Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako vybaviť rodičovský príspevok? Treba aj potvrdenie o trvalom pobyte dieťaťa?

Rodičovský príspevok
ria2001
5. aug 2019

Ahojte baby,mám prvé dieťatko a mám si vybaviť r.príspevok,pôrodne
Môžte mi prosim napísať čo všetko mi k tomu treba?
Niesom si ista ci netreba náhodou aj správu o trvalom pobyte dietatka..?

izabellik
5. aug 2019

@ria2001 ten sa vybavuje az po skonceni MD, ja som isla tyzden pred tym nez mi koncila MD

ria2001
autor
5. aug 2019

@izabellik je mi to jasné

liz_lemon
5. aug 2019

google

izabellik
5. aug 2019

@ria2001 tak normalne ti daju na SP ukoncenie MD a s tym prides na Upsvar a tam im to das a na zaklade toho ti zacnu vyplacat RP

jani321
5. aug 2019

@ria2001 ku každej žiadosti kópiu rodného listu dieťaťa.

daniella30
5. aug 2019

Ak si zamestnana musis pisomne oznamit 1 mesiac pred nastupom na rod. dovo. nastup na RD aj datum skoncenia. Ak si neni zamestnana, tak toto pre teba neplati, ale iba toto: Po ukonceni MD musis ist na Socialnu poistovnu pre ,,Potvrdenie o naroku na materske na ucely poskytovania rod. prispevku" toto potvrdenie zasles na UPSVaR a musis k tomu dolozit ziadost o vyplacanie rod. prispevku aj kopiu rodneho listu dietatka. Nasledne ti pride na adresu zo Socialnej poistovne ,, Rozhodnutie o ukonceni poberania materskeho" a z UPSVaR ti pride ,,Potvrdenie o poberani rod. prispevku". Toto rozhodnutie aj potvrdenie musis okopirovat a kopie zaslat do zdravotnej poistovne.

evittam
5. aug 2019

@daniella30 Na SP jej daju potvrdenie hned. 😉 Rozhodnutie o skonceni MD ZP nezaujíma.

daniella30
5. aug 2019

@evittam bolo to na nete 🙂

evittam
5. aug 2019

@daniella30 Mne je fuk kde to bolo. Pisem k veci. A na nete toho je kvantum. Len treba vediet selektovať.😂😂😂

evittam
5. aug 2019

@daniella30 Inak TOP argument...🤣

Tu začni písať odpoveď...

Odošli