Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

lula5
5. nov 2009

Mala ma o 2 tyzdne 2 roky a raz do dna (tri hodky) spi mesiac. Doteraz spavala 2x a noc celu (od 6 mesiacov).
Urcite by som ale davala spavat 2x ak si to dieta vyzaduje. Ak nie, neriesit. Kazde je ine.

ingulka
8. nov 2009

my sme na tom so spankom dost biedne, myslim... 😒

asi do roka spala 2xkrat denne po hodinke... teraz spi len raz denne asi 1.5hod... vecer ide spat okolo 20hod a rano vstavame o 6hod.. s tym, ze v noci sa budi, ale nie na hlad, len na "kontrolu" ze je vsetko ok, ze sme pri nej... nepatamam sa zeby aspon jednu noc prespala celu 😒

saska.t
8. nov 2009

jaaaj kocky my sme doteraz spavali ukazkovo, no odkedy nam idu stolicky katastrofa ☹ mala ide okolo pol 8 - 8 spat o polnoci pyta UM nie preto ze je hladna ale na ukludnenie potom o 3 opät vstava a buntosi do 5 rana a potom zdriemne do pol8-8
upozornujem ze este pred mesiacom som ju o pol 8 ulozila a o 5 pytala mlieko a potom este do 7 spala 😅 ale to uz si ani nepamätam ☹ no snad sa to vrati do starych kolaji 😒

zuzula20
9. nov 2009

saska.t - presne ako pises, my sme uz mali tiez celkom fajn spanok, vstavala som na kojenie 1-2x za noc, ale ako sa jej zacali prerezavat stolicky aj s ocnym, je to des, ide jeden zub za druhym 🙄 Uz sa tesim, kedy sa to zase unormalni.
A cez den spi este 2x, doobedu zvykne potiahnut aj dve hodky, poobede hodinku, skusala som ju ulozit aj raz, ale to jej je malo. Tak este pockame a uvidime.

mamutka
9. nov 2009

tak mas maly spaval vzdy malo, aj teraz santi s mm v obyvacke. zaspava medzi 22 - 24.00, zobudi sa na kojenie tak 2-3 krat a haja do tej 8. cez den sa obcas zadari jeden 2-3 hodinovy spanok ale vacsinou je to dva krat hodka.
a to som rada ze to nie je ako volakedy, to mu stacila 2 krat polhodina a potom do noci fical.
tiez som sa napocuvala, ze to sa upravi, ale hold jemu staci par hodin spanku.
a kolko som to skusala, ulozit ho o 21. ale to sa okolo 23. zobudil a vydrzal sa hrat aj dve hodiny. takze uz sme to vzdali. veselo sa hra do tej 22. kludne a potom prebalim a pomali skusam pri kojeni uspat.
ja len snivam o tom ake to je krasne ked chodi dietatko spat o 20., vdacne v noci este dva krat vstanem k nemu a o 6-7 rano zacat den, ale kdeze 😝
hlavne ze je zdravy, nemozem ho nutit spat viac, ked jemu to takto staci 😖
len keby aspon zacal spavat celu noc, to by som sa od tej polnoci aj daco vyspala, nie takto.....
ale furt lepsie ako ked zubky idu, to vie byt aj 10 krat hore, chuda.
ale ked niekde natrafim na tie kecy, ze nechat dieta vyplakat, tak mi je az zle, to chcu ludia aby im dieta od 20. do 8. rano dalo pokoj, same zaspalo a cusalo. a vacsinou to pisu take co len jedno dieta maju, ziadne ine starosti 😒

lusyla
10. nov 2009

maminky podla mna vela robi to kupkanie pred spankom a aj jedna a ta ista hodina spanku.moja mala ma 19mes ulozim ju o 20tej a spi mi do 8mej.denne spi väcsinou dvaktrat po 1,5 hod.ale ked nam isli zubky to bol strach,chudatko aj v noci sa budila,ale zvladli sme.

mamutka
10. nov 2009

no pekne, podarilo sa mi pomali, v predchadz.prispevku 😠 😝
u nas ho kupanie este viac prebralo vzdy, takze nic. ale proste mu staci par hodin spanku a finito.
lusyla, nas ani ako novorodenec nespavalo tolko co ta tvoja, to mas dobre 😉

sendy10
11. nov 2009

Mile mamicky, chcela by som poprosit o radu:
nas 14-mesacny syn sa z nicoho nic zacal pred cca 3 tyzdnami budievat v noci o 2hod a vystraja do 4hod 😖 . Chodieva spavat o pred 21 hod, tak si to dlho zauzivat, tak mu to tak dodrziavame. Cez den spi od 13-16 hod, inak rano vstava medzi 8:30-9hod, ale to kvoli tej "nocnej prestavke", inak sme vstavali medzi 7-7:30. Zubky, chorobu, posun casu mozte vylucit. Nepomaha nic, ked sa zobudi, prebalim ho, dostane mliecko (vypije 250ml), ale spat ani za svet. Zo svojej postielky vykrikuje, tak ho uspavam v nasej, ale tam po nas len lezie, tlapka...tak som to vzdala a necham ho vyhrat sa v ohradke 😔 , potom dostane mliecko a ideme spat. Toto jedine zatial zabera. Za Vase rady budem veeelmi vdacna!

saska.t
11. nov 2009

sendy jeto len obdobie tiez sme tym presli, musis len vydrzat po mesiaci a pol ju to preslo 😉

veronica1
11. nov 2009

Zbezne som presla co ste tu pisali, no nenasla som dieta, ktore cez den uz vobec nespi. Totizto, moja 18mesacna dcerka - ked ju dam cez den spat, sice po 30-60min zaspi a spinka 1,5-2,5hod, no vecer mame problem zaspat. Ja si k nej musim lahnut, spievat jej, hladkat ju...no a behom hodinky zaspi. Lenze v poslednej dobe to uz nieje hodinka ale 2, vcera to bolo dokonca 2,5hodiny. Raz som uz skusala nedat ju cez den vobec spat a ona bola uplne ziva a vobec jej to nechybala, no a vecer mi zaspala v normalnom case-ako chodime inokedy spat, akurat ze jej to trvalo asi len 15min. Tak z toho som usudila, ze uz asi cez den spat nemusi. No zda sa mi to v 18mesiacoch skoro aby prestala cez den spavat. Prosim, poradte mi.
Dakujem

sendy10
11. nov 2009

saska, dakujem za reakciu. Tak uz nam ostava verit, ze ho to prejde 😔 . A u vas to malo nejake pozadie, alebo podobne ako u nas "z nicoho nic"?

viwien
12. nov 2009

Ahojte maminy,
potrebovala by som poradiť...neviem či niektorá s tým máte skúsenosť, ale môj 13 mesačný syn už asi týždeň s pravidelnosťou vypije mliečko okolo ôsmej zaspinká ale len za mojej asistencie a za dve hodiny spustí strašný plač a nejde ničím utíšíť, nič ho nezaujíma ani keď idem s ním vedľa do izby a zasvietim tak neprestane, trvá to vždy 2 hodiny.,Plače ako o dušu.Najprv som si myslela, že to budú zúbky ale zúbky to nie sú.Hladný nie je.Mliečko dávame rovnaké, režim sme nemenili.Cez deň mu nič nie je.A že by sa mu každý deň snívalo niečo zlé to sa mi nezdá, stáva sa z toho pravidelnosť...Poraďte... ďakujem

grososova
14. nov 2009

Cez den malý chodí spat medzi 11-11:30.Spinká 1,5 až 2,5 hpdky. 🙂 Večer spanie o siedmej pije mliečko nad ránom a vstáva medzi 6:30-7,30 hod.Cumlík nepoužívame maly mal tak osem mesiavo a sám ho zahadzoval 🤐

misa.cekatelka
14. nov 2009

viwien-jsi si jistá,že to nejsou zoubky?malá mi tohle po roce taky dělala.byla jsem z toho šílená.a nakonec asi po dvou týdnech jí vykoukla stolička.

angie14281
23. nov 2009

Ahojte. Poradite mi niekto co davat na noc papat aby ho zasitilo? Spinkava od 19.00 do 6.00 ale 2x papa v noci, okolo 22.00-23.00 a potom okolo 2-3. Vecer po kupani vypije okolo 18.30 200ml flasu mlieka alebo riedku kasu.

ined77
26. nov 2009

angie14281 🙂 ...a kolik je prckovi,že tolik papá v noci?podle mého se totiž nebudí hladem,ale spíš zvykem...já dávám na noc 240 ml hodně řídké kaše(mléčko samotné nepijeme 😒 ) a stačí to 🙂 .bez mléčka v noci,resp.dostával okolo 5-té ráno jsme cca od 9 měsíců.zkoušela jsi nabídnout třeba čajík 🙂 ?

angie14281
26. nov 2009

No cajik,vodu to skusame uz niekolko mesiacov ale to zabera tak na minutu a ma 12mesiacov. Mrvi sa tolko kym mu nedam mlieko,jemu je jedno ci mlieko kasa,puding cokolvek stale chce papat aj ja myslim ze to uz je aj zvyk ale co mu nedam ked chce? 😀 Ked sa napapa este okolo tej desiatej to je ok ale uz potom by mohol vydrzat az do rana. Sem tam sa mu podari vydrzat do 4.30 ale dost casto jedava uz okolo 2.

ined77
27. nov 2009

hmmm,tak je to asi pěkný jedlík 😀 .
tak tady je asi každá rada drahá 😅 .nevím no,asi by to chtělo nějak utnout,ale teda opravdu netuším jak 😒 .
třeba jednoho dne už prostě chtít nebude,nezbývá než doufat 😅 .a co na to dr.?

jaaty
27. nov 2009

Ahoj, skús mu dať kašu a nie riedku, pekne s lyžičkou. To by ho malo zasýtiť. Naša Hanka jednávala v roku na večeru kaše (Hipp) tak zo 150-170 ml vody. ALe spala celú noc od 7mesiacoch. Teraz je to už zo zvyku nie z potreby. Ak sa v noci zobudí, nedaj mu nič- len dudku, ak má, prípadne, podhladkať..... Možno si noc dve poplačká, ale uvidíš, že to veľmi rýchlo prejde 😉 držím palce

marianka1122
27. nov 2009

ahojte.Moj syn sa mi budi v noci aj 6krat a to uz ma 14mes.spinkat ho davam vzdy rano o 11h,prespi mi 2h.lenze ho uspavam s prsnikom.predtym mi zaspal v kociku,ale uz dlhsiu dobu nechce.po obede uz nespinka,az v noci.aj ked sa poriadne napapa sa mi casto budi.co mam robit?poradte mi.

jaaty
27. nov 2009

😉 Skús si prečítať príspevky každé dieťa sa vie naučiť spať. Myslím, že je to u neho už zlozvyk - ak samozrejme nie je chorý

smajlik
27. nov 2009

malé ještě není rok, nicméně už teď je denní nespavec - přes noc spí (18:30-6:30) a přes den si dá jen 1x půl hodinky 🙄 , což jí ale očividně nestačí, nicméně už to trvá měsíc a nezabírá nic , auto, kočárek ... :D

jaaty
27. nov 2009

smajlik, myslím, že ju dávaš spať veľmi skoro. Naša Hanka chodila vždy spinkať o 20,00 hod -pravidelne od narodenia. Skús jej posunúť večerný spánok aspoň o hodinku. Určite to bude chvíľu trvať, ale zistí, že ide neskôr spať a potrebuje cez deň dlhšie potiahnúť. 😉

smajlik
27. nov 2009

jaaty: snažíme se opravdu, ale ona dýl nevydrží, zkoušeli jsme jí zabavit, být na návštěvě , ve městě atd. , ale od pěti už je s prominutím na zabití a půl sedmá je cílová meta z posledních sil :D

zuzikmeduzik
27. nov 2009

jaaty a nechceš nechať malú si o tej piatej nachvíľu zdriemnuť? možno na 15-20 minút, aby večer zaspala

angie14281
27. nov 2009

nas mali chodi spat tiez okolo 18.30 a vstava o 6.00 ale cez den spi okolo 9h. 50-60minut a okolo 1h. okolo 90minut , v podstate som spokojna az nato nocne jedenie 😨

mukky
28. nov 2009

moj malý spí doobedu 3,niekedy až 4 hodiny,ak by som ho dala poobede spi aj poobede,lenze teraz ked je tma tak spal aj 3 hodky aj doobedu aj poobede takze som ho musela budiť,napapal sa a opat spal celu noc..
tak davam ho spinkat okolo 12-tej a potiahne do tej 15 az 16 tej,potom ho uz spinkat nedavam..

večer chodí spinkať medzi 19.45 až 20.30,celu noc prespí od 5 mesiacov

náš drobec ale neobsedi ked sme doma,len beha a beha..jedine v kociari vie vydržat sedieť a pozorovať svet aj ked sme von na celý den

angie14281
28. nov 2009

mukky s tym neobsedenim to mame napodobne,nas maly tiez beha jak splašeny a v kociary dokaze sediet a sledovat co sa vonku deje ale inak neobsedi 😀

mukky
28. nov 2009

a kolko mate mesiacov?
no a je to zvlastne,lebo vacsinou take deti nechcu byt v kociari 😀

angie14281
29. nov 2009

ma 13 mesiacov. 🙂 a a vas?