Ako upraviť uspávanie a spánok 7-mesačnej?

veronikas30
30. mar 2020

Vie mi niekto prosím poradiť ako a čo sa Vám osvedčilo pri uspávaní? Mám 7mes. predčasniatko a neviem ako ju nastaviť, aby sme aspoň o 23:00 išli spať. Vždy je to po polnoci až pomaly do 1:00. Cez deň po 12-tej regulujem spánok, aby max. hodinu spala, prípadne sama má cca po 2hod. 15-20min. spánky. Ďakujem.

simona92101
30. mar 2020

@veronikas30 mozem sa spytat kolko x za den spi?mam rocnu dcerku a od narodenia mame striktny rezim,t.z.o 19 tej kupanie a o 19:30 uz spi.posledny spanok mala vzdy tak,aby o cca 16 tej uz bola hore a potom uz isla az po veceri spat.

veronikas30
autor
30. mar 2020

@simona92101 žiaľ kúpanie ju neuspáva, ale preberie. Takže najneskôr ju kúpeme o 19:00 aj to nie každý deň, ale až druhý a tretí. Nie je to každý deň rovnako ale cca teda po 12-tej je to 4x čo si pospí. A nikdy neviem či to bude hodina alebo len 15min. Neviem ako navoliť striktný režim. Kedže sama v postieľke nezaspí, plakať ju nenecháme. A nenechať ju spať, aby vydržala čo najdlhšie je problém, lebo sa s ňou nič nedá. Nič nie je dobré, ani hračky ani žiadna činnosť, musí si trošku pospať aj keď len 15min.

misickaa4
30. mar 2020

@veronikas30 nastavit pevny rezim...bez toho to nepojde..spravit vecerny ritual. Napr.: kupanie, masaz pri jemnej a tichej hudbe, precitat z knizky, dat do postielky, pustit biely sum napr a robit to vecer co vecer.

simona92101
30. mar 2020

@veronikas30 uf to je strasne vela.skus nastavit len 3 spanky za den,doobedny,obedny a poobedny.dam ti priklad,dcerka mi vstava o 6tej,chodila spat po 2 h bdenia,neskor uz po 3 h,cize ked vstala o 6 tej,okolo 9 som supla do kocika,dala flasu mlieka a vacsinou kym dopila tak uz napol spala.trosku som ponatriasala a zaspala.ked sa po hodinke zobudila,opat po 3 h som ju dala spat.robila by som to tak,ze ked nechce v postielke zaspat,tak vzdy uspat v kociku.ale posledny spanok najneskor do 16:30. A do vecera musi tie 2-3 h vydrzat,nastavit cca o 19tej uz len kludny rezim,citanie knizky,popripade pesnicky pustit (fihatralala u nas fici),okupat staci len oplachnut,pomasirovat,spravit pritmie v izbe,dat oblubenu hracku do rucicky (my mame handerneho mojkacika),a dat vypit mlieko /nakojit.zo zaciatku mi pila na rukach primojkana na prse,jemne som sa snou hojdala,ked dopila,dala som dudku a polozila do postielky a odisla.teraz uz dam vypit mlieko v postielke,dopije,otoci sa na bok a bud ihned zaspi pritupena k mojkacovi alebo si este daco blaboce,ale vzdy odidem. Najneskor o 20tej spi.treba vydrzat,my sme sa tiez trapili ale treba nastavit rezim,tie 4 spanky poobede sa mi zdaju vela

veronikas30
autor
31. mar 2020

@simona92101 ďakujem, poskúšam a uvidím čo nám zaberie 🙂

simona92101
1. apr 2020

@veronikas30 drzim palce