Ako vyriešiť pocikávanie počas spánku?

jajka0211
22. feb 2014

Mile maminky, prosim o radu. Maly ma 2 a pol roka. Cez den nema plienky uz vyse pol roka.. posledne 3 tyzdne ale nechce plienku ani na spaniek..odmieta si ju obliect.. na tom by bolo vsetko super ale pri poobednajsom spanku vstava pravidelne pocikany napriek tomu ze sa pred spanim vycika a spi okolo hodiny a pol.. v noci sa nalokedy pocikal ale kazdu noc ho okolo tretej az piatej hodiny posadim na nocnik a vycika sa..pred spanim uz malo pije a tesne pred spanim cikame..ale posledne 2 noci sa stalo ze sa pocikal aj v noci a vobec sa na to nezobudil. zistila som to iba pri jeho kontrole... preto neviem co mam robit, poradte mi ake mate skusenosti?? mna naozaj nebavi 2x denne prezliekat celu postel a jeho oblecenie v noci aj poobede...ved ani nemam tolko postelne plachty 😀 alebo mam mu davat plienku nasilu?? napadlo ma, ze mozno este nie je pripraveny nemat plienku, kedze sa na to nezobudi... alebo treba mat len trpezlivost?? dakujem za vase skusenosti

snopkulka
22. feb 2014

neriešiť, treba nechať dieťa dozrieť, ten čas príde, uvidíš 😉 náš synátor má čerstvé 3 rôčky, len začiatkom roka sme odplienkovali a posledné 2 týždne má počas spánku suchú plienku, ale pre istotu dávame 🙂

simca06022011
22. feb 2014

trpezlivost 🙂 mne to mala tiez robila, ale ja mam slaby spanok a ona sa pred cikanim zacala vzdy mrvit aj ked sa nezobudila.. uz viem ze jej treba cikat a ked sa jej to opytam pekne, tak sa "prebudi" a ide na serblik... a potom spat spinkat 🙂 Nepremokava plachta, alebo plienka ak si uz nevies dat rady 🙂) Ale viem na periny to nezabera.. vsetko je furt mokre :P Ja som kvoli tomu rozhodla pockat aj s vymenou matracov :P

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senta_sofia
22. feb 2014

A ked ti zaspi, nespi tak tuho, ze by si mu mohla dat plienku? 🙂 Nemozu mu ist zubky alebo nejde nanho nejaka choroba, prip. nemoze mu byt chladno?