Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

mukky
30. nov 2009

my mame o tyzden 17 mesiacov 😎

pediatricka mi povedala ze nepozna take dieta ktore v tomto veku spí doobedu 3 az 4 hodky 😀 ,asi je po mamke 😀
chlapi spia,tak sa idem pridať aj ja,dobru 😔 😀

alusha
30. nov 2009

aj nas maly spinka cez obed okolo 3hodin, a ja som tomu velmi rada, stihnem vsetko porobit 🙂 a aj knihu precitat 🙂 a to uz ma pomaly 20mesiacov, dufam, ze mu to vydrzi dlho 🙂 a noc tiez prespi celu...

mukky
30. nov 2009

alus tak super 😉

u2jana
30. nov 2009

no pozeram, ze same super deticky su tu
len ta nasa potvorka spi cez noc max 1Ohod - samozrejme nie v kuse (ak vstavame 3x za noc, je to dobra noc)
a cez den jedenkrat obcas 2hodky, obcas 1,5hodiny.... dnes len hodinu...
no co s nou, ked jej to asi staci - len skoda, ze mna ide ustvat, co uz...

ak sa raz dosyta vyspim a s manzom sa odhodlame na druhe bejby, tak dufam, ze bude dobre spat, inak si to asi hodim 🙄

alusha
30. nov 2009

no musim poklopat 😀 dufam, ze aj druhy bude taky spachtosko 😀

mukky
1. dec 2009

alusha a ja ked maly spinka cez den spinkam aj ja 😀 ,ja som do rana zvacsa hore a takto relaxujem,pozriem si v archive co nemozem cez den,poerdžím si tu,teraz pijem kávicku a je mi fajn 😀

u2 sa v noci kojite?preto vstava?

angie14281
1. dec 2009

nas maly nieje kojeny od druheho mesiaca a vstava papat 2krat za noc,neznamena ze len kojene deti papaju v noci. A kamaratka ta ma 17 mesacnu malu,nekoji od 3 mesiaca a chodi jej spavat aj O pol noci ,niekedy aj neskor a mrvi sa place v noci, nikdy neprespala normalne. Naš nespi az tak zle az na to papanie 😉

alusha
1. dec 2009

fiha mukky, tak to ja som uz o 8 mrtva, zaspavam spolu s malym 😀 ja rada spim, tak to musim vyuzit, kym sa da, kym sa narodi druhe babo 😀

mukky
1. dec 2009

angie tak nech mu chutí 😀 😉

aluscha čo? 😀 večer o 20 tej? 😀
dnes som sla spať o 4.30 ale to už bolo dost vela hodín ale som este mala plno roboty na pc 😀 😝
a o 7 budíček....ja som zvyknuta,s malým si pospím tie 3 hodky doobedu a som fit 😎

alusha
1. dec 2009

no mukky, mas moj obdiv, ja by som asi nevladala fungovat 😀

mukky
1. dec 2009

aluscha spať budeš ked budeš stará a chorá 😀 😝
drobec uz hajíí,ja sa rychlo najem a hajde spinkať 😀
ja som vždy bola taký nocny vtak,volakedy som vela čítavala,potom prislo plno programov tak pozerala tv 🙄 a knihy sli nejak bokom 😢 a teraz net 😝

hladám a zbieram rozne informacie,ako napr o strave drobca,a podobne..
mam tu aj temu o receptoch tak ak ti budu chybat inspiracie mozes nakuknuť 😎

takze vy cakate babo?supeeer 😀 ,preto si o tom pisala ale nemala si to este v pase 😀

prchalka
1. dec 2009

Ahoj, při přechodu na jeden spánek denně, začaly vám děti (třeba po nějaké době) spát déle? My máme 14m, nacvičujeme to od roka (2 spánky byly problém) a po obědě mi spí max. 1,5h. A moc happy není ani před, ani po něm.. Chodit teprv začíná.
Je možné, že až bude víc lítat, že bude i déle spát nebo jí to takhle může zůstat? Nemáme dobré spaní teď ani v noci, tak nevím, proč nedá aspoň 2 hodinky ☹

u2jana
1. dec 2009

ahojte
nekojime od 6tyzdnov, aj tak nikdy neprespala noc... co uz
UM jej davam 1x za noc, okolo polnoci /je biedny jedak, tak to v noci dobieha.

prchalka, tiez som si myslela, ze pri jednom spanku za den, bude viac spat, ale nic...
a s tym chodenim, natalka chodi od 11mes, teraz uz beha ako drak a nijak jej to v spani nepomaha... 😝

no co uz, je to tak hyperdietko, asi jej toho spanku viac netreba... ☹

mukky
1. dec 2009

prchalka asi jet to stačí,no mne doobedu zvykne 3 obcas 4 hodky a kludne aj poobede by zaspa,zvykol zvacsa hodinu ale ked uz je teraz tma tak si to asi pomylil a spal par hodin
dnes skusime aj druhy spanok vynimocne o 17 hod,lebo nasi mili susedia su taky hluční aj s dietatom a vrieskaju po sebe ze spal okolo 2 hodky aj nieco..ho zobudili uz druhy den ,mozno zaspi a mozno nie...

prchalka
1. dec 2009

mukky: Dřív mi dopol spala tak 1,5h, vyjímečně se stalo, že i 3 a 2h odpol a najednou za celý den jí stačí jen 1,5h.. Proto to nechápu, myslela jsem si, že si ty spánky spojí a budou z toho aspoň 2h. Ne že by mi to tolik vadilo, ale třeba to ještě přijde. Znám o rok větší děti, které spí i 3h, ale taky mi známá říkala, že některé děti už ani nespí, ještě jim 2 roky nejsou... Já jen, abych něco nedělala špatně nebo jestli se třeba ještě adaptuje.. fakt nevím. Uvidíme, jaký bude vývoj, myslím, že i za ty 1,5h bych měla být vděčná 😉 Hlavně, kdyby to vydrželo aspoň takhle!

dvojka
1. dec 2009

Tak my spíme v poledne zhruba 30 minut a odpoledne taky těch20-30minut...Docele by mi bodlo kdyby se jí spánky spojily v jeden 😵 ,takhle nic nestíhám 😀

angie14281
1. dec 2009

dvojka: tak to mas ozaj kratke, nas maly mal kedysi tiez kratke spanky ale potom som si ked uz spal ale 20 minut sadla blizo a ked sa zacal mrvit tak som ho este tak mrvila a on hned spal dalej a pokracoval zas ale 20-30 minut.Niekedy sa stalo ze som to nevystihla ale vacsinou hej. Teraz spi doobeda 50-60minut a poobede aj 90-100 minut (ma 13mesiacov). V noci spi okolo 11 hodin 🙂

jajak
1. dec 2009

ahojte, no moja malá má rok aj tri mesiace a od roka a nieco spi len raz za den, ale ten prechod na ten jeden spanok bol hrozny, najprv ju bolo problem udrzat hore do 12.00 a na to sa zobudila za necelu hodinu a viac uz nechcela spat. takto to trvalo mesiac, potom zacala spavat dve hodiny a pol a teraz zase spi hodinu a pol. ja som si myslela, ze ked zacne chodit, tak sa viac unavi, ale nie je to tak, proste niektore deti spia 3-4 hodiny denne a niektorym staci taka hodinka 🙂 no podstatne podla mna je, aby spali dobre v noci, cez den to nejak vydrzime 🙂

mukky
1. dec 2009

my zase asi do 4 mesiacov sme spali cez den strasne malo len take 15 minutovky,takze vtedy to bolo velmi narocne obdobie,celkovo asi do 5 mesiacov a potom sa nam tak pomaly nejak ten rezim ustalil
spal jedine vonku 4 hodky v kuse ale to sme boli tak unaveni ze sme takto dlho s nim boli len par krat von aj to v meste logovat aspon a pozerat vyklady 😀

ma76
1. dec 2009

od roka spime 1x za den a to max 1,20min a niekedy vôbec...je to naročne ale vôbec sa nestažujem.Uživam si malu,lebo o chvylku vyrastie a budeme mat na čo spominat 🙂

renuliq
2. dec 2009

ahojte, mne dcerka po roku spinkala este dvakrat za den, ale to boli len dve pol hodinky (bol zazrak ked spinkala 2x po hodine), od cca 14.mesiaca spinka cez den iba raz zhruba od 12tej a to vacsinou len pol hodinku. 😒 .vecer zaspinka tak o 20tej, ale v poslednej dobre sa nam to vecerne spinkanie nejak pokazilo, lebo jej idu ocne zubky, je strasne nervozna a spinkat chodi s revom a zaspavanie sa nam predlzi aj do 22tej..

prchalka
2. dec 2009

renuliq: Nám se spaní taky pokazilo zubama, budí se už skoro 3 měsíce a to jí vylezly zatím jen dvojky horní. Jestli to takhle bude, dokud nevylezou všechny zuby, tak mám do tří let vystaráno beze spánku ☹ I v noci, když spí u mě, protože jinak už v postýlce neusne, tak se mele a mele, dneska promlela snad celou noc a mám jí věčně až na hlavě!
Jinak koukám, že 1,5 hodiny po obědě je u nás ještě docela dobrý 😉 tak si toho budu vážit!

renuliq
2. dec 2009

prchalka:tak to sa asi moc nevyspis 😕tiez som uz niekedy z toho dcerkineho nespania na nervy.. 😖 ale mysli na to, ze to nebude trvat vecne, vraj vsetky zubky sa prerezu do 2,5 roka.. 😀

jaul
2. dec 2009

renuliq: Nevyspím, ale už jsem si nějak zvykla, jen ráno je mi vždycky pod psa, ale pak to rozchodím.. Buď nám budou růst zuby tímhle tempem a pak to fakt bude na 3 roky (máme jich zatím 4 a půl) a nebo pak polezou najednou všechny a to bude ještě větší mazec 😅

prchalka
2. dec 2009

Jéé, přihlásila jsem se špatně, pod starým nickem 😨 Pod tímhle už sem nepíšu, tak se omlouvám za mystifikaci!

jenny2009
2. dec 2009

moj maly ma 14 mesiacov a prisla som na to ze ked ho necham aj cez obed hore o takej pol1 je uz grogy a spi potom aj dve hodiny, inak okolo 12 tej sa uz pyta sam na spanie, ale najlepsie je nechat deti dlhsie hore a potom si tie dve hodinky dospia. Inak ked citam o tych zuboch musim byt asi rada lebo maly uz ma viac ako dva mesiace aj ocne zuby, teraz mu vychadzaju dve stolicky a vsetko bez problemov,v noci spi a cez den je spokojny, ma uz 12 zubkov, tak aj vam drzim palce nech vam to "zbune odbdobie " prejde co najrychlejsie a v pohode.

mukky
4. dec 2009

ja neviem prečo tie deti nespia ked možu,aj celý den,nie? 😀
ja tiež som dnes mm vravela že máme ukázkove dieťa takmer vo vsetkom,ale druhé moze byť pravý opak aby sme neboli velmi pohodlni 😎 takže treba sa na to pripraviž ze kazde je ine...

u2jana
11. dec 2009

mukky, takto mas super, aspon sa k tomu druhemu odhodlate...
ja pri tej nasej si obcas vravim, ze aj jedno dieta je dost 🙄
a ze sa to zmeni, nak neverim na zazraky... a po dnesnej noci uz vobec nie 🙄

prchalka
11. dec 2009

u2jana: Moje řeč, já taky říkám, už nikdy více 😝 Neznám většího vzteklouna a řvouna, než je ta naše - tedy krom toho spaní ještě, ale taky říkám, že každý den jsme blíž vysvobození. Až ta naše bude mít všechny zuby, trochu rozum a bude bez plínek a přestane tak příšerně řvát, až to trhá uši, tak možná začnu uvažovat o druhým..
Ovšem musím jí taky pochválit. Po změně mlíka na noc spíme nějak líp a klidněji, budí se kolem půlnoci až jedné hodiny na dudlík a pak ještě tak do 4h zaspí u sebe v postýlce a pak po mlíčku už si ji vezmu k sobě, protože jí trvá dýl, než usne, ale pak spí do 7-7.30, takže dobrý 😉 Tomu už se u nás, po třech měsících, dá říkat luxus 😀

katzi
12. dec 2009

prchalko, a jaký dáváš teď mlíko? Že bych ho zkusila.Dnešní noc u nás zas děs běs 😝