Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zabrániť, aby sa dieťa počas spánku točilo?

something
28. nov 2012

Baby, poradte mi co mam robit ked drobec sa dava do takejto polohy. Mam kamosku ktorej 9.rocny syn spava takto. A viete si predstavit, zeby vas manzel takto spal? 🙂 Je uplne krizom v postielke. A ked sa mu nejde otocit viac, tak sa zobudi a place lebo ho tlacia mreze na hlavku ☹ Ako zabranit tomu aby sa takto tocil? Vdaka

strihalka
28. nov 2012

aj moje takto spava, ale ona se dokaze otocit, premistit... po cele posteli za celou noc ji aj 2x obehne 😀

jankakaroli
28. nov 2012

Presne takto isto aj nas spava, a tiež sa vzdy zobudí lebo sa udre a to bude mat uz 11 mesiacov 🙂

anniera
28. nov 2012

Asi si chcela napísať 9.mesačný a nie 9.ročný 😀 Pobavila som sa na tom preklepe keď som si predstavila 9.ročného mládenca ako spí v malej postieľke vo vaku v tejto polohe 😀 😀 😀 No ale k veci....moji obidvaja spávali takto, upravilo sa to keď narástli do výšky, nerobila som s tým nič, spali v polohe v akej im vyhovovalo 🙂

winona24
28. nov 2012

Moja Naty tak bežne spavala....ako drobec.... A v podstate doteraz rotuje v postely 😀

majka99999
28. nov 2012

Aj nas sa toci, nastastie, viacej pred spanim. Ked to inac nejde, proste mu dam do postielky vankus a ma len tolko miesta, aby vedel otocit hlavu... ☹ Ale ako tomu zabranit, netusim...

martina1703
28. nov 2012

aj nasa takto spinka ma 8mes cize je uz vacsia a nohy vylozene hore,kruti sa okolo celej posteli,tiez sa zavse zobudi lebo jej to musi vadit,okolo postielky mam vsade chranice aby sa nebuchla 🙂

katuska169
28. nov 2012

to je normalne ked sa dieta pretoci aj moja 16mes.dcerka i trojrocna tak isto spavaju 🙂

gaby21
28. nov 2012

Moji obidvaja takto spia, nic s tym nespravis a to je dovod preco ani jeden nemoze byt v postielke 😝

kacenka277
28. nov 2012

Náš Sebastianko sa tiez takto točil, teraz ma uz 2 roky a stále sa točí.Sem tam sa stane ze ho vecer ulozim spat a ráno ma hlavu tam kde mal večer nohy:D Dokonca ked bol maly musela som mu dat prec chrániče, pretoze nevedel zaspat bez toho aby mal prestrcene nohy medzi tyckami. Nespravis s tým nic. A vankuse som skusila aj ja, ale bolo to este horsie pretoze sa zobudil na to, ze sa nemoze otozit.

euka210
28. nov 2012

podla mna nijako, aj moj tak cestoval a budil sa...a to mame postielku bez bocnice pri nasej posteli, tak hlava je uz na mojej posteli. Stalo sa raz, ze som ho nasla o 180 stupnov otoceneho 🙂

luciferkax
28. nov 2012

my sme to riešili cestovnou/sieťovou postielkou, dali sme tam normálny matrac, aby sa mu dobre spalo, vankúše v postielke nemá, postielka stojí kúsok dalej od steny, že aj ked silnejšie "buchne" do sieťky, tak sa nebuchne o stenu a nebudí sa 🙂 občas sa síce zobudí so sieťovou odtlačkou na čele, ale oproti šupe do hlavy o drevené mreže to je nič :D

slniecko41
28. nov 2012

je to normále, dieťatko hľadá pre seba najvhodnejšiu polohu.....neurobíš s tým nič......

turistka
28. nov 2012

je to normalne, myslim ze nic s tym nespravis

lienkan
28. nov 2012

Maminka mame to iste - dokonca aj podobnu foto v albume ... myslim,ze ste urobila maximum s mantinelom a vakom ... ja uz som to vzdala ...toči sa mi stale ..

ssussie
28. nov 2012

akoby si mojho drobca odfotila ... my sa otacame pravidelne kazdu hodinu, takze aj ked sa mozem pochvalit ze nas drobec v pohode prespi celu noc - ja som hore aj osem devat krat - aby som ho otocila - on totizto sa sprieci a potom zo sna mrnci, nech ho vratim spat do povodnej polohy ... nic s tym nespravis - mne este raz pomohlo, ze som ho zakrila dekou a konce som zatlacila pod matrac ... ale uz aj to vie vybrat 😉

hori
28. nov 2012

uviazala som mantinel po celom obvode postielky... zda sa, ze moje baby maju ten stiesneny priestor rady, nezobudili sa nikdy... 🙂

ada9999
28. nov 2012

náš maly ma rok spaval presne takisto teraz sa k tomu pridalo,že trčia ruky aj nohy z postielky pripadne si ich vyloži na stenu alebo si nakrči pod seba celu deku ktorou ho zakrývam.čim je starši tym viac sa to stupnuje.....mne na to nepomohlo absolutne nič-

ankiki
28. nov 2012

Ak nechceš, aby Ti takto rotoval, tak jedine, čo poznám, že ho nejako obložíš, aby nemal možnosť. Za chrbátik dať vankúš, môžeš aj pred bruško, ako keď polohuješ úplne malinké bábätko. Ináč, moja malá sa takistko presúva v spánku. Preto aj nespáva vo svojej postieľke, ale zatiaľ s nami.Myslím, že je to prirodzené, že sa takto polohujú. 🙂

danusskaaa
28. nov 2012

nespravis s tym nic. moja tiez spava tak... pocas noci sa aj posadi a hodi taku sipku ze si ide hlavu rozbit o postielku... skusala som ju dat do spacieho vaku-ze jej obmedzi tocenie a ine, nepomohlo!!!skusila som ju oblozit, nepomohlo aj tak si urobi co chce. spi na kolenach a hlavu ma na perinach 🙂 kolena modre, ale asi sa jej tak spi dobre. ked som ju dala do vanicky od kocika, bola nervozna ze sa jej neda pretocit a nakoniec az preskocila zabrany a aj tak spala na zemi a tak ako chce ona...

masinka
28. nov 2012

moje cestuju vsetky tri..... najmladsia - 13 mesacna spava s nami na manzelskej posteli... vecer ju ulozim pekne na mojej strane a ked si ideme k nej lahnut, tak lezi krizom cez tatovu postel. Starsie dve (4 a 6 rokov) spia spolu na jednej manzelskej a tiez spia rozne poprepletane alebo krizom cez seba ..... to na fotke je este ten miernejsi pripad 😀
@something cestovanie by som na tvojom mieste riesila akurat hrubym hniezdom aby si nebuchal hlavicku o mreze... inac sikulko, ked je 4 mesacny taky pohyblivy 😀
@anniera - ten 9 rocny hadam v malej postielke nespava, ale moja 6 rocna spi stale vo vaku a predpokladam, ze este nejaky ten rok v nom spat bude 😉 (babka jej usila taky velky, ze tam ma este tak 30 cm rezervu )

matozazzo
28. nov 2012

Ahoj, myslim, ze kazde dietatko sa takto toci 🙂 Ja som aj preto prestala davat do spacieho vaku, takze ked sa moze otocit, pod perinkou, otoci sa sama. Ale kolkokrat v noci ideme na zachod ja alebo manzel, otacame ju 🙂 Inak ma detsku perinku, ale pozdlzne zasunutu pod matrac na krajoch, obcas to pomoze 🙂 Starsia ma 5r a hocikedy je v posteli naopak, len ju pridvihnem a otocim... a pritom ma z jednej strany stenu a z druhej zabranu... 🙂 Ked bola mensia, tiez sa tocila, a ked mala malu postielku, tak hocikedy zliezla a kde prislo, aj na zemi, zaspala... Nema si ako ublizit, akurat, ze vas zobudi... :( Ked najdem fotku, prilozim, starsia niekedy spala na bruchu aj tak, ze jej nohy viseli z postielky (medzi tyckami) 🙂))

ziarcanka
28. nov 2012

Ahoj, tak ja som náhodou zistila, že keď zdvihnem postieľku pri hlave, keď má drobec sople, tak vtedy sa takto neotáča, maximálne sa zosunie k nohám - náš drobček v takejto vyvýšenej polohe spí dlhodobo, tiež sa predtým budil keď bol otočený krížom, starší tak tiež spával cca do roka a pol kvôli refluxu - potom bol už taký dlhý, že sa mu nedalo otočiť 🙂

marmota
28. nov 2012

ahoj, pridávam sa do klubu. :o) rada by som ti poradila, ale sama nemám žiadny recept. aj náš drobec sa zhruba od 4. mesiaca začal v postieľke otáčať, presúvať sa z jedného konca na druhý niekoľkokrát za noc. teraz má vyše 15 mesiacov a v tomto smere sa zatiaľ nič nezmenilo. hniezdo, resp.mantinel a spací vak situáciu nevyriešili, ale u nás aspoň trochu pomáhajú. keď s nami spí v manželskej, je to ten istý scenár. obyčajne ho nájdem pri našich nohách, tak si vieš predstaviť ako som vyspatá, keď každú chvíľu kontrolujem, či som ho náhodou nepripučila. :o) čiže, neviem ako tomu zabrániť, ale myslím si, že to nie je nič nenormálne. niektoré detičky spia tak, druhé inak.

sendy182
29. nov 2012

žeby vysvetliť?....... 🙂 😀 ...........tam pomôže byť v strehu...... stále "ho" naprávať............a dať pozor aby si neublížil..............po celej dlžke a šírke postielky zábrany.......

ichbinich
29. nov 2012

Ako vidno aj z ostatnych odpovedi, nezabranis tomu... Proste mame doma male motovidla...
Moj sa toci, ci spi v jeho postielke, vo velkej posteli so mnou alebo v "dospelackej" posteli.
Minuly vikend sme boli v hoteli, spal sam v dospelackej posteli, a ked ma v noci k sebe volal, tak som k nemu prisla, ze ho pohladkam, ale nehladkala som mu hlavu, ale nohy! Lezal ako Pipi Dlha Pancucha! Tak som ho otocila a pritulila, a ked zaspal, tak som sa vratila do manzelskej postele.
Ked spi doma v manzelskej posteli, zvycajne, ked ja idem spat, tak ho musim otocit o minimalne 90 stupnov a zlozit z mojho vankusa, aby som si mala kde lahnut 😀
Vak mal ako male babo, ale potom ho zrazu neznasal, tak som mu ho prestala davat. Za svoje 3 roky spadol z postele 2 krat, a aj to na deky, ktorymi sme postel oblozili.
Proste on sa hybe stale, a v spanku trosku menej 😉 😀

zuzka1008
29. nov 2012

daj tam mantinely s peknymi obrazkami, aspon sa nebucne o mreže, nasa to robila tiež

Tu začni písať odpoveď...

Odošli