Ako zaviesť čípok dieťatku?

zuzana0203
9. jan 2012

Ahojte mamicky. Lekarka mi povedala, ze mam zaviest cipok tak, ze dam dcerku lahnut na brusko. Mala v momente zavadzania zacala plakat, neviem, ci jej to bolo neprijemne, alebo ju to bolelo. Ta poloha dolu na brusku sa mi nezda velmi vhodna. Nie je lepsie zavadzat cipky, ked dieta lezi na chrbatiku?
Vopred dakujem za vase odpovede.

adri2211
9. jan 2012

no ja som davala malej cipok len raz, a to tak,ze lezala na chrbatiku.

elise
9. jan 2012

ja som dávala malému čipok na chrbátiku ležal a zdvihla sommu nožičky a zasunula do riťky trošku som dala riťku k sebe aby nevyšiel von a v pohode🙂 nezdá sa mi že je vhodná poloha dávania čipku na brušku to ma riťku uplne stiahnutu.

anelehka
9. jan 2012

ahoj,asi mas namysli cipok na zrazenie teplotky,tak samozrejme moze lezat na chrbatiku,pripada mi to prirodzenejsie,vlasne akykolvek cipok... 😉

mandragora22
9. jan 2012

ahoj, to vidim po prvy krat taketo nieco, ze na brusku, ja som davala v minulosti mozno zo 10-15x cipok, ale vzdy na chrbte, nozky hore a strcila som. tak ako ked davas teplomer a merias teplotu, hadam nemerias teplotu v zadocku v polohe dietata na brusku? neviem, ja som o tom este nepocula 😖

miska246
9. jan 2012

Prepac, ale si si ista, ze ta lekarka ma titul MUDr.? Povedala ti peknu hlupost, cipok sa ma zavadzat v polohe, ked lezis na chrbte, alebo na boku s pokrcenymi nohami. Ale take male babo urcite v lahu na chrbatiku. Jasne, ze plakala, je to neprijemne, boli to a nenormalne zavadzia.

sjusiquatro
9. jan 2012

Presne aj ja davam vzdy len na chrbatiku jednou rokou chytim nozky a druhou pomaly dam cipok trosku pokrutim pri ritke aby sa trosku rospustil a dam dnu.. 🙂

kvetinka211
9. jan 2012

my sme davali na brusku, lebo na chrbatiku sme nevydrzali ani par sekund, ani v horucke 😒 aj teplotu sme tak museli merat ... ale zadocek mal trosku dohora, podlozeny

cmulinko
9. jan 2012

na chrbatik a kludne sa moze pouzivat troska vazeliny ci sudokremu ci ineho vhodneho kremiku pre lahsie-''klzavejsie'' 🙂 zavedenie.

yvetulka
9. jan 2012

presne suhlasim s elise, takto to robili aj v nemocnici malemu pri laryngitide, len treba podrzat dobre zadocek pri sebe, aby ten cipok pekne vklzol dnu a nie von.

mamavava
9. jan 2012

Lekárka pravdepodobne myslela, že zadoček bude mať trošku nadvihnutý. Ale kľudne dávaj na chrbátiku, ja som tak dávala vždy a potom pritlač polky k sebe, aby nevypadol 🙂