Ako ustriehnuť malého šibala?

horallka
25. feb 2009

No, keďže sa dostávame do veku lozenia, štvornožkovania a stavania sa na nôžky, s tým súvisí aj neustály pohyb, chytanie do rúk a sťahovanie všetkého čo príde pod ruku. Stáva sa mi, že malého jednoducho neustriehnem a vždy sa niekde otlčie alebo poškriabe. Keďže pavúka, ohrádku a podobné obmedzenia neuznávam a som za voľný rozvoj dieťaťa, tieto dve veci sa asi nebudú dať zlúčiť. Privítam akékoľvek postrehy aktívnych a tvorivých mamín - ako ustriehnuť dieťa, keď sa mu v danej chvíli nemôžem venovať - napr. idem na WC, chystať jesť a pod. V postieľke a stoličke jačí a nechce tam byť ani za svet.

zitaje
25. feb 2009

Vsetko odpratat, co sa len da. 🙂 Kym sa nestavia na nohy, je to celkom v pohode, potom to bude horsie. 😀
A inak ja si osobne myslim, ze treba aj hovorit, ze toto nesmie a tak. Napr. my este nemame uplne dorobenu kuchynsku linku a kos stoji na mieste, kde bude raz umyvacka riadu. A mala ked zacala liezt, samozrejme vzdy do kosa. Spociatku som ju len odniesla dalej ale vzdy som jej aj povedala, ze to nesmie, a teraz uz sama hovori no-no! a kyve prstekom, ked ide okolo (stale este po styroch, este nechodi). Uz tam lezie iba malokedy.
A co sa bezpecnosti tyka, niektore veci sa nauci, napr. ze sa neoplati postavit sa pod stolom, lebo potom spod neho nevie vyliezt a podobne. Moja dcera ma taku dost velku a tazku hlavicku a bezne sa jej stavalo, ze sa posadila (to uz vedela sama), ale casom sa zvalila dozadu - na hlavu. Podkladat jej za chrbatik vankus fungovalo len kym neodliezla niekam inam... Ale to preslo. Jeden cas som chodila na WC ked spala. 😀
No a este dalsia vec: casto som v tom veku varievala so Sofuskou na chrbte v satke. 🙂 Teraz sa uz zahra sama - ma rok.

fifinna
26. feb 2009

horalka, na tu chvilku ked ides na wc nechaj maleho jacat v postielke, alebo si ho zober zo sebou. Ja som mala maleho doma v kocari a vozila som si ho vsade kde som isla. Aby nevyskakoval, tak som si ho priputala. Aj zem som tak umyvala, ze som maleho tlacila pred sebou. Ked bol starsi, tak som mu pri vareni vylozila na zem hrnce, misky, lyzicky a pod. Chvilku sa zabavil, na chvilku som si ho zobrala na ruky, ked mi stacila pri vareni jedna ruka. No a buchancom sa nevyhnete ani ked budes pri malom stat. Môj maly ma stale modriny.

horallka
autor
27. feb 2009

Des som si povedala, že sa od neho ani nepohnem. Pekne sme sa hrali, striehla som ho na každom kroku. No a keď som videla, že sa pekne hrajká pri polici s obalmi od cedečiek- normálne hračky ho nebavia- tak som si odskočila na sekundu do kuchyne. A hneď som išla zas k nemu. A hádajte, čo ten malý šibal za ten čas urobil? Z vázičky s umelými kvetami, ktorú si celý čas vôbec nevšímal- preto som ju stále mala na stolíku- odšklbol časť tých suchých kvetov. Netuším, kedy to stihol, to bola fakt sekunda. Potom som si potrebovala niečo porobiť, tak som ho dala do postieľky a tam jačal ako divý.

jumca
27. feb 2009

ahojte vie mi prosim niekto poradit v akych cenach sa pohybuje opatrovanie dietata na 8hod denne 5 dni v tyždni????Dakujeeeem

fifinna
27. feb 2009

jumca tusim v babätkach bolo o tom pisane, ale neviem v akej teme

zuzkafuny
28. feb 2009

Horalka... môj skáče ako opica ako prvý krát začal chodiť...
Už mal zlomený nos, šitú hlavu a to všetko sa stalo pod mojím dozorom...
Na záchod musíme spolu... jeho držím za ruku, on zúri a tak...
Hračky máme len na vysypanie 😅
Skákať, krútiť sa, šialiť sa, skákať z gauča na stôl a naopak, to je jeho...
Keď ideme von, musím ho najskôr chytiť 😀 a keď ho konečne chytím, som rada až ho za 10min. oblečiem...
Ale aspoň vieme že ich máme 😵

malena
1. mar 2009

zuzkafuny 😀 tvoj synček je teda riadne šidlo... a pozrela som si album, je naozaj rozkošný 🙂

moja dcérka je tiež riadne číslo, taká malá dračica, bývame spolu s bratovou rodinou, majú 10-mes dievčatko...a to je veru úplne pod nadvládou tej mojej malej, berie jej všetky hračky i nehračky, zhadzuje ju na zem a potom ju ešte priľahne, občas ju niečím tresne po hlave, atd... A pritom jej stále hovorí, že ju ľúbi. Pravdaže nesmieme ich na chvíľu spustiť z dohľadu, a tiež jej stále dohováram, vysvetlujem, rozprávam rozprávky na "tému", skúšam všetky možné tresty,... dostala už aj riadne po zadku. Potom chvíľu seká dobrotu, následne potom zasa zabudne.

Začína si i do iných detí," mierumilovne" príde k inému i staršiemu dieťatu /naposledy 3-roč.chlapček/ a zhodí ho na zem, i niekoľkokrát po sebe, je toho veľa, srší nápadmi 🙂 . Na jednej strane malá bitkérka, ale zasa tie deti stále stíska, dáva pusinky, prejavuje nehu. Je veľmi spoločenská, pár krát už bola v škôlke a veľmi sa jej tam páčilo, ani sa za mnou neobzrela ked som odchádzala.

Keď sme mimo domu, uteká mi, nebojí sa ničoho, už sa mi raz aj stratila vo veľkom nákupnom centre. Tie chvíle, ked som behala so šialeným výrazom, a hľadala ju, boli strašné, neprajem nikomu. Našla som ju v potravinách,spokojná tlačila pred sebou stoličku, prihováral sa jej dedko o paličke, že kde má mamičku.
😕

horallka
autor
3. mar 2009

Myslíte, že je vhodné, keď dám svojmu deväťmesačnému synovi po rukách- len také pacnutie, keď mi stále strháva, čo mu príde pod ruku a ani na desiate upozornenie, že to nesmie-vôbec nereaguje- ešte sa mi šibalsky vyškerí do tváre a skúša to znova.

susika
3. mar 2009

horalka - aj ja som to občas spravila, malá po mne kukala, čo to malo byť.Vôbec tomu nerozumela a hodila si aj ona. už som to nespravila, možno lne párkrát, lebo sa bojím, aby si nezačala sama capať po rukách, ked neičo zle spraví. Si myslím, že v tomto veku ešte tomu capnutiu nerozumejú.

zuzkafuny
4. mar 2009

Horalka také paci nemôže zaškodiť... Ja mám chuť niekedy na väčšie pacipacipac!!! 😠 😉 🙂 😀

fifinna
4. mar 2009

horalka, ja som malemu zacala pacat po rukach, ked mal asi 9 mesiacov, ked zacalo byt leto a presli sme na ciapku bez snurok, davala som mu len klobucik a on si ho stale stahoval, tak som mu bucla po ruke, vzdy ako sa chytil za klobuk. Nejak to nepochopil, ze ho pacam po ruke, myslel si , ze ho pacam po hlave, tak si potom zacal sam buchat po hlave aj pred cudzimi ludmi, ty si museli mysliet, ze ho mlatim po hlave. Mylsim, ze vtom veku tomu deti este nerozumeju, ale neni dobre capnut ich vôbec, lebo potom budu aj oni capat nas alebo druhe deti, lebo samozrejme vsetko opakuju.

horallka
autor
4. mar 2009

No áno, ale keď sa nemôžem zdržať? Niekedy mi len tak ruka vyletí a capnem ho. Riešenie bude asi všetko dať preč z jeho dosahu. Takže nemôžem mať ani dečku na stole,ani vázičku. Jaj, z toho budem zas chorá- milujem takéto dekorácie a bez nich sa mi nezdá byt úplný.

fifinna
5. mar 2009

horalka, ani ja sa niekedy nezdrzim, ale snazim sa , lebo som citala, ze ked udrieme dieta, tak to znamena, ze sme zlyhali vo vychove, ze to je nasa neschopnost. Jedna psychologicka pise to a druha zase, ze jedno po zadku dietatu nikdy neublizilo, tak neviem.