Ako zbaviť dieťa zlozvyku pri zaspávaní?

gabika17042010
18. feb 2013

Nasa mala ma 2,5 roka. Spolocne zaspavanie ani spanie by mi nevadilo kebyze to zaspavanie netrvalo min hodinu a po cely ten cas mi stipe nechtikmi do ruky a druhy palec si cmula. Nepomohla mi ani detska psychologicka ze co mam s tym stipanim robit. Uz to dlho takto nevydrzim.. A deje sa to aj cez obednajsie zaspavanie akurat chvalabohu zaspi do pol hodiny. Dalsi problem, ze skoro kazdu hodinu ma hlada ked po uspati zmiznem a musim naklusat a uspavat znova. V noci ma uz v tej posteli pri sebe najde, nalepi sa na mna a stiiiipe zaaaas. Nepomaha rukavica a plysovu hracku stipat nechce. Poradi mi niekto ako bez cirkusov naucim spat dieta same ked je naucene len pri mne??? Dakujem.

bambola
18. feb 2013

@gabika17042010 moja ma cca tolko isto, tiez ju uspavam ja (vacsinou, pokial som doma) precitame si knizku, potom si sama listuje, ja si tiez citam, odovzda mi knizky, parkrat sa poprehadzuje a spi 🙂
u nas to je tak, ze ked ma zaspavat hodinu a viac tak este nie je jej cas na spanie. Mne poobede nespava uz dlhsiu dobu (zo 4-5 mesiacov) funguje od rana odcca 8 a o 19 chodime spat, ak naaahodou spi poobede (ci uz v kociku zadrieme alebo cestujeme autom, inak nie) tak sa spanie posuva az na 21-22h.

Skus ju bud ulozit o hodinu neskor alebo nedat poobede spat (ale to ty musis vediet ci vydrzi)
S tym stipanim..... neviem, uz je dost velka na to aby to pochopila a jednoducho jej to nedovolit/zakazat, ukazat, ze to boli...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy1979
19. feb 2013

@gabika17042010 mna maly skrabka po tvari. Tiez robil veci co ma vytacali do vyvrtky. Urobila som cokolvek aby to nerobil. Dookola verklikovala ze to boli a zamedzila pristup. Ak ta stipe do ruk lahni si na ne a nedovol jej to. Viem bude asi plakat ci skor revat. Ale ak ti to je naozaj neprijemne tak ju to robit nenechaj. Chvilu to potrva kym sa oduci. Ale tu scenu ti vyrobi asi len prvy vecer a mozno ani to nie. Moj ma tiez 2,5 a uz akceptuje ak poviem ze au to ma boli ale poskytnem mu alternativu. Posuniem mu ruku kde mi to nevadi. Len to mi nevadi tak to neriesim. Prsty v pupku ci osahavanie bradaviek neznesiem.

ekinkala
19. feb 2013

@gabika17042010 ja mam podobny problem mne mali ked zaspava tak mi zmoli ucho niekedy som uz stoho zufala lebo ma dokaze riadne z nechtikmi skriabnut ale to robi kazdemu kto pri nom lezi ma 2,6 rok bez toho este nikdy nezaspal nejako to neriesim pride skolka a uz si moze zmolit iba svoje hii

vlado007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielitka26
19. feb 2013

O moj boze a toto je tu co za clena,si sa dosiel zabavat,urazat,ci ublizovat @vlado007 pokial nevies pomoct tak sa tu nepretrcaj zbytocne lebo je to trapne a hlavne smutne :-/

syslica
19. feb 2013

@vlado007 Pravda Vladko, prázdniny sa začali, mládež sa baví... 😅
Gabi, dcérka je už veľká, skús s ňou normálne pohovoriť, že ťa to bolí, určite po čase pochopí a prestane. Inak, súhlasím s radou, dávať ju spať, až keď je dostatočne unavená, prípadne vynechať poobedňajšie spanie (sysle od 2 rokov poobede nespali, zvykli sme si). Alebo ju môžeš pri zaspávaní chytiť za ruku a rozprávať jej niečo pekné, skrátka odpútať pozornosť. Dodnes si spomínam, ako mm s Jergušíkom zaspávali držiac sa za ruky a ocko vysvetľoval "vidíš, tamtá hviezdička je planéta Venuša, má plynné jadro" 😀 😀 😀

mia18112
19. feb 2013

@gabika17042010 Nepoteším Ta, náš malý ide mať už 3 roky a prežívame to isté každý deň. Ja som vytočená do vývrtky, lebo uspávat každý deň vyše hodiny to je nadľudský výkon a chce to Božiu trpezlivosť!!!! Ja som od porodu nevidela ani jeden film, ani jedny správy ......náš malý sice neštípe, ale musím mu rozprávať rozprávky - donekonečna a pritom ma stíska, objíma, hladká ......tiež sme zažili štípanie - ale pri hre - skusila som mu to vracat, aby si uvedomil, ze to boli - a ???? zatal zuby, slzy v ociach a velice tvrdil, ze ho to nebolí.....V noci to iste, darmo ma muž pošle vyspať sa do inej izby, malý ked sa zobudi, ze tam nie som - zacne ziapat a ja lietam do spalne aj 4 krat za noc. Upokoji sa proste len pri mne. Tak sme stale vsetci v spalni. Tak Ti prajem len pevne nervy. To stipanie by som jej ale nedovolila. Skus ju nechat samu v izbe, ked Ta zacne stipat .....nech sa vyreve 5 min, potom sa vracaj k nej v intervaloch, ale s ráznym upozornenim, ze bez stipania. Co ine Ti zostava?

lencika
19. feb 2013

Ahojte a to som si myslela, ze to len my mame taky problem, ja som si tiez myslela ze robim niekde chybu skusala som jej pomenit rezim a nic. Cez obed zaspavala niekedy az po 2 hodinach a to potom aj 2 hodiny spala, stacila jej len moja ruka a moja pritomnost, tiez sme citali knizky rozpravali a hlavne mi utekala z postele to bolo najhorsie, teraz sa to zlepsilo zaspava do hodiny ale proces ten isty. Potom vecer to je pekna hrozna tiez dve hodiny, stipkanie a stale ma chytanie ja mam na to take nervy ja viem ze za to to dieta nemoze ale je to neprijemne. Skusala som ju nedat spat cez obed " bude mat dva roky teraz vo stvrtok" ale nevydrzi to o piatej sa to neda sa uz vydrzat a to sa musi zobudit okolo 8 akonahle sa zobudi o 6 o 11 treba ist. Dufam ze to prejde a to spanie sa zlepsi, vravi sa ze taketo problemy maju kojene dieta no neviem. drzim palce

gabika17042010
autor
19. feb 2013

Dakujem vam vsetkym zienky velmi pekne. Cenim si vasu podporu. Vidim, ze skoro kazde dieta ma nejake zlozvyky alebo rado terorizuje mamicku 😉 Bambola mozno mas pravdu, skusim ju davat spat o 21vej,akurat to uz z vecera nic nebude. Ale vsak ja si uvedomujem, ze to takto nebude navzdy. Mia, to je prave moj problem ze ju nedokazem nechat vyplakat. Ja sa desim ako cert kriza ze by z toho mohla mat traumu. Ekinkala nechcem Ti kazit predstavu ale vecer bude zaspinkavat asi opat s Tebou , nie v skolke 😉 No ktovie, mozno skolka nase deti zmeni.. Nasa mala ma budi o 6tej rano tradicne stipanim, no o 12tej chodime spat lebo aj ked sa obcas zdraha a potrebuje uplatok tak vidim, ze ten spanok este potrebuje. Koniec koncov aj v skolke bude musiet spat.
Ako dobre, ze toho Vlada vymazali kym som si to stihla precitat 😉

kobrtko
20. feb 2013

vieš, ale dcérka je už dosť veľká na to, aby pochopila, že keď jej povieš, že ťa to bolí, tak by mala prestať. Daj jej najavo, že sa ti to nepáči a keď to robí, tak jednoducho odíď , nech bude reagovať akokoľvek. Človek musí byť niekedy na deti aj prísnejší a neboj, neublížiš jej tým. Len musí pochopiť, čo sa robí a čo nie. Musí si jednoducho zvyknúť si neubližovať ti. Držte sa 😉