Ako teraz obliekať 5,5 mesačné dieťa?

baska1930
8. apr 2020

Ahojte baby chcem sa opýtať ako mám svoju 5,5 mesačnú dcéru obliecť v tomto počasí? 18-23 stupňov? Ďakujem vopred za rady 🙂

patka06
8. apr 2020

vrstvy rovnako ako seba ...len do kočíka pridáš ľahkú deku

malfea
8. apr 2020

@baska1930 ja syna obliekam ako seba, dokonca aj o vrstvu menej ako mám ja, lebo ja som zimomrivá, chudá ako papek a on je tuči 🙂 teraz má 10 mesiacov a keď ideme von, dám mu na body s dlhým rukávom tenkú jarnú bundu, na nohách má tepláky a ponožky. Nohy mu zvyknem strčiť do tenkého fusaku. Ak je chladnejšie, pofukuje, trochu stiahnem vrch fusaku, aby ho aj hore obopol. Ja mávam tielko, tričko, tenký svetrík a tenkú bundu :D

smejko25
8. apr 2020

@baska1930 ja neznasam ked mi niekto poradi oblec ako seba 😁😁 lebo napr ja sa nikdy neviem spravne obliect vonku 😁😁 bud mi je zima alebo horuco 😂
Alebo napr dnes bolo fajne horuco ja som vonku pri kociari sedela v leginach a tielku a svokra v dlhom tricku a veste 😂
Takze podla tejto rady by podla mna mala bola skoro hola a podla svokry ako snehuliak naobliekana

angela85
8. apr 2020

Mne práveže doktorka povedala že dieťa minimálne do roka treba obliekať o vrstvu viac

patka06
8. apr 2020

@angela85 vrstva naviac je tá deka ...je lepšie obliecť trocha menej a potom napr , prikryť alebo pridať vrstvu ako naopak

katrinka8
9. apr 2020

Tak ono 18 a 23 je dosť rozdiel podľa mňa. Ak je vonku 18 stupňov - tak dlhý rukáv mikina (ak teda nefúka) a ak je 23, tak buď len dlhý rukáv alebo aj krátky. Ak teda ide o teploty v tieni s tým, že na slnku je ešte viac.. . To je ťažko takto povedať, to od viacerých faktorov závisí.