Ako zmeniť nekľudný a prerušovaný spánok polročného dieťatka?

lubiduch
21. jan 2013

mam syna, bude mat 7 mesiacov a od mala je to skor horsi spac, ale dalo sa to vydrzat, poslednou dobou je to coraz horsie.
Cez den spava 2krat (niekedy 3krat), dokopy je to tak 2,5h denny spanok. V noci to je ale horsie. Unaveny zaspi napr okolo osmej, vyspi sa 1 hodinku a zobudi sa "vyspaty" a vydrzi dalsie 2-3 hodiny hore. potom sa mi vypatim vsetkych sil ho podari okolo jedenastej opat uspat a odvtedy sa bude kazdu jednu hodinu na kojenie. ked mu nedam, tak je schopny plakat do vycerpania a ked sa prespi trochu tak place znova...
rano sa bude dost neskoro (po osmej, niekedy az o pol desiatej), prave kvoli tomu ze nespi poriadne. Celu noc sa prehadzuje, stale ho musim hladkat a mojkat. Spinkava s nami, papa poriadne vecer normlane hustu kasicku celu misku zje a aj tak to spanku nepomaha...
stretli ste sa s niecim takym? ako mu pomoct spat? uspavam ho tak ze som pri nom a hladkam ho, to mi nevadi, ale vadi mi ze sa chudak stale budi, cize ja uz dlhe mesiace enepoznam co to je spat dlhsie ako hodinu v kuse...

hradnapani
21. jan 2013

v druhom polroku zivota dietata su tieto stavy bezne. Je to obdobie intenzivnych zmien (plazenie, lozenie, prve slova, prikrmy atd atd atd...) Nie si v tom sama. Skus si tu vyhladat diskusie na podobne temy a budes prekvapena, kolko mamiciek, rodicov toto zaziva... Je to narocne obdobie, treba to vydrzat. A s tou kasou . nie vzdy pomaha k dobremu spanku, moze byt tazka na travenie - mozno preto ti zaspi o tej osmej, lebo ho velmi zatazi ale mozno v skutocnosti este nie je uplne ospaly... treba skusat a hladat aj ine moznosti vecere...

marley11
22. jan 2013

ano, ja som sa stretla presne s tym istym problemom-moja dcera takto nespala po nociach. Riesenie, ktore zabralo u nas je nasledovne. Zacala som ju ukladat spat na noc najskor o 22:00 a rano som budila na silu najneskor o 7:30. Cez den som jej dovolila spat len 2 krat po maximalne 1.5 hod. Predtym nez sa mala narodila, mala som uplne inu predstavu. Ja som mala na nu nachystany uplne iny poriadok. Nikdy by som neverila ak by mi niekto pred 3 rokmi povedal ze moje 0.5rocne dieta bude chodit spat o 22:00-povedala by som, ze nie som blazon, deti maju byt najneskor o 20:30 v posteli a basta. Tak velmi som si stala za svojim a tvrdila ze to nikdy nebude inak, ze az to nakoniec inak asi byt muselo. Nie vsetky deti potrebuju rovnako vela spat-som o tom na 100% presvedcena. Drzim palce aby sa to napravilo. Tie prebdene noci su hrozne, nikdy na ne nezabudnem ! Prajem vela sil ~

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz