Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je váš týždenný harmonogram pri dvoch deťoch?

borza00
27. jan 2013

Ahojte "modrý koničkáry".Chcel by som vedieť (alebo som skôr zvedavý),aký je váš týždenný harmonogram pri dvoch deťoch.Myslím tým,kedy ráno vstávate,čo všetko ráno stíhate,kedy odchádzate z domu do školy alebo školy,práce.Kedy vaše ratolesti prichádzajú domov zo šk,alebo krúžku(ak nejaký majú).Obedujú v škole?Jedávate potom doma spolu?Hrajú sa samé?Čo vlastne robíte,kým idete spať a o ktorej už ležia vaše deti v posteli.Mám dve dcéry 8 1/2 a 5 ročné.Takže by som si rád skôr prečítal články a príspevky od takých užívateľov,ktorí majú deti v rokoch ako ja.Ďakujem.

kristinka16
27. jan 2013

ahoj, Aj ja mám dve dievčatá 8 a v marci 6 a je to niečo super, Našla som si prácu len na rannu a bolo to velmi ťažke, ale už je to za nami, manžel pracuje skoro stále od rána do večera a tak som si to musela naprogramovat sama. No ráno vstávame o pol siedmej, teda niekedy aj skôr, hlavne tá staršia. Prezleču sa , pri ranajkách ich češem, pozreme si tom a jerry a šup do auta. Rozvoz jedna na jednu stranu do školy a druhá na opačnu stranu dediny do škôlky, od pol ôsmej do pol štvrtej pracujem a potom ich idem vziat, ked sa oteplý staršia chodí zo školy už sama, poobede teraz v zime sme bud u kámošky alebo ak je ešte svetlo chodíme sa sánkovat 🙂, do školy sa chystáme ked prideme z vonku ale už len čítanie, úlohy sa robia v družine, je to velká vyhoda oproti prvej triedy, To bolo náročnejšie.Krúžky su ale len do tej maximálne 16,00 Večer sa trošku pohraju spolu a bezomna , idu do vane a potom večerat a tá staršia do postele okolo 20,00 , a mladšia neskôr, lebo spáva v škôlke. Cez vikendy teraz v zime chodíme korčulovat alebo teraz už po novom na lyže ,vlastne snažíme sa športovat a nevieme sa dočkat jari a oteplenia a šup na bicykle......

lienok1
3. feb 2013

ahojky...ja ich mám doma 5, teda najstaršieho už nerátam, je dospelý...mám 2,takmer 4, a 7 ročné dievky a 5 r. chlapca...u nás to je veselé každý deň...ráno vstávame o 6:00h, teda len tí školo a školkopovinní, napapáme sa a hajde autobusom do školy /7:00h./a pešo do škôlky...potom nasleduje nákup, príchod domov...budím najmladšiu...raňajky okolo 7:45-8:00...desiata okolo 10:00h...obedík okolo 12:00-12:30...potom spinkáme...olovrant okolo 15:00...školáčka príde domkov zo školy a ja idem po škôlkárov, oddýchnu si...niečo pomaškrtia...píšeme a učíme sa..ostatní majú voľnú zábavu-väčšinou tvorivú a zmysluplnú...do večere /18:00h/ sa ešte hrajú...spať idú všetci naraz, inak by sa navzájom vyrušovali...u nás príprava pred spaní trvá asi hodinu/hygiena,prezliekanie, prebaľovanie a pod/, ale okolo 20:00 sú už v pelechu...cez víkendy to máme voľnejšie, takže sú tam i výlety, snowland,martinky,alebo len také prechádzky...bazén,výrivka...sánkovačka a pod....ja som profesionálny rodič, takže pracujem doma...kým sú deti mimo, pripravujem vždy program na ďalší deň, robím si výkazy, evidencie platieb, výchovné plány, účty, cesťáky...venujem sa svojmu internetovému obchodíku...varím, upratujem, periem, žehlím, starám sa o záhradku a dvoch psíkov...

katka_halabalka
4. feb 2013

Lienok1 ja mam jedno dieťa a čakam druhé a som z toho niekedy na prášky, no keď to tak čítam, zisťujem, že som vlastne len slabá v páse 😀 klobuk dole, dufam, že sa raz vymakám aspoň na podobný level

Tu začni písať odpoveď...

Odošli