Ako znášali vaše deti sťahovanie?

maajka83
16. okt 2012

Ahojte, plánujeme sa presťahovať bližšie k BA. No bojím sa ako to budu znášať deti. Nové prostredie, kolektív v mš, prípadne v škole. Máte niektorá s tým skúsenosti?

slniecko41
17. okt 2012

Úplne v pohode, toho by som sa nebála, máš ešte malé detičky.......a okrem toho deti sú veľmi prispôsobivé, hneď sa začlenia do nového kolektívu a nájdu si kamarátov. My sme sa sťahovali z centra BA na vidiek, staršia dcéra stále chodí do tej istej školy v meste, no v novom bydlisku si našla nové kamošky. Keď sa jej sem - tam spýtam, či by sa nechcela vrátiť, bola by aj po škole s kamoškami zo školy, vždy pokrúti hlávkou a povie, že aj na novom mieste má nové kamošky a je šťastná.

mamavera
23. okt 2012

V pohode, nových kamarátov získal ešte počas stavby domu, aj s nimi chodil potom do školy, celý šťastný, že môže celý deň lietať po vonku ( v paneláku to nebolo možné), hračky sme vybaľovali až tri mesiace po nasťahovaní, až keď sa ozaj schladilo. Iba sa bál zo začiatku spať v detskej izbe sám, tak sme na čas fúkli jeho posteľ dom spálne a bolo.

mita9
23. okt 2012

ja som to znasala zle. bola som tretiacka na zakladnej skole. stahovali sme sa z ineho sidliska na ine....cize nova skola, novi kamarati......ale tak samozrejme zvykla som si......

lucia20
23. okt 2012

u nas to bolo ok. ani si uz nepamataju, ze sme byvali inde. len jedine co bolo, tak sa ma prve dni pytala, kedy pojdeme domov. 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
23. okt 2012

Ja som sa stahovala a deti mali rok a pat rokov-v pohode.Starši tu zacal chodit prví raz do skolky,takže to zvladol.Mozno by to bolo ťahšie ak by už niekam chodil...,ale aj keby nie tak deticky si rychle najdu novych kamaratov,asi dalsi rizikový vek je menit prostredie pubertakovi 😉