Ako získať viac mlieka pri odsávaní?

ivka2112
30. apr 2019

Ahojte, viete mi prosim poradit? Moj syncek zacal 6ty tyzden. Od zaciatku ho nekojim (z opodstatnenych dovodov), ale odsavam mlieko niekolkokrat denne a davam mu cez flasku, tak ma aspon materske mliecko. Najskor som odsavala menej, len cca 70-90 ml na jedno odsatie, neskor som odsavala viac, cca 160ml na jedno odsatie. No posledne dni mam akoby menej mlieka - zase odsajem len cca 100-130 ml na jedenkrat. Beriem senovku, benedikt, pijem caje. Viete mimproaimmporafit, ako pri odsavanimzvysot mnozstvo mlieka? Mam castejsie odsavat - aj ked toho bude malicko, alebo nechat prsia naplnit a odsavat menejkrat? Dakujem za rady.

babi81
30. apr 2019

@ivka2112 moze sa stat, ze niektore dni mas menej.ja som odsavala tiez, lebo dcerka sa nechcela prisat.odsavaj pravidelne, kazde 3-4hod.nas elektricku odsavacku?

nikusiak9
30. apr 2019

@ivka2112 odsavat castejsie a prikladat stale. Prve 2-3m sa ustaluje tvorb

lovasovaandrea61
30. apr 2019

@ivka2112 treba odsavat najmenej kazde 3 hodiny.skor nie preto lebo mlieko sa nestihne spravit.ja som uzivala od forever aj a musim povedat tvorba sa mi zvysila a odvtedy som uz neuzila ani benedikt ani senovku a to sme mali raz kriticke obdobie.teraz pekne kojim kazde 3 ci 4 hodky a aj mlieko odsajem a dam do mrazaka

liv1
30. apr 2019

My sme mali velke problemy na zaciatku s kojenim, mala sa nevedela prisat. No zhruba v tomto obdobi ako ste vy, ked mala 6 tyzdnov sa to naucila. Ked uz bola dost silna a ja co to zrucnejsia. Tak mozno skuste 😉. A na zvysenu tvorbu treba castejsie odsavat, prikladat. A tekutiny, no aj strava je dolezita 😉

lovasovaandrea61
30. apr 2019

@liv1 castejsie odsavat a prikladat sa neodporuca mam aj knizku no sestra co napisali doktori vynikajuca knizka o kojeni a tam pisu skor ako 3 hodky urcite nie preto ze sa mlieko nestihne tvorit.odporucacsa minimalne kazde 3 hodky ja to viem z mojej strany pri synovy aj pri dcere..to iste aj laktacna mi odporucila minimalne kazde 3 hodky lebo dieta ked si vycucne a za hodku ma znova tak tam to mlieko nema sa z coho spravit

nikki111111
30. apr 2019

Čítala som,že pomáha hroznová šťava... včera som si kúpila tak uvidíme😊

liv1
30. apr 2019

@lovasovaandrea61 nesuhlasim. To ked je dieta hladne po 2 hodinach tak mu nedam? 😁. Kojila som na “poziadanie”, ziadne nastavovanie budika a cuduj sa svete, kludne kazde dve hodiny a mlieko bolo a tiez moj maly bol poriadny bucko. A to jest tuhu stravu zacal poriadne neskoro, nechcel. Niekedy je lepsia prax ako hociktora kniha 😉

biela_sova
30. apr 2019

Ahojte, mbe na zaciatku pomohol aj jablcny must a granatove jablko, jedno denne. Maly ma uz 6 mesiacov, je plne kojeny, na zaciatku sme museli veru aj prikrmovat. Doteraz badam, ze po tom granatovom jablku mam az prebytok mlieka. Neimunizovali sme voci nemu, takze v pohode.

lovasovaandrea61
30. apr 2019

@liv1 ja mam tiez prax na svojich detoch...nehovorim do 6 tyzdnoch tie som kojila kazde dve hodiny ci 1,5hodiny potom uz po troch hodinach a mala som vyse mlieka ako po tej hodine a pol ci dvoch a potom zase za pol hodku zase cheli jest a z coho ked som nemala a mlieko sa nestihlo spravit takze u mna ziadne take

lovasovaandrea61
30. apr 2019

@liv1 ano za dve hodky mam aj ja mlieko ale hovorim ked chceli jest za pol hodku co za tristvrte hodku..aj moja je baculka krasna velkacka

babi81
30. apr 2019

@lovasovaandrea61 suhlasim s tebou, ze castejsie ako 3hod neodsavat, mlieko sa nestihne spravit, po kratdom case je to prevazne voda.tiez mi radili z laktacne sestry viacere, 1x som kojila ked mala dcerka 4mesiace a mliecko som si udrzala dovredy odsavanim.

agnes28
30. apr 2019

@liv1 presne tak. Ako casto dieta pyta, tak casto mu davat. Myslim ze to plati aj pri odsavani. Ak treba zvysit tvorbu mlieka treba castejsie odsavat

luu1122
30. apr 2019

@ivka2112 mozes mat laktacnu krizu v tomto obdobi to byva. Dolezite je stale pravidelne odsavat a prikladat lebo aj sliny babatka su zevraj potrebne na tvorbu mliecka. Ono sa to opat rozbehne ale moze to trvat aj tyzden. Dolezita je pravidelnost.

renatka100
30. apr 2019

@ivka2112 odsavala som 10 mesiacov a nie vzdy bolo rovnako mliecka.ked som mala dostat menzes bolo vzdy menej. Nema vyznam odsavat skor ako 3 hodiny. Robila som to len vtedy ked bol maly chory a bolo treba stale mu davat, ale je to hrozna drina, ten co nezazil netusi...Drzim palce.

klaudia_kaja
30. apr 2019

100% hroznova stava, pomáha aj kôpor, čierne pivo 🙂 veľa tekutín pi 🙂 , ale ak sa nemá mliečko spustiť, ničím to nezachraniš ako ja, držím palce..

lenka3191
30. apr 2019

Veka veľa tekutín treba pit, aby sa malo u čoho tvoriť a kvalitu materského mliečka ziskate zo stravy(žiadne dietovanie) a viem ze si pochvaluju kozie tablety

darinks01
30. apr 2019

@ivka2112 odsavat castejsie, viac x za den, aj kazde dve hodiny kludne, mliecko daj normalne do chladnicky, nemusis sa bat ze by sa pokazilo 🙂

zontik
30. apr 2019

@ivka2112 mne radili hroznový cukor..

marina447
30. apr 2019

@ivka2112 hroznový cukor je na to fajn ako píše zontik, ale malo by sa to spustiť aj častejším odsávaním 🙂 držím palce 🙂