Ako zabaviť bábätko? Ako to robíte vy?

oskar75
9. júl 2008

Dobry den, prosim maminky poradte mi ako zabavit 3 mesacne miminko. Hrkalky, pesnicky, prechadzky, srandickya nosenie... to vsetko vacsinou funguje ale niekedy... nezabera... Ako zabavate Vase miminka? A co ich dokaze spolahlivo rozosmiat?
Dakujem za Vase rady

zuzka99
14. júl 2008

náš deň:

ráno vstávame okolo 7,00 - niekedy už papáme, inokedy ešte nie, podla toho ako pýtal v noci,
do cca 9,00 sa hráme, prechádzame po byte, pozeráme von smetiarov, autá, prevalujeme sa na posteli, lozíme, tancujeme, spievame...
9,00 kojenie a zaspinká tak do 10,00
10,00 - ak mám už navarené, ideme von alebo mi ho berie suseda na prechádzku a ja robím v domácnosti
12,00 - obed (zeleninový príkrm) a kojenie
od 12,30 - cca 14,00 spinká
14,30 - kojenie a ideme na prechádzku a ďalej sa to odvíja ako príde tatino z roboty, buď ideme na výlet, alebo sa len tak prechádzame, spolu blbnu, hraju sa a tak. všetko aj podla počasia
19,00 - kupanie, večerný rituál
20,00 - už je nechystaný v postielke na spani, niekedy zaspí hneď niekedy ešte uspávame, skackáme na fitlopte...

medzitým prestávky na MK, to ak malý nespí, sa zahrá s hrkálkami, alebo hrazdičkou...

lu777
14. júl 2008

jsem sla nahlidnout na tipy jak zabavit miminko a hned na zacatku jsem se docetla, ze 3 mesicni miminko 3/4 denne spi 😀
tak mozna nekomu jo, ja nikoho takoveho neznam... mne takhle maly spal 2 tydny, ve 3 mesicich spal v noci 10 hodin a pres den max. 2 hodiny... a zabavovani bylo tehdy nejnarocnejsi, jelikoz jeste sam prakticky nic neumel, hracky mu padaly z ruky, na brisku se moc neudrzel...

jinak k puvodnimu dotazu: u nas spolehlive zabavi hra na piano nebo zkouseni novych veci, na ktere ho necham sahat jen pod dohledem (obal od neceho, micek na masaze s vystupky) nebo ukazuju nove veci, zapinam a vypinam svetlo a necham ho to si zkusit, cinknu sklenickama o sebe apod.. to je u nas ted teda hit 🙂

lu777
14. júl 2008

jo a pak jeste taky miluje kdyz se hracka da na brisko a pak rychle nahoru a u toho vyskam, pak zas dolu, jakoby dela te hracce trampolinu a vyskame spolu 😀
a moc se mu libi pozorovat zvlhcovac vzduchu, jak jde z toho ta mlha 😀

zanterka
15. júl 2008

Ahoj.
Chvilu som sa zabavala nad vasou diskusiou. Mam 2 deticky. Jednu velku, 9-rocnu slecnu. Ta bola v detstve maly "terorista". Ked mala 2 mesiace, tiez som citala knihy, byt som presla za 10 minut asi 5 krat, prezreli sme vsetky policky a hracky. Program musel byt. A spali sme asi 3-4 krat po 10 minut - cez den. V noci nebol problem. Tak som si hovorila, ze cez den to vydrzim, ale v noci nech spi. Ked som ju dala lahnut na postel, pokrcila nohy a vrieskala o zivot. Boli sme aj 2-krat na usnom, vraj to bola bolest usi. FIGU. Bol to strop, biely. Nic sa tam nehybalo, nedialo. A ked sme poleziacky citali knihu, nevrieskala. Jednoducho potrebovala pozornost. JA som si sla do prace oddychnut. Viem, o com pisete - tie, ktore musite zabavat svoje deti. Ale vedzte, ze ked vyrastu, budu z nich skveli ludia.
A teraz mi v postielke spi moja 2-mesacna babulka. Nemate pravdu, ze su deti, ktore prespia3/4 dna, to znamena, ze spia 18 hodin. Moja spi denne asi 20-21 hodin. Nespi pri papani a kupani. Napapa sa do bezvedomia a odkvacne. Videli ste babatko, ktore sa napapa, zvesi rucicky a nevladze ani otvorit oci? Ja by som tomu neverila, ale mam to doma. Usmieva sa, blaboce cosi ako GA, dame do kociara a spime. Najlepsie na zahradke, kde v 20-minutovych intervaloch vo vzdialenosti asi 30 metrov prechadzaju vlaky. Viem, o com pisete - tie, ktorym babulka spinkaju.
Mam dve deti, ktore maju toho isteho otecka. A su uplne odlisne v spinkani. Sestricka mi tvrdi, ze som o 9 rokov starsia a skusenejsia. Neverim tomu. Obcas si pripadam, ze je to moje prve dietatko. A asi mam aj vacsi strach ako pri prvej.
Uzivajte si so svojimi detickami. Dobru noc.

andrii
16. júl 2008

zanterka, presne si to vystiha - ja mám teraz tretie dieťatko a každé je iné,aj keď pozornosť si vyžadovalo každé,ale každé trochu inak.Teraz to je iné aj v tom,že mi toho malého zabavia aj dievčatá - spievajú mu (aj dvojhlasne a to je veľká sranda), ukazujú hračky, čítajú...

čo sa týka toho, že ti malá po papaní odkvacne,to robila aj moja druhá. Ona stále spala. Ráno sme spali aj do pol jedenástej. Keď mi zavolala mama,že čo robíme a ja som jej povedala,že ešte spíme,nechcela veriť. S dvoma deťmi a spať do pol jedenástej. Pritom v noci sa budila iba 1x. Jej stačil kolotoč nad postieľkou a pustené rádio.

Ten najmenší by sa teraz stále iba "rozprával" (ak práve nespí).

aj ja si pripadám,že občas,že Matúš je moje prvé bäbatko,veď každé dieťa je iné.A ten strach - tenˇ, keď som čakala tretie bol najväčší. Posledný mesiac pred pôrodom som plakala každý deň. Bála som sa,či bude všetko v poriadku a pritom všetko bolo ok.

emjee
10. aug 2008

jablo • Včera ve 21:43
Zdravím maminy,
mám k Vám takovou prosbu,jak zabáváte vaše dítka ve 4.měsících? máme dosti živé dítko a za chvilku ho přestane cokoliv bavit. Už mi dochází nápady. Děkuji za inspiraci 🙂

anezena • 1d • Včera ve 21:58
Ahojky, ja som maleho davala na taku deku s hrazdickou, stale ho tam davam, atam sa prehraje. kuk sem:

http://drobcekovia.sk/detailobr.php?pict=1&id=86

alebo ho mam v papacej stolicke a v kuchyni, ked varim upratujem a on je pri mne, hovorim s nim a tak

lenusiatko • 1d • Včera ve 22:00
Ahoj Jablo, tak my sme na tom rovnako, mame milion pesniciek, riekaniek, basniciek, srandiciek a hraciciek a dnes uz sme s manzelom boli totalne zniceni, pretoze uz je nuda aj v kocari na vychadzke so stiahnutou strieskou. Vcera som uz jej na nozicky, ktore si vkuse ohmatava a natahuje, natiahla take male hracky do rucicky, vydrzala asi tak 20 minut, nakolko nohami stale kope a tak sa jej to tam tocilo, hrkalo. Tych 20 minut bol rekord, co ju nieco tak dlho bavilo. Inak sa nosime na rukach ale tvarou vpred, aby nam nic neuslo, takisto v nosicke sme len spredu, vela cvicime, najlepsie na brusku s podopretymi laktami, vyskusaj jej skrcit pod seba nozicky, my uz sa nimi odrazame a vydavame pri tom sialene zvuky. Mala je uplne spotena, tak sa snazi. Potom ked lezi na chrbatiku, jej na podlozke prirdrzam chodidla a dviham ritku. Ked poviem hopi-hop, tak ju vyhadzuje a dviha sama. Takto cvicievame viackrat za den, aby sa aspon trochu unavila a chvilu bola v klude. Najnovsie uz nepotrebujeme denny spanok, to len par minut a zase sa bavkat. No a dobre je davat do rucicky svoje prsty vselijako natahovat a pohybovat, cvici to hmat a uchopenie a tiez par minut vydrzime. Ked varim, dam malu do relaxu (hupacie kresielko), tak aby na mna videla a rozpravam a ukazujem jej vsetko co robim a strasne pri tom zvelicujem, potom ked jem, tak jej zase vsetko ukazujem a vysvetlujem, to nas tiez chvilku zabavi.
Budem tiez rada, ked poslete svoje tipy, co s takymito zivymi dietkami robite.

zanulav • 2d • Včera ve 22:16
Tak mi taky jsme v hravi dece tam rad pokukuje převaluje se hodne na bříško, potom ho dam třeba do postylky kde mu pustím kolotoč, pak ležíme ukazuju mu ruzne hrací a uchopavací hračičky, v kočarku venku temeř pořad spí. Jinak se rad niosí na rukou otočeny vpřed chvílí mi polosedí na klíne atd. Ted si vlastne uvedomuju jak to moje první dítko vlastne na tom bylo a to byl uřvanější nemel hrací deku ale hrazdu a nemel třeba hrací kolotoč dnes je to po nějakych letech lepší člověk je víc zkušenejší atd. 😵

annabell • 2d • Včera ve 23:00
baby a uz ste vytiahli sportove kocare?

blcha • 1d • Včera ve 23:03
my sme v sportaku uz tak tri tyzdne v hlbokom uz nemohla vydrzat stale "brusakovala" teraz ma super rozhlad pekne sa vyvali a ma svoju pohodicku.

mkr • 1d • Včera ve 23:03
tam my jsme to museli pořád střídat hrací deka pak sedátko s hrazdičkou tak má puzzle, na kterém pásla teď už ho i rozebírá když to vše nestačilo, tak klokanka a šly jsme třeba vysávat to bylo něco to koukala všude možně a byl klid a nebo jít ven, malá je pořád v korbičce pase a kouká před kam jedem vydrží dlouho a někdy i usne, teď ji zabavit je horší hračky má okoukaný chce to vymýšlet pořád něco nového, tak trpělivost jsou to naši miláčkové 😉

annabell • 2d • Včera ve 23:44
dakujem blcha. nasu malu uz hrazdicka nebavi tak jej obmiename hracky ale najradsej ma ked jej spievam 😀

luciar79 • 2d • Dnes v 08:02
náš tiež zbožňuje hrazdičku, pasenie na koberci, nosenie po byte, kukanie z okna a rád sa pozerá keď vešiam prádlo a vysávam.A keď už neviem čo s ním, hlavne pred kúpaním, čo je celý nervózny tak mu pustím pesničku. Môže plakať ale vždy na ňu prestane. Neviem čím ho zaujala. Už aj muž vie že pre prípad núdze je toto:http://

https://www.youtube.com/watch?v=tYO7VXJvnKs

trpezliva • 1d • Dnes v 08:13
Jej, nasa zachranovacia pesnicka je tato:

https://www.youtube.com/watch?v=w0IOGXvbU8k

, ked uz neviem co s nou, tak si ju pustime aj 3x po sebe a to sa jej veeeeelmi paci.
Inac sa hrame ako vy, na hradzicke, v lehatku, na chrbte ked je rozbalena, na brusku, kukame z okna, nahaname psa po byte alebo ho chodime spolu vencit v klokanke a kukame ako robi ciko, kako..to sa jej tiez velmi paci. Doteraz psa velmi nevnimala, ale som si vsimla, ze ked si k nemu cupneme, tak ho chce aj chytat a usmieva sa.

bubu.le • 1d • Dnes v 10:20
malej si dost vyhraje na dece s hrazdickou,.jinak různé lochtání,povídání a prostě kravinky s maminkou a tatínkem

binki
12. aug 2008

mám dotaz holky 🙂 jak jste uvedly takové ty motivující a vzdělávací hračky jako tvary např.?

anickaajanko
23. okt 2008

ahojte baby
prosim vas neviete kde by som zohnala take CD
s pesnickami
ako POD HRAT PING PONG
a tieto detské

mimik9911
23. okt 2008

anickaajanko, ja som si ich stiahla z internetu, ak mas zaujem, posli do IP mail, ja ti ich poslem 😉 tato pesnicka je v albume Peter Nagy a deti

3558
25. okt 2008

anickaajanko ja mu pustam detske pesnicky/mam ich napalene zo skolky.tam ich ucitelky pustaju detom/ a veru bavia ho pocuvat aj pol hodinu.

3558
26. okt 2008

a mame novinku. igelitovy sacok. zabavi sa aj 10minut.

amatula
26. okt 2008

ahoj.ten sacok je trochu nebezpecny.ale aj mi sme pouzivali pri prvom.a este fazulka v plastovej flasi a hrkal s nou aj hodinu 😀

3558
26. okt 2008

ja ten sacok ale neotvorim.ako ho odtrhnem z rolky ked je novy tak mu ho podam a on suchoce a suchoce. 😉

chromozom
26. okt 2008

U nas zabera hra na klaviri alebo gitare. Dnes nezabralo ani to, no mame novy objav - morske prasa, dali sme ho na stol a malemu skoro oci vypadli, normalne vyskal od radosti... Tatino sa smial, ze teda od umenia sme dospeli k prasatu..... 😀

3558
26. okt 2008

som sa fakt zasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

breslerka
14. okt 2009

Ahojte baby, ako zabavate, alebo ste zabavali 7mesacne babo, ktore sa este nevie plazit dopredu, iba dookola na deke?Moja mala je v poslednom case strasne umrncana, nic ju nebavi, asi sa uz nudi, ale hocico robim, je nespokojna.Stve ju, ked nevie ist dopredu, teda len kusok sa jej zatial dari. Mozno jej aj zuby idu, mozno je to separacna uzkost, ale je to des teda

lyongirl
14. okt 2009

no ja sama neviem, ako ho zabaviť. Mám výhodu, že mám staršieho syna, ten ho občas zabaví, dávam ho už aj do stoličky a hrá sa tam, síce stále zhadzuje hračky a ja zbieram, ale čo mám robiť... občas je v lehátku, ale to ho nebaví a ak som zúfala, zapnem DVD, nie som zástancom rozprávok a púšťania telky u tak malých detí, ale niekedy sa bez toho nezaobídem. Púšťam im obidvom anglické DVD Baby signing time a to sa zabavím aj ja 😀 😀 😀

breslerka
14. okt 2009

No ja este nemozem davat do stolicky, sama sa mi nevie posadit. Aj tebe tak nespokojne ruci?A uz sa ti plazi?Ja dufam, ze ked sa zacne plazit, bude to lepsie....inak aj ja ked som zufala zapinam telku

breslerka
14. okt 2009

Ani moju nebavi lehatku, navyse sa tam sama zaprie a posadzuje a bojim sa, aby sa neprevratila, to uz ju radsej na chvilu davam do autosedacky, ale ani to ju moc nebavi

lyongirl
14. okt 2009

aj môj je taký nespokojný, ale on od narodenia, takže to už neriešim, no niekedy som poriadne na nervy, ešte keď do toho začne starší neposlúchať 😠
moc sa naplazí, skôr sa otáča okolo svojej osi a občas sa mu podarí sa trochu posunúť, no nič moc

lyongirl
14. okt 2009

ešte ma napadlo, že keď neviem čo, tak kukuričné chrumky do ruky...a je ticho aspoň na chvíľu 😀

breslerka
14. okt 2009

aj moja je taka, prve 3 mesiace sme prerevali.narodila sa2,5tyzdna skor asi aj preto bola taky stresor.kdezeby ona sedela a kukala sa z kociara von, nehrozi.....ked, tak este v nosici.
aj nasa sa takto otacana deke ako hodinky.uz aj stresujem, zeby sa mala plazit....

breslerka
14. okt 2009

ja pouzivam rozok lebo na chrumky zuri 😀

lyongirl
14. okt 2009

no akoby si písala o našom, tiež je skôr narodený o mesiac, tiež celé dni len reval a ja zrelá na psychiatriu, lebo ešte starší do toho a nosič tiež vedie...ako sme dali káričku, tak je lepšie, ale do kočíka by sa stále zmestil, len tam ani za svet... 😒 . a kojiť každú hodinu, popritom navar, uprac a postaraj sa o staršie, večne kŕmim staršieho s mladším na rukách, už aby to skončilo 😀

lyongirl
14. okt 2009

no a musím povedať, že dnes sú dobrunkí obidvaja, aj včera sa dalo, na to, že starší bierie antibiotiká a je chorý a sme zavretý doma, je to ok

breslerka
14. okt 2009

No tak to ja mam iba ju..aspon to:O))), ale presne, uplne psycho..sportak pomohol, ale aj tak ho vacsinou pouzivam iba na spanok. myslis ze to plazenie je ok?Teda ze sa este neplazia...

miskachrumka
14. okt 2009

no mamicky poradte ako zabavit take 7,5mes.babo? 😒

breslerka
14. okt 2009

no u mna je opak, dnes je zlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

lyongirl
14. okt 2009

jasné, že je ok, keď sa neplazia, ešte majú dosť času, v porovnaní so starším synáčikom, ktorý sa mi v pol roku nevedel ešte ani pretočiť a bolo to ok, tento je šidlo 😀

breslerka
14. okt 2009

No super, aspon 1 pozitivum.Lebo teraz som sa uz fakt vytocila, mala nic nechce jest, proste uplne des den