Ako uspávať 8 mesačné bábo?

actimelka
14. júl 2013

Ahojte neviem ako uspavat svoje dieta. Cumel nechce. Zaspava na prsniku. V postielke ani za svet strasny rev spusti. Ale pri mne v posteli je to tiez hruza. Len lozi po mne uz totalne unaveny a zniceny. Ked ho dam lezkat znovu na styri lozi mrnci zaspat nic...po polhodine az hodine takehoto totalneho umarania kedy je uz hrozne zniceny z unavy tak si ho znovu po x ty krat dam k sebe a dam prsnik a zaspi...som z toho zufala. Poradte metodu ako na to. Okrem toho mi z nicohoho nic zacal spat pol hodinu denne pritom vstava o 7hod. rano a spavat chodi o cca 20 30 h. Doteraz spaval 3 krat denne, 2 spania po polhodte a jedno 1,5-2 hodiny. Dakujem za kazdu radu.

tinus7
14. júl 2013

@actimelka ahoj a ako dlho sa takto trapite? zacalo to len niekedy nedavno?

leporeloo
14. júl 2013

@actimelka preco ho teda neuspavas na prsniku, ked tak zaspinka? 🙂

actimelka
autor
14. júl 2013

@tinus7 ano trva to tyzden neviem co sa deje ..ale vadi mi taketo trapenie...on sa totiz trapi lebo vidim aky je unaveny a nie a nie zaspat ☹

katey
14. júl 2013

@actimelka no my to mame takmer rovnako,len s tym rozdielom,ze nas este nelozi,ale za to dost kope a bucha rukami. Ale nic prevratnejsie ako prsnik som nevymyslela. Este ho niekery nosi manzel na rukach,ale pri 7 kg je touz aj makacka. Tak potom s nimradsej ja "bojujem" v posteli. Nam sa obcas podari aj tak,ze sa na posteli otocime k oknu a mqly mi je chrbtom oprety o moje brucho.je ako keby mnou uplne objaty. Ale neviem fi by vam to islo ked uz lozi..

bambina82
14. júl 2013

Moja mala bola obdobna katastrofa a trvalo to 10 mesiacov...tiez som skusila snad vsetko. Cumel nikdy nechcela ale nasla si nahradu a zaspavala so starym dobrym "kapesnikom" Ten si cmulala a drzala v rucke a slo to. Kazde dieta ma nieco na spinkanie co ho upokojuje...tak skusaj prsnikom alebo mu nieco daj do rucky - plienku...kapesnik...alebo nejake ho "maznacika" ci ako sa to vola 😎 Nam pomahal aj kociar a potom som ju preniesla. Zial niektore deti su ukazkove ( ako mojsyn) a niektore proste komplikovane a mamkam daju zabrat!

drobcek26l
14. júl 2013

@actimelka My sme mali ten istý problém a raz keď už bol taký totálne unavený, začala som ho bozkávať po brušku a nožičkách. Najskôr ho to asi šteklilo, ale potom sa pri tom úplne upokojil, zostal chvíľku nehybný a zaspinkal. Doteraz to tak na obed funguje keď zaspáva.

ask
14. júl 2013

@actimelka nam sa vzdy zhorsilo spanie-aj papanie ked malemu sli zuby... obcas vecer na upokojenie pomohlo tiche spievanie, niekedy plysak a jeden cas velmi dobre pomahala premietacka na strop s melodiou... drzim palce nech sa vam skoro polepsi.

standu
14. júl 2013

@actimelka moja v 8mes zaspavala v nasej posteli na prsniku. jedneho pekneho vecera som ju kojila uz vyse hodiny a pol a nic tak som sa nasrala uz som bola totalne hystericka tak som ju polozila do jej postielky reku idem sa ukludnit prec. a ona do 10minut uz spala! odvtedy zaspavala vzdy takto.

miska030
14. júl 2013

Nasa mala ma 8mesiacov a zaspavala sama kazdy vecer v postielke bez placu,ale teraz jej vysli dole dva zubky a asi nam idu aj hore,lebo vecer uz tazsie zaspava,v postielke bude lezat len ked niekto v izbe zostane s nou,ale vyriesila som to tak,ze ju dam lahnut na manzelsku postel a tam si sama zaspinka 🙂 🙂 🙂

tinus7
14. júl 2013

@actimelka jasne tak to uplne chapem. Moj syncek sa podobne spraval ked mal asi 6 mesiacov. Tiez dovtedy zaspaval vzdy na prsniku ale zrazu zacal po napiti plakat a trvalo mi vzdy dost dlho kym sa upokojil a zaspal. Mala som pocit ako keby sa branil spanku. Myslim si ze mal nieco ako separacnu uzkost. Bal sa, ze zostane sam alebo ze ho opustim. Neviem.. Vraj to mozu mat deti prave v tomto veku aj starsie. Casto sa rozplakal aj vtedy ked som sa mu len na sekundu vzdialila z dohladu. Mozno ma nieco podobne aj tvoj syncek. Vie ze vecer bude spinkat a nebude s tebou trebars tak ako cez den, tak sa to snazi este vsemozne natahovat 🙂 .Myslim ze to hlavne ber v pohode a trpezlivo, podla mna je to len docasny stav a tak ako to prislo, to aj odide. Mozno sa mu prave vtedy treba este viac venovat, mojkat ho a byt tam len pre neho aby vedel, ze je pre teba ten naj naj naj 🙂 . Aby nemal pocit ze ta to uspavanie nejaym sposobom otravuje, aj ked viem ze po celom dni je to niekedy velmi tazke 🙂 . Ja som to nakoniec vyriesila tak ze som ho cez tie placuce vecery uspavala v satke a vzdy sa nakoniec upokojil a zaspal. U nas to preslo asi za 1 mesiac. Drzim palce.

jaruska8
14. júl 2013

@actimelka Podľa mňa zuby...

deni73
14. júl 2013

Mne v takomto veku zaspával na rukách, ja som pri tom sedela, trošku ho hojdala, a keď už takmer spal, tak som ho uložila do postielky. Ja som mu furt spievala tak potichučky, aby sa ukľudnil. V 8 mesiacoch ešte spal 2 x, ale už od 10.. mesiaca spí iba raz, okolo obeda cca 2 hodinky. Ináč to zaspávanie sa mení, niekedy je to horšie, niekedy lepšie. 🙂

actimelka
autor
14. júl 2013

@standu to su presne aj moje pocity akurat mne on vydrzi aj 20 minut v kuse revat doslova vrieskat v postielke ale zaspat ee

nativanativa
14. júl 2013

Kokos baby ani nehovorte,ja som na tom podobne,ale tak čo už, kojené deti sú proste také,my tiež noci total zlé,snažím sa ho uspať nie na prsníku,hladkám ho po chrbátiku,čele,zriedkakedy to zaberie ale na tých 85% je to o prsníku. Za posledné dva týždne sú to vyslovne galeje a alutrie. Ale asi to bude zúbkami,zatiaľ iba dva vonku,lebo aj cez deň len prsty v ústach a umrndaný je sem tam cez deň. Snáď len čakať pokým to prejde samo od seba. V noci každú hoďku a pol hore,šudrá sa,vála,postaví sa na štyri,cestuje v postielke aaaach jo hruuuza

actimelka
autor
14. júl 2013

@tinus7 a ako ti zaspinkaval potom ked to po tom mesiai takto skoncilo? mali ste nejaku metodu?

actimelka
autor
14. júl 2013

@nativanativa tak presne toto je aj u nasho...jee to cista hroza...ja by som to aj vydrzala ale mam pocit ze maximalne este 1 den a potom ma odvezu v zvireacej kazajke 😝

denise01
14. júl 2013

@actimelka Ahoj, aj ja viem, o com hovoris. Moj maly ma 12 mesiacov, vacsinou zaspi do par minut, ale dnes hodina a pol a ja uz som bola zufala...Ale nie je to bezne, tak mozno dalsie zubky. Tiez mi zaspava na prsniku, od malicka je to tak, je to taky mojkacik ale ja si jeho blizkost uzivam. No a v poslednej dobe ho na chvilku vezmem vecer na ruky, on si polozi hlavku na moje rameno, ja mu spievam a kolisem, obcas tak aj zaspinka, alebo sa ukludni natolko, ze ked ho potom polozim na postel, do par minut spinka. Tak drzim palce 🙂

tinus7
14. júl 2013

@actimelka stale zaspaval na prsniku aj ked postupne to dopadlo tak ze sa len nappil mliecka a potom mi zaspal az v naruci. A tak zaspava doteraz a to ma 18 mesiacov. Uspavam ho na dojcenskom vankusi, takze nie je tazky, potom ho len prelozim do postielky. Myslim ze je super ze ti este zaspava na prsniku, ak nechce sam zaspinkat v postielke tak ho tam nedavaj, skor sa tam len trapi. Ja mam stale pocit akoby ho nieco trapilo, mozu byt aj zubky alebo ta separacna uzkost A on to len takto dava najavo.

nativanativa
14. júl 2013

@actimelka najhoršie je to, že za celú noc sa nevyspim,lebo vkuse hore a to ráno!!! O šiestej hore on vyrehotaný a ja zničená na kašu, ale verím v to,že ako prišlo tak aj odišlo

tinus7
14. júl 2013

tiez suhlasim ze je to len docasny stav a urcite to prejde. Skor skus mozno popremyslat ako to aj jemu ulahcit, aby sa zbytocne netrapil. Nemen nejako vase ritualy a bud trpezliva. Viem ze sa to lahko hovori, ale mne sa pri malom odvedcilo, ze ak som bola v pohode, tak sa celkom rychlo ukludnil aj on. Ked som bola z toho placu nervozna, videla som ze aj on bol viac uplakany a v konecnom dosledku vzdy to uspanie trvalo ovela dlhsie. Prajem Vam vela krasnych spolocnych zaspavani.

nativanativa
14. júl 2013

Ešte mi prišlo na rozum aj to,že je to úplne prirodzená vec,dieťa sme nosili 9.mesiacov v brušku,je to samozrejmosť že je zvyknuté len na matku,a tak ako aj mláďa je s matkou nonstop tak aj dieťa s matkou. Stále sme akoby neviditelne prepojení obaja s pupočnou šnúrou tak sa niet čo čudovať že ten krpček si vyžaduje len a len matku a prsník predstavuje jedinú formu ukludnenia a akoby útočiska. Ja mám pocit že môj malý už ani inak nebude zaspávať v dohľadnej dobe inak ako na prskách
Ja už moc ani iné metódy formy zaspania nevyhladavam - vzdavam to 😀