Ako vyčistiť odsávačku soplíkov?

emakiki
9. apr 2018

Ahojte, mame odsavacku soplikov na vysavac a neviem za svet ako ju vycistit, aby bola zase ako nová, mate nejaky tip? Na ceskom fore, som sa docitala, ze v umyvacke, v pracke alebo usiatkami, ci drotikom s kuskom handricky.

rakywanda
9. apr 2018

@emakiki ja som mala k odsávačke aj takú malú kefičku na čistenie

snehuuulienka
9. apr 2018

@rakywanda ale do vnútra tej dlhej hadičky sa s ňou nedostaneš

emakiki
autor
9. apr 2018

No tu mam aj ja, ale ako pises, do hadicky sa s nou nedostanem. Napadlo mi, ci neexistuje nejaky roztok, alebo nieco, co aj vydenzifikuje a zaroven vycisti, celkom sa bojim ju dat do umyvacky ci pracky, ale skusim asi...

enka81
9. apr 2018

ja som do tej hadičky cvrkla trochu sava s vodou

izabela333
9. apr 2018

@emakiki ja som dávala celú do umývačky...haličku prepláchni vodou s octom.

bellabell
9. apr 2018

Treba pozrieť v lekárni, ja som mala na to dezinfekciu, ale nespomeniem si aký bol názov.

rakywanda
9. apr 2018

@emakiki ahá, to som napustila troška teplejšej vody s octom a tak preplachovala

zuzkamargit
9. apr 2018

tu hadicku s rovnakym priemerom kupis, bm stoji par centov. Ja som vzdy kupila 2 m a ked uz bola zanesena, odstrihla som si novu

emakiki
autor
9. apr 2018

@zuzkamargit jej vazne? Super, pozriem nabuduce... Uz som ju supla do pracky vo vrecku na pranie, tak uvidim, ci ju neznicim😁

snehuuulienka
9. apr 2018

@zuzkamargit kde ju kúpim?

emakiki
autor
9. apr 2018

@rakywanda to som uz skusala, ale ostala mi stale taka zanesena....

zuzkamargit
9. apr 2018

@snehuuulienka ja som ju kupovala u nas v zeleziarstve, je to vlastne hadicka na stacanie vina. Zober staru a pochod obchody pre domacich majstrov, ze taku hadicku ti treba 😉

zuzkamargit
9. apr 2018

a este odbocim, samozrejme pri soplikoch odporucam eukasol sprej. Ked soplik podchytite HNED ako sa ukaze, priesvitny a riedky, staci jeden strek nad postielku a zmizne z vecera do rana. Max. za 3 noci. U nas plati na 8 z 10 soplov. Urcite povinna vybava pri detoch.

emakiki
autor
9. apr 2018

Tak som sa s nou trosku pohrala a je skoro ako nova, pracka nepomohla, mozno iba v tom, ze sa lahsie cistila, ale treba kefku, popr. usiatka a nakoniec som hadickou prehnala ocot so sodou bikarbonou, je vidiet, ze je pouzivana, le nevadi, lepsie ako predtym skod ze som ju neodfotila, vyzerala hrozne.

bibistec
9. apr 2018

Savo proti plesniam som strekla.do hadicky a to bola uplne cierna a ako nova mozes aj viackrat. Ale napadlo ma.ze v zdravotnickych potrebach sa urcite budw dat kupit nova hadicka a nastrihas na potrebnu velkost

emakiki
autor
9. apr 2018

@bibistec skusala som ju dat dole, ale isla iba z jedneho konca, tak by som ju nevymenila, dala som aj trochu sava... 👌

vierkaviera
6. máj 2019

Ste super... Savom to ide pekne dolua cisti sa to pomaly 🙂

marekkurinec
19. jún 2020
Používateľ marekkurinec je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marekkurinec.

@emakiki odporúčam Mystik prášok. Mne funguje na úplne všetko a je bez chémie.