo povarovať novorodenca....a neboj, zvládli iné, zvládneš aj ty, iné ti ani neostane😉

misha666
11. nov 2020

@ivangeline moja sestra ma 5r a 3r chlapcov a pol rocnu dceru... zije v UK... nasjtarsi uz chodi do skoly... ucia sa teraz z domu uz normalne pismenka a cisla... klasika jak v 1. rocniku... mladsi nechodi do skolky bo je tiez zavreta a dava to jak pani... muz skoro vobec nepomaha....ked musis tak to das... a este popri tom pecie torty na zakazky... a nie hocijake torty... ale umelecke diela :D my zeny sme takto stavane 🙂

mogaa
11. nov 2020

ono záleží aj aké dieťa bude ten novorodenec.....sú detičky čo celé dni prespia a aj také čo prvé mesiace prerevú😉ale priority sú deti, takže ak nestihneš navariť a bude studená večera, vôbec nič sa nestane....ak dieťa plače a nebude poupratované, tiež sa svet nezrúti.....nesnaž sa byť dokonalá, lebo padneš na hubu....priorita sú deti, ostatné počká.......

nistika
11. nov 2020

zabehnete sa...a ked nie tak proste bude neporiadok no a čo pri bábätku sa to toleruje....

erikad82
11. nov 2020

Ja ti len jedno poviem : My ženy zvládneme aj nemožné! Aj keď na začiatku niečoho "nového" sa nám zdá,že je to nemožné.... zvládneme všetko! Sme silné bytosti 🙂 🙂 🙂 Aj ja mám dosť často neporiadok doma,no ale čo deti sú len raz malé... a až v takej kope špiny sa neválame 🙂 Hlavu hore bude dobre,len to chce čas 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
11. nov 2020

Ved 7 rocne je uz velke samostatne dieta. Ak to tak doteraz nebolo, tak mas najlepsiu motivaciu s tym konecne zacat. Tiez mame viac deti a prijde mi absurdne nejako riesit, "ako to zvladnem"... proste krok po kroku a nechciet po sebe navarene upratane vystajlovana stihla vecne usmiata ako nase celebrity po prichode s porodnice. Stihnes co sa da, zvysok s muzom dotiahnete cez vikendy.

nini1010
11. nov 2020

7 rocna je uz samostatna jednotka!Ako nic.Medzi mojimi bol 6rocny rozdiel a klido pido.Len vies,teraz budes zat co si zasiala.Ak je maminkacik a nesamostatna tak to je problem,respektive ty mas problem.Ja som moju pocas celeho tehotenstva viedla nekompromisne k samostatnosti.Neda sa inak,manzel je velmi pracovne vytazene,jamam len jedny nervy takze to chcelo strategiu.Sama sa osprchovat,obliect,ucesat,zapliect vlasy,obut,upratat izbu,upratat postel,proste vsetko.Ked sa maly narodil zvladli sme to obe perfektne,ulozit si oprate oblecko...Navyse ved take cerstve babanko ved to stejne takmer stale spi.Casu ako ceciny si uprata,navarit,upiect aj poucit sa so starsou,ver mi.

comika
11. nov 2020

@20nina14 nestresuj dopredu. Ja mam 3 deti, z toho 1 so soecialnymi potrebami, a tu sme. Vsetko zvladame aj online aj lockdown...

matapo
11. nov 2020

...zvladnes, neboj. ja som bola na tri sama a bez pomoci takze hned ako som prisla z porodnice domov, na druhy den som uz bezala aj s kocikom so starsimi do skoly a skolky cez cele mesto a to kazdy bol na opacnej strane, poobede som zas letela najskor pre dceru o hodinu pre syna, potom sa s nimi ucila, medzi tym varila, upratovala, no ale ked sa musi tak sa vsetko zvlada.

deti95060810
11. nov 2020

musíš si veriť....skús sa ukľudniť tým ,že keď bude zle zavoláš niekoho...mamu, svokru, manžela, susedu, sestr....

lienka.7
11. nov 2020

@20nina14 ako 7 rocna som ja uz mamine s braskom v pohode pomahala 👌 neboj, date to spolu 🤗

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilitela
12. nov 2020

@20nina14 a manzel nemoze este tyzden doma ostat? Inak treba asi trosku polavit zo zvykov ktore ste mali ako trojclena rodina. Inak ostatne prispevky by som ani necitala, mali by posobit povzbudzujuco ale uz ked citam, ako kazdy vsetko zvlada uz mam chut tuto diskusiu zavret.

rebeca40
12. nov 2020

@ivangeline finančne sa to da. Predtým muž pracoval na SK a vyžili sme s 1000 € no skoro 2 r.je už v nemecku tak je doma len víkendy a teraz cez tuto situáciu covidovu už mesiac je v kuse preč ,ale zas po finančnej stranke je to o niečom úplne inom.
Mame este chovku s nemeckými dogami 😁 a momentálne 3 mesiace zisteneho najmladšieho na diabetes .
Ono je to cele o nastavení človeka ako nevravím sú dni kedy si poplacem hlavne keď malému lieta cukor a pri tom všetko človek dodržiava tak ako treba.
A na druhej strane deti su uz veľke maju 18,15,11,8 a najmenší 3 r. Je veľmi samostatny vie sa krasne prehrat aj sam .A to veľa pomôže.

8dominika4
12. nov 2020

@20nina14 Zvladnes to normalne 🙂 Najdes si rezim a vsetko bude super. 7rocna ti urcite pomoze. Ja mam 3 deti (6,5 a 2,5r), som akurat v 20tt a chodim do prace. Manzel tiez. Stihame vsetko, a ak teda nestihnem nieco jeden den spravit nic sa nedeje na druhy den ma to urcite neminie :D Ibaze ak by sa spravilo vsetko samo :D

dupinka
12. nov 2020

My sme tak mali - starší syn nástup do 1. ročníka, doma bábätko. Ráno som radšej mala časovú rezervu, ak náhodou niečo nepredvídané (prebaliť, papať..), chodili sme MHD, zladili sme to. Poobede podľa spánku bábätka, vtedy som išla pre staršieho do školy, prechádzka. Bábätku som sa venovala, kým bol starší syn v škole, normálne ako pri 1 dieťatku. Úlohy sme robili, keď prišiel tatik domov alebo som malé nechala sa hrať a prváčikovi som sa venovala. A to sme nemali pomoc nikoho. Nájdeš si režim, netreba sa báť.