Ako začať mesačné bábätko otužovať?

hanam
20. aug 2009

Ako zacat 1mesacne babatko otuzovat?

pammy
20. aug 2009

1mesacne babatko este naozaj otuzovat netreba, lebo nema vyvinutu termoregulaciu. Lahko sa moze podchadit aj prehriat. To treba nechat na neskor.

danu
20. aug 2009

skus pozriet do tejto temy je to sice pre sgtaris edeti ale mozno nieco najdes 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

hanam
autor
20. aug 2009

Ide o to ze teraz su velke tepla, ale neviem si predstavit ze pride chlad a ako to bude moje dieta vnimat. A potom vsetky tie reci ze dieta sa ma drzat v teplote okolo 17-18 stupnov. Neviem si predstavit ako po tychto horucavach mozeme na taku teplotu prejst a ci to dietatku nemoze poskodit. Uz teraz z takehoto tepla cely den ked vyvetrame izbu na noc tak mava zapchaty nostek. Trapi ma to no neviem ako mu pomoct. Preto by som chcela vediet ako sa spravat ohladom dietatka a zmien teploty. Za rady dakujem.

pammy
20. aug 2009

Urcite netreba prejst na 17-18C. Kludne moze byt aj okolo 22-23C. Kazde je trosku individualne a moj mal napriklad rad okolo 23C v zime. Budes to korigovat obliekanim, ked pride chladnejsie, lepsie sa oblecie a v izbe moze byt zimsie. Mozno aj teraz na noc ho mozes trosku viac obliect, aby nebol studeny, ani spoteny. Hlavne je dolezite, aby mal v teple nozky, aj teraz cez den, a hlavne v noci, takze nezabudat na ponozticky. Moj Bubacik ich ma skoro stale.

hanam
autor
20. aug 2009

pammy a ako nechavas svojho malinkeho pri takychto vysokych teplotach spinkat? Ja sa bojim nejak extremne vetret aby mi neprechladol.

icejane
21. aug 2009

🙂 ja som niekde citala, ze babetko treba otuzovat aj tak, ze mu treba znizovat teplotu vody pri kupani o jeden stupen len neviem ako casto

jankapiknova
21. aug 2009

po pravde nas je otuzilec veru, nema rad teplo v izbe a ani moc teplu vodu,na kupku nema problem so studenou vodou a doma spime cele noci pri otvorenom balkone aby mal cerstvy vzduch. jemu to vyhovuje a cez zimu viac obleciem na noc a bude musiet byt urcite dost vyvetrane a nie teplo, ale my v byte cez zimu mame okolo 19-20stupnov,tak problem asi nebude 😉