Ako uspať cez obed 2 ročné dieťa?

timiko
18. mar 2013

Mám synčeka, ktorý mal v decembri 2 roky, konečne som ho odnaucila od prsníka, no mám problém ho ispat na obed. Aj ked si lahnem k nemu, je to beznádejné ho donútiť aby len tak ležal a zatvoril oči. Po pár sekundách mi povie, že sa už vyspinkal. Večer je to v pohode, to pochopil, že je a tak sa spí, no ten obed si neviem rady. Čo mám robiť, mám ho nútiť? V noci spí so mnou na posteli.

mimikas
18. mar 2013

skus mu dat neakeho mojkacika, nieco co by si mu dala aj vecer, bude s tym mat pocit bezpecia a kludud, a mat ritualy a davat ho spat presne v ten isty cas. Neskusila si uspavanky, citanie knizky? U nas funguje len jedno a to maleho drzat dole az kym nezaspi, pripadne mu skus dat flasu s cajikom

evko1
18. mar 2013

@mimikas Sa musím smiať, malého držať dola, až kým nezaspí))) aj u nás je tomu tak))) ja zaspím aj si zdriemnem, medzitým mi malá strká prštek úplne všade a potomju "priľahnem" až sa unaví a zaspí))) aj aj ja dávam fľašu s bebou od kedy som prestala dojčiť a funguje to.

danim
18. mar 2013

@timiko obavam sa, ze si budes musiet zvyknut na to, ze obedny spanok uz nebude... poznam X takych deti... co sa na prsniku uspavali... a ked sa dokojilo... aj sa dospalo.. ( nas pripad to nastastie nie je 😉 uspavanie na prsniku som nerobila )

amouramour
18. mar 2013

to sa asi tazko oduca, ked si ho uz takto navykla....nasa od mala len postielka a spi, sestra uspavala a je to ako u vas....vela vela trpezlivosti prajem🙂

gretka2
18. mar 2013

Ja som malu tiez odstavila v 2 rokoch, a tak sme skrabkali chrbatik, masirovali nozky a tak 🙂 A citali sme knizky. A pri tom som sa tvarila ze som straaaasne unavena 🙂 A spavali sme cez obed do 3,5 roka.

janinka444
18. mar 2013

Ja som do 2 rokov so kojila moje dvojičky a odvtedy mi odvtedy zaspávajú pri fľaši s mliekom 🙂

timiko
autor
18. mar 2013

Skúšala som všetko, s mackom zaspával aj keď som kojila, teraz keď mu dám fľašku s čajíkom, tak sa napije po sediačky, a potom sa hrá s cumľom - zastrkáva ho do fľašky až kým nespadne na dno, je to pre neho veľmi veľká sranda, až mu ho musím zobrať - to zase protestuje a plače, keď zoberiem knižku, že mu idem čítať, tak mi ju zoberie z ruky, a listuje si, potom si spomenie, že ich má viac v obývačke, tak mi utečie 🙂 . No proste všetko ho zaujíma, spieva si a keď náhodou vysloví nejaké slovo, čo mu niečo pripomenie, napr. si spieva o kačke, tak uteká do obývačky si zobrať kačku... no proste kolotoč. Je to zatiaľ len 3-tí deň, tak ešte to nevzdávam, som rada, že už neplače kôli ,,dide,, 😉
Ono by mi to ani tak moc nevadilo, že by nespal, no neviem, ako by to potom bolo v škôlke, tam údajne deti musia na obed spať..

xenicka13
18. mar 2013

ja ked chcem, aby mala spala musim doobeda dve hodky s nou chodit po vonku, zaspi potom o 13tej do piatich minut, ja do desiatich 😀

zuzana909
18. mar 2013

@timiko moja malá nespávala cez deň o roka, málokedy si cez obed pospala a ani som ju nenútila. teraz chodí do škôlky a veru v škôlke si aj pospí, a to doma ani za svet.
ja by som sa škôlky nebála, viem, že veľa detí si len ležká v postieľke a nespinká, nechaj ho tak keď nechce spať 😉

timiko
autor
18. mar 2013

Ten môj loptoš je trošku lenivý, prejde pár krôkčov a hneď na ruky, no s tou škôlkou si ma zazana909 potešila, verím, že to bude tak aj v mojom prípade 🙂 😉

andrejka1974
18. mar 2013

treba ho unavit, moje deti spavali cez obed az dokial nesli do skoly a naucili sa same spavat uz ako malinke babbatka 🙂 🙂 🙂 , aj najmensia mi spi sama, dam ju do postielky a zaspinka a starsia dcerka cez den spi v skolke a cez vikendy ju pekne ulozim , precitam jej knizku dame si boztek a vie , ze musi spinkat a spi a to ma uz 4 a pol roka 🙂 🙂 🙂 a dvojrocne dieta sa musi naucit chodit sam, ziadne ze na ruky, pekne sa prejde a ver mi mala som dieta, ktore furt bolia ma nozky a ja vravim aj mna a casom lietal ako sarkan, samozrejme, ze nie dlhe prechadzky, ale okolo domu zvladne urcite v pohode a ver mi , ze po hodinke aj dvoch bude rad , ze si aspon polezi v postielke

albao
18. mar 2013

U nas je to to iste, a to zaspavala vzdy sama. Ale od cca 20 mesiacov je to boj a teraz mi uz tak 3x do tyzdna nezaspi vobec (vtedy ju dam vecer uz o siestej spat a taha aj do rana do siedmej-osmej). No loteria, a ani utahanie nepomaha. Obcas mi zaberie taky trik, ze ju dam veeelmi skoro spat - cca 10:45 a do 11:30 spi. Ale napr. dnes tam skakala 1.5 hodiny po posteli a to je standard. Nezabrala proste 😒 Podla mna to nie je tym odstavenim, ale tym, ze ich hrooozne vsetko zaujima a lahnut si na 10 minut je neprekonatelne narocne 😀

kikuskkka
18. mar 2013

moja ma 3 roky a spava kazdy den....o 12tej je u nas uz ticho 🙂 osobne si myslim ze to chce cas, nejaky ten ritual si zavedte, a hlavne....poriadne ho unavit!!! 🙂 bude si musiet zvyknut na aku taku namahu, ani v skolke ho nikto nebude nosit na rukach 🙂 potom neexistuje zeby nezaspal 🙂

dari226
18. mar 2013

moja nespi odkedy ma 1,5 roka,treba sa s tym zmierit ked dobre spia deti v noci a neziadaju si spanok cez den tak je tak ako je

nice202
18. mar 2013

@timiko ja mam to iste. prestala som kojit v septembri a odvtedy nespi poobede. predtym zaspavala na prsniku poobede aj vecer, ale odkedy ho nema, tak nie a nie spat! vecer to je v pohode, presne ako ty pises. skusala som uplne vsetko. vsetky mudre aj hlupe rady. proste nic. uz som si aj zvykla, ze nespi. teraz chodi vecer skor, cca.okolo 19.00 a spi do siedmej do rana. viem, ze deti v takom veku by este spat mali, ale neporadi si s nou nikto a ani tie najmudrejsie osoby, ktore si mysleli, ze to dokazu. mozno vam sa to zmenit podari, daj mi potom vediet, ako si dopadla.

lubina
18. mar 2013

@timiko no mozno uz nebude popoludni spinka. MOje obe dcerky prestali spavat v dvocho rocikoch. Jedna si ani nelahla a druha vystala v postielke aj hodinku.........ale nespala.Tak som to vzdala.Podla mna netreba dieta nutit spat ak sa mu nechce.Dcery chodili potom spinka krasne pred 19 a spali az do rana, cize potrebny spanok dostali v noci. Starsia ma teraz 7 rokov a mladsia 4 a nemam pocit, ze by im to uskodilo, ze od dvoch rokov nespavali poobede. Dokonca som ich aj bravala a mladsiu aj beriem zo skolky hned po obede,kedze nespava popoludni a ani ju nemienim nutit. Sama musis vypozorovat, ci mu ten spanok este ozajtrab alebo uz to mozno aj konci.......

demartka
18. mar 2013

presne to isté-v septembri mal dva roky a poobede spánok nehrozí-ak vstane skoro-cca 6.,tak ho skúšam dať spať o 10 30,zaspí tak raz-dvakrát do mesiaca cca 30 minút.Väčšinou povie po chvíĺke oddychovania a uspávania -som vyspinkaný.Spať by sa mu chcelo napr. v aute alebo pred telkou okolo 15-15 30 a to sa mne už zdá na poobedný spánok neskoro,takže sa hráme a zabávame do 19-zaspí okamžite.Dve staršie deti boli tak isto-od 2 rokov odmietali spať a ja som to neriešila.Išli spať večer.Tiež mám obavy,ako bude v MŠ,ale budem to riešiť potom.Mám susedu,ktorej rovnako starý syn vstáva okolo 9-10,my máme za sebou pol dňa🙂 a ukladá ho spať o 15,spí do 17-17 30 a večer ide spať o 22-22 30-ve´d aj my ideme vtedy spať,tak čo ho budem ukladať skôr...myslím,že oni budú mať väčší problém so škôlkou ako my...podľa mňa je to individuálne,niekomu stačí oddych,niekomu treba spánok a niekomu režim ťažko utvoriť a dodržať,najmä,ak je detí viac a každé potrebuje niečo iné-my máme školáka,ktorý príde domov naobed,čiže ak chcem,aby drobec spal,musí to byť skôr,lebo potom už ho do postele nedostanem a máme škôlkárku,pre ktorú treba ísť na určitú hodinu do MŠ,takže aj to tam treba vtesnať...nech sú len zdraví🙂

timiko
autor
18. mar 2013

Diky baby to ste má povzbudili, hádam sa to nejako ustali a nájdeme nejaký systém, ktorý bude vyhovovať obom..ďakujem pekne za rady.

antonio28
18. mar 2013

moj maly ma 21mes. a stale ho dojcim. ale uz iba vecer pred spanim a vnoci ked sa zobudi1-2 razy. Do 18 mes.som ho kojila ja cez den a celych 18 mes.zaspaval len na ciciku den,noc. To je hrozne vycerpavajuce a v 18 mes.som s dennym kojenim sekla. A ked raz nedas,uz to treba dodrzat a nepovolit ani pri to najväcsom placi.
Tak som ho poobede ulozila a prvy den katastrofalny plac asi hodku,az od vycerpania zaspal pri mojom spievani. (a to ja som matka-ze som dieta nikdy nenechavala vyplakat). Islo mi vtedy srdce roztrhnut.
Druhy den zasa plac,ale neporovnatelne menej . Skusal este cici hladat,ale zaspal pri knizke. Treti den tiez pri knizke...No a stvrty den uz si na cici ani nespomenul 🙂
A dlho zaspaval pri knizke. On nikdy nemal rad plysakov. Az v 19 mes. jupiiiiiiiiiiii🙂))))))))) videl rozpravku mickey maus a minni a zalubil sado nich. V obchode ich hned chcel,mama kupila aODVTEDY zaspava uz len s nimi cez den! Ulozim ho,dam mu ich do ruky,on ich objima,jaho vybozkavam,pohladkam a poviem spinkaj,maminka pride,,,, NO a on na mna caka a caka,,az zaspi🙂 Niekedy na mnavykrikuje mama mama,tak znova pridem,zas ritual pusa,pohladenie,poviem spinkaj,maminka pride...az kym nezaspi. Dolezite je,ze ja ho ukladam vzdy hned po naobedovani sa,umyti ruciciek atd. proste ritual kazdodenny..
A vecer ho nakojim,po takych 10-15 min.ho zas pobozkam,pohladim,spinkaj,maminka pride,on objima mickey a minnie a ja odidem a sam zaspi.
RITUALY SU NAOZAJ VELMI DOLEZITE! DETI TO POTREBUJU!!!

dannaniella
18. mar 2013

ahoj, u nás tiež veľmi ťažko v postieľke zaspávať, takže stále cez obed spí v bugine, ešte sa do nej pohodlne zmestí. začnem ju kočíkovať po dome s tým že počúvame či ide vláčik a podobne, ..proste počúvať nerozprávať..a vačšinou zaspí do 5 minúť. Takže ak si kočík úplne neodložila, odporúčam.

timiko
autor
19. mar 2013

Ja si vôbec neviem predstaviť ako ho naučiť na kazdodenne, ritualy. Ved každý deň je tak iný, či už v vstavani, jedení, prechádzke po vonku.. Je to moje 1. dieťa, fakt neviem ako sa tam dostať..

35slavka
25. mar 2013

@timiko ten system si si mala vybudovat od malicka a poviem ti ,ze je to velmi dobra vec moja mala spi este aj poobede ,ale je pravda ked nejdeme von doobeda tak musim lezat pri nej a zaspi do 5min a ked je unavena tak aj sama a vecer sama uz dlho ,,,,ja mam tiez prve dieta,,,my mame na vsetko system

malamargaretka
26. mar 2013

...maminky my mame podobný problém už týžden a som z toho riadne zufala, kedze doma sa s staram o dalsie trojmesacne babatko nase....a ten nas aktivny syncek nezastane ani na sekundu a spat- to v ziadnom pripade. Doteraz sme fungovali krasne mali sme ritualy...prechdzka doobeda, potom papanie, umyt rucky, prebalit prezliest, precitat knihu a spat. No minul ytyzden sa stal nejaky skrat a nie a nie uspat a uz vobec nie a nie lezat v postielke aspon....tak ako citam- vobec ste ma "nepotesili" - ked pisete, ze to niektore deti nepotrebuju:(...Dnes napriklad bol hore od 5:15 a zaspal az 19:48- to poviem vam....mam dost...

lemurko
26. mar 2013

Niektore deti su schopne naucit sa zaspat same a niektorym to proste nejde. Obzvlast tie aktivnejsie, co ledva chvilku posedia s tym zvyknu mavat problem. Mam 20 mesacneho maleho a cez obed. Stale spava 99 percent v kociku, kvoli tomu sme kupovali vacsi a odkedy sa nekoji, tak s flaskou mlieka.
Ale ritual sa dieta urcite nenauci za 3 dni, skus tomu dat cas a hlavne si urci ako a to dodrzuj. Mozno ho este na spanie namotas, ak ale vladze fungovat bez spanku cely den, uz mozno spanie cez den vypusti. Moj tiez strajkuje, nechce ist spat, ani vecer ani cez den, ale ked nejde, je velmi umrncany, takze on este spavat potrebuje. Takze ide nasilu. V tomto su dobre pasy na kociku, nemoze utiect, stavat sa a podobne a zvycajne do par minut spi, aj ked velmi prostestoval.

moon1979
26. mar 2013

@timiko môj malý do dvoch rokov spával ukážkovo ako v noci tak cez deň ... po druhom roku absolútne cez den nespí len v noci prespí celú cca 11 hodín vkuse ... ja som to už prestala riešiť ...

veronika426
26. mar 2013

@timiko ja by som ho nasilu spať nenutila. Mne moja dcerka od narodenia prespala do večera osmej až do rána do osmej, tak na obed už ani nepotrebovala spať a ani som ju do toho nenútila. Poznám kopu takých detí, čo proste z toho "vyrastú", že sa chcu proste hrať, byť s mamou, niečo robiť a spánok už cez obed nepotrebujú. A vo škôlke mi cez obed pekne spinká, ale doma ani náhodou 😀 PS: Dokonca som to niekde aj čítala od lekára, že sa deti nesmú nutiť nasilu do spánku. Držím palce a pevné nervy 😉

kuriatko84
26. mar 2013

moja mala nespava cez den od roka a pol! proste asi nepotrebuje denny spanok, zvykni si na to 🙂

timiko
autor
27. mar 2013

..čo by sme my za to dali, keby nás niekto ukladal každý deň na obed do postele..keď budú veľké a pripomenieme im to, tak si budú hovoriť, prečo si radšej nepospali. V nasom pripade to je už ale lepšie, keďže už vie, že na prsniku sa nezaspava, a posledné dni už ani neleží na mne namiesto na posteli, tak po pár minútach a po pár pesničkách čo si zaspieva sám - mne totižto nedovolí aby som mu spievala - zaspinka. Naozaj to chcelo asi len trochu času. Hádam nám to vydrží. A mali ste pravdu treba dodržiavať tie ritualy - musím ho ráno budiť aby dlho nespal. Tak veľa šťastia aj ostatným mamičkám. 🙂 😉

briketa
27. mar 2013

@timiko
U nas je do auta a povozit alebo aj do kociara a povozit. Tak vzdy zaspi. O 14.30 .

zuzkat1
27. mar 2013

@timiko jaj tak to neporadim.mala ma 3roky a kojim ju,ale v skolke sa naucila spat. U nas funguje ak sa jej nechce spat tak ju "vydieram" napr. Chce malovat tak jej poviem ze az ked sa vyspi. Ja by som to nevzadala este.ked spal po kojeni tak tak este potrebuje spat.