Ako zastaviť nočné pitie mlieka u 16 mesačného?

lubiduch
17. nov 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit od mamin ktore riesia/riesili podobny problem. Syn ma 16mes a cca druhy mesiac sa s nim trapim velmi s nocnym pitim mlieka. Ked ma horsiu noc vypije aj liter mlieka (potom je rano nevyspaty lebo bol casto hore, musim ho aj 3x prebalovat co ho v noci zbytocne preberie ale co ma stve najviac tak sa tym mliekom na pol dna potom zasyti a kolkokrat prvy krat nieco do neho dostanem o 16tej poobede...
Akoze nikdy nebol extra dobry spac v noci, pokym som kojila tak v hodinovych intervaloch bol hore ale aspon cez den jedol - bol velmi dobry papkac, teraz hroza
Chcela by som aby to mliecko v noci nepil, mne osobne je jedno ze k nemu vstavam, ale skor kvoli tym ostatnym dovodom. No a aneviem ako na to. nerada by som ho nechala vyplakat ale ked mu mliecko v noci nedam tak place pokym nevstanem a nedam mu ho. Ak to neurobim, tak cca po pol hodine mrncania/placu zaspi a potom sa o 10minut azse zobudi a place....cize nerada by som ho nejak traumatizovala ale zatial ma ine riesenie nenapada, preto sa pytam inych mamin 🙂
Dakujem

jul11
17. nov 2013

Mne lekarka aj kamosky odporucili dat vodicku namiesto mlieka ze dieta si potom povie,ze kvoli vode sa mu neplati vstavat a prestane.Ak davas tak casto,mozno by som dala najskor kazdy druhykrat,aby nemal sok a nebol hladny,kedze nic neje.Ak nema rad vodu,tak slaby cajik.Nam to celkom pomohlo,ale mala vstavala tak 1-2x na kojenie a skusila som asi 2noci vodu a prespala v pohode celu noc

hameeda
17. nov 2013

no moja ma teraz 14 mesiacov, vypije 3 fľašky po 200 ml v noci, ale keď si to tak prerátam tak oproti mojím chlapcom to je nič, tí vypili aj po 7 fľašiek, ale ráno boli vyspatý, fľašiek sme sa zbavili len prednedávnom to už majú 4 a 3 roky, a to už bolo normálne rozhovorom a dôkazom že fľašky išli do koša,,,neviem si predstaviť ako takému malému decku vysvetlíš že nemá piť v noci mlieko, skús mu dať vodu, namiesto mlieka, u nás to síce nezaberalo, ale za pokus to stojí, alebo robiť do fľašiek menej mliečka, napr. 50 ml

medovka661
17. nov 2013

tak toto skúsim aj ja. moja 2 ročná si pýta 2x za noc mlieko

zita19
17. nov 2013

Daj mu to mlieko z hrnceka. Flasu vycmula v polospanku, k hrnceku sa musi posadit a sustredit.

zuzub
17. nov 2013

nočné pitie mlieka je u väčších detí len zlozvyk, s ktorým sa ťažko lúčia.....alebo si tým nahrádzajú bežnú stravu, ktorú by mali papať cez t.z sú v noci hladné.
skús postupne podať vodu alebo čajík a postupne aj to regulovať, držím palce 😉
a akože sorry ale 7 fliaš mlieka za noc!!!!???? 😲 😲 😲 😲 to príde už trošku choré

farmacka
17. nov 2013

no neviem, my sme kojili a tiez sa vela raz dieta budilo v noci, bola som z toho na prasky, ale vydrzali sme..vsak oni raz vyrastu, nie je to navzdy..s malickym dietatom sa zle vyjednava a podla mna prilis tlacit na pilu nie je vhodne, to sa odrazi na psychike.. ale davat mu menej do flasky, ako tam vojde, ako tu bolo spominane, mi pride ako neskodne a rozumne riesenie..

4ocka
17. nov 2013

razantne vymen mlieko za cistu vodu. poplace si ale nauci sa. ;)

bambi23
17. nov 2013

aj my sme hladoši, večer máme kašu, pred spaním kúpeľ a 240 ml mlieka, a v noci ďalšie 2 fľaše po 150 ml do rána cca 5 -6:30, pijeme 3 ale po dohode s lekárkou keďže vyzerá ako 3 ročné dieťa nie 15 mesačné som mu dnes dala mlieko 4ku, už som sama z toho zúfalá a fakt nevládzem, spánok ani nehovorím a mám svalové zdravotné problémy, kde spánok je fakt dôležitý, poobede mi po tom mliečku nechcel papať 3,5 hod čo bolo super, lebo inak papá každé 2 hod. cez deň. Tak neviem uvidíme, či nám tá 4ka zaberie, samozrejme prosím iné mamičky aby sa poradili so svojím pediatrom, my sme prosím pod lekárskym dozorom sledovaný pravidelne a boli sme aj na gastro vyšetrení.

kacenka78
17. nov 2013

náš drobec má 15 mesiacov a odnaučili sme sa od nočného pitia mliečka dosť náhle a "drasticky" pred 4 tyzdnami - musela som na 6 dní do nemocnice... .. a to som do polovice oktobra kojila aj 3-5x v noci ....a teraz? pred spaním a ráno tak okolo 6....ocinko to s drobcom zvladol prve dni s čajíkom, potom len s pohladením a pritúlením a cumlíkom.... bála som sa, že uplne stratím mlieko po 6 dnoch, kedy som si ani nevladala odsávať mliečko.... no malý to rozťahal, ale v noci som mu už mliečko nedala... a zvladame to...takže zapojiť tatina, nech spáva možno pár dní pri malom len on a dá drobcovi čajík...pritom je to veľký papkáč, a bola som zufala pri predstave, ze ho nebudem v noci kojiť a ako to zvladnu.... zvladali to lepšie ako ja 🙂

aniko82
17. nov 2013

moj syn mal nocne pitie mliecka cez noc ako zlozvyk alebo na ukludneni..neviem, budil sa najmenej 2x (ak nie viac krat), ked dostal 200 ml mliecka, hned zaspal, ja som ho tak nechala, bolo stale lepsie, mala som par hodin na spanok tiez...a to som uz od 1,5 r chodial do prace,,, dost vycerpavajuce...potom sam prestal ked mal 3 r...
teraz tu mame dcerku, ma 1 rok, tiez sa budi asi 2x, pritom si myslim, ze hladna byt nemoze, ma "normalnu" veceru a pred spanim 2 dl mliecka....vymenit mlieko na vodu, alebo dat vypit menej mlieka - u nej nepomoze.
niekde som sa docitala, ze deti si velmi lahko zvyknu, aj napr. na okolnosti pri zaspavani, a pre pokojny spanok ich budu hladat, potrebovat aj cez noc - ak dieta zaspi pri kojeni, pri mliecku, ukludni sa len pri mliecku, ked zaspava s rodicmi, tak sa bude pytat medzi mamu do rodicovskej postele atd...nepreferujem vychovu podla kniziek, ale mozno na tom nieco je... tak teraz skusam, aby sama zaspala, hoci je to dost tazke, zatial nepojde celkom bez placu, som zvedava, ci to bude mat ten efekt....

miku1
18. nov 2013

Ako už písali baby, skús vymeniť mlieko za vodu. Ja by som vyskúšala prípadne aj tú "tvrdšiu" verziu, kedy nedáš nič. Sama si napísala, že po pol hoďke zaspí. Aj keď sa potom zobudí, tak zase nedať nič....možno by to pár nocí trvalo ale on by si pomaly zvykol a prestal by sa budiť....Ja som takto razantne odstavila staršiu od kojenia, to mala 17 mesiacov, a každú noc sa budila menej a menej až na 8mu noc prespala už celú a tak je to doteraz. Žiadnu traumu ani nič podobné nemá, je úplne v pohode a v noci nemá žiadnu potrebu piť, a hlavne ani som jej v noci piť potom už nedávala, takže si nevytvorila žiaden návyk na nočné pitie čohokoľvek.

andrejka1974
18. nov 2013

moja ma 19 mesiacov a pije mlieko v noci este dvakrat, cez leto aj viac a nebudem jej to menit, vsak raz prestane, proste ona to mliecko potrebuje pyta si ho 🙂 🙂 🙂 🙂 vypije vzdy 170 ml mlieka a hned na to zaspi 🙂 🙂 🙂 🙂