Ako udržať bábätko v kočíku v bdelom stave?

mysiatko
25. okt 2011

Ahojte dievcata, potrebujem poradit nejaku fintu ako udrzat nasu Leu v kociku v bdelom stave, pokial nespi tak v kociku place a ani za svet v nom nebude. donedavna v nom nechcela ani spavat. Teraz sa to trosku upravilo a niekedy v nom aj pospi ak vystihnem chvilu ked zaspi a nezobudi sa pri prekladani do vanicky. ak sa zobudi tak uz tam nebude ani za svet. Som uz bezradna tak som sa tesila na prechadzky s kocikom a teraz len sedime doma, alebo sa musime vybrat na prechadzku v nosici, v nom ale bude tiez len ked zaspi inak nie.Takze ak som s nou vonku a nespi musim ju mat na rukach 😒 😒 😒 IIde zima a nemozem ju stale vytahovat z kocika

michaela.g
25. okt 2011

@mysiatko no neviem ci pomozem, ale nam pomohlo ked som jej do kocara zavesila macika. Pekne sa jej tam hupal a to ju ukludnilo... Za pokus nic nedas drzim palce

mysiatko
autor
25. okt 2011

@michaela.g hracky tam ma trosku sa na nich popozera a koniec

rosa197
25. okt 2011

@mysiatko Ani ja neviem či ti pomôžem, ale bábätko by malo byť v kočíku odmalinkata, aby si zvyklo.🙂 á keď na začiatku plače, NIKDY NEVYBERAŤ! Mimčo si na to zvykne, á potom konec prechádzkam 🙂 ;)

sante81
25. okt 2011

suhlasim s názorom že dieta by sa nemalo vyberať, ale asi to na každé neplatí. ja som kočíkovala aj 4hod ked bol maly, niekedy aj 30 min pomrnkaval ale nakoniec zaspal.

tea333
25. okt 2011

@mysiatko mali sme podobne problemy, a asi ta velmi nepotesim..skoncili sme takmer vylucne pri manduce a neskor aj satke 😀 aj ja som sa tesila na kocikovanie, a teraz ked je maly starsi a nieco chrume tak v kociku chvilu posedi..inak vsak chudacik nikdy kocik nemal rad, jedine ked v nom spal..
ak chces ucit na kocik, tak podla mna len tak, ze ju tam das, a uspinkas ju tam..skus jej pri jazde kocikom spievat a pod.V bdelom stave- ak sa jej tam nepaci, asi mas smolu.Niektore mamicky by mozno nechali dieta vykricat, ale je to male babatko, a ked sa mu tam nepaci a chce byt pri mame, tak by som ho nosila.nosene deti maju zdravy vyvoj a pocit bezpecia, a nosenie v satke je prakticke a pohodlne, a da sa tak aj dojcit 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
25. okt 2011

Kamoska ma na toto uzasnu teoriu:

Detom, co sa nechcu vozit v kociku - je zle od zaludka - nemaju vyvinutu stredne ucho, teda zmysel pre rovnovahu a pri hojdani kocika je im proste - blbo. Toto hojdanie nie je spojene s rytmom v akom boli hojdane v brusku, teda je im doslova a do pismena - blivno 😀 Tieto deti neskor maju problem pri jazde autom, kolotoci ci lodou, aj ked niektore ojedinele vynimky z toho vyrastu 😅 😅 😅 😅

Tolko jej teoria, usmevna, ale mozno na tom nieco bude, treba prejst na satku, nosic ;) Nieco ako prechadzat sa NASILU s vrestiacim dietatom v kociku aby si ZVYKLO moc neuznavam 😝 Co s toho - matka aj dieta - potom ma?

rosa197
25. okt 2011

@piacere Ja viem, že teraz je to už ťažké, naučiť ho tam, keď nechce...ále už proste vie, že keď bude plakať, vyberieš ho odtiaľ...

mysiatko
autor
25. okt 2011

vrieskala nam v kociari uz ako novorodenec, ked sme vysli na prvu prechadzku tak vrieskala ze sa za nami ludia otacali, myslela som ze to prejde, ale kazda prechadzka bola rovnaka a to som ju z kociara nevytahovala to az neskor

sante81
25. okt 2011

@piacere no ja som vzdy vystihla ten moment, že nakrmiť a uz do kočíka, však prvé tyždne aj tak len prespal. ked bol hore, tak som bola s ním doma, a ked vreštal, boli aj také časy, tak do 5min zaspal

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysiatko
autor
25. okt 2011

@anjelicek26 hehe zaujimava teoria....ked bude Lea velka tak sa jej opytam ci jej v kociari bolo blivno 🙂 🙂

libertine
25. okt 2011

@mysiatko a kolko ma vasa lea? nasa mala take obdobie, ze hrozne revy v kociku, nic nepomahalo. potom som jej tam dala hracky a preslo to. teraz uz je v kociku v pohode aj bez hraciek. ale vtedy nepomahalo nic. este obcas ju ukludnilo, ked sme isli popod stromy, takze mala na co pozerat.

mysiatko
autor
25. okt 2011

@piacere chodili ste von v nosici alebo satke?

rosa197
25. okt 2011

@piacere Ani keď bolo vonku teplo a malý v kočíku sedel??? 🙂

mysiatko
autor
25. okt 2011

@libertine Lea bude mat v piatok 4 mesiace...stromy tiez zaberaju ale len chvilu

libertine
25. okt 2011

@mysiatko a vobec nikdy sa jej nepacilo v kociku?

mysiatko
autor
25. okt 2011

@libertine nie nepacilo ....vresti v nom od narodenia...teraz ma take dni ze ak vystihnem moment ked zaspi a stihnem ju bez prebudenia dat do kocika tak v nom spi...ak sa ale zobudi a vidi kde je tak plac

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malvuska72
25. okt 2011

@mysiatko no je velmi tazko nasim drobcom prist na fintu🙂moja mala pravidelne ako vyjdeme na prechadzku reve ako keby som ju z koze drala,potom na chvilu zaspi a to musim pocas prechadzky nadrdat kocik,uz nas vsade poznaju🙂ako nahle sa zobudi pokraacuje a hajde domov,pritom doma si vyzaduje spinkat len v nom,uz aj postielku mi odmieta.Teraz ked je vacsia,tak sleduje stromy a kde nie su....ale uz som si na to zvykla,snad ju to prejde.Kazde babo je ine.

malvuska72
25. okt 2011

@piacere to nehovor ani zo srandy,ved ja som mala iluziu ze bude lepsie🙂toto v meste robila mala aj mne:(

rosa197
25. okt 2011

@piacere Niečo podobné sa dialo aj u nás...Švagriná uspávala neter tiež len na hrboloch 😀 No teraz má neter takmer 3 roky a doteraz zaspáva v kočíku... 😀 síce jej nohy už trčia von 😀 😀 😀

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matysek412
25. okt 2011

@mysiatko Ahoj, neviem ci pomoze, ale znama ma synceka, ktory v kociku ani za svet nechcel byt od malicka. Trosku vydrzal, ked pripla na kocik autosedacku a v nej sa viezol - mozno pol hodinu.... Nie je to vitazstvo, ale kazdej maminke prospeje trosku pokocikovat a nemat dietatko neustale u seba. Neskor ho davala v kociku tak aby nelezal na rovnom, dala sa im polohovat aj vanicka (alebo skus vankusik), ked uz vedel sediet, tak uz vydrzal v kociku bez problemov. Tento chlapcek mal aj reflux, tak mozno fakt potreboval byt vo vyvysenej polohe, lebo mu bolo zle...
Moj syncek mal obdobie, zacalo cca v 4mesiacoch, kedy ak nespal,tak vrieskal v kociku - vrestal o zivot, to jedine ho vybrat pomahalo. Uspala som ho na rukach alebo v nosici a vlozila do kocika kde trosku pospal 1/2hodinku .Ked som kupila sportovy kocik, kde uz videl na svet, tak sme mohli kocikovat aj viac, prestal plakavat. Sice neustale potreboval hracky a zabavu, ale aspon neplakal....

...a mala ti to zacala len teraz tak plakavat, alebo nechce kocik od narodenia?

kvojtanikova
25. okt 2011

inac na nazore @anjelicek26 resp. jej kamaratky moze skutocne nieco byt, dietatu je tam pri tom hojdani velmi neprijemne. Nuz, neporadim, asi len fakt tak ze nakrmit a uz aj do kocika ze uz fakt zatvara oci. Ked aj len na polhodinku, na cerstvy vzduch, alebo ak sa da, dat na balkon/loggiu, ze prelozis ju z postielky do kocika, poriadne zakryjes a tak. U nas sa zase neujala manduca, uz som ju aj predala. My sme kocikovy typ, keby sa mi chcelo tolko prechadzat tak aj cely den v nom moze byt. Zatial 😅

mia551
25. okt 2011

@mysiatko ja som mala presne ten isty problem, malá akonahle dosiahla dva mesiace, nechcela byt v kociariku ani za nic... dovtedy v pohode... chvilu som ju to chcela "naucit", teda nechala som ju aj revat v kociku, kym nezaspala... teraz by som to uz nerobila, nerob to prosim ani ty... take male babo neplace podla mna len tak "z roztopaše". su jednoducho deti, ktore kocik nemusia. chapem, ze si si predstavovala, ako budes kocikovat ... ja som bola na tom presne rovnako 🙂 ale niekedy to jednoducho nejde... take male dieta chce este citit maminku a v kociku sa citi jednoducho same a opustene (i ked ta vidi, ze ho tlacis, ale neciti tvoju vonu a blizkost...). vychutnavaj si to, rychlo to prejde, ani sa nenazdas... 😉
ak ta to potesi, my ked sme presli na sportovy (zaciatkom 5.mesiaca), tak to prestalo a malej sa to zapacilo... teraz sa sice tiez vypyta obcas na ruky, trochu ju ponosim a potom zase kludne sedi v kociku dalej...
skus pozriet aj: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/hystericky...

xlucia
25. okt 2011

@mysiatko zrejme jej je tam blbo. napolohuj ju tak,aby mala hlavu vyssie, nie sediet, ale vyrazne vyssie

mysiatko
autor
25. okt 2011

@piacere boze si ma celkom vystrasila, stale dufam ze sa to zmeni, Lea je ale celkovo taka moja pricucka, nevie sa zatial dlho zahrat s hrackami sama...smejem sa ze jej robim animatora cely den, ale robim to s laskou tak som si uz zvykla

mysiatko
autor
25. okt 2011

@matysek412 ano Lea takto place od narodenia, boli vynimocne prechadzky ze zaspala a pospala aspon hodinku ale to bolo skor vynimocne, uz sme skusali aj autosedacku dat na kocik - nic, mame aj polohovatelnu vanicku - nepaci sa jej to, posledna sanca je sportak, ak uz ani tam nebude chciet byt tak rezignujem

mysiatko
autor
25. okt 2011

@mia551 ja som ju ani nevladala nechat vyplakat, pri jej vresku som sa zacala hrozne potit a bolo do placu aj mne a mam pocit ze sa na mna vsetci na ulici pozeraju