Aký cumlík od 18 mesiacov?

monigue333
11. dec 2012

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť vhodný cumlík od 18 mesiacov? nenašla som, len jeden od značky Dr.Browns...máme už 15 zubov, viem, že by bolo najlepšie už bez cumlíka, vždy sme ho používali len na zaspávanie, ale bez toho to nejde...preto chcem poradiť nejaký vhodný. Viete mi poradiť, ktorá značka ich vyrába?

katren
11. dec 2012

@monigue333 a potrebujes vacsi??? nasa Dominicka ma tiez len na spanie, zuby vsetky a ma Lovi 6-18m....vacsie som ani nevidela....a teda toto mi pride dost velke v puse

mummy01
11. dec 2012

@monigue333 myslim ze MAM ma vecsie ale moje deti ich nechceli,napinalo ich z nich na zvracanie...moj maly bude mat 3 roky a stale zaspava s tym co je od 6mesiacov 😉

monigue333
autor
11. dec 2012

vďaka baby @ukana super, tento máme v menšej veľkosti, lebo v obchodoch mávajú taký malý výber, že sme ho kupovali tuším vo veľkosti 6m+ čo niekedy nerozumiem týmto kategóriám, lebo dokedy akože je vhodný?
@katren no hlavne chcem, aby sa jej správne vyvíjali zúbky, aby som jej nedávala nevhodný cumlík, máme suavinex 6+ (tam sa mi zdá malý ten cucáčik), ten canpol babies 6 + a lovi 6-18, ale tie mi pripadajú už vyžužlané nehovoriac o tom ako rýchlo z nich zlezie ten obrázok, inak najspokojnejšia som so značkou Lovi, tie aj malej najviac vyhovovali...

mummy01
11. dec 2012

@monigue333 ak chces aby sa spravne vyvijal chrup tak nedaj ziaden dudel 😉 lebo taky z ktoreho sa zubky nekrivia neexistuje 😵

katren
11. dec 2012

@monigue333 my sme boli u zubara pred mesiacom a mame ich v poriadku, takze nejako neriesim 😉

monigue333
autor
11. dec 2012

@mummy01 no však preto hľadám aspoň najmenšie zlo...skusim pozriet v DM-ke tie MAM, ako vyzeraju 🙂

monigue333
autor
11. dec 2012

@katren a odkedy sa odporúča ísť k zubárovi, problém nemáme žiadny, ale malá má 17 a pol mesiaca a už 15 zubkov, tak som tiez uvazovala, ci nie je potrebne ist ich dat prezriet...

katren
11. dec 2012

@monigue333 uz v roku sa odporuca, ale my sme boli az teraz..... 😉 a vraj to celkom staci, ze v roku to nejako extra vyznam nema a ani to dieta si to moc neuvedomuje....

raffaella
11. dec 2012

@monigue333 my mame tiez ten od MAM 16m+, je podla mna dostatocne velky...a u zubara sme boli v roku a stvrt, odvtedy este tusim 1 - 2x. Snazime sa tak raz za pol roka.

prasiatko30
11. dec 2012

Ziadny

alena0305
11. dec 2012

Cumle babylove z DM drogérie - majú tvar symetrický (ploský) alebo anatomický (zrezaný) - sú silikónové aj kaučukové a 2 v balení a cenovo tiež celkom dobré ale neviem presne.

monigue333
autor
11. dec 2012

ahojte, tak bola som v tej DM-ke, nemali tie od 16 m, ale aspoň som sa dozvedela, že cumeľ by mal byť čím viac tenší a mäkší pre deti, ktoré majú zúbky, aby sa tak minimalizovalo riziko anomálií v ústnej dutine a na zúbkoch, tak budem hľadať ďalej 🙂 ak má niekto ďalšie nápady, sem s nimi 🙂

monigue333
autor
11. dec 2012

@prasiatko30 ahoj, bez urážky, toto nie je téma mám alebo nemám dať cumlík, ale aký mám dať, takže odpoveď typu "žiadny" mi vyznievajú bezpredmetne, sama som si vedomá rizík, ale to tu neriešim, vďaka

bibistec
11. dec 2012

no moja dcerka ma uz 3 roky a stale na spanie potrebuje cumel. jej od narodenia vyhovuje jedine NUK ale rovnaky je aj z DM my pouzivame jedine ortodonticky, iny nechce. a je to babylove a je to najvacsia velkost co je od 18 mesiacov. zalezi aky tvar ma rada. nasa iny vypluje. takze len kupujeme tu istu znacku ale vacsi. a v DM su ozaj lacne dva cumle v baleni za 2 EUR.

prasiatko30
11. dec 2012

@monigue333 co by som ti na to povedla prave v tomto veku je najlepsie namiesto urputneho hladania maxicumla mozno skusit a prejst na zaspavanie bez cumla urcite je to tazka volba a bolo by to zlozite ale clovek sa vyhne potom tomu aby 3-4r dieta potrebovalo cumel - ja som u starsej pravdepodobne v priblizne tom istom veku stratila posledny cumel len na zaspanie nekupili sme uz ziadny iny a dcera si zvykla spavat aj bez cumla - s mackom, s tym spava dodnes ale to mi az tak nevadi akokeby spavala do neskorsieho veku s cumlim lebo v 18m si to este tak neuvedomuje ale v 3r je to omnoho komplikovanejsie - cize z vlastnej skusenosti ti pisem ziadny a stojim si za tym

monigue333
autor
11. dec 2012

@prasiatko30 vďaka za názor, naša malá ho má len na zaspávanie a nemám záujem ju zbytočne traumatizovať a nervačiť tým, že jej ho budem brať, lebo ona je skutočne vytrvalá a "počká si na neho", som toho názoru, že sa ho buď vzdá sama alebo keď bude schopná to aj trošku racionálne pochopiť, že "dudel už nie je"...nie som obrovský zástanca cumlíkov, ani odporca...myslím, že je to dobrý pomocník na upokojenie...sanie je vo všeobecnosti pre dieťa upokojujúce a kým má túto potrebu, nebudem jej ju upierať....ale to tu neriešim, ako som už písala...takže ak sú nejaké ďalšie nápady na cumlíky vhodné pre deti od 18 mesiacov, sem s nimi 🙂

bubelko
11. dec 2012

@monigue333 my sme pouzivali avent, velkost 6-18m. obaja ich mali dovtedy, kym ich nezacali nicit hryzenim 😉

lilina22
12. dec 2012

tento je uplne najmenej skodny na zubky http://shop.rodinka.sk/cumliky/104-curaprox-.html

monigue333
autor
12. dec 2012

@lilina22 nooooo, super nápad, vďaka za tip 🙂