Ako uspávate vaše detičky?

lady511
20. feb 2015

Ahojte,naša veľká dilema je večerný spánok, naša malá ma 3 roky a ani zanic večer zaspať, sme z nej totálne unavený a už má to veru dosť trápi.
Keďže ráno vstáva do škôlky do postele ju dávam okolo 7 aby ráno nebol problém so vstavanim.
Aj napriek tomu zaspava až okolo jedenástej a potom jasné že je ráno problém, je veľmi rozumná a vysvetlila som jej že musí ísť skôr spinkat, že aj jej kamaráti chodia skoro do postele ale nie bude stále behať po posteli a vybiehat z izby za nami.nechceme ju zamikat ale už neviem. ..je veľmi živá a neustále jej vymýšľam program aby sa vyblaznila. .tancujeme. .spievame aj v škôlke sa vraj dosť vylieta. ..tak nerozumiem že nieje unavená..skúšali sme čítať rozprávky. .že by pri tom snáď zaspala ale nepomáha..ani jemná uspavanka čo kedysi zaberala teraz nemá efekt..tým pádom kým ona zaspi s mužom sme už taký unavený že ideme spať aj my...prosím poraďte

mirkava
20. feb 2015

@lady511 a keby ste ju skusili dat spinkat neskor , okolo deviatej a dovtedy kreslili, citali. Mozno ide do postele ked este nie je unavena...

katkabg
20. feb 2015

Ajoj🙂 podla mna o siedmej je strasne skoro.Moja ma 5 rokov a posledne 4 roky chodi moja malq spat o 21 00 a rano vstavame kazdy den do skolky o 7 00 ako vy🙂 vecer o 20 00 ju okupem a o takej 20 30 uz lezkame,citame rozpravku,zhasnem svetlo,mojkame sa a ona zaspinka do tej 21 00.Od 4 rokov uz nespinka cez den.Musim zakolpat nikdy nebuntosila do 23 00 😀

salamistka
20. feb 2015

prečo ju dávate spať tak skoro? veď v škôlke má poobedňajší spánok, nemôže byť večer o siedmej unavená podľa mňa...

katkabg
20. feb 2015

Tiez to je podla mna skoro,a to si potom neviem predstavit v lete keby moja mala o siedmej do postele,to este v tedy vysedavame vonku na terase aj s tatikom a mala santi na dvore 🙂

brumka
20. feb 2015

@lady511 mne v 3r chodila starsia sama aspat zaspi okolo 21h a rano 6:00je sama hore vratane vikendov..poobede mi nespi od 2rokov ani v skolke tam len lezi. zasvietim njre svietiaciu korytnacku

moni244
20. feb 2015

@lady511 aj mne sa to zdá skoro, moja má síce 2 roky, ale chodí spávať o pol deviatej, deviatej a ráno vstáva o siedmej, max. pol ôsmej, nie je unavená, preto ti nespí a vymýšľa, nie všetky deti potrebujú chodiť spávať o siedmej 😉

katkabg
20. feb 2015

@brumka no to jak u nas to mate 🙂 ozaj aj my mame korytnacku 🙂 🙂 🙂

brumka
20. feb 2015

@katkabg mensiu uspavam doteraz baby satke. pri strssej som rada ze je to takto lebo od narodenia spavala 4-8h za 24h a po roku mi vecne vstavala o 4 rano a cely den fungovala jedina moznost zrusit poobedny, prioste sportom zive dieta 🙂

monickapd
20. feb 2015

@lady511. podľa mňa to nie je vôbec skoro...keď sa o siedmej začnete chystať spať, uložite hračky alebo bábiky spať, prečítate jej rozprávku, alebo aj dve, tri, koľko treba, je to akurát fajn čas.. Naši tak chodia, už roky, akurát najstarší o ôsmej. Naši si ľahnú do svojich postelí, čítam rozprávky a spia. A keď keď ide večer nejaká rozprávka, dovolím im to pozerať, dajú si do obývačky na gauč paplony a je max. 19:45 a už odfukuju.
Samozrejme keď sa pred spaním niečo intenzívne deje, idú spať neskôr, keď sme mali napr rodinu na návšteve, prvú noc išli o pol desiatej.
Podľa mňa , keď idú deti spať neskôr, rodič už nemá ani chvíľku na oddych...mne to takto vyhovuje aspoň 🙂

katkabg
20. feb 2015

Ale tak podla mna o 21 00 neni neskoro,ja by som tiez vsak bola zufala keby mi mala buntosila do 23 00,preto pekne zaspi do tej 21 00 a potom uz je vecer len moj🙂

moni244
20. feb 2015

@katkabg presne, sú proste deti, čo nepotrebujú tak veľa spať, radšej ju dám o 2 hodinky neskôr, ale stále je to dostatočne skoro, aby som potom mala ešte čas pre seba, ako ju uložiť skoro a potom naháňať 4 hodiny

brumka
20. feb 2015

ja si neviem predstavit o siedmej chodit spat, ved ani ja som nemusela ako dieta tak skoro spavat, mohla som byt hore kolko som chela podmienka rano vstat do skoly 🙂

cica869
20. feb 2015

to ci je skoro alebo neskoro uzna kazdy sam....moja chodila do vyse roka spavat o 6tej vecer a spala do rana a tiez poniektori na mna kukali ze preco tak skoro, ale co budem dieta trapit? teraz chodi medzi 7-8mou cca a to m o mesiac 2roky....tazko mi je radit kedze takky problem klokp klop nemame neviem ako by som to riesila skus co ja viem dat ju spat tak okolo 8mej pusti jej nejaku rozpravku a nechaj ju tak mozno zaspi

katkabg
20. feb 2015

@moni244 moja ked mala skoro 4 roky,uz nechcela spavat cez den.Skusala som,uspavala hodinu,potom dve hodiny spala,a vecer ani za svet nechcela zaspat.Tak som vyradila denny spanok ani v skolke nespi(len lezka)a pekne o 21 00 spinka 🙂

monikaaa89
20. feb 2015

ahojte, my tiez mame problemy so spankom, nam syncek ma len 18 mesiacov a chodi strasne pozde spavat, okolo 22 hej, nevieme ho skvor dostat do postele,ale on nam od malicky zle spaval, aj ked sa teraz velmi unavi, ledva drzi ocka otvore ale nie a nie zaspat.. je to strasne aj my uz nevladzeme a zaspavame poriadne unaveny, nestihneme sa ani porozpravat s manzelom a uz spime... neviem do kedy nam to bude trvat. a to uz ako 10 mesacny spava raz za den,od 2 do 3 hodin,.. a vecer nie a nie.,.,,

brumka
20. feb 2015

@katkabg pekne nam uz v 2r prestala 🙂 hlavne treba naucit dieta ze ma ostat v posteli ci zaspi skor ci neskor

brumka
20. feb 2015

@monikaaa89 skratit poobedny spanok? moja 1,5 rocna poobede spi max 1h a vecer sa ju do 21h snazim uspat v satke a rano su obe ako hodinky 6:00h ani budika nenastavujem 🙂

katkabg
20. feb 2015

@brumka ja som pri mojej krpani dokym nezaspi,lenze ona zahaja tak do 10 min.a mne strazne pomaha to mojkanie a tulkanie <3 a ked zahaja odidem🙂 a ona si spinka

brumka
20. feb 2015

@katkabg moja ked bola mensia do tych 2r uspavanie trvalo aj 5h 🙂 teraz zaspi viac menej rychlo len pri nej nemozem teraz byt lebo sa venujem mensej tak bud ide na chvilu tatino alebo zaspi sama 🙂

jana_eyre
20. feb 2015

moj starsi ma 3 a chodi spavat o 8mej, zaspava o pol 9 najneskor o 9.. okolo 7dmej prave veceriame po prechadzke, kde sa vybeha.. o 7 davam spat 1rocnu dceru ak vstala prilis skoro po obede - ale inak aj ona ide o 8mej do postele.. obaja vstavaju o 7dmej rano..

salamistka
20. feb 2015

tak my so sestrou sme chodili spávať do 8 ročníka ZŠ každý večer povinne o 20.00 hod, aj cez víkendy, nevadilo nám to, teraz je to inak moja dcéra chodila spať vždy tak o 20.30 prípadne 21.00 a na tom trvám doteraz, aj keď má už 12 rokov, cez víkendy môže 21.30, ale tak aj ja potrebujem mať svoj čas pre seba, poznám veľa detí, ktoré sú hore do polnoci a vždy sa ich pýtam, čo preboha vedia robiť tak dlho hore, čo pozerajú v TV, kedy ráno vstávajú, na obed?
čo sa týka zaspávania večer o siedmej, neviem si to ani z praktického hľadiska predstaviť, že prídem domov z práce o 17.30, trávim čas s dcérou len hodinu a pol a už ju dám spať? neexistovalo

monika0612
20. feb 2015

@lady511 Moja malá bude mať 2 roky. Večer som ju dávala spať vždy o 19, ale nikdy mi nezaspala skôr ako o 21 a ja som celé dve hodiny musela byť pri nej. Teraz ju nechám hrať sa, ja si v klude pochystám veci na ráno, o 20 ju pripravíme na spánok, o 20,30 si ľahneme a zaspavanie nám ide ľahšie. Tu pól hodinu čo spolu ležíme jej spievam, rozprávame rozprávky, alebo sa len tak tuľkame. Ráno vstáva okolo pol 7, a cez deň spinká 2 až 2,5 hodiny.

monikaaa89
20. feb 2015

@brumka ved som uz aj nad tym rozmyslala, ze ho budem po hodinke budit. skusim to aj ked sa mi velmi nepaci budit konecne spiace dieta.... no uvidime

majama15
20. feb 2015

môj malý má 2,5 roka a od 7. mesiacov spinká sám vo svojej izbičke, neuspávame ho , položím do postele, pomojkáme sa a do pol hodinky spinká, ale je to asi tým že je tak od malinkého malinka naučený

brumka
20. feb 2015

@salamistka jasom ako dieta mohla byt hore kolko som chcela a vies co som travila vecer pozerala tv alebo citala knihy 🙂

salamistka
20. feb 2015

@brumka inak doteraz rada spím, nemám problém ísť spať o 21.00 a spať do rána 9.00, asi to mám z toho, že som si od detstva zvykla 🙂
každý to máme inak, ja by som ani nevydržala ako dieťa hore, často som zaspala aj postojačky :D

brumka
20. feb 2015

@salamistka tak ako dietatu sa mispat nechcelo na strednej skole nehrozilo, ale teraz ako su deti by som spala cele dni no uz to nieje mozne 🙂
manzela nutili spavta o osmmej a chudak vzdy mu to vadilo a teraz v noci skoro vobec nespi pracuje do prace na pc. mala som suseda co ich nutili spavat aj na druhom stupni poobede cez vikendy ked skola nebola, a o osmej spat ten bol riadne zdeptany

h2
20. feb 2015

@lady511 Ahoj u nás podobný problém, až na to, že syna nedávam spať o 19.00, postupne som to posunula asi na 20.30, lebo on fakt je schopný aj 4 hodiny ležať bez spánku. Som z toho na nervy, aj som prečítala kopec tém s týmto problémom tu na MK. A: žiadnu odpoveď som nenašla. Asi čakáme, že nám niekto poradí nejakú zázračnú formulku, ktorú nad dieťaťom vyslovíme a ono zaspí, ale také ľahké to nebude. Asi naozaj tí naši potrebujú menej spánku, než tie ideálne detičky, ktoré ľahnú o 19.00 a 19.05 spia. Neviem Ti poradiť nič iné, než dávať spať neskôr a zmieriť sa s tým. 😒

michaela1711
20. feb 2015

@lady511 ja uspávam môjho syna tak že si k nemu ľahnem. A on keď vidí mňa tak potom zaspí ale niekedy to nezaberie.

marylis
20. feb 2015

No moj ma 2r. a spavat chodi o 18:30. Mame ritual, ze pozrie rozpravocku 1-2, na skrinke ho caka nocny medvedik a flasa s vodou. Ked dopozera rozpravku, ukazem mu na macika, ci ide s nim haji. Zoberiem jeho, maca a aj flasku, polozim do postielky, zakryjem, poviem ze ho lubim a odidem. Maly spi az do rana. Takto to bolo vzdy. Neviem ti poradit, lebo na kazdeho funguje nieco ine, preto som len pridala vlastnu skusenost ako priklad. 🙂