Ako uspať a nenosiť na rukách?

ikiniki
18. feb 2015

Mamicky,moja dcera ma 8 mesiacov.do troch mesiacov mala koliku,takze kazdy vecer plakala a my sme ju utisovali na rukach.zrejme si zvykla a vlastne vobec nevie zaspat bez toho, aby sme ju nosili. Viem,ze existuje metoda kontrolovaneho placu, ale ked sa uz tolko naplakala kvoli brusku, nemam to srdce nechat ju plakat, kym zaspi. Nechala som ju uz aj tak,ze nech sa hra dlho,ale 5 hodin bola hore a spustila taky plac,ze az som sa zlakla. To uz nebudem asi nikdy skusat. Chcem sa opytat,ako sa vam podarilo naucit zaspavat take dietatko bez toho, aby ste ho nechali vyplakat. Alebo teda kedy sa uz nechcelo nosit... Napiste skusenosti alebo rady. DAKUJEM

hrjanka
18. feb 2015

My sme si prešli rôznymi štádiami uspávania, mám rovnako starú dcéru ako ty a teraz už zaspáva prevažne v postieľke, ale sú dni, keď zaspí len na rukách alebo na nás - zúbky. No nám veľmi pomohol a doteraz pomáha nosič a babyšatka, bolo obdobie, keď spávala celý deň výhradne v nich, aj na noc som ju uspávala v nich a potom prešupla do postieľky. A naša malá časom sama rozhodla, že chce zaspávať v postieľke a odvtedy je tam. Ja by som tiež nemala srdce nechať ju vyplakať. Za seba odporúčam zohnať si nosič alebo šatku a skúsiť to s nimi, minimálne to nie je taká záťaž, ako keď máš dieťa na rukách.

timea7
18. feb 2015

@ikiniki najlepšie je nikdy s tým nezačať, no to už je preč. Ľahni si k nej, pritúľ si ju, objímaj ju, hladkaj, šepkaj jej, spievaj, ale na ruky ju neber. Neboj, zvykne si, aj dvojičky sa musia uspávať a tiež mávajú koliky a mama má len dve ruky a nie vždy niekoho na pomoc. Držím palce.

keziah
18. feb 2015

@ikiniki ja som uspavala na fitlopte, je to vyrazne mensia zataz ako dieta nosit. ak sa mi po prelozeni dieta prebralo, ponukla som v posteli prsnik a potom uz zalomilo nabeton.

h2
18. feb 2015

@ikiniki Ahoj, môj syn už má 3 a pol roka, takže už si presne nepamätám, kedy presne čo bolo, ale malého som tiež uspávala na rukách, sediac pri tom na fitlopte. Keď už som z toho bola hotová, postupne som sa presunula na posteľ, najprv do polosedu-poloľahu, s malým na sebe, neskôr sme si ľahli tesne k sebe. Pomaličky, postupne, samozrejme, aby si zvykol nebyť na rukách. Keď zaspal, preložila som ho do postieľky. Veľmi Ťa prosím, nenechávaj dieťa vyplakať, ja považujem metódu kontrolovaného plaču za týranie detí. ☹

anketkarka
18. feb 2015

@ikiniki pocula som o dvoch pripadoch, kde zabralo drzanie za rucicku v postielke az kym dieta nezaspalo...

timea7
18. feb 2015

@anketkarka ja som takto uspávala ako opisuješ, pomojkala som, položila do postieľky a hladkala som ho po chrbátiku, držala za rúčku, spievala som mu, šepkala, nikdy som si život nekomplikovala uspávaním na prsníku, fitlopte, na rukách a pod. Neuznávam v žiadnom prípade nechať dieťa vyplakať, ale aby som ho natriasala na rukách, v kočíku - to si nemôže dovoliť mama viacerých malých detí.

ikiniki
autor
19. feb 2015

Nosic mame a vyuzivam ho stale, inak by som uz nevladala žit. Stale skusam lahnut si k nej na postel, ale ona lezat nebude.hned ako ju dam lahnut,place a zlosti sa.dokonca aj pri prebalovani to robi.lekarka si mysli,ze je to kvoli refluxu.ma totiz skryty reflux, takze zrejme ked lezi, tak jej to nie je prijemne.tak ako ju uspat, ked nechce lezat?

ikiniki
autor
19. feb 2015

@hrjanka ako si ju naucila zaspat v postielke? Ci len tak zo dna na den to prislo?

hameeda
19. feb 2015

dať do postielky a vydržať,,ha,ha,ha........je to ťažké ale oplatí sa, moje deti sú naučené spať v postielke, respektíve v postely samy,ono prvý týždeň je to zaberák neustále prichádzať a odchádzať od postielky, ale v konečnom dôsledku to stojí za tú námahu

ssardinkaa
19. feb 2015

Prečítaj si knihu ,,Každé dieťa sa vie naučiť spať,, Určite ju ,,vygugliš,,. Do týždna sme ,,sekli s uspávacím revom,,! Nám to pomohlo.

timea7
19. feb 2015

@hameeda pri piatich deťoch by si si asi ťažko mohla dovoliť uspávať na rukách. Ja som ale od postieľky neodchádzala, ale na ruky som nebrala, ako píšeš, treba len zotrvať. Samozrejme, že boli sem-tam výnimky - zuby, ale to boli ozaj výnimky.

hameeda
19. feb 2015

@timea7 : no ja som prvé asi tak dva tri dni tiež neodchádzala, ale potom som začala odchádzať že ako idem na wc, idem sa napiť a tak, a stále som predlžovala, teraz pozerajú rozprávku, prídem, vypnem telku, poviem dobrú noc, každému pusu a idem preč o päť minut vojdem do izby a všetko spi 😀, no u nás to tiež bolo hajkanie na nohách a tak, ale to len do určitého veku, potom to stopnem a ide sa spať do postielky

kofoluska
19. feb 2015

@ikiniki Ahoj, my sme mali zacali uspavat na rukach ked mal siestu chorobu, to mal asi 4 mesiace. Toto uspavanie trvalo do jeho jedenastich mesiacov a potom si to on sam zmenil. Uz nexcel byt na rukach, dodnes zaspava leziac so mnou (s manzelom) v posteli, v objati. Takze urcite nenechavat vyplakat, ale mozno trosku pockat. Ona sama Ti da najavo, ze takto uz jej to nevyhovuje. Alebo to skus Ty iniciovat ak Ti je uz na uspavanie tazka - ze si spolu lahnete, objimes ju a budes pri nej, kym zaspi. Maly si dokonca pri zaspavani dava moju ruku na oci 🙂

hrjanka
20. feb 2015

@ikiniki ona sama sa mi zacala vzpierat na rukach (uspavala som ju na rukach pri otvorenom okne asi dva tyzdne kazdy vecer), tak som ju dala na postel, ze nech si teda zaspi ako chce...a ono to prislo samo. A po par dnoch som skusila postielku

ikiniki
autor
21. feb 2015

@hrjanka verim,ze to pride aj k nam... Rada si ju tulinkam,ale 4x na den je naozaj makacka. Dakujem za rady 🙂

ikiniki
autor
14. jún 2015

Dievcata, dakujem vam za rady 🙂 stale pri uspavani na rukach, ked som videla,ze dcera je uz KO,som si s nou lahlanapostel a postupne za tri tyzdne sme sa tak vytrenovali,ze sa uz nenosime,ale zaspava pri mne,resp. manzelovi na posteli 🙂 chcelo to vela trpezlivosti a opakovanych pokusov, ale zvladli sme to aj bez placu 💜

deniss111
21. máj 2017

@ikiniki a kolko mata vtedy mesiacov?ja chcem tiez odnaucit od ruk,mame 6,5mesiaca..

ikiniki
autor
21. máj 2017

8 mesiacov mala vtedy

deniss111
21. máj 2017

@ikiniki a dalo sa teda oducit od natriasania?ja chapem,ze niekedy treba pohojdat,no nechcem aby to bolo zvykom do neviem kedy...

ikiniki
autor
22. máj 2017

Dalo,ale fakt to chcelo trpezlivosť a aj neuspesne pokusy boli.ja som ju nosila v manduce,ale ked som videla,ze uz zaspava,rychlo som ju vybrala a lahli sme si na posteľ. Vies,ze sa aj stalo, ze sa prebrala a zase od znova bolo uspavanie.potom som ju uz stále skor dala na postel,uz vedela ze lezime spolu a ide sa spat.ale do 3tyzdnov si zvykla zaspavat na posteli bez stresov.

deniss111
22. máj 2017

@ikiniki a teda zacala si ked mala 8 mesiacov,ano?v noci ti ako spavala?dakujem

alejandra221288
22. máj 2017

Kazde dieta je ine ja som este len bola tehotna uz ma kamosky bombardovali budes musiet maleho uspavat na rukach manzela prec zo spalne maly ku tebe. Na rukach som ho uspavala setonedelie potom som ho polozila do postielky a hotovo. Neplakal najedol sa odgrgol a spal. Ma 15mes.sam ukaze na postielu povie hajiii a viem ze chce spat. Dostane mlieko cumlik do sekundy spi. Bez revu bez ziadnych metod neviem coho. Takto to funguje 15mesiacov. A neviem si predstavit ze by som teraz 15kiloveho cicikala na rukach nie som kulturista. Takze preto si myslim ze kazde dieta je ine jedno je viac narocne ine nie ja nemam narocne dieta

ikiniki
autor
22. máj 2017

@deniss111 skusaj aj teraz, necakaj na nic.cim skor sa ti to podari,tym to budes mat jednoduchsie. Energiu,ktoru minies na uspavanie,vyuzijes inde 🙂 v noci spavala dobre,nebudila sa casto na mliecko. Začala som, ked mala 8 mesiacov, lebo som uz fakt nevladala. Samozrejme,ze som neplanovala naučiť ju zaspavat na rukach,ale koliky urobili svoje...
A potom si uz tak zvykla. Možno som bola makka,ze som ju nenechala vyplakat,ale nemala som na to srdce

deniss111
23. máj 2017

@ikiniki ved to,ze ja by som ju nechala v postielke po krmeni od malicka,lenze to boli tri mesiace urevane nonstop kvoli kolike...takze ruky boli jediny prostriedok na upokojenie..teraz nas zas trapia zubky,to tiez byva dovod na ruky...ale samozrejme skusam cim dalej tym viac..no mne sa budi aj v noci dost,preto spava pri mne vacsinou

ikiniki
autor
23. máj 2017

@deniss111 my tiez spime spolu na posteli 😉

ikiniki
autor
15. júl 2017

@ikiniki ahoj, ako vam to ide? Dnes som si na vas spomenula 🙂

deniss111
17. júl 2017

@ikiniki asi si chcela napisat mne,vsak?poslem ti do ss😃

ikiniki
autor
17. júl 2017

@deniss111 🙂 ano... Poplietla som to 😉

lubicajanoskova
16. júl 2019

@deniss111 dobrý deň, podarilo sa vám oducit malú od rúk? Ďakujem za odpoveď