Aký máte názor na plávanie dojčiat?

sasa2810
17. sep 2020

Ahojte maminky
Mam 11 mesacneho syna a chodime snim na plavanie uz vyse mesiaca a pol. Naposledy sme boli na lekcii a potapali sa a vela sa nalogal a nadychal vody bol nesustredeny nebol vo svojej kozi. A odvtedy ma sople kasle atd...ked som pediatricke spominala ze chceme chodit na plavanie moc stym nebola nadsena ze ona za to moc nieje ze deticky zvyknu mavat zapal usi a sople atd...aky je vas nazor? Co si o tom myslite? Po poslednom raze rozmyslam aj ja ze prestaneme chodit

lucilaines
17. sep 2020

Ja chodim s malym od jeho 5 mesiacov, teraz ma iz dva roky a nikdy nebol chory z plavania ani nemal ziadne zdravotne problemy. Ale tebe by som poradila, aby ste si dali na chvilku, mozno do jari, pauzu. Nie kvoli zdravotnej stranke,ale lvoli tomu, ze ak ty s tym nie si uplne stotoznena a budes z toho nervozna, dieta to citi a nebude v tej vode uplne ok.

sasa2810
autor
17. sep 2020

@lucilaines praveze ja som sa tam vzdy tesila nebrala som to nejak z nechutou aj mi potom pekne spinkal a tak len po poslednom raze niesom presvedcena ci on bude ok ...

ckatka
17. sep 2020

Ja som.za.plavanie určite. Dieťa môže ochorieť hocikde nemuselo to byť v bazéne (ale mohlo). Treba si . ale dat pozor.na čistotu.
My chodíme plávať do mierne slanej vody a nestalo sa mi ze by ochorel. (Už je ale väčší)

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fineta
17. sep 2020

Dcera ma 5m a plavanie sa jej zatial velmi paci. Dnes ideme este len 3.x. 😊

cookie29
17. sep 2020

My chodíme od 6m ale je špeciálne vybavený bazén a na hodinu ho zohrievajú na 32-34°C lebo drobci sa super rýchlo podchladia a keď majú nižšiu teplotu sú náchylnejši na vírusy

simca06022011
17. sep 2020

je to vec nazoru, u nas kazdy chodil, my sme nesli, nakolko pediatricka to predcasniatku neodporucila. A vies co.. som nakoniec rada, lebo nic jej neuslo, okrem toho nebola vobec ani len soplikovo chora az kym nesla do kolektivu. A tam poodpadavali od chorob aj deturence co plavat chodili. kazdy sa musi rozhodnut sam. Na druhej strane ak by sa niekde jasil s detmi, spotil.. vyjde von teiz prechladne. Aj pocasie je teraz take teplo/zima.. presne na choroby. Cize to nemusi byt z vody.

yanni
17. sep 2020

Ako dospeli tak aj deti je kazde ine. Tiez je to vec nazoru. To, ze niektore dieta nebolo nikdy chore, lebo nechodilo do vody ani do kolektivu, ochorelo az v kolektive, to je aj nemusis byt z toho, ze niekde chodilo alebo nie. Moje dcery praktickyvyrastaju vo vode od narodenia. Na baby plavanie som so starsou chodila od jej 3,5 mesiaca, s mladsou od 3och mesiacov. Starsia mala v lete 5 rokov a NIKDY nebola chora. Ani pred vstupom do kolektivu ani po. Teraz chodi uz do prveho rocnika na ZS a chora nebyva. Ani sople nemava. Mladsia tak isto. Starsia vedela ako trocjrocna plavat, presne na 4te narodeniny robila uz Abzeichen.

adamadent
17. sep 2020

Ja som chodila. Dcére som tak dopĺňala potrebné cvičenie. Pomáhalo jej to. V zásade som povedala ze ju nebudem ponarat pod vodu a lektorka to akceptovala. Jedine co na znamenie sme polievali hlavičku vodou z krhlicky.

adiacik
17. sep 2020

Obe deti chodia na plávanie od 6tich mesiacov a tretie bude určite tiež. Nedám na to dopustiť, detičky to baví, starsia (3r) vie co ma vo vode robiť ak sa náhodou vo vani, alebo v bazéne posmykne, detičky majú sociálny kontakt, kamarátov. Vždy sa veľmi tešia na plávanie (mladší (1r) vždy narieka, že nechce ísť z vody 😂. Ponarania sa nemusíte vôbec báť, inštruktor ký sú vyškolenie a vidia na deťoch, kedy sú na ponor pripravené. Ročný synček sa mi už hádže celý vysmiaty do bazéna a bez problémov sa vie pred tým nadýchnuť. Takže ak máte možnosť, určite by som na Vašom mieste do toho šla. Oddýchnete si vy aj babatko 😉

mischelin89
17. sep 2020

Nas sice nemal sople, ale chytil molusky. To bola lakocinka 🙂

yanni
17. sep 2020

@mischelin89 Tak toe moze chytit hocikde. Nas druhy ich mal ako 5 rocny a kde ich chytil, to nik nevie.