Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako upokojiť plačúce dieťa v kočíku?

jahoda646
14. máj 2012

Mám 7 týždňovú dcérku ktorú keď dám do kočíka a nespí,tak po chvíľke začne plakať z celého srdca a nie a nie ju utíšiť.ďakujem za všetky rady! 🙂 🙂

tea333
14. máj 2012

mozno sa ti nebude pacit odpoved ale skusim - nie vsetky deti su ok v kociari, alebo v postielke.Primarna potreba dietata je byt pri svojej mame a citit ju. Moj syn reagoval rovnako a pobyt v kociari vobec nebol prenho.
Tak som nosila. Nosenie v satke, ergonomickom nosici je pohodlne, mas volne ruky a babo si pospinka.

31majka12
14. máj 2012

No moze byt hladna.
Alebo sa jej v kociku nepaci..moj syncek nechcel byt v kociku do 3 mes.
Skus si kupit babyvak alebo satku a v tom ju nosit.

zebra41
14. máj 2012

ani moj nemal rad kocik, no proste si zvykol. ja moc nie som na babyvaky,ale tak skusila som a malemu sa tiez nepacilo. von sme chodili ked spal. popr. som vytiahla z kocika, pomojkala a spinkal dalej. niektorym detom staci kocikanie o dusu..napr. moj chcel klud. idealna pomalinke kocikovanie, bez jam a tak. samozrejme ziadne obchody...ono sa to vekom upravi

p.j.jacky
14. máj 2012

Moja dcerka sa nechcela vozit ani spat v kociku cca do 3mesiacov,potom sa to postupne upravovalo a ked mala pol roka tak vyhradne spala len v kociku ,ktory sa musel vozit.Ale ked bola hore,uz v nom byt nechcela....takze tak

alenka600
14. máj 2012

suhlas s babami vyssie - Tvoje babatko proste nechce byt daleko prec od Teba v kociku, chce byt pri Tebe - satka, nosic, babyvak vyriesia Tvoj problem (predpokladam, ze si vylucila vsetky ostatne veci ako hlad, mokra plienka, bolest, atd atd)

kubinca
14. máj 2012

nasa tiez v kociku nevydrzala, ako tak vo vajicku... aj ja som nosila v babysatke. az od 4 mesiacoch zacala byt v kociku a to v sportovom a trosku naklopena aby videla von...

andelok
14. máj 2012

Ahoj, tea333 ma pravdu, nie kazde babo je kocikove - my tiez doteraz ficime na satke a ergo nosici a to ma dcerka uz 4 mesiace. Ale podla mna su to take obdobia - ked mala moja mala asi tolko co tvoja, tiez mohla byt v kociku len spiaca a hned ako sa zobudila, sme utekali domov 🙂 potom prislo obdobie, kedy zacala viac vnimat a teraz ma 4 mesiace a aj ked sa zobudi, tak sa pozera okolo seba a neplace. takze si myslim, ze to asi treba vydrzat, podla mna sa jej tam zacne pacit. este je malicka a chce byt jednoducho pri tebe. som si ista, ze to casom prejde, aspon u nas to tak bolo.

evulilik
14. máj 2012

Ahoj ja mam 6 tyždňovu dcerku a tiez sme v kociku iba ked spime inak rev ... Ešte som neskušala ale jedna sestrička v nemocnici mi poradila aby som nosila cez deň plienku na prsiach a potom noc alebo do kocikajej ju dala pod hlavicku že je to o tom že ma potrebuje citit tak skus aj ty

angellinka
14. máj 2012

nosit,nosit,nosit 😉 😉 a este raz nosit 😉 moj syn nespal ani sa nevozil len tak v kociku do pol roka,a bol spokojny a aj ja 😉

stvura
14. máj 2012

No...kedze moj maly nebol kocikovy som kocik nepouzivala asi do jeho troch mesiacov...nosila som ho v nosici a bol to najkludnejsie babatko v nom ake kedy bolo 🙂

lucia81
14. máj 2012

ahoj, možno ma tu niektoré maminy ukameňujú, ale ja som svoje deti dávala do kočíka spať na bruško a spali 2-3 hodinky. Mojím sa nepáčilo ani nosenie.

bashka
14. máj 2012

čo by ju tam v tom kočíku asi tak malo baviť?

lucka1987
14. máj 2012

a s tym kocikom ju vozis aj cez prahy medzi miestnostami ? skus na mna ako dieta to zaberalo 😀 😀 😀
dietatko ma len 7 tyzdnov, postupne prides na to aj sama, co mu vyhovuje.. skus baby vak, pripadne vyskusaj ak mas zahradku tak sietku a sadni si k nemu teraz ked ide leto sa to da.. treba skusat. Kazda sme si presla nejakym problemom a nie vzdy sa to dalo poriesit cez MK, neboj ustali sa to a bude lepsie

lady511
15. máj 2012

ahoj,,,mi spe práve ked naša dcerka mala taky vek teda okolo 5-8 týždnov sme ju uspali len v kočíku či cez den alebo v noci,,,bola v zavinovačke a a lahke pohupovanie ju uspalo,,aj ked nešlo to hned tiež si poplakala,,ale po niakej polhodinke pekne zaspala aj na dve hodiny máme take babetko že sa jej v kočíku velmi páči,,,páči sa jej ked sa pohybuje zo strany na stranu alebo skratka ked cíti že "ide"ako aj v aute ked ideme aj 3 hodiny je všetko super,,akonáhle auto zastaví už je problém 😀

tinki
15. máj 2012

Ani moja mladšia nebola v kočiari. Do pol roka. Mala slabý reflux a tým ako sa natriasala v kočiari, tak jej bolo ešte horšie. Nikdy negrcala, ale ako sa jej potrava s kyselinou vracala hore do pažeráka, tak ju to zrejme pálilo. Doma mi spala len na boku alebo na brušku. No a vonku sme chodili len v nosiči.

stanislavao
15. máj 2012

ked nechce byt v kocari, tak ju tam nedavajte.

vinifred
15. máj 2012

..u nás fungovala fitlopta,ruky a kočík v natriasacom maratóne.. 😀 sa divím,že vydržal,bol to úžasný kočiar..ten vydržal všetko.. 😵

ssassi
15. máj 2012

kočárek je fuj 😀 první týdny a měsíce dítě potřebuje kontakt s matkou. pořiď si šátek nebo ergonomické nosítko. je to praktické a NORMÁLNÍ. nošené děti jsou šťastné. já jsem kočárek začala doopravdy používat až po půl roce

siminka12
15. máj 2012

Podla mna si na to malinka moze po case zvyknut kedze nemam deticky ale am skusenosti s ojimi 6 surodencami ....... aj tym sa tam moc nechcelo byt ale stacilo cicikanie take to vydavanie zvukov alebo hrkalka a hlatkanie po hlavke... a ak ani to nezaberie tak uz len cicikanie na rukach.... ale nam sa ich tak vzdy podarilo utisit ... dufam ze som pomohla 😀 a este by som chcela dodat... ze to co tu mamicki pisu o tom ze dietatko v prvych tyzdnoch potrebuje maminku je pravda a priklanam sa k tomu... ale z vlastnych skusenosti co sa tyka mojej mami som zistila ze ani caste nosenie nie je dobre... lepsie je dat ju do kocikaalebo postielki a jej plac utisit ako ju stale nosit pretoze dietatko sa na to nauci pretoze sa uci od malinka a uz potom nebude chcet zo svojej maminki zliezt a poto to bude tazsie lebo bude plakat ked ho polozite na zem....... kazdopadne urcite sa venovat babetku a nosit ho je na prvom mieste obetobvat mu co najviac casu... ale na druhej strane ho ucit aj na kocik a na to aby si zvykalo aj na to ze nie vzdy moze byt nosene.... dufam ze to nikto nepochopi zle... 🙂

monnikka
15. máj 2012

Ani moja mala nechcela byt asi od 3mes. v kociku. len revala a revala. nechcela cumel, takze nic u nas nezabralo len zobrat na ruky. asi niektore deticky nemaju radi kocik... teraz mame golfac, ale ani tam vela neobsedi 😠

magali
15. máj 2012

nas syn teda kocik miloval, ale keby mi tam plakal tak ho vyberiem a nosim ho na rukach.. dcerka je este malicka a potrebuje mamicku, skus mozno o par tyzdnov, ked zacne uz sledovat, urcite sa jej tam zapaci.. suhlasim s tym ze deti by sa mali nosit, citia sa bezpecnejsie, urcite si na kocik zvykne ale teraz asi potrebuje teba

danusskaaa
15. máj 2012

moja mala bola v kociku velmi rada, stale za chvilku zaspala a bolo super... avsak par tyzdnov /ako som vybrala deky a fusak z vanicky/ stale vyvadza. ak sa mi ju podari uspat, je to len na chvilku :( musela som jej aj v nenormalnych horucavach dat do kocika deku aby bola taka stiesnena a spinka pekne. taktiez ked ju dam do vajicka, kde je natlacena tak je spokojna. ona asi proste len nevie zaspat ked je rozvalena, neciti sa isto! ak ju neviem nikajo utisit, skusim jej torsku zdvyhnut sedacik, aby sa kukala dookola a ked ani to nezaberie tak pekne krasne sa nosime na rukach 😉

modrofuzik11
15. máj 2012

mne pomohlo, zobrat na ruky, utisit, dat cumel a dat naspat do kocika. potom udrziavat ocny kontakt. celkom to fungovalo.

ducci
16. máj 2012

no my sme nastastie milovali kocik, ale kamoska musela malu nosic v satke, ale upravilo sa to postupne a kocik zacala mat velmi rada 🙂

zuzanockamt
16. máj 2012

vykaslat sa na kocik, zobrat do narucia, kupit satku alebo ergonomicky nosic a je po probleme

sueh
16. máj 2012

Tak my sme tiez neboli kocikovy ale noseni. Mali sme vsak take obdobia, ze aj sme spavali v kociku a potom zasa nie. Takze kazde dieta sa vyvija a mozno casom dorastie aj do kocika, inak mam skusenost, ze ked je dieta vacsie a zvedavejsie a uz je v sportaku tak ho tam bavi, lebo obzera okolie. Ale ved uvidis ako sa to nakoniec vykrystalizuje. Ja som nemala nervy pocuvat pocas celej vychadzky rev tak sme sa satkovali a bol pokoj a klud a klavne ja som nemala stres z toho ze reve, lebo ma to dost znervoznuje. Tak si vyber rev v kociku alebo pokoj v satke. 🙂

estterka
16. máj 2012

ked nasa odmietala kocik,nosili sme v satke-cela rodina,kazdy kto s nou chcel ist na prechadzku,teda aj muz nosil v satke,aj babka atd..

sabiatko
16. máj 2012

mna by urvalo, kebyze musim nosit dieta do 2 rokov v nosici. jeden mam, je ergonomicky a maleho som obcas nosila, ked mal rok, 10 kg a skoro som dusu vyplula po takej hodinke nosenia. okrem toho malicke babetko by asi v nosici nemalo byt, asi nie je zdrave, ked v nom sedi, ked este nema pevne svaly, je to moj nazor. skor ako by sam vedel sediet, by som ho tam nedavala. mne syn tiez plakal v jednom kociku, ale druhy miloval. niektore su tvrde, aj to moze byt problem.

piacere
16. máj 2012

nám pomohlo len jedno: vykašľali sme sa na kočík...

cecil36
16. máj 2012

No asi ta nepotesim, u nas nezeberalo do 3 mesiacov nic. Ani tolko ospevovane nosenie na rukach. Ked maly spustil, tak jacal a prestal az ked sa jemu chcelo 😝 Vzdy zabralo nieco ine a co platilo vcera dnes uz ani omylom. A ergo nosic neznasal uplne. Len co som ho tam chcela dat, spustil plac. A dat cumel? Ani omylom, od narodenia ho mal v puse par sekund a o chvilu letel mily cumel rakketovou rychlostou von z pusy. Baby ti tu radia nosit, nosit....Asi ma tu tiez ukamenuju, ale po prve nie kazde dieta sa chce nosit (vid moj syn) a po druhe by ma zaujimalo, ako by to asi robili pri dvoch - troch malych detoch 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli