Aký máte doma režim cez prázdniny?

xlucia
2. júl 2012

moji su obaja skolkari, obaja myslim chodia do skolky radi, ale starsi urcite. zial posledne tri tyzdne juna boli chori, tak nemohli do skolky. a teraz je mesiac skolka zavreta a starsi vyplakava ze tam chce ist. no proste nuda. navrhla som mu ze si spravime zoznam akivit, co budeme cez pradzniny robit.
tak ma zaujima co budete robit s detmi vy. privitam dobre napady, okrem zoo a kupania. hlavne pocas dna ked treba byt doma v tieni, ako v tieto dni ked je prilis teplo byt v tych hodinach na ihrisku, alebo ked nastanu dazdive dni. cize take tie domace aktivity.
dik

lili_mia
2. júl 2012

@xlucia ahoj, možno bude pre neho zážitok ti pomáhať .. naložiť a vyložiť práčku, podávať ti štipce .. jasné, že mu to dlho nevydrží

máte v okolí kamarátov? jedine spojiť sa s ich rodičmi a na každý deň mať niečo spoločné .. myslím, že aj klasické ihrisko bude zábavnejšie, ked sa spojíte

určite zaberajú PC hry pre deti, niečo tam poskladať, zmontovať, či videá ako veci fungujú, o dinosauroch .. to na daždivé dni .. ak chceš, pohľadám tému, kde spomínali interaktívne stránky

xlucia
autor
2. júl 2012

@lili_mia pomaha automaticky. to nie je zabava. nemame na okoli momentalne nikoho. bud su alebo idu na dovolenky, alebo su deti u starych rodicov, pripadne v nahradnych skolkach.
to je ten problem, ze chybaju kamarati

lili_mia
2. júl 2012
xlucia
autor
2. júl 2012

@lili_mia ja hladam aktivity na doma. mladsi este cez den spi a ja nemam auto. cize nepojdem s nimi sama niekde, kam sa ide daleko busom. kym sa zobudi a ja tam busom pridem aj zatvoria.

lili_mia
2. júl 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/bratislava-4-maminky-a-tehulky-pridajte-sa/

tu nenájdeš malých kamarátov? aktivity na doma sú stále problém .. rozmýšľam, čo sme riešili v škôlke .. maľovanie na papier, riekanky, tančeky, plastelína, poskladať niečo z lega, ranná detská gymnastika .. lenže tam bolo viac detičiek, čiže v kolektíve to ide inak, ako osamote

navliekanie korálok na šnúrky? 🙂

@xlucia

mataharyy
2. júl 2012

@xlucia Na doma je fajen obstarat nějaké blbosti, jako krepák, nůžky, barevné papíry a hurá do tvoření všeho možného i nemožného 🙂 Sice bordel, ale o zábavu postaráno 😉 No a externí zábava, to záleží co máte v okolí, v tomto počasí nic lepšího než pobyt u vody moc nevymyslíš, my budeme asi celé léto bivakovat na zahradě u bazénu 😅

kimmie
2. júl 2012

Ja budem mat mojho 5 rocneho 2 mesiace doma uz od stredy. A tu je par jeho oblubenych aktivit na doma:
- ja prevleciem periny a pred tym ako dam stare navliecky oprat ich pozavesujem na gauc a stolicky co mame v obyvace, a moj syn sa dobre zarha aj na 30 minut, je to taky stanovy dom ci co
- v Bille si kupime linecke cesto (alebo urobime doma), syn si to rozvalka, povykrajuje, zahra sa obcas sa nam podari nieco upiect, no a nedrobi sa to ako plastelina, tiez sa to moze ozdobovat mini cukrickami ci mletymi orieskami
- ak je vonku teplo namustim mu v kupelke vanu, dam mu tam hracky a potapacske okuliare, kraje vane oblozim starymi uterakmi a maly sa tam hra aj 30 minut
Mozno to pomoze 🙂

kimmie
2. júl 2012

@xlucia Este ma napadlo niekedy mojmu synovi tiez dovolim zahrat sa pocitacove hry na
pbskids.org
Je to pre skolkarov, je to v anglictine, popularne postavicky z detskych kreslenych rozpravok, je to aj naucne. Osobne si myslim ze tak 30 minut denne, to mu neuskodi.

bubelko
2. júl 2012

@xlucia spolocenske hry? to mozu hrat aj obaja - nie vsetky, ale niektore urcite. ak mas stary matrac - dat na zem - mozu skakat, robit kotrmelce.
budovat stany a skryse - stolicky, na to deka.
moji lubia varit - nanosia si riad na krb a tam varia. krb je rura, tam pecu, lego su potraviny...
nasi casto robi piknik - na detsky koberec nanosia periny, plysaky, plastovy riad a piknikuju.
buduju zeleznicu, stavaju lego, kreslia.
hraju sa na skovavacku - schovavaju sa po celom byte a hladaju sa.
no a samozrejme kamarati - raz k nam, raz my k nim 😉
naozaj nema ziadnych kamaratov, ktori by mohli prist k vam alebo by on mohol k nim? aspon na 2 hodky?

xlucia
autor
2. júl 2012

@bubelko kamaratov mame ale cez prazdniny tu nie su

amdeis
2. júl 2012

@xlucia my sme kupili trampolinu za 40E aby sa mohli hybat, mame aj zinenku na kotrmelce a "laskyplne" surodenecke zapasenie. 😵 Zinenka sa da pouzit aj ako paravan, kreslo, gauc, no co fantazia dovoli.
Citaju si knizky, kreslia pastelkami, fixami, perami (maju peracniky), vytlacim im tlaciva ci tabulky a doplnaju, rozpravka na videu ci TV. Potom vystrihuju z casopisov obrazky. Mame farebny lepiaci papier tak sa vystrihnu tvary a lepia na podklad. Rozsraubuvavaju bagre na to urcene a montuju opat dokopy. Popoludni mozu ist na PC sa hrat. Medzi tym sa 200x krat povadia a udobria. 300x ma pootravuju 🙂 , osprchujeme sa cistou vodou, spievame. Valaju sa na nasej manzelskej posteli, robia si bunkre. Soferuju a ja ivh vzdy poslem akoze ku starkovcom pre vajicka a tak tak odsoferuju a sa vratia mi tie vajcia doniest. 🙂 Vzdy zalezi od nalady a povahy dietata.

amdeis
2. júl 2012

Jo a zabudla som, kupili sme clovece nehnevaj sa a detske carcasone. Planujem ich naucit hrat s kartami vojnu (ak budu schopne pamatat si rimske cislice). Skladaju puzzle.

amdeis
2. júl 2012

Jo a zabudla som po II. plastelinu. Len vo velkych horucavach je tazke oddelit deti od plasteliny a plastelinu od deti a ineho podkladu. 😀 Mozte spolu robit na obed tvarohove gulky.

evabb35
2. júl 2012

Obed som mala navarený o 6.30 h a takisto naloženú a spustenú práčku, o 7.30 h sme išli von /detské ihrisko - šmýkačka, pieskovisko, s loptou sa pohrať/ niekedy sme išli von aj jesť raňajky, takisto desiatu sme jedávali vonku, vrátili sme sa o 10.30 h, osprchovali sme sa, zjedli obed a dala som dieťa do postieľky a zatiaľ som vyložila pračku, naložila ďaľšiu bielizeň vešala bielizeň, uvarila niečo na večeru, pripravila niečo olovrant....poobede sme išli von až po 17.00 h /zase detské ihrisko, šmýkačka, hojdačka.../ Vonku po takej 10.00 h sme sa už zrdržovali v tieni, čítali sme knižky, k tomu puzzle, omaľovanky, PEXESO, skladačky, navliekanie gorálok, plastelína, bublifuk.... Upratovanie bytu, žehlenie - to som robila až neskoro večer, keď už dieťa odfukovalo v posteli. Vtedy som aj piekla.
Za daždivých dní sme si robili exkurziu po kuchyni - ovocie, zelenina - učili sme sa ako sa čo volá, farby...potom sme akože varili - hrali sme sa s múkou, vodou, cukrom....potom sme objavovali rôzne hrnce, hrnčeky - robili sme si orchester...učili sme sa básničky, pesničky, tančeky

evabb35
2. júl 2012

Takisto sme sa veľa hrali s vodou - len tak sme prelievali z pohárika do pohárika, umývali hračky, akože prali, potom vešali... atď.

graceful9
2. júl 2012

baby, mňa skôr zaujíma, kto je s deťmi cez prázdniny, keď rodočia pracujú? ja si to neviem ani predstaviť, veď nie každý má rodičov, ktorí môžu alebo chcú detičky strážiť cez prázdniny,,,

evabb35
2. júl 2012

@xlucia veľmi veľa sme chodili na prechádzky - akože výlety - to keď sme išli von skoro ráno okolo tej 7.30 h, ľudia ešte pracovali v záhrade, tak sme sa pristavovali pri záhradkároch, pri psíkoch... a na výlety sme nechodievali autom, ale autobusom a vlakom a to sa deťom páči. Len tak do vedľajšej dediny sme sa odviezli vlakom, tak sme sa trochu poprechádzali a potom sme išli vlakom späť a bolo po "výlete".

xlucia
autor
2. júl 2012

@graceful9 skolkari su v skolke, skolaci v taboroch... preto mame naokolo malo deti teraz

graceful9
2. júl 2012

@xlucia a keď má škôlka mesačné prázdniny? či to nie každá? ja si to už nepamätám, ako to bolo pri mne 😀 😀 😀

maznacik007
2. júl 2012

no my sme doma cele prazdniny... skolka zavreta... skola tiez... teraz ked je tak teplo tak su povacsinou v bazene... chodia k nam aj ine deti takze je tu pernamentne veselo... ja ich z bazena vyhanam na terasu do kludu hrat sa pexeso, kvarteto, alebo obycajne kocky.... pripadne si mala cita... chodime do kniznice... dnes vecer ideme na opekacku s vela detmi.... ked povolia teploty tak uz mame naplanovane vyletiky s vlakom ku par kamoskam co im to slubujem uz roky... maly sa rad hra v piesku maju kuchynku radi varia, ked nie su vysoke teploty chodime vela na bicykloch po okoli na ringloty a pod.. dcera rada pecie... takze mi pomaha... to ju tiez bavi... chodime k tete co ma husky a sliepky nosime jej stary chlebik... dcera s kamoskami si uz aj nechty lakuje ... a take babske veci... rady si kreslia... este chceme ist do aquaparku buduci tyzden...

digysa
2. júl 2012

@xlucia nemozes obvolat mamicky z jeho skolky/skoly a dohodnut sa na stretnutiach? Raz pride jedna, raz druha....rozdelis si to po dnoch, ci tyzdnoch aby mal nejaku interakciu s detmi. Nemozu predsa vsetci z jeho skoly bit cele prazdniny prec...

xlucia
autor
2. júl 2012

@digysa nie. rozhodne nebudem vyvolavat cudzim maminam

digysa
2. júl 2012

@xlucia wow, aka stroha odpoved...."cudzie maminy"...ano, vacsinou sa priatelia hladaju medzi "cudzimi ludmi"...
Chudata deti, chodia do skoly s cudzimi detmi....
To je trochu pritiahnute za vlasy.....
Co je na tom, ze zavolas matke spoluziaka, ci sa nechcu stretnut, aby sa deti zahrali.....Aky v tom vidis problem, okrem toho, ze to iba moze prosipet tvojmu dietatu, ktore doma vyplakava, ze chce ist do skolky (ako si sama napisala)
Ja som teraz nemyslela, ze ich mas pozyvat na obed, alebo veceru.....

Ach jo....na slovensku je ten spolocensky zivot ozaj dost "chladny".... Ja som sa stretla s "cuzdimi maminami" vela krat... A jedna z tych cudzich mamin sa stala moja najlepsia kamaratka...
Ozaj ma zaujima nazor aj ostatnych, v com vidia problem.

alena16
2. júl 2012

@graceful9 U nas ked mala skolka mesacne prazdniny, tak vzdy fungovala nahradna skolka, kde sa zozbierali deti z celej mestskej casti. Ked uz dieta chodi do skoly, je to horsie, Prazdniny musis zabezpecit jedine svojou dovolenku, dennymi tabormi a normalnymi tabormi, co zas nieje lacna zalezitost... 😒

bubelko
2. júl 2012

@xlucia suhlasim s @digysa ako sa potom stretava s kamaratmi? 😕 je to predsa normalne, ze volam mamam od spoluziakov a dohadujeme si stretnutia. "cudzie maminy" boli teraz u nas na narodeninovej oslave spolu s "cudzimi detmi". lukas chodi normalne cez rok ku kamaratom na navstevu. bud mi napise kamaratova mamina sms, ci nemoze lukas k nim prist, alebo napisem ja.

xlucia
autor
2. júl 2012

@digysa
@bubelko mame okruh znamych s ktorymi sa stretavame. ostatnych povazujem za cudzich.
digysa nepotrebujem aby sima poucovala,ako sa mam a s kym stretavat.
ja som pytala napady na aktivity na doma. ked sa nam to sikne, tak sa s kamaratmi stretavame. mame ich celkom dost, iba to teraz tak vychadza ze sa miname.

motylekmn
2. júl 2012

@xlucia Nemyslim si, ze to bylo mysleno tak, jak sis to vylozila. A neni to o tom, s kym se setkavas/kamaradis ty, ale s kym si mohou hrat Tve deti. Sama pises, ze s kamarady se momentalne mijite. Breci po skolce, tak proto ta odpoved, ze muzes kontaktovat rodice tech jejich kamaradu ze skolky, jestli si deti nechteji prijit hrat. Ale pokud to pro Tebe opravdu neprichazi v uvahu, tak je preci neuveritelna spousta aktivit i na doma. Zkusim pozdeji neco pridat. Nebo zagoogli aktivity doma s detmi a urcite toho najdes mraky a mraky.

prasiatko30
3. júl 2012

Mas presne deti v takom veku ako ja a u nas je to jasne pre obidve vonku na bazene vo vode cim dlhsie tym lepsie a dOma Starsia si musi robit aj ulOhy aby nepozabudala co sa naucila v skole cize pracovne zosity, potom sa maluje s akvarelami temperkami, potom vyroba kadejakych babik figuriek - na nete najdes plno napadov, navsteva miestnej kniznice raz za cas - tam sa prebavia fakt hodiny obidve, navsteva muzea

motylekmn
3. júl 2012

@xlucia mas kluky 3 a 5 let, tak si snad z toho neco vyberes aspon pro jednoho:

- malovani - nechat detem volne pole pusobnosti nebo je pripadne trochu usmernit. Udelat tvar obliceje a oci a nechat je doplnit vse ostatni
- malovani na alobal: Tempery si dej na nejakou "domaci paletu", pridej do nich trochu jaru na nadobi, lepe to pak prilne na alobal... jina technika, deti zaujme...
- tisk pomoci spodku PET lahvi - takove, co maji spodek ne rovny, ale jakoby ve tvaru kyticek, nabarvit stred spodku jednou barvou, zbytek coby okvetni listky jinou barvu, otisknout... kyticka jako vysita.
- tisk pomoci prirodnich materialu - treba pri prochazce utrhnout kapradinu nebo nasbirat nejake vetsi listy, doma je nabarvit, obtisknout na papir
- tisk pomoci rourky od toaletaku - nastrihnout konce, ohnout smerem ven, tak, ze to vypada jako kyticka, nabarvit barvou, obtisknout na papir
- tisk pomoci veci, ktere najdes doma - treba takove ty "bubliny na praskani", ktere se pouzivaji v bonbonierach nebo pri baleni krehkych veci - stetcem nabarvit, obtisknout na papir, premyslet o podobnych materialech doma... otiskavat kelimky papir, spodkem kartonu na vajicka, rozstrihnutymi konci stybel (takovych tech na srkani napoju) - opet to dela kyticky, nebo primo pouzit kvetiny - kopretiny apod... tisk malilinko nafouknutym balonkem - ten opacny konec ma takovy "vzor", kdyz neni uplne nafouknuty...
- prehnout papir na pul, na jednu stranu neco namalovat, opatrne uzavrit a obtisknout na druhou stranu... otevrit a obdivovat - takhle muzete zkusit neco symetrickeho, treba obrazky motylu, namalovat pulku jejich tela, druhou udelat tim otiskem...
- vzit viko od nejake krabice, dat do ni papir. Namocit do barvy nejake sklenenky, valet je po papiru = malovani kulickami...
- pokud koupis nejake cinske zeli nebo salat, zkus uriznout trosku nad tim koncem nad byvalym korenem a podivat se na to - nekdy to ma krasny tvar jakoby kytky, da se tim taky tisknout... stejne tak rapikaty celer...
- vzit drevenou ci jinou kosticku, omotat ji trosku nejakou vlnou - s odstupem a prazdnymi misty mezi vlnou, namocit a tiskat tim po papiru - pak vidi ty obtisknute vlnove "carky"...
- vodovky, neco namalovat, pak vzit styblo/brcko a trosku do toho foukat - rozptylit to kolem...
- tiskani dlanemi nebo chodidly, pak dokreslovani... nebo obtahovani dlani/chodidel a pak vystrihovani z papiru a pouziti toho k nejakemu vytvoru... mrkni na inspiraci na google, tady je jen linka na vysledky meho vyhledavani: http://tinyurl.com/dyvbyfm
- s vetsim muzete zkusit lisovat kytky, pravda, nevim, jestli to bude kluka bavit, ale treba z nich potom udelat obrazek a dat jako darek babicce/tete apod.
- kolaze - pouzit to, co najdes doma, obrazky z ruznych seminek a nebo lustenin, ryze, testovin, nalepit to lepidlem na tvrdsi lepenku apod., sbirat chvili vicka od ruznych pet lahvi, udelat kolaze z toho... kolaze z papirku - mrknout do casopisu, ruzne barevne reklamni stranky natrhat/nastrihat na barevne ctverecky, pak z toho zkusit udelat nejakou peknou kolaz, treba autoportret 😉...
- modelina - i kdyz mate doma vlastni, muzes zagooglit a uvarit domaci, net je plny receptu... to taky "zabije" urcity cas a deti to bavi...
- muzes jim nakreslit zakladni obrys obliceje na papir, pokryt ho nejakou folii, nejakymi prusvytnymi deskami... a nechat je dotvorit z modeliny zbytek obliceje - pusu, oci, nos, vlasy...
- delat do modeliny obtisky - treba legem... nebo opet ruznymi vecmi z kuchyne - treba stouchacem na brambory, vyvalet valeckem, vykrajovat nejakymi plastikovymi vykrajovatky, hrat si s takovym tim radylkem, ktery pouzivas na vanocni cukrovi (na krajeni testa)
- vetsi uz se mozna uci pismenka nebo cisla... muzete procvicovat. Treba na vickach z PET lahvi - na kazde napsat nejakou nepousteci fixou cislo/pismenko... a on muze treba cisla radit do rady, jak jdou za sebou
- pokud mate doma domino, muze pocitat domino - muzes treba napsat cisla na papirky, on k tomu prirazovat domina, ktere k tomu jednim koncem "patri"... Bylo by toho vic, ale asi staci, kdyz jsou jeste mensi...
- rourky od toaletaku - muzete udelat jakoby dalekohled... ozdobit ho... nebo je postavit, namalovat/nakreslit na ne obliceje, prilepit vlasy, kdyz mas nejakou delsi rourku, tak se z toho da udelat cela postavicka... udelat z nich ruzna zviratka, treba z delsi rourky je jednoducha chobotnice - polepit nejakym barevnym papirem, nastrihnout spodky, zakroutit je, pridat tomu oci... nebo ty rourky trosku zplostit, nastrihat na tenci "prouzky", udelat z nich okvetni listky, dat treba 5 dohromady na papir coby 3-D kytku, nebo ze 4 udelat motyla, ozdbit ho nejak..., kdyz rourku nastrihas jakoby do uzke pokracujici spiraly a na konci tomu pridas 2 oci... mas hada!, pridat rozeklany jazyk z barevneho papiru... rourky nastrihat opet na "prouzky", trosku je pozohybat, tak, aby kazda vypadala jako sestiuhelnik. Pak je slepit dohromady tak, aby to vypadalo jako vceli plastev... povidat si o vcelickach, muzes zagooglit a najit neco zajimaveho, co by hlavne toho starsiho bavilo... nebo kouknout na Vcelku Maju nebo si pujcit nejakou knizku v knihovne a udelat z toho jakoby "tema" aktivit...
- muzete si hrat na postu - treba mas doma nejake stare pohledy, nebo si udelejte vlastni... narysuj tam ty linky, misto znamek prilepte nejake samolepky, deti "napisi" pozdrav, vysvetli starsimu o adresach... udelejte si z krabice schranku, poslete postu, pak se muze obliknout, vzit nejakou brasnu a muze byt postak - vybrat schranku, dorucit clenum rodiny...
- pokud mate nejakou hodne velkou krabici (tohle nikdy nezapomenu moji sestre, ktera schovala pro moje dite kdysi krabici od jejich lednice): udelejte si domecek! Vyriznout okna, nariznout karton na funkcni dvere, pak ozdobit.... jde to i z mensich... nebo z mensich krabic udelat hrady - pouzit treba opet ty rourky od toaletaku jako veze... holcickam treba vystrihat z krabice od vetsich bot nejakou peknou postel pro panenku, jakoby vyrezavanou na tech "celach"... Z rourek udelat "veze" a pospojovat je hradbami z lepenky... ozdobit... a hrat si treba uvnitr s nejakymi hrackami, ktere mate doma, pridat nejake stromy z Lega, nebo treba mate male rytire atd... Videla jsem z papirove krabice udelany "sporak" - plotynky z nalepenych starych CD-ROMu... ovladani vpredu z nejakych vicek z vetsich lahvi... pravda, "nefunkcni", ale i tak... detem to nevadi, kdyz to pomohly vyrobit....
- vetsiho muzes ucit stinove divadlo... i mensi neco zvladne - treba toho jednoducheho zajicka z prstu... pokud to nevis z hlavy, zagoogli, najdes navody
- hrat stinove divadlo - udelat si loutky tak, ze neco dite nakresli a obrys vystrihne (tvrdsi papir), nalepis na spejli nebo na tycku od nanuku... a posvitit nekde lampou na zed, ukazat jim, jak to udela stin...
- udelat nejakou "loutky", treba ze stare varecky, na varecku nakreslit/namalovat oblicej, ozdobit vlnou = vlasy, atd. atd., jednoduche "saty" z nejake latky doma... zadne siti, treba to jen prilepit...
- padnulo tu uz vareni, myslim i obchod... my sbirame obaly od jidla, ktere se na to da pouzit - treba lentilkove krabicky, par jsem jich schovala, krabicky od syra atd... pak to na stole roztridime do kategorii a chodi se nakupovat... penize jdou vyrobit z papiru, vicek od PET lahvi...
- stejne tak muzete udelat restauraci. Vyrobit jidelni listek z papiru - treba nakreslit to, co radi jedi, nebo vystrihat neco z reklam v casopisech... pak si objednavat a stridat mezi sebou role...
- kdyz jdes na nakup a planujes, co koupis, muzes detem dat za ukol, at si napisi/nakresli svuj seznam. Dej jim par veci, ktere budou jednoduche nakreslit, ony je pak budou mit za ukol v obchode najit...
- uceni tvaru - muzes jim dat za ukol treba vystrihnout trojuhelnik z barevneho papiru, povidat si o tvarech, o barvach... nebo dat jim za ukol hledat tvary doma po byte/dome...
- U starsich deti muzes vytvorit hon za pokladem. Jde to i s nectenari, jen to dopredu poschovavas a pak jim ty instrukce prectes, kdyz jeste neumi cist... Treba: "Jdi do obyvaku a podivej se pod polstare". Pujdete do obyvaku, pod polstarem najdete dalsi papirek s instrukcemi... atd. atd... az na konci najdou mensi "poklad". Treba nove omalovanky, nebo magnet z jogurtu apod... proste cokoliv.
- starsiho muzes naucit skladat veci z papiru. Cepici, lodicku, takova ta jednoducha letadylka... pokud si to nepamatujes, zagoogli instrukce
- letos jsou olympijske hry, muzete si povidat dopredu o sportech, pujcit si knizky, nebo nektere veci vyzkouset (plavani, behani, skakani... usporadat zavody s kamarady). Pak to treba bude deti aspon trosku zajimat, kdyz se dospeli chteji na neco "duleziteho" z Londyna v srpnu podivat... Povidat si o Olympijskych kruzich, o vlajce, o svete, o narodech, o puvodu a vyznamu her s tim starsim... pak je i ta ceremonie treba vic bavi, pokud jsou vzhuru, kdyz to je v televizi
- z tycek od nanuku - muzes na ne nalepit rozstrihany obrazek, dite sklada jako puzzle
- pokud jich mas hodne, muzete z toho neco i stavet, nebo udelat ze 4 ramecek na nejaky jejich pekny obrazek... vystavit v pokojicku na nejake policce...
- hazeni mekkeho maleho micku na "terc" - tohle muzes udelat i doma. Postavit treba v kuchyni do rady nejake misky. Dat jim cisla (body) a udelat "startovaci caru" odkud deti hazi a snazi se trefit... se starsim muzete zkusit pocitat body, nebo aspon poznavat ta cisla...
- brouci nebo motyli z kolicku na pradlo - kolicek coby telo, pridat papirova kridylka, oci apod...
- sbirat venku sisky, seminka z javoru, apod., co se da v lete najit, doma z nich vyrabet "postavicky"...
- stolni hry

Clovek by mohl pokracovat do nekonecna. Nebo opravdu zagoogli a najdes spoustu aktivit na doma i s navody...

dadis
3. júl 2012

@xlucia ja som to robila tak, ze som rano "odbavila" prechadzky, ihrisko, nakupy
okolo 10.00 sme "zaliezli" kvoli horucave, napustila som im do vanicky vodu, hrali sa na balkone, ja som popri tom navarila, dala prat, nejaky neporiadok pospratala..naobedovali, pospali a az podvecer sme znova vypadli von...
raz za cas som naplanovala kupalisko...isli sme tam o 10.00 cca do 11.30...potom obed a spanok a podvecer sme isli znova na ten isty listok...
u nas nie je problem sa zabavit a pohrat...ja velmi ani nevymyslam, nezvyknu sa nudit...skor stale pocuvam nariekanie, ze sa nestihli ani pohrat a uz musia ist spat...