Ako uspávať 16 mesačného syna?

jancikaw
27. apr 2012

Ahojte,mám 16m syna,ked ho večer uspáva manžel v posteli,tak mu v pohode zaspí,ale ked ho uspávam ja,tak mi tam začne vymýšlať a neni šanca ho tak uspať.Musím si ho zobrať na ruky a tak mi potom zaspí,lenže už má svoju váhu,tak to nieje bohviečo☹ A nechápem,ako je možné,že u neho zaspí a u mňa nie.Máte s tým niekto skúsenosť?

katren
27. apr 2012

@jancikaw spytaj sa rovno v teme, kde sa riesi tato problematika....vola sa Kazde dieta sa vie naucit spat....

jancikaw
autor
27. apr 2012

ďakujem 🙂

kvetinka211
27. apr 2012

@jancikaw no rady co ti daju v teme "Kazde dieta sa vie naucit spat." pouzi az ked nic ine nepomoze ...ak vies anglicky, tak skus knihu E.Pantley: The no cry sleep solution ...
U vas bude treba nejako zmenit vecerne ritualy .. zvykol si ze s nim musi spat a pri tebe vie ze spat este nemusi ... podla mna by mohlo pomoct, keby manzel zaviedol novy vecerny ritual (zmenit poradie cinnosti, zaviest nejake nove, nejake vynechat) a potom by si ho dodrziavala aj ty ... a vzdy si dat zalezat na tom, aby bol naozaj unaveny. Ale musis byt potom dosledna a na ruky ho proste nezobrat lebo zasa sa nauci ze u teba moze vsetko ...

jancikaw
autor
27. apr 2012

no ved toho sa obávam,aby si na to nezvykol a inak ako na rukách mi nezaspí...a po anglicky bohužial neviem☹

pimpulienka
27. apr 2012

Sam by mal zaspavať. Dcerka (22 mesiacov) od 3 mesiacov zaspava sama. Uspavanie na rukach som poznala len v kolikovom období..

mummy01
27. apr 2012

@jancikaw my sme mali doma to iste s malym.U nas uspaval teda iba manzel,maly bol pri nom kludnejsi.No a teraz uz v pohode zaspava sam vo svojej posteli a je jedno ci ho davam spat ja alebo tatino.Deti viac na mamu skusaju 😀

juliagregor
27. apr 2012

@jancikaw je normalne ze deti reaguju inak na matku a inak na otca...
ked zaspi s nim, tak to nechaj na neho...
ja som musela pri dvojkach lezat, jeden mi hladkal brucho a druhy mi zmolil prsty, raz som musela surno na WCko tak dostali len flasu a zaspali aj bez mna, tak odvtedy uz len zavriem dvere ... mali cca 2 roky... starsi ma tak nepotreboval

skus mu precitat rozpravku, dat flasku... lahni si knemu, ale uz ho nenos...je velky chlapec, prides o krize...

jancikaw
autor
27. apr 2012

manžel robí 24-rky,takže ho nemôže uspávať každý večer...a ja si s ním vždy večer lahnem,ale on sa mi hodí na 4 a so smiechom mi začne loziť po posteli,a tak mi to spraví viac krát,aj ked je unavený.tak preto to vždy riešim na tých rukách,lebo viem aj tak mi zaspí.

petkave
27. apr 2012

@pimpulienka @jancikaw Pridávam sa. Aj môj syn zaspáva sám od 4,5 mesiaca. Proste som bola "mrcha" matka, ktorá nemala nervy na nosenie, tíšenie, hodinové uspávanie či ležanie pri ňom. Takže som ho položila do postieľky, pobozkala, pohladkala, zaželala dobrú noc a odišla. Priznám sa, knihu "Každé dieťa sa vie naučiť spať samé" som čítala iba letmo a urobila som to podľa seba, hoci dosť podobne, ako bolo písané v knihe. Po uložení syna do postieľky ma samozrejme prenasledoval hrozný rev, krik, plač. Takže som vydržala nejakých 5 minút v obývačke a šla ho skontrolovať, utíšiť, pohladkať, ale zase som odišla. Takto som chodila za ním každých cca. 5 minút, kým nezaspal. Prvý večer zaspal za cca. 45 min, druhý za 30 min. a tretí za 15 minút. A po troch dňoch zaspával už bez kriku...

Potom mal také horšie obdobie, to už vedel stáť a chodiť a špekuloval, že nechce spať. Takže vyskakoval v postieľke, kričal na mňa, vydieral plačom. Dva-tri večery som zopakovala tento istý postup - rozdiel bol iba v tom, že som ho musela aj položiť, zakryť, keďže pobehoval po postieľke - veľakrát aj v spacom vaku. 😀 Ale znovu to pochopil a so zaspávaním nie je problém. Či už večer alebo cez deň.

juliagregor
27. apr 2012

@jancikaw rob sa ze spis, u mna to zabralo, aj ked hijo hijo si neodpustili 😀 , nekomunikuj s nim