Ako zvládate plač svojho dieťaťa mimo domu?

holga
22. apr 2013

asi to znie ako divna otazka, ale zaujima ma ako zvladaju ine zeny plac svojho drobca, mimo domu...ked place vonku dam mu papat, prebalim, vybavena vec..
najcastejsie mi place ked od unavy nevie zaspinkat, vtedy zacnem byt v strese, cely svet sa zastavi, nic nevidim iba maleho ako reve ako pavian 🙂 a som stoho v strese cela fajn nalada sa skonci, 80percent takychto vystupov je ked som vonku a chcem sa najest alebo dat si kavicku..proste relax
ked sme vonku aj s muzom, tak ten to vobec neriesi, sak nech reve, ja sa neviem ani v klude najest ani nic kym ho nejako neutisim..ale sposobuje mi to taky ten mamickovsky stres..

ako to ovladat, ako ostat v klude,,sak aj to babenko to zo mna citi....

jajamalka
22. apr 2013

poradiť ti neviem, ale ak ťa to uteší, sme na tom rovnako, malá reve, ja som v strese a mužíček...pohoda lesná. 😉

soldi
22. apr 2013

@holga tak neviem, ci som divna ja, alebo Tvoj muz, ale ked mi place dieta, tak na kavu ani najest sa predsa nejdem. 😅
a ked zacne plakat uprostred, tak ho zoberiem na ruky a utisim, alebo urychlene odidem.
nepises, ako stare mas dieta, predpokladam, ze este babatko.

mali by ste si zvyknut, ze s malymi detmi nie je moc vhodne chodit do podnikov.

aspon ja to nerobim rada, lebo zbytocne obmedzujem seba, dieta a aj vsetkych pritomnych.
a relax to urcite nie je 😀

petkakv
22. apr 2013

Ahoj ja ta viem pochopit.ja mam doma nieco podobne malicky moc nema rad kocik ale dnazim sa s nim chodut aj na prechadzky ved mu cchcem dopriat cerstvy vzduch. Napapa sa, odgrgne si, poobliekam ho to hned utecie hodinka a vyberieme sa von, niekedy vydrzi pol hodinku a spusti rev inokedy vydrzi aj dlhsie, preto si netrufam chodit na dlhsie trasy a uzvobec na nejaky drink na terasku aj ked dufam, ze do leta uz bude lepsi a vydrzi dlhsie, teraz mame 2mesiace a 2 tyzdne. A veru jed mi zacne plakat bud ho zoberiem na ruky na chvilu alebi utekame domov, lebo vacsinou je to od hladu, niekedy ma veru riadny apetit, takze nas sa kocikovanie na dlhe trate netyka, ale mozem byt rqda, ze v noci mi krasne spinka aj 8-9 hodin v kuse, posledne dva dni sme mali takyto rekord. Lubim ho najviac na svete ale ked place tak ma to trapi a chcem ho akokolvek utisit, no moj priatel zas tvrdi,ze treba ho aj nechat vyrevat bo on si na to hyckanie zvykne.no mne to nikdy neda a hned ho beriem na ruky.

holga
autor
22. apr 2013

@soldi nie do podniku..ale sadnut si von do zahradky kavierne na kavu...nemyslela som to tak ze ked maly place idem na kavu alebo na obed..ale ze zrovna vtedy ked si sadnem,,a prestanem kocikat maly zapne senzor ze sa nehybe a hned spusti..podla mna sa teba obcas vyvetrat,,ja som sa pytala ako zvladat tento druh stresu..nie ci mam alebo nemam chodit do kaviarne 🙂

holga
autor
22. apr 2013

@holga a celkovo su muzi vatsi pohodaci a nestresuju okolo bejby tak ako ich mamicky..on to prosze bere inak, tak chlapsky, sak sa nic nedeje, place 🙂 a ja uz zdviham kotvy a pobehujem..veru minule maly prestal plakat, ked som ho dala tatkovi, kt. tak nestresuje 😖

soldi
22. apr 2013

@holga ja som to pochopila. a napisala som Ti, ze najlepsie ako zvladat takyto stres je eliminovat ho 😉

urcite necakaj odo mna rady ako sa naucit ignorovat plac babatka, to mi pride krute

holga
autor
22. apr 2013

@soldi ignorovat plac babatka???pytala som sa ako nezazivat stres pri nom... niekedy polozim otazku tu na MK

a vsetko sa to tu hned skresli...proste niekt.mamicky sa akokeby hned navazaju..opakujem otazku,,ako zachovat klud mnicha budhu a neprenasat stres este viac na babo..nie ignorovat jeho plac..preboha!!!!!!!!!!!

vonicka
22. apr 2013

Ja to tiez zvladam velmi zle, zacnem hned stresovat, castkrat sa aj spotim pri tom. Moj muz to zvlada lepsie, ale to je tym, ze on neni s dietatom 24h denne ako my zeny. A poznam, ze dieta zacne plakat vonku prave vtedy ked sa to tebe najmenej hodi. S tym sa musis zial len zmierit a ticho zavidiet zenam, ktorym deti prespia hocico. Ja som od 3 m doteraz (14m) presedlala vylucne na spanie doma, nechce sa mi stresovat s uspavanim vonku. Teraz je to uz fajn, lebo spime len raz denne, tak je to lahsie. Ale zase prisli ine starosti...No co uz, tak to je 🙂 Ja som si poriadne od porodu neoddychla ani, iba som boa 2x v kine 🙂

soldi
22. apr 2013

@holga narazala som na to, co povedal Tvoj chlap, klud 🙂
plac dietata je jeden z najviac stresujucich zvukov, mna to stresuje doteraz a to bude mat maly dva roky a som pomerne flegmoska 🙂
takze preto radim proste vyhybat sa takymto situaciam, kym nebude dieta vacsie. do kaviarni sa este nachodis, neboj 😉

tinkax
22. apr 2013

jednoducho ho zobrat na ruky a riesit co potrebuje, ja tiez idem na kavu , malu si posadim do lona a nieco jej dam na hranie a druhou pijem kafe 🙂 a ked ju chyti spanok idem mimo ju kocikovat alebo ponosit,nakojit , naco stres,sak riesim za pochodu

terezka1947
22. apr 2013

nie si vobec divna 🙂 ja som taka ista 😀 ...ale snazim sa v poslednej dobe riesit vsetko pokojne,kludne...a asi to aj babo citi,lebo utisenie netrva dlho...ale zase ked je toho vela,utekame domov,nech ma svoje prostredie,svoj pokoj...moj muz je kludas totalny,on hned na ruky,pomojka,povymysla mu takeeee somariny,ze asi mu aj maly rozumie,lebo to skonci usmevom...preto kopirujem jeho 😀

ejuska79
22. apr 2013

toto presne som pocitovala pri dcerke, ja som bola permanentne v strese...nespala, a ak, len v kociku za chodu, ak som zastavila spustila rev, tak som utekala hned domov, lebo bola zima, vytiahnut som ju nemohla, furt som sa stresovala, co ak sa zobudi, co ak zacne plakat, vsetci budu na mna kukat a podobne...narodil sa maly a uz to neriesim, place? a co...aj ine deti placu...ani uz nebol cas to riesit, uz prisli ine komplikacie suvisiace s dvoma malickymi detmi 🙂 ved, ak place, chod s nim nachvilu niekde kde je klud, prejdi sa s nim, nech sa aj on v klude ulozi k spanku a vrat sa ku kavicke 🙂

reanda
22. apr 2013

@holga stres matky pri placi dietata je reflex, to sa neda nezazivat.. ja som nikdy nechodila s dcerou von v kociku, kym bola male babatko, presne pre to, lebo ked sa rozplakala, tak mi stupol adrenalin hned a co robit, vonku zima, vyberat babatko z kocika na ruky? letiet domov s revucim dietatom? som to skusila dvakrat a stacilo mi.. odvtedy som ju uz iba nosila vo vaku, tam nikdy neplakala a ked aj, mala som ju hned pri sebe..

lutia
22. apr 2013

@holga ja by som odporucila chytit na ruky, ak nepomaha to tak jedine sa prechadzat a hojdat....ak place ze nemoze spat tak skusit ho dat skor na spanok v tom kociku...a v pripade ze ste na kave a ste dvaja tak jedine riesenie je vymena straze 🙂) manzel pokociruje a ty si das kavicku v "spolocnosti" 🙂)) aj ked sama...
a netreba sa hlavne stresovat ze place, ved kazda mamina zazila, zazije taketo rucanie na ulici....netreba sa obzerat ze ci divaju

lucinka4
22. apr 2013

@holga neviem ako stare mas babo ale u nas sa nemohlo stat s kocikom kvoli zlemu/ nedostatocnemu odgrgnutiu...a cim casom aj rozpoznas plac babatka,ci place od hladu,bolesti a pod. Cize budes pokojnejsia lebo budes vediet problem a tym padom aj ho vyriesit. U nas ked mladsia plakala tak mi ju mm daval automaticky lebo nevedel ako ju utisit, mozno je ten tvoj na tom podobne. A napis si na chladnicku, ze spokojna mamina sa rovna spokojne babo. U mna este pomohlo nemat velke ocakavania typu teraz idem jest tak cakam, ze budes spat. Prip. Mat plan na den. Proste brat veci tak ako su, potom je eliminovana nervozita z toho,ze to nejde tak ako chcem a este aj ludia cumia lebo babo 'vresti' . Vela stastia a co najmenej placu prajem 🙂

kvetinka211
22. apr 2013

@holga co je to v klude najest sa? Ja som uz take nezazila 27 mesiacov :D a kavu? Aky luxus by si to chcela 🙂) Babatka nemaju radi ked mamicky relaxuju ... fakt maju na to nejaky dalsi zmysel ... a chapem ten stres, mne ked spustil sirenu v obchode tak som nebola schopna ani zadat spravny pin kód pri pokladni ... treba to nejako prezit a hlavne ho raz za cas odlozit na bezpecne miesto (myslim k babke) a zajst niekam v klude s muzom sama .. hoci ja chytam soky aj ked place cudzie dieta

meryenes
22. apr 2013

@ejuska79 to isté aj ja

ivka_666
22. apr 2013

Ako keby som o sebe čítala 🙂 Sme na tom rovnako.....

bonnie1
22. apr 2013

@petkakv tak drzim palce ale nepotesim ta . my mame 4m a v kociku eeee. tak max pol hodinu a potom reeeeev..obdivujem ta ze to zvladas a chodis i tak. ja na to nemam . kedze sme na prvom poschodi bez vytahu tak som musela vyjst z bytu, zniest najprv konstrukciu potom vanicku v ktorej mala rycala o ratu..zo zaciatku to nebolo take zle ale po troch mesiacoch sa nevedela utisit ani po 10- 20 minutach..a ked zaspala doma na prechadzke sa zobudi tak za 10 minut a ..rev..pre mna je prechadzka obrovska psychicka zataz..a tak chodi manzel. je to pre mna ob rovske sklamanie.ked som tehu vyberala kocik ako som sa tesila na doobednajsie a popoludnajsie prechadzky..ja totiz strasne rada chodim, beham..a tak isto vyvadza aj v sportovom kociku :(

adkasmolka
23. apr 2013

@holga co poznam, tak taketo stresy ma kazda mamicka 🙂 Je to upne normalne, pretoze sme nastavene tak, ze dieta nema plakat. Akonahle zacne plakat, nase hormony zacnu pracovat a robime vsetko preto, aby prestalo. Ved si ho chceme chranit 🙂 U mna to trvalo dokym nemal maly rok. Potom to uz bolo lepsie. Ale ked je vonku s deckami z jasliciek a pocujem ho co i len zamrncat, tak by si sa ma krvi nedorozela, ze preboha, co sa mu stalo 😀

carodejnica
23. apr 2013

Stres matky pri plači dieťaťa, je normálna reakcia.. správa sa tak každá mama, aj zvieracia... je to taktika prežitia druhu... ja tiež radím, eliminovať takéto situácie, ja mám malého vrešťana - a sme doma (btw, pri dcére detto, zlepšilo sa to po roku) .. a do sveta sa dostanem len keď malý spí a najmä takto, cez windows.. 😎 ako spieva jaro filip

https://www.youtube.com/watch?v=FTTVa62ZI-A

😀 😀 😀 😀

bubelko
23. apr 2013

@holga zobrat na ruky, skusit zabavit nejakou hrkalkou ci knizkou, hryzatkom. ak treba - dat napit (kojit, mlieko ci caj). ak uz je vacsie (neudavas vek), daj mu nieco do ruky zut. skratka ho zabavit. pripadne chodit vo vacsej skupine - to sa vzdy niekto najde, kto ho ochotne bude zabavat (aspon u nas tak bolo. hlavne bezdetni sa angazovali - pomojkali, pohrali sa a vratili 😉 )
inak mne vzdy zacal starsi syn plakat, ked som uz mala tovar na pase pri pokladni.riesila som to takto: z hlboka sa nadychnut, nalozit nakup do kocika, zaplatit a usmievat sa na okolostojacich. to pomahalo 😉

holga
autor
27. apr 2013

@bubelko konecne pozitivna odpoved 🙂

holga
autor
27. apr 2013

@bonnie1 ako omne...ja byvam na druhom a kocik sa nezmesti do vytahu..uplne rovnaka situacia 🙂

bubelko
27. apr 2013

@holga rado sa stalo 😉

lucifuk79
2. máj 2013

🙂

briketa
3. máj 2013

@holga nenosit dieta v kociku ale zavesene na sebe v nosici. Kociar je cudzi predmet. Byt zaveseny na mame je prijemne cely cas za chodu sa pohojdava a vie sa priamo nakrmit. Neporovnatelne menej stresu a viac pohody