Aký máte rozvrh dňa na materskej/režim detí?

20. nov 2019

Ahojte viac mamičky, reps.mamicky 2 malých detí s malým rozdielom,(moje majú 1, a 2,5 roka) čo ste ešte na materskej. Idem si sem po radu, lebo ja už neviem ako na to...nemáme režim a mňa to už naozaj vnútorne zoziera. Všetko vlastne zlyhá na tom. Hlavné večerné zaspávanie je čistá katastrofa. Potrebujem radu, možno len nakopnúť...možno len inšpirovať🙂 kedy varíte,kedy idete von, či idete von každý deň, a vôbec ako a kedy o koľkej riesite večerné spanie? A jasné v neposlednom rade kedy máte na seba čas a ako ho strávite? Prepáčte za veľa otázok. Vopred ďakujem za odpovede.
PS. Prosím neodsudzujte ma 😘 už aj tak sa dosť cítim ako neschopná matka😌

bobula46
20. nov 2019

Tak za prvé, gratulujem ku dvom detičkám a klobúk dolu že to zvládaš. Je jedno ako, ale stále sú dve, živé a zdravé 😀
Ja mám jedno, má rok a pol, možno poradím. Doobeda dám prať, jednu práčku vyvesím, druhú dávam prať a odchádzam. Keď perie prvá tak poutieram prach, upracem, syn mi je samozrejme stále za zadkom takže má handričku ako ja 😀 keď je syn dobrý, tak si napríklad nakrájam mäso, ošúpem zemiaky (každý jeden zemiak mi podá, medzitým zametá malou metličkou...
vonku sme doobeda asi hodinu a pol - cez leto sme chodili na ihrisko a potom nákup, teraz väčšinou nákup a prechádzka. Varím vždy na dva dni a vtedy keď syn spí. Aspoň mi nebehá za zadkom. Keď varím niečo jednoduché tak doobeda.
Poobede len polhodinová prechádzka.
Von chodíme každý deň, syn je vtedy lepší 😀 voľný čas mám večer. Dám syna do postieľky, počkám čo zaspí (občas sa aj polhodinu prehadzuje) a potom mám čas pre seba. Aktuálne sa učím, chodím externe na VŠ.
Raz do týždňa si vyhradim dve hodiny pre seba (na spinning) a tatino sa stará o syna. Zo začiatku sa na to hneval, teraz sa už teší kedy konečne vypadnem 😀 samozrejme domácnosť a všetko ostatné mám hotové, jeho jediná starosť je syn.
Večerné spanie riešime medzi 20:00-20:30 podľa toho kedy syn vstáva z obedneho spánku.

autor
20. nov 2019

@bobula46 ďakujem za odpoveď. Máš to super zariadene. Mne chýba schopnosť zariadiť si čas...moc sa za to hanbím, vsetko mi na tom zlyhá...A ešte keď sa priznam, že ich nenosím von (pravidelne) ..Sa bojím že ma tu aj ukamenuju. Musím sa priznať že to sa mi nechce, ano doslova nechce...Lebo kým ich poobliekam....to je nočná mora... ano viem ze robím chybu, mala by som. Strasne ma to mrzí že som taká, ale bývame na dedine a to ist von je prema strašná nuda... nič tu nemáme, je to mala dedina. A vtedy ze su deti lepšie, keď sa nosia von ....

bobula46
20. nov 2019

Tak si skús napísať harmonogram 😀 ja som si tak ma začiatku keď sme sa sťahovali do nového všetko písala. Manžel sa smial že všade na neho vyletel zoznam no bolo toho na mňa veľa a nestíhala som 😀 tak som mala napísané na každý deň čo urobím (umývanie podláh, kúpeľne, wc, varenie, ešte aj čo budem variť nech sa dlho nezapodievam s vymýšľaním...) A kým som to neurobila, nešla som spať 😀 občas sa stalo že ešte len o pol jedenástej som doumývala kúpeľňu, ale tento zmätok trval asi mesiac, potom som si ako tak našla systém.
Zas deti keď sú dlho doma tak vymýšľajú, občas je fajn ich "vyvenčiť". Ale zas na druhej strane keď si predstavím nabaliť dve deti, jedno držať za ruku, druhé tlačiť v kočíku a obsluhovať ich, verím ze každý deň by som ani ja nechodila 😀

simona92101
20. nov 2019

Vela mamiciek nechodi von,mam susedu ktora ma 2 deti,byvaju v rod.dome a za rok co tu byvaju som ju nikdy nevidela s detmi vonku,a to tu mame 3 paradne ihriska pre deti.jednoducho ich vysmari na dvor a nestara sa..
Ja mam jedno dieta,a tiez mam obcas vycitky ze nestiham co by som chcela,a to chodim 2x za den s malou von..jednoducho musim,ak sa nenatriasa kocar tak mi doma nespi,a je to kepsie kedze sa stretnem aj s inymi ludmi a mozem prehodit par slov-obcas to dobre padne.tiez sa mi obcas nechce ale treba sa premoct.. ja varim bud po veceroch ked mala zaspi vacsinou na 2-3 dni,jedlo pre malu chystam doobeda po vychadzke,kym sa hra tak ocistim a nahadzem do parneho hrnca,za 20 min.hotovo,rano ked vstanem pustim pracku a kym sa vratim z prechadzky je oprane,ak krpata poslucha tak stihnem vyvesat(obcas ma chvilky kedy sa odomna neodlepi).poobede ked vstane povysavam,dam oapat a iddme von. Gruntovanie kupelky a celeho domu robim cez vikend ked je manzel doma,kym sa snou hra tak vydrhnem cely dom..a obcas sa stane ze sa mi nechce a jednoducho kaslem nato,a vsnujem sa malej 😉

rebeka40000
20. nov 2019

Ahoj mám presne 2 ročný rozdiel medzi detmi je to náročné viem o com píšeš vôbec sa neodsudzuj , všetko robím za behu rodina mi pomáha a naozaj je niekedy umenie to vychystavanie von😁 mám známu s rozdielom 1,5 a niekedy pri tom chystani chuda nakoniec ani nejde. Ten režim no u nás starší spi raz aj to teraz štrajkuje a nechodí ako kedysi v tu istú hodinu takze každý deň ináč a mladší ktorý ma 9 mesiacov ten spáva 3 krát a každý deň inak, musíme vydržať 😁

matapo
21. nov 2019

...ja mam tri, ale poviem ti ze radsej s nimi vonku ako doma. S najmladsim starsich odprevadime do skolok a domov sa vratime az na obed cca o 11tej a to aj ked prsi, mna ide s nim doma utrhnut, akonahle sa mu nevenujem tak narobi taky neporiadok ze az, no cista katastrofa, samozrejma ze pri vsetkom asistuje ale to tiez znamena mensiu katastrofu, niekedy som uz unavena s tych pomalych cinnosti, vsetko robime pomaly, chodim s nim este aj na vecko, ani len tam nemam klud 🙂 ja tuzim obcas vsetko spravit rychlo a bez vysvetlovania. Dni ked prideme domov skor je malo, vacsinou ozaj velmi zle pocasie alebo choroba, vtedy staviame lego, citame knizky, puzzle, a ine hracky, vyzaduje moju 100% ucast, ziadne ze porobim si popri nom. To neexistuje, rozpravky nepustam - tie si setrim na vecer 🙂 Ked prideme domov, naobeduje sa a ide spat o 11:30 - 12:00 spi 1,5 hodiny, potom ideme pre starsich, ked sa aj zobudi skor, ideme hned von a radsej sa este poprechadzame, domov sa vraciame o 15:30. Vsetci sa najedia, a bud ideme vsetci na ihrisko, alebo sa zahrame (podla pocasia, unavenosti a chuti starsich deti), potom sa so starsimi ucim a najmensi sa hra pri nas (hra ako hra, ale nejako sa zabavit musi aj sam aspon na chvilu) potom este lahka vecera a cas rozpravok, vsetci traja maju dovolene na 1 hodku TV alebo tablet alebo PC, to uz sa zabavia vsetci traja spolu ani o nich neviem. Takyto rezim sme mali zauzivany aj kym boli deti dve, je medzi nimi 2 rocny rozdiel. Pocas toho pozerania TV ja rychlo upratujem, zacinam varit na dalsi den. 8:30 idu vsetci spat, kym sa poumyvaju, oblecu do pyzam, precitame rozpravku, je 9 hodin ked spia. Potom mam uz cas pre seba, tiez VS takze vacsinou sa ucim, ale aj malujem, dovarim, doupratujem, nalozim pracku, pozehlim - jedine pocas zehlenia si nieco pozriem v TV, takze to mi je tiez relaxom, inak TV nehrozi, vobec nic nepozeram. no atakto ide den za dnom 🙂 cez vikend sa snazime travit cas spolu cela rodina, vacsinou niekde na vylete ci jednodnovych alebo rovno dvojdnovych, niekedy odchadzame z domu uz v piatok. A co sa chystania deti von tyka, ja som to nikdy nejak neprehanala, popravde som ich nikdy specialne von neobliekala, byvame v meste ale chodime von v teplakoch, to vobec neriesim, ked je chladno, tak vetrovka, capica, kvalitne nepremokave topanky musia byt, a neriesim nic viac, ked sme hladni nieco si kupime v pekarni, ked sme smadni kupime vodu, neberiem ziadne svace ani nic, neberiem ziadne nahradne oblecenie, ked sa moc zamacaju ideme sa domov prezliect a pokracujeme, neobliekam ich moc teplo, dokonca som si vsimla cim menej su obleceni tym su menej chori, ano mam otuzile deti kt. sa v pohode okupu vo vode ktora ma 12 stupnov a este sa tvaria ze aka je tepla 🙂 chori nebyvaju uz vobec. Takze skus to neprehanat, tie deti ozaj vela nepotrebuju, ziadne velke chystanie. a kym maly sedi v kocari radost sa prechadzat, ked uz ho raz vytiahnem z kocara uz ho spat nemam sancu dat, uz len po svojich 🙂 rano ked sa ponahlame musi sediet v kociku kym neodprevadime surodencov, potom uz ide peso, ak zbehneme do obchodu, nasilu ho strcim do kocara a ako prve idem vybrat nejake zaujimave hracky co mu strcim do ruk nech sa pohra s niecim novym kym ja nakupujem, potom mu to pri pokladni vezmem a odlozim, uz si na to zvykol, nic z toho s cim sa v obchode pohra nepyta domov 🙂 to sa osvedcilo pri vsetkych detoch. A kludne ho necham skakat po kaluziach, nohy ma v suchu a to ze pride domov spinavy ze az mi vobec nevadi 🙂, zbiera po ceste vsetko mozne (kamienky, palicky, listt,...), vacsinou to potom zas ideme nahadzat do rieky, pokial nie je moc mokro a zima tak ideme na ihrisko. Vonku sa tie deti vedia zabavit uplnymi kravinami 🙂 pre mna chvilu pozitok ho sledovat ale vacsinou casu cista nuda, ale kedze rada fotim a deti su vdacny objekt tak fotak vzdy po ruke a uz ho len fotim a fotim a fotim 🙂 pri vsetkom co robi 🙂 a vysvetlujem a opisujem a tak stale dokola 😉

autor
22. nov 2019

@matapo wau máš môj obdiv. Vážne super😀 ďakujem za super odpoveď a rozpis. Naozaj sa im nádherné venuješ. Fakt toto ja obdivujem, matky čo sa viete takto úžasné celý deň o deti starať. Ja sa nedokážem viac ako hodinu s nimi motať,... No v doma... Pohrať sa je moja smrť... Bože ja sa tak hanbím keď toto ženy po vás čítam, ja nemám chuť a nervy sa hrať, ja fakt radšej hocičo v domácnosti robím ako hranie, viem že to znie hrozne... Ale určite na tom popracujem a hlavne na tom že ich budem nosiť von pravidelne...
Ďakujem vám za odpovede. 😉

autor
22. nov 2019

@rebeka40000 Prstene to chystanie a tá moja staršia je tak mega akčná že mám dosť kým sa dostaneme von a fakt ma presne pre toto furt prejde chuť ísť von... Ale po prečítaní príspevkom , vie že musím a budeme chodiť von určite pravidelne. Ďakujem Žienky za názory a za nakopnutie😘

modrysonik
22. nov 2019

Ahoj, von by určite deti mali chodiť už len kvôli imunite. Ja nechodím len keď leje. 🙂 Deti sú potom naozaj lepšie, majú nové podnety, unavia sa. Mňa by doma zožrali. 🙂 Mám 2, rozdiel medzi nimi je 13 mesiacov. Skús to vydržať, neskôr sa uż starší sám obuje, vyzuje, bude to lepšie. Držím palce.

autor
22. nov 2019

@modrysonik zlatá si 😘 dakujem. A beriem si k srdcu všetky rady, a určite zavediem pravidelne chodenie von, však koniec koncov aj mne to len pomôže, budem asi viac v kľude, lebo som dosť nervak...