Používame cookies. Viac informácií tu. OK
katarinka1986
11. apr 2012

ja mam tiež prveho syna 🙂 myslim ze mydlom by sa to nemalo umyvat ked len cistou vodou,pripadne ked sa velmi pokaka do plienocky tak potom zadocek trosku mydielkom.

bona
11. apr 2012

No ako svoje.. 😉 Hlavne jemne a najlepsie cistou vodou..

stanislavao
11. apr 2012

toto nemyslite vazne? a cudujem sa, ze je tu este aj niekto odpisuje. nepripada vam to uchylne? ved matka je zena a ako sa umyva? ci neumyva, ked neviem, ako ma decko umyvat?

jedinecna
11. apr 2012

a doteraz si jej ich neumyvala???

bianca
11. apr 2012

normalne odzhora dolu otriet zinkou a cistou vodou.Ziadne vytieranie,zasahovanie nic.Ziadne mydlo ani gel len cistou vodou oplachnut tak ako predpokladam ze si to robila doteraz

maminka142
11. apr 2012

Neviem, čo sa vam na tejto otazke zda nenormalne?! Ja som mala tiež dilemu keď som porodila dcerku a radila som sa s tym s detskou lekárkou, ktora mi to ukazala, ked som bola s malou na poradni... Dievčatkam sa neda všetko umyť len tak vodou a aj po umytí im tam zostava vela špiny zo stolice a preto mi aj lekarka poradila velmi jemne roztvoriť a po okrajoch vyčistiť s vatovou tyčinkou... Bola som riadne prekvapena, kolko bordelu tam vždy zostava... A takto som jej to čistila od narodenia, až do nejakych 8-9 mesiacoch, potom už nebolo treba 😀 Teraz ma malá už 3 roky a keby som mala ďalšiu dcerku, tak by som to čistila rovnako...
Určite su toto normalne otázky, ale radím @gabuska36 radšej riešiť taketo veci priamo s lekárkou, lebo tu podaktorí ľudia urobia zo zodpovednej maminy, ktora nechce niečo urobiť zle, alebo zanedbať, ktora sa fakt snaži, tak z nej urobia nejaku uchylku 😠 Vrrrr

lenka268
11. apr 2012

Tak ako si ju umyvala 5 mesiacov. Ak su nejake pochybnosit obrat sa na svojho pediatra- pediatricku.

bambula1307
11. apr 2012

Ja som to tiez nevedela ako cistit a pytala som sa ..je to tazko take malinke..ale niekde som nasla, ze sa moze na tamponik troska detskeho olejceka a s tym vytriet ..jemne. tiez si pomaham vatovou tycinkou, cistit to urcite treba, aj ked nam v nemocnici vraveli ze dnu necistit..ale to si neviem predstavit, nechat to tam 😔 😒

nelicefo
11. apr 2012

ešte ten smajl..sorry baby....ale toto mi príde choré 😠 😠

renatka100
12. apr 2012

Tak ja si myslim ze je to uplne normalna otazka. Ked sa vam to zda chore tak si precitajte temu zrastene pysky u dievcatiek. To ze treba genitalie iba umyt jemne vodou je v tejto dobe prezitok. My sme to tak robili a v 12 mesiaci sme zistili, ze malej zrastli pysky a museli sme ist na detsku gynekologiu. Preto ja odoprucam a taktiez aj detska gynekologicka dobre vyumyva a jemnym mydlom ucistit ved su tam aj zbytky stolice t a po kupeli pysky odtiahnut skontrolovat ci je vidiet skarocku a dobre nakremovat aby neprislo k zrasteniu. V porodnici nam kazali ze sa toho nemame moc chytat ale to je totalna blbost treba to riadne kontrolovat lebo ked potom musi ist trojrocne dietatko na gyndu verte ze si to zapamata.

pingu1
12. apr 2012

@bianca a ty to odkial vies? nejaka si mudra... 😎

bv_alexandra
12. apr 2012

na otázke nie je vôbec nič divné.- Ja som mala prvú dcéru teraz sa mi narodil synček a prvá otázka ked prišla sestrička na izbu sa porozprávat bola ako zaobchádzať s pipíkom. 😝

nibiru
12. apr 2012

takže konečne normalna otazka!!!!!!!!!!a na spravnom mieste kedze posledne roky sa kôli zlej informovanosti rozmohla synechia zrastena pysky,posva a dievcatka nakoniec podctupuju uplne zbytocne nasilne pretrhnutie alebo chirurgicke oddelenie pyskou,pošvy!každy den je potrebne čistou vodou riadne celu pošvu vytriet od nečistvot samozrejme jemne len oplachnutie nestači tak isto sa tvory vytok,krem,stolica to všetko sposobuje zlepenie pyskou po umyti prstami jemne kazdy den roztiahnut posvovy vchod.vela dievčat skoncilo u chirurga stym že im ostal len otvor na močovej rure inak ostali komplet zrastene prave koli radam nezasahovat dnu len oplachnut.pozri su tu temu synechia.

barustek
12. apr 2012

ja som spočiatku tiež nevedela, ako je to spravne teda samozrejme spredu dozadu ale ked sa mi pokaká má to vsade takže to musim vycitit aj vnutri najlepsia je čistá voda alebo trosklu olejčeka aby nedostalanejaku infekciu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli