Ako zabaviť bábätko? Ako to robíte vy?

oskar75
9. júl 2008

Dobry den, prosim maminky poradte mi ako zabavit 3 mesacne miminko. Hrkalky, pesnicky, prechadzky, srandickya nosenie... to vsetko vacsinou funguje ale niekedy... nezabera... Ako zabavate Vase miminka? A co ich dokaze spolahlivo rozosmiat?
Dakujem za Vase rady

janette4
9. júl 2008

kamarát naložil do auta, a jazdil s ním po meste.upokojoval ho zvuk motora. 😀

miriamkac
9. júl 2008

????? prepacte dievcata.....ale trojmesacne miminko pokial sa neda zabavit (ako tu pises, ze to nefunguje) tak ho treba nechat hajat....to funguje najlepsie 😉 ....a nie ho bavit....lebo take mimco prespi 3/4 dna....

bubba
9. júl 2008

rozpravanie sa,citanie,pocuvanie detskych pesniciek,rozne nove zvuky,spolocnost inych deti aaaaaaaaa samozrejme zvuk motora(ked bolo najhorisie) 😀

ria80
9. júl 2008

Tak to u nás by nefungovalo,kdybysme ji položili a nechali.To by byl řev!My jsme pořád nosili a nosili.Nás je v domě hodně,tak se vždycky našel někdo,kdo ni mohl nosit. 😅
Bylo to unavný,ale byla spokojený miminko.
Nebo se ji libilo býtt třeba v sedačce a koukat na mě jak něco dělám.Ale musela jsem u toho chodit ,když jsem dělal něco jednom místě,tak ji to nebavilo.

petrolejka
9. júl 2008

Jé mimiamkac, to jsi měla spavá mimča, naše malá spí 3x denně půl hodiny prakticky od měsíce, takže vymýšlení programu je na místě. U nás funguje pravidelné střídání činnosí - nakojit, přebalit a pokecat na přebalováku, pak si chvilku hraje v lehátku s hrazdičkou a já dělám něco po bytě, pak si ji třeba vezmu na kolena a čteme si, povídáme a tak, pak šup na puzlle, kde se snaží hrát s hračkama a trénuje pasení (dřív je ležení a čučení), pak třeba chvilka nošení po bytě, a tak pořád dokola, to proloženo jedním kočárkováním. zabavování je sice důležité, ale taky se prcci musejí naučit zabavit sami a objevovat svět bez mamky za zadkem, naštěstí u nás kromě období spurtu, kdy mě vyžadovala furt, Týnka ráda střídala okamžiky s námi a sama. U tak malého mimča bych víc zábavy neřešila, protože ještě moc věcí neumí, hračky vydrží na chvilku, z hlubokého kočárku moc nevidí. Chce to vydržet, čím starší, tím víc možností.

petrolejka
9. júl 2008

Oskar a někdy samo nezabírá nic, však to nejsou cvičené opičky, co se smějí na povel. Když je blbá nálada, tak prudí ... v tom je stejná jako já. 😀

miriamkac
9. júl 2008

petrolejka no ja som sa malej tiez venovala, ked som ju mala samu, ale skus to robit s dvoma naraz...a malym prckom za zadkom, ktory si vyzaduje tvoju pozornost....mozno to znie kruto a divne (ked som mala malu samu tak som zdielala vase nazory 😉 ....) ale teraz viem, ze taketo "organizovanie" casu aby sa trojmesacne dieta zabavilo... ☹ ..lebo nevie zaspat...ano mne chlapci vela pospali, aj teraz maju pravidelny hodinovy rezim a preto si ja mozem sediet pri nete 😉

bubba
9. júl 2008

my sme tiez do 8 mesiaca nosili staaaaaaaaale hlavne ja 😅 😅 ale tiez mozem potvrdit maximalnu spokojnost babatka.dokonca na rpechadzky sme chodili nie v kociari ale v babyvaku 😀 (cc od 2 mesiaca)a keby mam satku tak chodime od narodenia v nej.... 😀

petrolejka
9. júl 2008

Jo, režim spaní by byl fajn, ale u nás jsem na metodu denního spaní prostě nepřišla, večer usíná krásně a spinká do 8 ráno, ale přes den minimálně. Někdy mi připadá, že nechce spát, aby toho co nejvíc zažila, je děsně zvědavá. 😀 Ale naštěstí ji zajímá vše, takže ji můžu nechat na puzlích, kde se věší na hrazdičku a přitom kouká, jak umývám nádobí nebo luxuju. Se dvěma to bude asi záhul, ale už se na to těším. 😀

cicushka
9. júl 2008

u nas sa tiez malo cez den spi...uz som si zvykla, ze ma cez den iba dve 45-minutovky. Zavidim mamickam, ktorym spia aj 2 hodiny v kuse.

no v 3 mesiacoch bola pre nas zabava aj vetranie ritulky na deke...a pocas oho som jej vacsinou masirovala nozky olejcekom.

miriamkac
9. júl 2008

petrolejka ten denny spanok som ani ja v takom veku neriesila...ale oni proste sa najedli a spali.....boli hore akurat, ked boli hladni a to ziadne nosenie a hojdanie nepomohlo...proste flaska to riesila...pomrnkali si potocili a spali dalej...u nas ani ten kolotoc "nefungoval" ☹ ...proste nejako si vystacili sami....preto sa mi taketo "problemy" zdaju 😖 banalne 😖 (mozno je to silne slovo....tak sa ospravedlnujem).....ale nechcem tym nikoho urazit, 😉 lebo som si aj tieto "banalne problemy" prezila s malou a to som bola na to riadne hakliva, ale zivot ma naucil.... 😀

ria80
9. júl 2008

Je fakt,že když je to druhý dítě,tak je to asi jiný.Clověk se musí věnovat i tomu prvnímu a to mimčo se prostě musí naučit počkat.Když je to tak od narození,tak mu to asi nevadí a bere to jako samozřejmost,že mamka nepřiběhne hned na každý zaknourání.
U prvního dítěte chce být každá supermatka.Asi to tak je v pořádku.

miriamkac
9. júl 2008

ria80 🙂 🙂 🙂 to si vystihla az na to, ze aj to mimco pride do stadia, kedy si bude vynucovat a vyzadovat tvoju pozornost. Napr. ja uz nemozem "obist" chlapcov, ani ich "odlozit" do postielky, ked si mala zmysli.....

andy80
10. júl 2008

miriamkac: moje malá teda toho moc nenaspí. V úterý jí byli 2 měsíce. Nechávám jí ležet na dece s hrazdičkou, ale to jí baví jen chvíli. Nejvíc jí rozesměje, když se nad ní nakloním a povídám si s ní. Pak si zase povídá chvíli s hrazdičkou. Ale rozhodně nespí 3/4 dne.

titkovamiriam
10. júl 2008

pri marekovi mi vela pomohol kolotoc nad postielkou,obmienala som mu tam hracky a ked nebolo inej pomoci bol vo vajicku a pozeral co robim-varim-upratujem,alebo len tak pozeram telku-stacilo mu ze ma videl.

andrii
10. júl 2008

viete,čo funguje mne? Malý je najspokojnejší,keď spí na balkone. Ale iba doobedu, k večeru už nie. Prečo? Oproti nám stavajú novú bytovku a robia nenormálny hluk a môjmu malému to asi robí dobre. Napr.včera spal od pol deviatej do dvanástej. Paráda. Doma v postielke max.1-1,5 hod.

martinka79
10. júl 2008

No náš MIšák má rád také hluk spí klidně u nás na stavbě 3hodky¨,jinak moc nenaspí. zabavím ho v lehátku které mám před sebou a povídáme si nebo u dcery v pokojíku kde je spousta barev anebo v kuchyni. často měníme prostor a kolem postálky má pestrá závěsek s hrochy a jednu stranu volnou aby viděl krásně ven. je spokojený. 😉

andrii
10. júl 2008

martinka79, tak ja to mám tiež tak - v lehátku a stále ho nosím - raz do detskej ,raz do kuchyne, na baĺkon a pod. Do postielky a k postielke mu dávam stále iné, farebné hračky a on pozerá. A potom ešte kolotoč nad postielkou. Spolu s lehátkom to sú úžasné veci.No najlepši je ten balkon a ten hluk.

dika
10. júl 2008

Natalka v tom veku mala rada okrem nosenia ešte to - ked som jej ukazovala rônze predmety, hrkala som s nimi, šušťala a tiež knižky - listovala som - rozpravla co je na obrazkoch a ona pozerala a počuvala - to ju bavilo.Vseobecne kde som sa s malou rozpravala - bola spokojna (bolo jedno ci to bola rec alebo spev)...

oskar75
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
11. júl 2008

oskar75, nič si z toho nerob a netráp sa, že či všetko robíš správne,, pretože je to tvoje prvé dieť a že o deťoch nič nevieš. Každá sme mali prvé dieťa a také pocity. A ver tomu, že žiadna z nás,keď odchádzala z pôrodnice s dieťatkom domov, nedostala návod,ako s dieťatkom narábať. Všetky sme sa to učili.A aj pri treťom dieťatku sa niekedy naučím niečo nové, lebo každé dieťa je iné.

jesssie
11. júl 2008

ahoooj andrii
to čo si písala o tom hluku, že malý ti pri tom zaspinká....Nikolka mi už tiež pár krát zaspinkala pri rádiu pustenom teda dosť nahlas. Zabralo to na ňu takmer okamžite. Len to často nepraktizujem, bojím sa či to nemôže uškodiť. 😒 Ale funguje. 🙂

bodkociarka
11. júl 2008

úúúúúplne súhlasím s petrolejkou a ešte pridávam našu činnosť, prechádzka a veeeeeeeeeeeľa stromov, na ktoré vidí z kočiara. a nezabúdaj, že deti milujú opakujúce sa rituály. pa a veľa šťastia obom

andrii
12. júl 2008

jesssie, ale ten hluk na balkone,zase nie je až taký veľký, je to tichšie,akoby bolo normálne pustené rádio, nie nahlas.Ani rádio a televízor mu nevadí a spí tak každý deň. A dokonca mu nevadí, ani keď vysávam. Normálne spí v postielke a ja mu vysávam pod postielkou. 🙂

Ja som Matúša od narodenia učila na taký bežný hluk,aby nebol naučený na ticho. To vieš, bývame v dvojizbovom byte a pri ďalších dvoch deťoch by to bolo veľmi zložité,aby mal úplné ticho.

Ale mám kamarátku, ktorej malý mohol spať iba keď mal ABSOLUTNE ticho. Keď spal, nemohla nič robiť,ani v kuchyni variť, umyť riad, ba ani ísť na záchod. Ani veľmi nechodila po dome,lebo malý sa zobudil už na to, že vrzla parketa.

tomzuzka
12. júl 2008

náš má síce len 2mesiace, ale dosť rýchlo napreduje, človek musí žasnúť, čo nové sa každým dńom naučí, čo nove zvládne a v čom sa zdokonalí 😉
ináč je pravda, ke´d už nič nezaberá,aby sme vykúzlili úsmev na tváričke bábatka, tak treba nechať bábo oddýchnuť a stiahnuť z dohľadu všetky rušivé elementy/hračky,../
náš sa ide popukať od smiech, ke´d sa s nim manžel začne rozprávať-ja sa môžem snažiť koloko chcem a on si len pride, drobcovi sa prihovorí a malý roztvorí pusinku v taký obrovský úsmev ako pri nikom inom🙂 😀
a tiež má rad všetky druhy hluku/vysávač, miešačky, kosačka, mikrovlnka, auto...-to všetko slúži- naopak- na uspatie/

tomzuzka
12. júl 2008

a so mnou sa už púšťa do "vážnych debát" 🙂ja mu hocičo vravím a nechávam mu priestor akoby na jeho odpovede a on si tak po svojom džavoce, normálne mám pocit, že si osvojuje zásady komunikácie/neskáče mi do reči, ani ja jemu a jeden druhého naplno počúvame-no proste ideálny muž, toto moje dieťa 😀 /
a tiež mu veľa spievam, ani neviem, kde sa to vo mne berie, toĺko nápadov na pesničky- pospomínam si i na také, na ktoré by som si ináč/mimo materstva/ nespomenula.. no má to jeden háčik, pamätam si melódie a väčšinou iba jeden verš piesne, tak si ďalej lalakam, hmkám, alebo vymýšľam vlastné slová a rýmovačky 😅

monique02
12. júl 2008

nasa ninka okrem vyssie spominanych veci miluje celodenne vychadzky, vtedy je najspokojnejsia a ked sme doma tak tiez citanie rozpravok (o kozliatkach, cervenej ciapocke atd.), a tiez ju prenasam v lehatku vzdy tam kam idem nieco porobit 🙂 a miluje ked ju zdvihnem nad hlavu a robime lietadielko
a viem ze u niektorych zabera aj fit lopta 😉

niki285
12. júl 2008

mna zaujima ako vyzera vas den s babetkom🙂 ja mam stale pocit ze sa Veronike nevenujem dostatocne, pritom je to blbost. ved je spokojna. Mozno ked bude vacsia a viac vnimat tak prestanem mat ten pocit. Vy ste cele dni pri babetku alebo aj co to porobite doma? Ci len presedite pri babetku. lebo u mna je to tak ze ja skor presedim pri malej vsetok cas a vecer fungujem v domacnosti🙂

oskar75
autor
13. júl 2008

Ahoj niki285, moj den s babetkom - vstavame o 5 rano, kojenie - potom znovu spime, okolo 7 sa druhy krat zobudime, to uz sa aj usmieva, "pokecame" a kojime. Ked zostanem v posteli, tak este pri mne zaspi a vydrzi spat asi do pol desiatej. Potom sa hrame, spievam pesnicky a Oli sa raduje - teda vacsinou ju to zabavi. Taktiez chodime po zahrade a pozerame 🙂 O 11 kojenie, potom zas treba vymyslat "ako zabavit miminko", o druhej kojenie a zas nieco vymysliet - aj ked v tomto case vacsinou chodime na prechadzku a Oli dokonca aj spi 🙂)), o piatej kojenie, kupanie a zas nieco vymyslime a o osmej kojenie a sup do postielky. No a cca do pol noci periem, vesiam pradlo, zehlim, pisem zoznam na nakup, dostanem sa k Internetu a konecne si vydychnem 🙂)) Musim ale napisat, ze vari moj muz a takisto ma vystrieda pri Oli ked chcem jest a pod sprchu. A niekedy si neviem vynachvalit, ked Oli cez den zaspi - ako som uz pisala - asi na 30 min, to len sedim a relaxujem 🙂)) Teraz ma Oli 3 a pol mesiaca a mam pocit, ze mam akosi malo mlieka. Ma niekto nejake osvedcene rady?

andrii
14. júl 2008

oskar, ohľadom tejto témy,že máš asi málo mlieka - pozri sa na tému - Laktačná kríza.