Ako uspať dve deti?

sisala
2. júl 2016

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu - mám 20 mesačného syna, ktorý pekne spával v postieľke. O pár týždňov sa nám narodí druhé bábo a asi bude problém so spaním. Bola som v nemocnici a syn si zvykol spať s ocom v posteli a teraz nenormálne reve, až sa zachádza, keď ho dáme do postieľky. Začal vyliezať z postieľky a liezť do postele, postieľku bez bočnice mu dať nemôžem, lebo by ušiel sa hrať a nezaspal ani o dve hodiny. Presťahovali sme ho do detskej, v spálni máme postieľku pre bábo, ale aj tak v noci spí syn so mnou v posteli. Manžel je často v práci aj v noci a tak sa desím, že budem mať obidvoch v spálni - jeden na posteli a druhý v postieľke, kojenie každú chvíľu.. Ak malé bude plačlivé, tak nebudú spať obidvaja. Ako by ste to riešili vy?

katka4988
2. júl 2016

Ja som v podobnej situacii. Mam dva a pol rocneho syna a mesacnu dcerku a uspavam si ich sama kazdy vecer. Niekedy sa podari, ze najprv zaspi jeden a potom druhy, no niekedy musim obidvoch naraz. A to tak, ze malu kojim a pritom s jednou rukou hladkam maleho. Je to narocne, ale da sa to zvladnut. Tiez rozmyslame nad tym, ze maly uz bude mat svoju izbu, ale bojim sa toho, ze tam nebude chcet spat, lebo nechce spat ani vo svojej novej posteli, len so mnou v manzelskej. A samozrejme, rano sa budi, ked aj mala (cca o 6h). Lenze mala este za hodinu zaspi, no on uz nie. V noci je to v pohode. Asi som vam moc neporadila, ale aspon viete, ako je to u nas 🙂

jana_eyre
2. júl 2016

ja mam rozdiel medzi prvymi dvoma detmi 20mesiacov.. ked bol prvy syn maly, spaval s nami v manzelskej, ale kedze manzel strasne chrape a kazde nocne kojenie som nevedela znova a znova zaspat vdaka chrapotu, manzel zacal spavat v druhej ibe..

ked som druhy krat otehotnela a pomaly sme sa zacali chystat na prichod dcery, syn isiel do svojej izbicky k tatovi - takze zaspaval pri nom a ja som prichystala spalnu pre nas dve s dcerou - aby sa aj navzajom deti nebudili, chrapot synovi nikdy neprekazal.. ked sa dcera narodila, fungovalo to vyborne - muz uspaval syna, ja dceru, stretli sme sa v obyvacke a na noc sme sa rozdelili do izieb k detom..

ked muz bol na sluzobkach, spavala som s deckami na manzelskej posteli - dcera na kraji so zabranou, ja vstrede a syn pri stene - takto som ich naucila spavat spolocne aj na obed.. ked bola dcera babatko, tak som s nimi aj na obed spavala, neskor som sa mohla aj vzdialit /lebo zo zaciatku dcera sa vzdy zobudila, ked som odisla/

teraz, ked medzi nas pride tretie sme to vyriesili tak, ze maju decka spolocnu decku izbu - kazdy vlastnu postel a aj tato ma postel v ich izbe.. ja budem zas s najmladsim mimo, nech sa vyspime ako tak vsetci - deti budu mat klud, muz bude mat klud aby mohol byt fit v robote a ja len v noci vytiahnem prsnik a mozem aspon driemat 😀

mne osobne nikdy nevadilo spavanie s detmi, ja som bola vzdy kludnejsia ak boli blizko mna, deti tiez kludnejsie spia ak sa zobudia a niekoho z rodicov aspon vidia nablizku..

s muzom travime spolocny cas mimo manzelskej postele - tak to bolo aj pred tym ako sme deti mali..

myslim, ze postupne a nenasilne sme ich naucili spavat celkom dobre samych a ked bude aj tretie dostatocne velke, tak prerobime decke izby a my rodicia sa k sebe vratime a urobime si novu spalnu.. snad mi jeho chrapot bude znova vadit iba pri zaspavani ako to bolo kedysi 😅

cammille
2. júl 2016

@sisala ja takto spavam s dvomi - dcerka mala 15 m, ked sa najmladsi syncek narodil, a oboch ich uspavam spolu - na posteli kazdy z jednej strany😀 A neboj, ked bude babatko plakat, synceka to nezobudi, deti maju hlboky spanok, teda aspon tie moje sa v noci navzajom nikdy nebudili ( cez den je to ina kava😀)...zladite sa casom, teraz dopredu je tazko nad tym spekulovat, vsetko sa ukaze za pochodu 😊 A PS: starsieho syna by som po narodeni babatka urcite nedavala do vedlajsej izby, pre neho je uz dost narocne len to, ze zrazu bude mat "konkurenta", potrebuje istotu, ze prichodom babatka sa prenho nic nemeni a budete ho lubit rovnako aj nadalej😊

kitty88
2. júl 2016

@sisala ja by som to neriesila, hlavne by som ho nenutila nasilu spavat v detskej sameho, ked nechce... my spime vsetci styria v spalni, starsia ma 3r 9m, mladsia 7 tyzdnov a spavaju obe so mnou v posteli, obcas mala v postielke, ale vacsinou pri mne... vobec to neriesim, akurat chudak manzel bol "vystahovany" do dcerkinej postele... co sa tyka nocneho budenia, vacsinou je to v pohode, starsia sa malokedy zobudi, akurat si zapcha usi, kym mala place 😀

siska53
2. júl 2016

@sisala u nas sa to vyriesilo tak,ze maly bol s muzom v jednej izbe a ja s malou v druhej (mala bola akurat to placlive,kolikove dieta,co v noci revalo aj hodinu ci dve a aj vecer,nez zaspala,tak revala -kupodivu,maly zaspal,hoci ten rev pocula hadam cela bytovka).

kitty88
2. júl 2016

A suhlasim s @cammille, syncek by mohol mat pocit, ze je odstrceny, ked bude sam v izbe... ja som to z tohto dovodu vobec neriesila dopredu, uvidime casom, bud pojde manzel so starsou do detskej a ja s mladsou v spalni alebo potom rovno ked uz aj mladsia podrastie, pojdu do detskej spolu.

dana_l
2. júl 2016

nasa starsia spala v postielke v nasej spalni a druhorodena novonarodena s nami v posteli.
nesnaz sa maleho odstrcit kdesi inde lebo ty si myslis ze to je lepsie mat ho v inej izbe. nechaj ich - obe deti - s vami a ked budes mat problem ked sa babatko narodi, potom ries.
mozes pri nom sediet a nech vie ze si pri nom a ked zaspi tak mozes odist. pripadne zaspite vsetci spolu 😉
nase sa nebudili navzajom aj ked som v noci castejsie kojila.

alllexis13
2. júl 2016

My mame 3r.chlapca a 3mes.dievcatko.Najskor uspim babo,maly sa zatial hra vo svojej izbe s muzom alebo sam.A potom si lahneme vsetci traja do nasej postele,pretoze nechce zatial spat sam v izbe. 😀

sisala
autor
2. júl 2016

dakujem za rady, zabudla som napisat, ze syn spi v detskej s otcom, ale aj tak nechce byt v postielke, ale v posteli. Mate pravdu, nechame to tak, ako to je a uvidime, co sa bude diat pri druhom dietati. Chcela som, nech si syn zvykne, ale je z toho viac skody ako uzitku...

dana_l
2. júl 2016

@sisala tvoj syn bude o chvilu mat tri roky a potom uz postielku ani nebudete potrebovat. ked budes prechadzat z postielky do postele - tak vzdy bude problem ze ked deti boli cely cas "zavrete" v uzavretom priestore tak zrazu ich ta "volnost" laka a nechcu ostat lezat v posteli. mozno to je predsa len pre teba lepsie naucit ho na postel a vykaslat sa na postielku.
ja som vzdy bola s detmi sama. muz prichadzal az po polnoci a bola som rada ze som mohla byt pri detoch pri zaspavani. neber to ako trest pre teba ale ako krasne chvile s detmi. oni rastu tak rychle a potom nas uz nebudu potrebovat.

zapka21
2. júl 2016

ja mam rozdiel medzi detmi 22 mesiacov a spia obe so mnou - manzel casto cez tyzden na noc-dve mimo domu, je nam to jednoduchsie, povedala som si, ze pojdu do vlastnej izby az spolu, ked bude na to aj mladsia pripravena (teraz ma 2r 3m)

ked sa narodi babo, tak starsi surodenec sa musi velmi vysporiadavat s novou situaciou, z hladiska vztahovej vazby a z dovodu aby sa s tym vyrovnal je urcite vyhodnejsie aby ste ho nenechavali spat sameho.

mirreckall
2. júl 2016

ja mám medzi deťmi 14 mesiacov rozdiel a tiež od malička zaspávali spolu, resp. staršia si šla ľahnúť neskôr a cez deň sme využívali súrodenecký kočík