Ako zbaviť syna cumľa?

drsmolinka
16. aug 2019

Ahojte baby, mam takmer 3 rocneho syna, ktory este stale v noci a pocas obedneho spanku nosi cumel. Viditelne sa mu zacina zhorsovat chrup. Ak mu cumel nedam ma zachvaty placu a bude revat a nezaspi kym cumel nedostane. V noci ak mu ho pocas spanku vyberiem sa preberie a place ze chce cumel naspat. Mate s tym skusenosti ? Ako ste oducali a ake ste mali problemy s chrupom kvoli cumlu. Diky za info 🙂

nikolkamar
16. aug 2019

@drsmolinka toto mám isté aj ja 😭 syn má 2roky 4 mesiace a stále má cumel neviem čo robiť skúšala som hocičo ... A zasa nechcem nasilu on by preplakal celú no 😕

mata1001
16. aug 2019

Tak moj mal 3,5roka a este mal cumel ..bolo 6.12. a Mikulas (prezleceny svokor) zaklopal,syn vyjavene pozera ,predtym sme sa naucili pesnicku Pred oknom,za oknom stoji Mikulas... syn odspieval a Mikulas si vypytal vsetky cumle ( 2 v sáčku a 1 v ustach) aby dal ,ze ich zoberie babatkam do nemocnice,ze on je velky,ze ich uz nepotrebuje...od tej chvile si este parkrat pytal aj v noci,ale vzdy som mu povedala,ze ich maju male babatka...oducil sa...

veronikaszabova
16. aug 2019

Syn bol zavislak 🙂 v 2 rokoch som mu vzala vsetkych pat. Trocha poplakal a bolo. Uz sa mi zdal na dudlik velky. Nie to 3 roky...

smile31
16. aug 2019

Ahoj...nás syn mal cumel do 3.5 roka a zo dňa na deň ho proste rozkusal 😂 a akurát bol štátny sviatok tak mu hovorim, že Sebko, ale obchody sú zavreté a cumel už nekupime a on v pohode, večer ľahol zaspal. Odvtedy sme bez cumla ale u nás je trošku problém , že máme autizmus ľahšieho stupna. Osobne som ho nasilu nenutila, raz som to skúsila a na druhý deň vzdala keďže plakal strašne... Keby mu to nejako skúsia vysvetliť napr k máte psa že ho dáte havovi alebo podobne 😉 držím palce! Ale osobne si myslím, že ho nasilu nie je potrebné nútiť...

6223
16. aug 2019

My ked sme boli na prazdninach u babky boli sme pozriet sliepky a jemu ten cumel nejako vypadol pribehla sliepka a aj s cumlom utekala prec,to bol taky sok ze sme toho vyuzili a aj ked isiel spat a pytal sme hovorili ved sliepka ho zobrala si videl🤣jasne ze som mala v zalohe dalsie no poplakal si a zmieril sa s tym ze uz ho maju sliepky.Musim povedat ze syn je uz velky no stale na to vzpominame a mimochodom mal posunute predne zuby takze ho strojcek neminul

drsmolinka
autor
16. aug 2019

Uz bolo aj take ze v noci prisla sova a cumliky zobrala pre male sovicatka lebo plakali. Ale ani to nepomohlo. Ked som mu skryla cumle tak zacal brat z ust svojej 4 mesacnej sestricke :D

dicaa
16. aug 2019

Ja som vzala obidvoch do hrackarstva, kúpila som im hračku,po ktorej túžili a cumlíky nechali pani predavačke.takto im bolo menej smutno za cumlikmi,keď mali niečo,po čom túžil.A videli,ako teta vzala cumlíky,takže boli nenávratne preč.Urobila by si to tak zas.

renatka100
16. aug 2019

Treba odstrihnut kus spicky na vsetkych dudloch a do tyzdna si na dudel ani nespomenie. U nas v 2,5 rokoch z neho zozral cervotoc .

sonicka96
16. aug 2019

Alebo ich namočiť do niečoho čo mu nechutí aby sa mu znechutil 🙂

kika831
16. aug 2019

@drsmolinka ja mam vlastnu skusenost- vraj som cumel mala do 5. rokov. A to aj 3 naraz. Mama vraj raz cumel vyhodila ked sme boli na prechadzke a vysvetlila ze uz nie je. Vraj som este par dni revala a skusala, ale jednoducho rodicia nepovolili. Drzim palce

17031983
16. aug 2019

Ja som sa rozhodla dnes odcumlovat, mala ma na bud. Týždeň 2roky,pred obed. Spánkom sa jej pýtam kde je cumel, že nevie, tak pod ideme hľadať poctivo sme prešli každú izbu každý vankúš a nenašli, zaspala, ale omylom som jej dala body naopak a už bola unavená tak som to nechala tak, začala cmulkat zadný štítok a zaspala, uvidíme co bude večer, tak mi to vyšlo aj so staršou dcerou

saskia_98
16. aug 2019

@drsmolinka ja som nosila do 4 rokov cumel (strojcek som nemala a zuby mam pekne rovne) a raz som bola s mamkou v obchode a jedno babatko tam velmi plakalo a mamka hovorila ze som vytiahla svoj cumel, dala babatku zeby bolo tíško a tak že som sa zbavila cumla. 😅 No uprimne som zvedava jak odnaucim svoje dieta od cumla lebo je na nom totalne zavislý. 🤦🏻

janinah
16. aug 2019

My sme ho" zabudli " u babky a predsa tam nepoletíme večer za tmy,babka už spí,tak dnes vydrž zajtra pôjdeme,zajtra sme nemohli ísť,babka "nebola doma".....trochu pomrnčania,ale prežili sme....u synovca mu cumlík "zjedol" náš pes....

janinah
16. aug 2019

ale akonáhle raz zoberiete,tak nikdy už nedať naspäť,pevné nervy,upchať uši,modliť sa,aby vás susedia neudali za týranie....a vydržať bez

oliali
16. aug 2019

@drsmolinka my sme dali dudel cumlikovej vile a ta poslala za dudlik hracku... prvy vecer chcel hracku vratit a plakal... za 3 dni si uz nespomenul... mal 2,5 roka...

martinka13
16. aug 2019

Vyhodiť a vydržať pár dní plaču....

miriam439
16. aug 2019

@drsmolinka
U nás cumeľ vydržal týždeň, max. dva, pretože ich rozhryzol a potom dorazil tým, že prstom dlubkal v tej dierke. Tak ma to už nebavilo stále kupovať nové. Kúpila som naraz dva či tri, uložila na viditeľné miesto a povedala mu, že keď si to zničí, nové už nekúpim. Posledný nosil už taký dieravý, že mu asi samému prestal chutiť dudel, pretože keď som mu povedala, že musíme už škaredý dudlik vyhodiť, ani veľmi neprotestoval. On predtým cez deň dudel nenosil, ale na spanie musel mať. A veru ani moc neplakal, že dudlik už nebude.

diana20
16. aug 2019

Moj starší bol závislý asi do dva a pol roka.. no kusal ich a my sme nové kupovali a raz sme si povedali dosť, jemu sme nič nepovedali, nechali sme mu deravý a on sám postupne prestal, keď som mu ho dávala mi povedal nie.. len ak ma mladšieho súrodenca treba dávať pozor, náš teda kradol mladšiemu tak sme dávali pozor aby mal vždy len ten svoj rozkusany a potom už nemal chuť na žiaden.. teraz ma skoro 4 roky a občas si vezme, keď sa hrá na bábätko 😄

spisanka
16. aug 2019

@6223 super príhoda 😍😂👍🙂

katie253
17. aug 2019

@drsmolinka moje neter dvojičky zabalili cumle Ježiškovi ako darček pod stromček, ktorý im Ježiško vymenil za darčeky. Mali 2,5 roka vtedy.

dopolbokaodrata
17. aug 2019

Ja som spravila trochu radikálne, raz mal nejaké nervy a začal ho po mne hádzať, tak som ho chytila a hodila do koša. Prekvapivo ani neplakal, len občas chodil ešte pozerať do kosa, či tam nie je ☺️

seahorse27
17. aug 2019

Starsej dcere som zobrala cumel v 2 rokoch, synovi v 3 - mali ho len vo faze zaspavania, potom ho vypluli, takze na zuby to nemalo ziadny vplyv. U obidvoch bol postup rovnaky - ked si rozkusali posledny cumel, dalsi sme nemali...jednoducho som povedala, ze cumel nemame, pokazil sa, museli sme zahodit. Pomahalo aj povzbudenie v zmysle, ze su uz velki, ze cumliky maju len male babatka. Mali sme tazsie asi 2 noci a potom to uz bolo v pohode. Takze len vydrzat...Urcite by som to vo vasom pripade riesila radikalne, ked uz vidis zly vplyv na zuby.

mala_katie
17. aug 2019

@drsmolinka jaj, no, ono je rozdiel brat cumel, keď ma takého malého súrodenca, a keď ho nemá.. on proste vidí, že bábätko má a aj on chce.. ešte nejaký mesiac dva by som počkala.. my sme tak mali s kojenim. Cca 7 mesiacov som kojila tandem.. proste moc žiarlil, ak by som nekojila aj jeho.. tak som len postupne skúšala a nakoniec sa mi podarilo vymeniť mlieko za hračku, a mliečko nechal mladsej sestričke..

baska0917
17. aug 2019

Presne toto riešim s malou už veeeelmi dlho,proste unas nastane plač a ja povolím.
V októbri bude mat 4roky,do škôlky s dudlom,každé zaspávanie s dudlom,všade kam sa pohneme 😞 veľa ľudí aj cudzích sa jej aj prihovorili v obchode že taká veľká slečna a dudel.....mala naháku,proste vydupala,vyrevala si ho umna vždy.
Včera sme využili strach z čerta aj so sestrou a nastrašili sme ju že keď nenachysta všetky dudel večer na stôl čertovi aby si ich vzal vezme si ju.
Takže som si stiahla z netu fotku čerta,uložila ho ako face volajúceho (staršej dcéry) a robili sme sa že volá.Malá všetko pekne večer nachystala a zaspala bezneho,síce v strachu ale už som nevedela ako nanu.Ráno vstala a utekala do kuchyne pozrieť na stôl a dudle boli preč.Nechali sme jej tam trošku odkaz od čerta,zatiaľ sa drží a aj keď ho spomenula tak hneď jej to pripomenieme.Preniekoho strašenie ale prenáša momentálne jediná vec čo zabrala......(prikladám foto 🤣)

diana20
17. aug 2019

@baska0917 tak gratulujem, hlavne že zabralo aspoň to.. Ja osobne mám taký názor, že dieťa raz tak či tak prestane ten cumel dudlat.. žijem vo francúzsku a tiež si niekedy hovorím, že hrozne, také veľké dieťa a ešte cumlik, ale naozaj si ti poviem na dieťa, ktoré ma aj 6 rokov.. v škôlke malý ide do druhej triedy a skoro všetci v jeho triede ešte majú cumlik na zaspavanie po obede.

sonicka96
17. aug 2019

@baska0917 chuďatko tie jej kukadla :D

leskovael
18. aug 2019

U nas to bolo tak ze maly bol uz na dudlik veľký, dudlik majú mat mame detičky a niektoré maličké ho nemajú.... Tam sme ho zabalili do obalky dali do okna a Ježiško ho vzal a dal maličkým deťom ktoré potrebujú...(moj je taka povaha, rad pomôže atď) Nebol ani plač ani nič . Vedel co bolo dudlikom... Ved 3roky je uz vysoký vek a chápe veľa vecí... Ked to pôjde po dobrom že sa da preč je to fajn, zobrať len tak by som ho nevzala, da sa to aj normálnym spôsobom urobiť. A tu trochu mrncania ak bude uz treba vydržať. Určite ti nebude týždeň vkuse plakať 😉 to je uz podla mna tak trochu pohodlnosť mamičiek... Je to normálna vec dudlik je ale ked je veľký tak s nim preč. To akým spôsobom by uz mala naj vedieť mama, kazda si pozná svoje dieťa a vie čo by malo naňho platiť. Nehovoriac o tom ak sa uz začína kaziť chrup...

6223
18. aug 2019

@baska0917 tak z toho by som mala asi nocne pomocovanie 🤣