Ako vyprať pleseň s plienok?

sofisofi
8. dec 2007

Ahojte zenuse 🙂

potrebujeeeeeeem pomoooooooooooooc 🙂 Odisla som s malym na tyzden k nasim a nechala som sama doma manzela s poziadavkou aby dal prat plienky ktore boli v kupelni na zemi. On ich vsak prat nedal, plienky navlhli a ked som prisla tak na plienkach plesen ... co s tyyyyyyyym ?????

riuska
8. dec 2007

ahoj 🙂
ja by som ich vyhodila a radsej kupila nove

bzuco
8. dec 2007

sofi, aj ked to dáš na vyvárku, neodíde to 😖 , už som to skúšala(aj mne sa to stalo) a fľaky po plesni tam ostali ☹

sofisofi
autor
8. dec 2007

rius no dakujem za radu 😀 keby som to chcela takto riesit asi by som sa nepytala na radu ako to vyprat 😀

bzuco uz som to prala na 95 stupnov a nic 😒

sofisofi
autor
8. dec 2007

boze ja zabijem svojho manzela 😀 😀 😀

bzuco
8. dec 2007

ak máš tých plienok veľa a je ti ľúto to vyhodiť - skús trocha Sava, ale to tiež nie je najideálnejšie, ked to má mať bábo na pokožke 😒

sofisofi
autor
8. dec 2007

no je ich asi desat 😒 no asi skusim to savo .. a potom tie plienky este raz vyperiem 😕 🙄

bzuco
8. dec 2007

vyskúšaj
pri najhoršom budeš mať 10 handier na umývanie a riadenie 😀

sofisofi
autor
8. dec 2007

ja vlastne plienky uz pouzivam len ako podbradnik alebo ked si maly grcne tak s plienkou ho utieram ...

sofisofi
autor
8. dec 2007

no handri sa tiez zidu 😀 😀 😀 hlavne manzelovi ich dam na umyvanie 😠 😠 😠 😀

wladka
8. dec 2007

sofi, plienky nie su draha zalezitost.. ja by som na tvojom mieste kupila nove.. plesen, aj ked to operes, ostava to, su tam rozne bakterie.. bala by som sa.. a savo? "zere" pokozku.. a pre malinkeho ziadna slava.. pre jeho zdravie kup radsej menej plienok, ale novych, a cistych 😉

bihan
8. dec 2007

Ja by som skúsila chlór a vyprať na vysokej teplote a potom znovu preprať v detskom prášku - chlór je prchavý, takže stačí potom nechať plienky poriadne "vysmrieť" (niekde vonku 😉) Ak ani toto nezaberie, tak do koša 😝

alionuska
8. dec 2007

Namocit do sava perex a potom ich dat prat este raz ako obvykle.Mne sa to iste stalo zo zavinovackou,ktora bola na spodku kosa s pradlom.Myslela som,ze ju budem musiet vyhodit.Stala vysa 500sk,ale ked som ju namocila do toho sava perex,zostala ako nava a ani nesmrdela so save.To savo perex dokonca pekne vonia.Ahoj

sofisofi
autor
8. dec 2007

zenusky dakujem vam za rady , asi vyskusam to savo perex 😉

alionuska
8. dec 2007

uvidis,ze nebudes lutovat. 😉

bubba
12. dec 2007

nemusis to prat kup si savo na plesne a len to tam nastriekaj ja som tak cistila zaves v kupelni plastovy perforovany latkou...nic sa mu nestalo vsetko ok a potom som ho oprala v pracke aby to nesmrdelo

sofisofi
autor
13. jan 2008

alionuska skusila som ten savo perex a super to vypralo !!!! DAkujeeeeeeeeeeeem 😉 😉 😉 😉 😉

lucik77
13. jan 2008

Baby kebyže to sú plienky tak ma to moc nes..., ale mne sa stalo, že som si našla pleseň v kočíku (vo vaničke), ktorého vnútro je vystlané bielym futrom, alebo ako by som to charakterizovala...Dosť ma to štve, lebo kočík bol drahý a toto je jeho súčasť, to nejde len tak vyhodiť. Keď sme sa boli opýtať predajcu, či to nevie zohnať ako náhradný diel, tak by to bolo za vyše 2000 Sk. Najhoršie je, že sa to odporúča prať v rukách a aj keď som to mala namočené 2 dni v bielidlách a neviem v čom všeličom, tak tam ešte vidieť stopy. Skúsim to savo....ak to nepomôže nemáte ešte inú radu? Dík.

ivka19
13. jan 2008

baby, prave som nieco vycitala o tych skvrnach od plesni, skuste potriet tie skvrny citronom a zasypat solou,malo by sa to nechat vysusit na slnku (co je momentalne asi nemozne) a potom len hubkou namocenou vo vlaznej vode zmyt,a tiez zevraj zabera peroxid vodika 😉 vela stastia. 🙂

luci,velmi to savo neskusaj,lebo by ti to mohlo tu latku vyzrat,kedze si uz skusala ine bielidla,prax z mojej
"ex" roboty. 🙂

danielala
13. jan 2008

Lucik, ono ked sa na cerstvu, nicim nepranu plesen rovno nastrieka savo, tak plesen zmizne zazracne bez stopy a potom staci uz len oprat, aby v tom nezostal ten chlor. Ale ked sa to predtym vyperie s Vanismi a vselicim inym na vysokej teplote, tie flaky sa akoby zazeru a uz ti pravdepodobne ani Savo nepomoze. Savo v spreji mi pride lepsie kvoli tomu, ze nastriekas nasucho len postihnute miesto a nemacas v tom celu latku.

bubba
13. jan 2008

to je savo naplesen,take modre my sme to kupovali koli plesni na stene(super to pomohlo!!!)a potom som s tym cistila zaves(textilia+guma)kupelnovy iba som to nastriekala-do 5 minut akoby zazrakom....potom som to sibla len do pracky...ziadne flaky,to je cisto len na plesen,nic to nevyzere a nema to vobec vplyv na farby,alebo material...odporucam

kloky
22. jan 2008

baby chcem sa spýtať, ja mám pleseň na plienkach, ktoré používam ako handry(utieram mokré okná a občas je tam pleseň), iba som to oprala, sú tam flaky, myslíte že to vadí?