Ako uspaváte svoje 4 mesačné detičky?

miruschkar
15. máj 2019

Ahoj zienky poprosila by som o rada a zároveň aj o dáke skusenosti. Môj synček mal ukončené 3 mesiace a zatiaľ sme ho stále oslavou hojdanim na rukách alebo spal cezbden aj v kočíku. V poslednej dobe ho však musím uspať len ja s manželom nechce byt začne plakať. Skúšali sme ho aj dať do postieľky ale bola tam dve hodiny pomrnkaval, vyťahoval dudel a dával do úst všetko čo našiel. V nosiči a ani vo vaku nespí ani s nami v posteli nie .. nechce ..zaspi len v postieľke ale to ho musím uspať aj to chvíľku palce na rukách a sponuje sa a potom sa ukľudní a zaspi.Chcela som vedieť či máte niekto podobne skusenosti a či naďalej pokračujete v takýmto uspávani. Podotýkam, že je na um nekojim. Prosím nepíšte mi žiadne komentáre typu .. zvykni si neni to malo babo už a podobne .. ja chcel vedieť či je niekto na tom ako my a ako to rieši 🙂 ďakujem

janickacrazy
15. máj 2019

@miruschkar Každé bábo je iné a potrebuje iný sposob uspávania, to, že preferuje teba a pri manželovi plače je v tomto veku úplne pochopiteľné, je ešte maličký. Rob tak, aby to vyhovovalo hlavne tebe a malému, je úplne jedno ako to robia ostatní. Ja mám 3 deti a s každým to bolo úplne iné, prvý zaspával sám krásne v postieľke bez problému, druhý v postieľke vrieskal na raty, museli sme ju úplne zrušiť, vôbec tam nechcel byť, spával nakoniec s nami vo veľkej posteli, tretí zase zo začiatku v kočíku, potom asi od 3 mes. pekne v postieľke sám zaspal. Je to rozne.

kliatana
15. máj 2019

to , ze ti zaspava v postielke je suer. je kopec mamiciek, ktore maju problem prave s tym, ze deti si nevedia zvyknut na to, zaspavat v nej. pri tebe sa citi bezpecne, kedze si s nim castejsie ako manzel, ale to casom prejde neboj

miruschkar
autor
15. máj 2019

@kliatana ďakujem pekne len už má dosť boli chrbát ale keď vidím že zaspi tak to neriešim len aj cez deň má dosť zle spanky a keď sa zobudi chce ešte sot a nevie ako musím ho zase pohojdat a takto to ide dookola to má trocha trápi

hettinka
15. máj 2019

@miruschkar starsiu drncala a hojdala v kočíku, a aj tak máločo spala. A mladší v tom veku zaspaval sám v postieľke 3x denne po 2 hodiny spal a skoro celu noc. Každé dieťa je iné, akceptuje to svoje take, aké je a neporovnavaj. Ak ta boli chrbát, zožeň si starší hojdaci kočík do bytu.

janickacrazy
15. máj 2019

@miruschkar ja som mala pri treťom dieťati doma v obývačke hlboký kočík a neviem si to vynachváliť, ked nemohol cez den spať, tak som ho tam šupla, trochu povozila a za chvíľu zaspal, vyskúšaj, prípadne ak máš veľký balkón, tak aj tam ho môžeš povoziť, ak bude napr. vonku pršať

brezza
15. máj 2019

@miruschkar ako by som o mojom synovi citala. Ale potesim ta ma 4 mesiace a uz asi dva tyzdne zaspava v postielke. Najskor chvilku mrnci, ked viac tak sa mu ukazem, inak ma nesmie vidiet. Do 10 minut spi. A jedna rada neviem akp dlho ho nechavas bdiet, ale ja som zistila, ze max. Hodinu a pol a davam do postielky. Ked sa to presvihne vie revat aj hodinu kym zaspi. Niektore deti cim viac su unavene, tym horsie sa zaspava.

miruschkar
autor
15. máj 2019

@hettinka ja neporovnávam nemám s čím toto keď moje prvé

miruschkar
autor
15. máj 2019

@janickacrazy to som skúška aj ja ale nechcel tam byt

miruschkar
autor
15. máj 2019

@brezza no môj mal teraz ukončene 4 a skúšala som ho dávať do postieľky a zo začiatku večer a v noci zaspal sam síce za hodinu ale zaspal ale potom s tým dako sekol a nie a nie spat .. a dávam ho aj po hodine a pól presne a keď ho tam položím tak začne mrnčať a vyťahovať dudel a všetko dávať do úst neviem ako keby mu aj idu už zuby

miruschkar
autor
15. máj 2019

@hettinka ja som nechcela porovnávať deti ale skusenosti taký je aj názov prispevkubtakze nabudúce bez takýchto komentárov ďakujem

miruschkar
autor
15. máj 2019

@brezza a prosím ty ho len položíš do postieľky a odídeš ?

yanni
15. máj 2019

@miruschkar Prave ze porovnavas. Vlast nechces porovnavat. S uplne cudzimi detmi. Kazde dieta je ine. my mame 5 a kazde zastava/lo inak. Najmladsia ma 4,5 mesiaca a uz sa to jej zaspavanie viackrat zmenilo. Darmo sa budes pytat. Este sa ti to bude mnohokrat menit. Ja by som ale na rukach neuspavala. Ma sice len tri mesiace, potrebuje ta citit ale na ruky sa velmi rychlo zvykne. A uz bude len tazsi a tazsi. Neviem, musis si najet vlastny system. nasa aut jaj v postielke sama zaspavala, potom sa neico stylo, neviem co, jednoducho zmena, a zaspava so mnou na posteli. A mussi povedat, momentalne je to super riesenie. Do 5 minut je "tuha". Ale, aka tu uz bolo gussie spomenute, mutism si ustrazit bdenie. nie viac ako 1,5 az 2 hodiny. Inak su uz len revy a zaspavanie velmi tazke. Tiez najlepsie a najdlhsie spi v posteli a v pohybujucom sa aute. V kociku najviac len takych 20-30 minut v jednom kuse. Takze sa snazim byt v case spanku doma.

miruschkar
autor
15. máj 2019

@yanni vôbec nechápem prečo máš pocit, že porovnávam chcela som vedieť ako to robia iné mamičky a aké majú skusenosti ... viem, že na rukách to neni moc dobre preto som sem aj písala a chcela som radu a nie hlúpe poznámky takze prepáč ale radšej už nepíš nezaujíma má tvoj názor

vodavodickova
15. máj 2019

ahoj,mne sa takto u synceka velmi osvedcila hacka🙂
je to hojdacka pre babatka,u dcerky to nefungovalo vobec,u nej fungoval len nosic,nic ine,ale on bol cisto kocikovy a doma toto🙂
tiez som ho nechcela stale na rukach hojdat,neskor uz ani to nezaberalo,tak sme skusili hojdacku a super.a ked aj nespal,len sa tak v nej hojdal a bol spokojny.
vlastne dodnes v nej spava obedny spanok (samozrejme uz vo vacsej verzii hojdacky🙂.
nie je to lacna zalezitost,ale mne zachranila vela kritickych situacii s dvomi detmi🙂

miruschkar
autor
15. máj 2019

@vodavodickova ahoj ďakujem za nové info a prosím do koľkých mesiacov ti v tom spával synček ?

jaja23
15. máj 2019

@miruschkar ja som napr. Na fitlopte uspava la. Keď bolo najhoršie, som ho tam na rukách hupkala a malý zaspal. Niekedy aj trištvrte hodiny. Nikdy nechcel zaspať sám a v plakať ho nenechám, na to mam svoj názor. Aši v 6. Mesiacoch sa mu to zmenilo a nechcel späť inde, len v nosiči a to som ho už chcela predať 😁 lebo ho neznášal. Ani v kočíku nezaspal. Do teraz zaspáva cez deň v nosiči a kúpili sme iný kočík, tak tam si už tiež zvyká. Večer ho uložím k sebe do postele a zaspí keď ma drží za ruku. Ma 10 mesiacov. Ale to si sám vyžiadal, že chce zaspať na posteli bez hojdania, asi tiež keď mal 6 mesiacov. Proste mu už vadil ten pohyb, tak som ho položila, pokrútil sa a zaspal. Ale cez deň ho musím stále uspavat v tom nosici alebo bon v kočíku. Inak tiež ma bolel chrbát a kolená neskutočne. Našťastie v tom nosiči to nie je také zlé, aj keď kolená stále trpia.

zuzipolo
15. máj 2019

@miruschkar ahoj,ja som dcéru uspavala od narodenia cez deň na fitlopte na rukách,alebo v kočíku na prechádzke,no musel sa hýbať,potom z jedného dňa na druhý už stačí dať do kočíka,chvíľu povoziť a spí aj vnútri a nemusí sa hýbať takto to robím cez deň..a večer na noc sa naučila asi od 2 mesiaca sama zaspať v postieľke,len ju tam po mlieku položím a odídem a spí až do rána 🙂

miruschkar
autor
15. máj 2019

@zuzipolo ďakujem no mne sa to podarilo takto dva krat a odvtedy už nie .. keď ho tam nechám dve hodky sa tam mrvi a nespí 🙊

miruschkar
autor
15. máj 2019

@jaja23 prosím a a ko myslíš, že si vyžiadal spat už na posteli? Lebo ten môj sa na rukách sponuje v poslednej dobe a place .. tiež som si myslela či už nechce zaspávať sam ale nedarílo sa

hettinka
15. máj 2019

@miruschkar je mi lúto, že sa ťa to dotklo, nemalo to byť tak myslené... Ale ak sa pýtaš, ako uspávajú iné maminy, zober to len ako inšpiráciu a skús, či vám bude ten ktorý spôsob fungovať.
Ja som mala dve, jedna nespavec, druhý väčší spachtoš a pri oboch som musela nájsť ten ich spôsob, ako im je najlepšie. Inak, obaja boli nekojení, na UM. To, čo dcére vyhovovalo (spanie v kočíku), syna vyslovene vyrušovalo. Dcéra mi super spala vonku na prechádzke v kočíku a v aute, syn jedine v postieľke spal a musel byť sám, zaspať sám. V kočíku nezaspal od 2 mesiacov a v aute pozeral von oknom. Toto je proste veľmi individuálne.
Ide o to, aby si kvôli uspávaniu neprišla o chrbát. Dieťa totiž bude už len ťažšie a ak ho naučíš na nejaký zlozvyk, uspávanie na rukách, tak sa to odúča veľmi ťažko. Ja som dceru, ak som chcela, aby spala aspon 2 hodiny za den (rozdelené na 3 polhodinové - 45-minútové spánky), vozila v kočíku a potom sme takto uspávali do 3 rokov! Nadávala som ako pohan... Ale človek robí najlepšie ako vie. Ona v tom veku už sa vedela pretočiť, V 5 mesiacoch sa plazila a v polroku štvornožkovala - takže zaspala jedine tak, že som ju dala do kočíka, jednou rukou držala a druhou hojdala ... to bola katastrofa, jej spanie.

evita168
15. máj 2019

Ja polozim do postielky dam dudu a zaspi sam nastastie ale dceru sme drndali kazdy den cely den este aj o polnoci v noci hocikedy len aby uz spala

bubinko1506
15. máj 2019

Ahoj, mojich som do roka uspavala v kočíku. Za každého počasia sme na spánok museli ísť von a kočík musel byť v pohybe. Až po roku začali postupne spávať v postielke.

vodavodickova
15. máj 2019

@miruschkar noo asi do roka-roka a pol,potom sme kupili vacsiu🙂

miruschkar
autor
15. máj 2019

@hettinka Ja viem, že kazde dieťa je iné anorektik som aj chcela vedieť ako to robia iné mamičky keďže ja už neviemco možné ešte skúsiť

brezza
15. máj 2019

@miruschkar lahnem sa na postel, ktoru mame vedla postielky. Odtial ma nevidi

zuzipolo
15. máj 2019

@miruschkar všetko je to o zvyku,no každé dieťa je iné..my sme začali večer ukladať do postieľky malú,keď nemala ani mesiac,tiež sa najprv mrvila a nevedela hneď zaspať,ale do niekoľkých dní/týždňov už vedela večer sama zaspať do cca 5-10 minút a tak to aj ostalo..treba vytrvať 🙂

jaja23
15. máj 2019

@miruschkar no nechcel späť na rukách ani u muža, ani u mňa ani za svet. Plakal. Tak som sa rozhodla, položila ho na posteľ manželskú a ľahla som si ale k nemu. Nenechala som ho samého. A on sa pootacal trochu, chytil ma za ruku a zaspal. Musela som ho naprávať na spanie, keď sa otacal ale zaspal asi do 15 minút. Potom som ho preložila do postieľky. A robím to do teraz. Hoci teraz viac vymýšľa a zaspáva aj hodinu, lebo už začína chodiť a všetko musí pokukať, ale nepolavim, nezoberiem ho na ruky, proste vždy ho napravím, dám mu pusinku a poviem, že sa ide spať.