Ako zabaviť bábätko? Ako to robíte vy?

oskar75
9. júl 2008

Dobry den, prosim maminky poradte mi ako zabavit 3 mesacne miminko. Hrkalky, pesnicky, prechadzky, srandickya nosenie... to vsetko vacsinou funguje ale niekedy... nezabera... Ako zabavate Vase miminka? A co ich dokaze spolahlivo rozosmiat?
Dakujem za Vase rady

miskachrumka
14. okt 2009

no moj mali stvornozkuje kazdy den lepsie a lepsie! 😉 par krat sa posunie na kolienkach a rozplasne sa 😀

lyongirl
14. okt 2009

tak to je iný šikulko 😉
náš tiež podsunie nohy občas pod seba, ale zatiaľ nič moc, iba cúva 😀

breslerka
14. okt 2009

😉 Teeda, to je ale borec 🙂 , Miska...a plazil sa odkedy?nasa asi tak ako u lyongirl

breslerka
14. okt 2009

Tak to ho ani uz nemusis velmi zabavat, Miska, nie?On uz prilezie k zabave sam, nie? 😉

miskachrumka
14. okt 2009

lyon a breslerka ano zabavu si najde sam hlavne kd vidi sacky a plastove flase 😀
a ak si dobre pamatam tak plazit sa zacal asi mesiac pred tzv stvornoskovanim aj ano neveim nestiham si vsimat aky je sikovny lazdy den spravi nejaky pokrok,ale on je sikovny pomne lebo manzel bol lenive dieta ja som sedel ako 3 mesacna a chodila som sama v 8 mesiaci 😉aj ked chodenie nam este urcite nepojde kedze ked ho dam na nozky tak sa mu este kolienka podlamuju ale este ma casu vela ! 😉

germik
14. okt 2009

ahojky holky, možno vám to pomože - ja čerpám dost infos stadialto:
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1100/ch...
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1101/ch...
s malou často cvičíme a spievame,tancujeme...atd...to uplne zbožnuje. Už sa plazíme vyše 1,5 mesiaca /sme to s nou trošku trenovali a po týždni sa rozplazila sama 😉 a teraz nacvičujeme lezenie 😉 je to celkom sranda a velmi sa z toho teší,pretože je to niečo nové 🙂 Ale ked idú zuby,tak nepomaha skoro nič a záchrana je v najvačšej kríze TV 😝

breslerka
14. okt 2009

To poznam Germik.Aj nasa strasne rada tancuje, to sa smeje na plne kolo, ale ked ja ju moc nechcem nosit na rukach, aby si nezvykla.Ako presne ste trenovali to plazenie?

miskachrumka
14. okt 2009

germik tak to ste tiez sikovny 😉

wiwienne
15. okt 2009

No u nas je to tak, ze vstaneme okolo pol deviatej, maly pokuka na spiaceho ocka a smeje sa mu do tvare 😀 , mamina sa upravi v kupelni, potom nasleduje ranna hygiena s malym, dam ho na dekum kde sa asi hodinku pohra, ja navarim vodu na mliecko, urobim cajik, nakrmim ho a porobim si v kuchyni, on sa zatial hra kvazi vedla mna, popri tom mu vypravam, smejem sa nan a maly je spokojny, potom ide spinkat a vstava na obed, papame, prebalujeme a hrame sa, prdim mu do bruska, z toho ma strasnu srandu, vypravam riekanky, spievam, rozpravam a robim mu lietadlo, lahnem si na postel, polozim maleho na lytka , dam nohy k sebe a lietame a maly ma z toho obrovsku radost, miluje to a mamina napodobnuje motor 😀 😀 😀 zabava sama o sebe je jasne ze ocino🙂ten je ako svaty pe maleho🙂potom ideme zas spinkat , papat a sup na prechadzku kukat na stromy a obdivovat kravicky a koniky🙂..po prechadzke si maleho zvyknem dat do vajka a idem pod sprchu, maly ma z toho srandu, potom sa hrame, rozpravame, je uz unavenejsi a o siestej uz ide kupel atd....nam strasne pomaha hrazdicka a hracka, ktora hra a rozprava, tak sa maly sam zabavi pomerne slusnu dobu a ja konecne stiham aj okolo neho aj okolo domacnosti a seba...no vzdy s pauzickami, aby som mu dala pusu, prihovorila sa , usmiala a zahrala...predvcerom sme umyli vsetky okna🙂

breslerka
15. okt 2009

No wiwienne, to mas velmi kludnucke babo.Aj ked nasa v 5.mesiaci bola tiez dost kludna.Ale ked sa jej daco znepacilo, tak rucala velmi, strasne chcela spolocnost aktivnu pri hre.A ako spavate?

lyongirl
15. okt 2009

germik super link, hlavne, že som na mamaaja chodila sledovať vývoj bábatka v brušku, no toto som si veru nevšimla a to mám druhé bejby 😅
určite to mrknem, keď bude viac času...máme teraz deti choré, bol len starší a už ti chytá aj menšieho, zatiaľ len sopel, tak som zvedavá ☹

breslerka a tebe malá ako spí cez deň? Lebo ten môj čertík spí niekedy 3x, niekedy 4x, ale sú to také 1/2 - 3/4 hodinové spánky a len čo začnem chystať, že idem variť, už je hore. Starší spí cez obed a to vkuse, vtedy by som si porobila, ale menší zo zásady vtedy nespí a niekedy menší naspí za celý deň oveľa menej ako vačší... 😕

breslerka
15. okt 2009

Ako som hovorila, mala spinka len v pohybe, takze doobedu vacsinou von v kociku, poobede v takej hojdacke, co mi tu jedna baba poradila, ktoru sem tam pohupem.Ona sa tiez vzdy zobudi po polhodine, ale mne to pride ako ten 1 spankovy interval, teda ze este potrebuje spat, lebo ona potom este tak cca 15-20minut kuka, vacsinou ani neplace a potom zaspi.Doobedu spi dokopy cca hodinu, poobede hodinu a pol cca. Teraz som s nou aj doobedu doma v tej hojdacke, lebo otrasne fuci.Neda sa ani von vyjst

lyongirl
15. okt 2009

no môj je dnes ako to počasie... musím niečo stále vymýšlať, ako ho zabaviť... 😀

breslerka
15. okt 2009

mojej ide tusim zub, ma hore take zdurene dasno, ale na to bola teraz celkom dobra.Len noc bola otras.Aj jedenie nic moc

breslerka
15. okt 2009

dnes je mala ankoniec zatial uplne zalta, na obed skoro zjedla aj mna, uff, ved po takej noci....

lyongirl
15. okt 2009

no môj nič, moc, zas mrnčí, teče mu sopel, starší štrajkuje a nechce spať, ja hladná jak hov.do 😀
idem zabávať, nemá niekto nejaké dobré tipy 😀

breslerka
15. okt 2009

no ja sa momentalne pohybujem na stolicke na koliskach a ona na to kuka a snazi sa k tomu plazit

lyongirl
15. okt 2009

tak malý spí, dnes sa chce pestovať, máva také dni, jako už spal 1hod. 10min., aj sa zahral, ale teda včera ma nepotreboval vôbec a dnes je náročnejší. Trošku sme sa pojašili, robili ťapušky a baranko-buc a nejak ho to zlomilo. No a dnes je zatiaľ len kojený, ale možno mu nechutí kvôli soplu. Uvidím, keď sa vyspí, dáme obed...

patkaza
25. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

trošku ho zabaviť hrkalkami a pod. a poštekliť .. na prechádzku napapať a nech si spinká a rastie 🙂 http://akoapreco.com/ako-zabavit-deti-cez-prazdniny/

saskme
9. júl 2016

Nechať hajať
A keď sa nedá zaspať nechať ho tak