Ako zlepšiť spánok ročného synčeka?

sosonka28
3. okt 2012

ahojte tak pišem ešte raz nejako mo to zblblo prvom rade dakujem každej mamine ,ktorá mi odpisala na moj problem.Moj maly bude mat rok a zo spankom mame problemy stale na večeru mu davam zvyčajne papat niečo s obedika a mlieko lebo akše odmieta.Prv sa budil aj 10 krat teraz mam štastie ak to je len 5krat niekedy ma zavrete očka a plače niekedy akoby zuril upokoji sa len ked mu dam čajik alebo mlieko a stale je nejaky problem a veru už neviem čo dalej som už zufala 😔

magali
3. okt 2012

kazda mamicka si zela aby dietatko prespalo celu noc, bohuzial niektore deti toto poriadne dlho nedokazu.. moj syn bude mat dva roky, stale mame noci kedy sa nad ranom budi a mrnci, niekedy spi dobre a potom pride obdobie, kedy sa nevyspime aj tyzden, vsimli sme si ze pri splne mesiaca a po nom je to dost horsie.. este nam pojdu posledne styri zuby, takze to pripisujem aj zubom.. ked mal rok tiez sa dost casto budil a pytal mlieko, az okolo 18m sa nam to podarilo zredukovatna jedenkrat v noci a teraz uz len rano a vecer pije, proste si to uz dal vysvetlit ze mliecko je len rano a vecer, teraz ma zle obdobie takze mliekco byva obcas aj v noci.. ja sa snazim prisposobit jeho potrebam, ale niekedy uz je toho aj na mna vela, niesom predsa otrok a snazim sa mu vysvetlit ze proste mliecko nieje a musime spinkat, niekedy zaberie niekedy nie.. nas syn je tiez taky ze niekedy place so zavretymi ocami, obcas tiez ako keby zuril, predpokladam ze su to zuby, chce sa mu spat a nemoze, lebo ho to boli a preto nervaci.. je to unavne ale stale si hovorim ze musime vydrzat

danadany
4. okt 2012

skús si prečítať knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať

gabuska36
12. okt 2012

no moja bude mať rok....ked bola mala v noci som ju nakojila...spala po 3 hodinach znova...žiadne bavkanie na rukach a tak......proste pohoda aj ked som si to vtedy nemyslela....mam syna 11 ročneho a ten nam dal zabrať poriadne vstavala som v noci každu hodinu..katastrofa...teraz prišla dcerka ta aka som bola rada, že takto spí aj ked som chcela aby spala celu noc 🙂 ...no a teraz sa budi často a ešte k tomu s plačom...spi pri mne už ani nie v postielke....tak neviem čo s tým vratili sme sa opäť do čias synatora.... 🙂 ...takže asi nič ine neostava iba fakt čakať že sa to niekedy zmeni a konečne sa celu noc vyspím...... 🙂 a myslím si, že nie je to kojením,že sa takto budia...syna som tak dlho nekojila a aj tak sa budil....proste deti su všelijake a jednoducho sa im nechce spať.....ale?....syn 11 ročny konečne spí celu noc 🙂 🙂 🙂