Ako zbaviť dieťatko perinky?

lenockalenka23
26. jan 2017

Dobrý deň,rada by som sa poradila ako zbaviť drobceka perinky..má síce len 2 mesiace a nerobí mi problém ho do nej baliť,problém je to ze mam pocit ze sa v nej neciti dobre...jedna vec je ze ak ju nemá tak ho budia ruky ktorými máva...skúšam aj po kojeni či nezaspi bez perinky,ale vydrží tak 5 minut a hneď ho tie ruky zobudia..lebo si ich pcha do úst,vystiera atď...no keď ho dám do perinky tak je zasa nervózny a placlivy ze nemôže s nimi hýbať a snaží sa ich dostať von..samozrejme keď ich dostane von je nervózny ze su vonku...zatiaľ ho teda balíme do plienky aj perinky aby spinkal...najviac ma trápi ze nieje spokojný ani tak ani tak a neviem co s tym robiť...tak ako ho balíme tak zaspí ale je veľmi nervózny a tak nespokojné spinka...stale sa meta a vzdycha a mam pocit ze aj v spánku sa snaží dat tie ručičky von...ach verím že niekto mi poradí...dakujem velmi pekne🙏👶

petrao2
26. jan 2017

Mozno mu je teplo ked je takto pobaleny,skusila by som menej obliect a tak dat do perinky alebo potom ulitku.Su z tensieho materialu ale plnia ucel aby sa drobec nebudil ruckami

kp7333
26. jan 2017

Skus mu dat nieco do ruk - bavlnenu plienku alebo tvoje tricko, nech si to drzi a zabavi si ruky.

katieg85
26. jan 2017

@lenockalenka23 ved ked ho chces zbavit perinky tak mu proste nedaj.ja som nedavala je to zbytocne.na noc som ho davala do spacieho vaku a na rucicky rukavice aby sa neposkrabal.a ked si mislis ze je nervozny tak to sa ti len zda,

andisko
26. jan 2017

moje deti to mali takisto, je to asi prechodne obdobie.. nervozne s perinkou, aj bez.. musis len zistit, kedy su nervozne viac - ci bez alebo s a podla toho sa zariadit. a ked sa rozhodnes nedat, tak to chvilocku potrva, kym si zvyknu. ano, moze pomoct, ked babatku do ruky podstrcis plienku napriklad 🙂 mladsej pomahalo, ked mala nieco na tvari, kusok plienky prelozenej aj cez licko.. kazde dieta ma inu uchylku, musis ju len najst 🙂))) drzim palce, vsetko bude ok 🙂

natalka13
26. jan 2017

Obe deti som mala bez perinky, tvoj je nespokojny aj ta aj tak , takze vyber jednu moznost. Za mna cim skor si zvykne bez vude lepsie, o chvilu sa do nej aj tak nezmesti.

lenicko
26. jan 2017

Ja balím už druhé dieťa do zavinovačky. Prvý si to vyžadoval do 5. mesiaca a druhý má 4 a potrebuje ju aj keď sa snaží dostať z nej von. Keď má ruky vonku, je to ešte horšie. Nejde o to že sa doškriabe, to vyriešia rukavice, ide o to, že nekontrolovane máva rukami a budí sa tým.
Tak že moja rada a naše riešenie pri oboch. Kúpili sme tenkú zavinovačku Swaddleme. Tomuto druhému sme od nich kúpili Wrap sack-teraz novinka. Nie je mu v tom teplo, lebo aj to je možno problém v tej perinke. Toto je úplne tenučke a ak by mu bola zima, tak pridáš deku tenkú, ktorú mu pozastrkávaš pod matrac, alebo pod neho.

marllik
26. jan 2017

ahoj. moj najstarsi - len perinka do 5 mesiacov, inak nezaspal.. dvojicky-perinky + ked uz bolo na perinky teplo, tak mali ulitky, inak sa tiez velmi rusili ruckami. a teraz najmladsi nechcel ani jedno ani druhe, ale samozrejme ho ru cky rusili. Prisla som mna to, ze jemu sa dobre spi na brusku. drzi si v rucke pri licku lahku latkovu vreckovku a to je signal pre neho na spanie. skus poskusat, co vyhovuje tvojmu babatku

shmorica
26. jan 2017

@lenockalenka23 ja som to urobila rázne A dala soči vak A to nedopadlo dobre. Tak sme sa vrátili k perinke A keďže bola zalepovacia mala ako kopala si ju postupne rozlepila a spala vo volnej perinke. Vtedy som vedela že prišiel ten správny čas perinku dať bokom a máme vak. Toto sA udialo keď mala 2 A pol mesiaca.🙂

zaneprazdnena_mama
27. jan 2017

niektoré detičky chcú byť v zavinovačke aby sa cítili v tepľúčku ako u mamičky v brušku. Ak mu je už perinka malá, môžete prejsť napr. na takúto ulitku: http://www.zaneprazdnena-mama.eu/zavinovacky-ry... . Naši sa tiež budili lebo v spánku rozhadzovali ručičkami 🙂