Ako unaviť 5 a pól mesačné bábo?

cvika
17. dec 2008

moja mala mi zaspavala tak o 8 ak ked sa o hodinu zobudila, tak spala potom hned dalej, ale teraz zaspi no o hodinu sa prebudi ,je hore a nechce spat,potom zaspi az o pol noci.niekedy ma zavrete oci ale stale nieco robi rukami, nohami no proste mrvi sa stale.Znama mi hovorila a citala som to aj v knihe ze nie je dostatocne unavena...neviete mi poradit?

fifinna
17. dec 2008

cvika a kolko spi cez den ?

cvika
autor
17. dec 2008

, cez den si ziada spat kazde 3 hodiny ked ju nedam je zla,placliva

danuskam
17. dec 2008

Odporucam cvicenie-hocijake. My cvicime zo zdravot.dovodov,ale to je zarucene, ze zaspi. Niekedy mi zaspi priamo na podlozke a uz ani nevladze docvicit, len tak mnauka v polospanku 😀 Prave som rozmyslala, ze co by som s nou robila, keby sme nemali to cvicenie. Urcite by mala prebytok energie.

cvika
autor
17. dec 2008

danuskam a ako s nou cvicis a kolko?

fifinna
17. dec 2008

cvika a plazi sa mala, alebo kolenackuje ? Ja si aj tak myslim, ze dieta sa este nejak obzvlast unavit neda. Môze pomôct len skratenie denneho spanku. Ale to musi prist same od seba. A mozno to ma iba take chvilkove. Aj môj maly mi trebarz minuly tyzden nezaspal skôr ako o desiatej a vcera uz zaspal o deviatej.

cvika
autor
17. dec 2008

nekolenackuje ani sa neplazi,naucila sa zatial len prevracat na brusko...ako je skratit cez den ten spanok ked mi zaspava kazde tri hodiny a to len na pol hodinku

fifinna
17. dec 2008

jaj to neni moc ked len na pol hodku tri krat, asi to ma len prechodne obdobie, ona sama od seba vynecha ten posledny spanok okolo ôsmeho mesiaca, to mas este cas, ked sa zacne viac pohybovat bude uz lepsie.

fifinna
17. dec 2008

cvika a ma uz zubky ? Nezacinaju sa jej nalievat dasienka, a preto sa prebere a neda sa jej zaspat ?

cvika
autor
17. dec 2008

nema zubky ,naliate dasienka ma uz dva mesiace,moze to byt ze sa jej prerezavaju uz a preto je taka?

nevesta
17. dec 2008

Plavanie 😉

cvika
autor
17. dec 2008

nevesta to by som velmi rada ale zijem v irsku a plavanie babtiek je v hlavnom meste od ktoreho byvame 50 km

nevesta
17. dec 2008

Aha, ale plavat sa da aj vo vani 😉

3558
17. dec 2008

moj maly spi krasne od 8 vecera do 11 obeda na dalsi den. s dvomi krmeniami. jedno rano o 6tej a jedno o 9. unavovat ho nemusim, lebo on mi zase ces den malinko spinka.tri krat po 20 minut. ale cvicim s nim aby si pretiahol vsetky svaliky na tele a ked ho necham dlhsie na brusku, tak vidim tiez ze je velmi unaveny a ma dost. 😉

fifinna
17. dec 2008

cvika, skus jej potriet dasna gelom, ak je problem v tom, malo by sa jej ulavit, ak nie tak bude problem niekde inde, ale nemyslim, ze je to tym ze neni dostatocne unavena, ved babo je unavne aj z toho ze bdie. A fakt cez den moc nespi na svoj vek, takze bude to podla mna v niecom inom.

cvika
autor
17. dec 2008

zuzi moja mala spavala presne tak isto ako tvoj maly len posledne dva dni,ona mi pekne zaspi o tej hodine ako zvycajne len s rozdielom ze sa zobudi o hodinu a bud nechce spat alebo ma zavrete oci stale len vkuse mrvi a rozhadzuje rukami a sucha si nozicky alebo sa otoci na brusko a zdviha zadok to vsetko robi so zavretymi ocami...sem tam si zundre proste ako keby ju nieco ominalo

zuza.m
17. dec 2008

aj moj maly to robi.zvykol pekne večer o 9zaspat a spal pekne do rana(medzi tym krmenie)poslednu dobu ale chce spat a aj zaspi ale len na pol hodku,predrieme sa a je hore do pol 11.až v tedy zaspi tak na noc.tiež neviem prečo si to tak zvykol.skušala som mu jeden den vynechat poobedny spanok,kde spinkal len pol hodinu ale ani to nepomohlo.

cvika
autor
17. dec 2008

tie deticky su ale nezbedne 😀 , zuza.m a ako dlho to uz takto je...

zuza.m
17. dec 2008

asi tyžden možno viac .zničoho nič
😠

nina14
17. dec 2008

ahoj cvika, moja mala bude mať 5 mesiacov. My každy večer robíme také ,,plávanie,, vo vani.
Teda kvôli úspore naplním jej vaničku úplne doplna. Mala som požičanú takú knihu od kamošky. A podľa toho.
Drží pri tom svoje telo na hladine, takže napína bruško aj nôžky. A asi ju to unaví, lebo ako to robievame tak zaspí do 15-minút. Ak chceš tak Ti to popíšem ako treba postupovať.

cherries
17. dec 2008

ahojte aj ja mam zaujem o to plavanie vo vani ako sa to robi lebo moj mali uz dva tyzdne vecer si zdriemne po kupani a do pol dvanastej strasi a je strasne zivy a neviem ako ho unavit dakujem

nina14
17. dec 2008

Takže: začíname s tým že ako je mimi na chrbátiku, svoju ľavú ruku posunte pod hlávku a pravou pridržiavajte briadku. Nič iné netreba držať. Uši sú ponorené vo vode. Toto môžu bábätká ktoré si už držia samozrejme úplne hlávku. To že im ide voda do čí keď majú tendenciu sa otáčať to je ok. Oni na to prídu že to nie je dobré. Ak sa stane že sa začne šialiť a vojde mu voda do pusinky alebo nošteka , úplne v pohode treba to kuckanie prejsť v klbku-chytite pevne dieťatko a trošku počkáte keď to prejde môžte pokračovať. Takto sa aj oddychuje keď je unavené, stačí pol minutka. Ak sa zdá že dieťatko sa veľmi hýbe- prejdeme na druhý krok. Postupne prejdeme rukami pod prsia dieťaťa, tak aby palce boli 1-2cm pod prsiami ostatné prsty zo zadu chrbátika. Dieťatko drží hlávku a krk rovno postupne ak sa to naučíte rukami ideme stále nižšie až držíme iba bedierka.Ono na tej vode leží-uši vo vode. A tretí postup ten nám ešte nejde. Volá sa to opičí úchyt. Dieťa leží a dáte mu ruky aby sa vás chytilo. Obopne rúčkami vaše ruky- Ako keď ho pediatrička dvíha. A nie vy si ho priťahujete ale ono sa musí priťahovať ku vám a držať sa na vode. Mne chce stále ocucávať prsty takže to nejde.

cvika
autor
17. dec 2008

nina to by bolo fajn,kludne popis

cvika
autor
17. dec 2008

dakujeme moc, dnes to vyskusame a dame vediet ako to dopadlo, a kolkko tak byvate vo vani nina?

nina14
17. dec 2008

asi tak max 20 minút, niekedy ked je mrzutá tak do 10 min. Ale môj chrbát dostane zabrať takže veľakrát je to dokedy vládzem ja.

danuskam
17. dec 2008

cvika- cvicime aj vojtovku, to nebudem popisovat. Ale aj take zakladne cviky-napr.lezi na chrbte a ja jej prelozim jednu nohu na bok-co ju staca logicky na tu stranu a natahuje ruky tym smerom. potom ju podrzim zo spodnej strany boku- a druhou vrchnou rukou jej chytim pliecko-takisto ju to nuti pretacat sa takmer na brusko. to robim trochu vo vzduchu, aby mala tu "ramienkovu" vrchnu ruku takmer vystretu a celu vahu mala na lakti spodnej ruky. Strasne tazko sa to takto vysvetluje. A uplne najunavenejsia je ked je na bruchu. to nema rada a bojuje zo vsetkych sil. tam sa vycerpa vzdy. Ale to musime cvicit casto, lebo jej to nejde a nevladze dlho drzat hlavu. vtedy jej ale pridzrziavam zadok,aby mi ho nedvihala. na brusku cvicime aj na fit lopte a to jej ide lahsie.je toho este vela, ale momentalne mi nic nenapada..keby si chcela vediet viac, napis do IP.

beelinka
17. dec 2008

Ahojky aj nam pomaha to plavanie doma vo vani, maly je z toho uplne grogy. Ja ho davam aj na brusko plavat. Pri tom sa mi najviac unavy. A po strvtej už ho buvat nedavam lebo potom tiež vecer vymysla. A takto nam to super funguje

cvika
autor
17. dec 2008

beelinka a maly nie je mrzuty?ked nespi od 4....lebo moja mala je mrzuta,zbrhli si oci a pyta sa spat

nina14
17. dec 2008

beelinka,keď na brušku ako treba držať hlávku, aby si neponorila noštek a ústa?Diky

zuza.m
17. dec 2008

aj ja vyskušam take plavanie.moj miluje vodu ale ja som mu vždy napustila len tak malo vody aby ležal vo vvaničke.davam aj na bruško a potom rukou mu držim hlavičku aby si necucol.pod bradou a on mi ako keby cuca vodu znej. 😅.a nevadi ked ide voda do ušiek???mna stym svokra zatažuje.a ako videla že mu išla do uši tak nič ine nerobi len mu mačka bubienky že či ho nebolia uši 😠

beelinka
17. dec 2008

Ahojky ja ho chytimz lavej strany pod krkom, ale dlan mam naširoko tak mu držim aj hrud a nejako mam to predlaktie tak, ze mu podopieram bradu aby mu hlava nekicla podvodu a ukazovak mam pod jeho pazuchou. Treba vyskusat, lepsie by bolo vidiet, mne uz maly krasne drzi hlavicku tak to je super. Ked som prvy krat videla ako to moja mama robila ja hned že super vyskusam aj ja a prvy krat sa mi skoro potopil. 😕 Netreba sa bat . A ked mu potopim chrbatik troska nizsie tak zacne kopkat o zivot 🙂 aj ked na neho frknem trochu vody tak sa rozplavaa potom sa mu to zapaci. Uz mu davam aj kacicku, aj tu nahaname, a raz za tyzden sa kupeme spolu v riadne hlbokej, a to mi spi potom az do piatej 😀