Ako strihať ročnému dieťatku nechty na nožičkách?

piink
3. nov 2010

Ahojte baby... moja dcerka si nechce dat ostrihat nechtiky na nozickach.. vyskusala som uz asi vsetkoo.. poradite mi?? dakujem

alzbetkaz
3. nov 2010

tiež sme mali problem ale raz to muselo prísť 🙂 . ja som to riešila a riešila až som si povedala moja a hotovo nechty treba strihať a už žiadne vysvetlovanie prečo to som robila velakrát predtým taže to musela pochopiť len oni snamy cvičia 😠 . takže rada jasne povedať prečo tie nechty treba ostrihať, nebyť pritom nervozna ajked sa to niekedy neda a začať. párkrát budete bojovať a potom si zvykne ale treba byť rázna a nie nervozna 😅 . dcerka je ok ovaha ajked skuša ale väčšinou ju ukecam so synom je to horšie vo všetkom. nastolili sme prísny režim ja som mama a ty dieťa ktore musim vychovať a darí sa, robíme velke pokroky ajked som myslela že snim sa neda nič a dalo sa 😀 . smelo do toho

briketa
3. nov 2010

Skus v spanku.
Alebo rano hned po prebudeni, zapni TV, nieco co jej mysel odoberie na chvilu pozornost.
Inak cim castejsie budes strihat, tym lahsie si zvykne. Ja striham manikurkami. Kliestiky tak sikovne pouzit neviem.

jana776
3. nov 2010

ahoj, my strihame dvaja, manzel saskuje o dusu a ja striham 🙂

cmulinko
3. nov 2010

my sme mali tiez s prvym synom problem.s noznickami sme to robili az doteraz a to bol plac a krik,ale manzel navrhol vyskusat kliestiky...kupili sme tie cvikacky v tvare auta a teraz sa hrame,ze auticko papa nechtiky 😀 .....dokonca niekedy sam prinesie 'auticko',ze mu dame nechtiky 😀

8808
3. nov 2010

my strihame nechty s muzom, on drzi ja cvakam.. ale tiez to bolo tazke.. teraz ma mala 1rok 3 mesiaciky, a v pohode to ide, dam jej do ruky dialkove, alebo nieco - mobil s pesnickami.. nieco co mi ju na chvilu naujme a uz rychlo cvakam.. malu sme naucili ze co znamena - posledny, tak ked jej poviem ze posledny palcek, tak uz vydrzi, alebo este chvilku, este jeden.. teraz uz neni ziaden problem.. skor sa bojim ze ked sa nam syncek narodi.. zasa od zaciatku vsetko ucit.. jooooooj

luciacc
3. nov 2010

ahoj, ani moja dcérka si v poslednej dobe nechce dať strihať na nohách (ruky sú úplne v pohode). Ale robím to tak, že akože strihám jeden bábike a jeden jej, a tak sa dá. Prípadne včera som to skúsila vo vani, keď sa hrala🙂

lenka1smejka
3. nov 2010

my strihame,ze najprv babike alebo oblubenemu plysaku a zaroven aj nej

jasminet
3. nov 2010

posadim si ju na seba, do ruky strcim moje malovatka (nesmierne ju zaujimaju) a v pohode striham. akurat tiene su potom vo velmi zalostnom stave 😒

burina111
3. nov 2010

alebo daj nech si pije mliečko z fľaše pri telke a vtedy sa na ňu vrhni 😀 máš to ťažké 😒

pancake
3. nov 2010

nas si nechce dat doteraz strihat nechty a pri tom som mu nikdy nezastrihla. je mu to proste neprijemne. ked bol mladsi tak ho tato pri tom zabaval a neskor uz som mu hovorila: ostrihame nechtiky a potom pojdeme pozriet na koniky. tiez mrncal ale dalo sa. dnes mi zase plakal o dusu ☹ ☹ ale ako nahle so dostrihala, vyskocil z postele a smiechy. tak on uz je tak nauceny ze musi pri tom vystrajat. ale este ani raz sme nestrihali s usmevom na tvari. ☹ ☹

ladenka77
3. nov 2010

na zaciatku sme strihali za spanku,potom to uz neslo,akoby vedela,ze strihame tak sa strhavala 😖 ....potom som jej stale hovorila,ze musime ostrihat,lebo tam bude mat chrobaciky a spinu....a teraz sme zase v averze....jej vysvetlujem ,ze netreba tak casto strihat,lebo nie je co 😀 😀 😀,uz si to nevsima...iba zahlasim :ideme strihat a uz caka ,sedi..... 🙂 🙂 🙂
ale niekde som citala,od nejakeho psychologa,ze deti sa vseobecne nerady vzdavaju,co je ich...vlasy,nechty...ze nezozlisuju,ci noha,ruka,nechet....
len trpezlivost....

domblach
3. nov 2010

ked spi,inak mu neostriham.Dam mu teplacky a ponozky a o 10az 15minut striham.

adapo
3. nov 2010

ahoj, takže ja svojmu malému strihám nechtíky, keď je na nočníku, vtedy je stále zamestnaný nejakými hračkami, takže robíme tri veci naraz, kakáme, hráme sa a striháme. nie vždy je to jednoduché, lebo treba dávať pozor, ale ináč som nevedela ako mám strihať. keď bol menší, tak som mu strihala, keď ležkal, ale ako je väčší, ležať nebude ani za svet. je to poriadna fuška a už sa teším na zajtrajšie strihanie. uf...

zuzana.samakova
3. nov 2010

ahoj, ja tiez strihavam pri telke, resp.pred laptopom. Pustim jej oblubene DVD ( Mariu Podhradsku- Spievankovo). Vtedy ani nedycha, takze v pohode ostriham na rukach aj na nohach....drzim palce