Akú opatrovateľku najať? Mladú alebo staršiu?

babulka
23. okt 2006

Tak baby, dilemu z temy "opatrovateľka alebo jasle" mam vyriesenu - aj "vdaka" jasliam, ktore su plne a volne miestto nie je vo vyhlade. Takze cca od noveho roka (snad aj trosku neskor,ak zamestnavatel dovoli) budem potrebovat opatrovatelku, tak na 15-17 hodin tyzdenne. aujimal by ma vas nazor na to, aku opatrovatelku najat -
1. mladu kocku, ktora je aktivna, nema vzite maniere z vychovy vlastnych deti ergo pristupna vo vsetkych smeroch na moje poziadvky, ale zas nema dostatok tych praktickych skusenosti,alebo
2. starsiu pani, ktora nejake tie deti (snad aj vlastne) vychovala, ale moze mat tie svoje vychovne metody tak zakorenene, ze ich bude aplikovat bez mojho vedomia na vychovu mojho syna, ale zas skusenost je nezaplatitelna vec?

Hm, babo rad 😉

natana
23. okt 2006

to hej, ale nikdy nevieš či ťa niekto neudá na daňový urad. Ved zvyčajne to tie osoby nezdaňujú.

ninocka
23. okt 2006

inac, ze vraj sukromne jasle su perfektne su sice drahe cca 8 000 ale mamicky si ich chvalia

andreaj
23. okt 2006

ja som dala malu do jednych v BA a tam chceli za celodnny pobyt 500,- Sk alebo pri hodinovych 90 Sk, samozrejme je to uz so stravou

babulka
autor
25. okt 2006

Andreaj, a do ktorych jasliciek si malu dala? Ja som presondovala internet a zatial mi vo vacsine odpovedali, ze maju plno. Tiez som uvazovala, tych 500 Sk na den nie je zle, ale vidis, na taketo jaslicky som na nete nenatrafila.

andreaj
25. okt 2006

Dala som ju v Dubravke, tam mame dvojo takych jasli. Jedny najdes na stranke www.svetielko.szm.sk a tie druhe kam som dala malu nemaju svoj web tak keby si chcela poslem ti kontakt.

ramsessa
27. dec 2007

😖

eli77
27. dec 2007

Ahojte🙂 troska sa k vam zapojim...ja mam tri deturence a uz druhy mesiac opatrujem rocne dievcatko...jej mamina isla spat do prace a ja kedze milujem deti tak som s radostou prijala jej ponuku. Pri troch detoch sa kazda korunka zide a ked su moji chlapci v skole tak nasa mala ma doma novu sestricku🙂 s ktorou sa moze hrat, je sranda ich pozorovat ako sa od seba ucia🙂
...ja by som ti navrhovala najst si vo svojom okoli nejaku maminu, ktoru poznas a ktora ma trpezlivost k detom a tiez si trosku chce privyrobit...u nas to funguje perfektne...dievcata nabehli na rovnaky rezim, su uz v podstate ako dvojicky...mamina je spokojna...deti su spokojne...ja som spokojna(iked vecer dost unavena) takze je to super🙂

penelope2066
28. dec 2007

ja som chodila opatrovat deti od 16,ale myslim si ze mlada je lepsia ako starsia lebo je kreativnejsia a trpezlivejsia.a mam dojem ze dnesne deti idu velmi rychlo dopredu a mladsie to budu skor chapat ako tie starsie,ktorym by trvalo velmi dlho kym by sa aklimatizovali.to je moj nazor

vavka33
28. dec 2007

Ja som davala malu do jasliciek ale keby som mohla,radsej by som brala opatrovatelku,ale asi mladu maminku,ktora by si chcela privirobit 😉
Ja sama by som rada opatrovala dake dietatko,kym pojdem do prace.

bihan
28. dec 2007

Osobne by som svoje dieťa 16-ročnej "žabe" (sorry za výraz) nezverila, ak sama nemá nejakého malého súrodenca a to kôli vlastnej skúsenosti - ešte ako 20-ročnej mi dosť dlho trvalo, kým som si zafixovala také automatické ťahy, ktoré majú matky, ako napr. natrieť dieťa krémom, keď ideme vonku a kopec iných vecí...

vavka33
28. dec 2007

16rocnej babe by som deti nezverila ani ja.

penelope2066
28. dec 2007

ja som tych skusenosti mala dost kedze mam o 6 rokov mladsiu sestru o ktoru som sa odmalicka starala

bihan
28. dec 2007

jj, najlepšie mladej mamine na materskej... Penelopa, toto by pre mňa stále nebola dostatočná skúsenosť - 6 rokov nie je až taký veľký vekový rozdiel , ale zrejme sú ľudia, ktorým to nevadí 😉

penelope2066
29. dec 2007

mozno to bolo tym,ze to bolo dieta nasich znamych.ale aj tak by som dala dieta radsej mladsej babe

molnitko
29. dec 2007

ahojte, tiež sa chystám do práce a hľadám opatrovateľku. jednoznačne vyhráva u mňa mladšia baba, tie staršie podľa mňa deti viac rozmaznávajú. mám sesternicu na materskej, snažím sa ju nalomiť.- U mňa ide iba o pár hodín denne, jeden dva krát do týždňa, lebo sa chce angažovať aj môj otec. myslím, že mamička na materskej je dobré riešenie, lebo sa malá bude mať s kým stále hrať, naučí sa deliť o hračky a podobne...

demkova
30. aug 2011

ahojte baby poradte mi niekto dobru opatrovatelku s ktorou mate skusenost osobnu.V bratislave lokalita nejlepsie ruzinov vrakuna..........
na cca 12hod.tyzdenne
a este otazocka kolko sa im plati na hodku.

dakujem.............