Ako uspávate svoje ratolesti?

norosima
30. mar 2020

Napíšte, ako uspavate svoje ratolesti... mám 7 mesačnú dcérku, dosť dlho jej trvá kým zaspí, uteká mi po posteli, čiže ju nestihnem ani potľapkať pozadku a už sa kotula, potom príde plač, kopanie nožičkami, napínanie sa, stiskanie pastickami, v priebehu dňa doma nemá problém zaspať, po novom mi to začala robiť aj v kočíku. Papa mi všetko, s 💩 nemáme problém žiaden, je pravda že jej idu zúbky, používam všetko na ne, geliky camaliu... kusatka. Tak fakt neviem prečo ....

evkakozickova
30. mar 2020

@norosima pusa a do postieľky no ale musí mať pri sebe plienku a fľašku a zaspí sám tie zúbky treba len pretrpieť mi sme si užili až až aj tak mu ešte chýbajú posledné stoličky

nini1010
30. mar 2020

Na rukach uhojdam.

saskia_98
30. mar 2020

Ja som uspavala od narodenia na rukach, ked mal 10 m zacal sam spavat v postielke.

katulka1992
30. mar 2020

staršiu som položila do postieľky a spala...mladšiu som zo začiatku uspávala na sebe, potom sama zaspala buď na koberci alebo na gauči.....teraz ich obidve uspávam naraz čítaním rozprávky

jeliz59
30. mar 2020

Čičikam...aj hodinu a pol😭😭má 2 a pol roka...15 kíl....modlím sa nech už má aspoň 4 roky
😂😂

lilly46
30. mar 2020

@saskia_98 @katulka1992 Ako sa vam podarilo ich naucit zaspavat v postielke? Ja maleho (11mes) tiez uspavam na rukach a fitlopte a niekedy je to dost o nervy a aj svalovicu z toho mam kym zaspi. Ale ak nie je dobre uspaty a polozim ho, ako keby donho blesk udrel - ocka rozziarene, kopka si a zacne lozit.

saskia_98
30. mar 2020

@lilly46 mne sam zo dna na den 🙄 ale chýba mi to 😏

lenvam
30. mar 2020

Pusa položím do postieľky a odchádzam.bud zaspí hneď alebo ešte lozi neriešim.ak začne neskôr plakať prídem nájdem cumel lebo väčšinou vypluty na zemi znovu uložím a zas odchádzam

ladynina
30. mar 2020

Dam do postielky, dudel do ust a dovi dopo. Ma rok aj 8 mesiacov.

ivangeline
31. mar 2020

Trpezlivo na posteli a v náručí, ak chce a nebráni sa. Niekedy, keď je fakt zle, tak na rukách pohojdam, no v poslednom čase nedávam spať, pokým, nie je fakt mega unaveny, lebo to nemá zmysel zapasit..

ivangeline
31. mar 2020

A my máme svoje ''mantry'', ktoré mu opakujem a ukľudnia ho. Plus pred tým má mlieko a už aj macka, s ktorým má krásny vzťah a objíma ho niekedy v postieľke.

xjakubikovak
31. mar 2020

nosič +fit lopta cez den a na nočný spanok uz pekne zaspi somnou v posteli 🙂

evittam
31. mar 2020

@lilly46 No u nas od malička-koliska, postielka. Dcerka spavala do 3mesiacov s nami. Potom zo dna na den postielka v detskej izbe. Asi to bude tym ze nikdy žiadne ruky a fitlopta.

albertka1980
31. mar 2020

Do postielky, pusa, cumlik, este sa chvilku mrvi, hra sa s cumlom, ale do 15 min spinka. Ma 8 mesiacov, robim to tak od narodenia.

katulka1992
1. apr 2020

@lilly46 staršia tá od narodenia tam spávala...nakojila som ju, dala odgrgnúť a šup do postieľky, a bola tuhá....mladšia tá skôr zaspí v manželskej posteli a keď je už v polospánku prekladáme do postieľky, alebo až keď ideme my spať

lucibaba
12. apr 2020

@jeliz59 tak toto poznám.Maly ma 20 mes. a inak ako na rukách alebo na fitlopte nezaspí.uz som z toho unavená a nervy mám v cudu

maminka1986
12. apr 2020

@norosima samozrejme ze si s nou ľahnem! Tak male dieta nevie ze ma spat! Treba byt s nim, aby malo bezpecie od toho sme my matky a na materskej, nie lahni a spi to kde sme? Takzs pekne si lahni s nim, pohladit,chytit za rúčku

norosima
autor
12. apr 2020

@maminka1986 a čo tu ako teraz vyskakujete ? Clovek sa normalne opýtal o radu, ja sa o svoju dcéru staram, tak neviem co píšete ze chcem od nej aby lahla a spala, ja pri nej sedim hodinu niekedy hodinu a pol kym vôbec zaspí.... , slusne som sa opytala ako uspavaju ine matky.

jeliz59
12. apr 2020

@lucibaba stretneme sa na psychiatrii...😂😂😂😂🤪🤪🤪🤪

maminka1986
12. apr 2020

@norosima vsak píšem svoj nazor ked sa ti nepaci sa nepýtaj

briseovna01
12. apr 2020

@norosima ahoj, máme rovnako staru, dávame ju spat v vždy v rovnakom čase plus mínus, okúpať, pyzamko, spací vak, vypije mlieko v pritmi a potom hneď do postieľky, dám cumlík, držím ju za hlavičku a väčšinou zaspí do tých 20min. Od malička sme to tak robili, boli časy keď som ju nedržala len sedela po tme pri nej, niekedy sa krútila aj hodinu keď mrncala vždy som ju pohladkala ale nevyberala z postieľky. Postupne si tak zvykla. Ale čakám že keď bude väčšia zmení sa to a bude viac vymýšľať ☺️. Podľa mňa základ je aby bola tak akurát unavená a dobre najedena a mala rovnaký zvyk každý večer. Naša už vie, že keď vypije mlieko diva sa hneď na postieľku, už vie čo nasleduje.