Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aký nočník je vhodný pre 7 mesačné bábo?

b1105
13. nov 2011

Ahoj ak mate skusonost s dobrym nocnikom dajte typ dakujem

stvura
13. nov 2011

Tak 7m dietatku je maximalne fuk aky nicnik mu das...osobne by som "necepovala" dieta tak skoro, az po roku, pripadne neskor ked na to bude pripravene 🙂

mata1001
13. nov 2011

ahoj my sme kupili nocnik ktory hra.a vzdy ked sa maly vycikal tak sme tlieskali a tesil sa z toho.ja som ho tiez davala cca od 7 mes a davam ho do dnes a aj budem pokracovat... 🙂

b1105
autor
13. nov 2011

sak ja to chcem len nech si posedka a ak sa vycika tak dobre, kamaratka davala od pol roka a od roka sa jej maly uz pytal

b1105
autor
13. nov 2011

@mata1001 a aky mas ja rozmyslam nad stolickou od fisher price

mata1001
13. nov 2011

@b1105 ja len uplne obycajny...ziadna znacka...moj maly sa sice nepyta ale ani neprotestuje ked ho tam posadim...myslim ze to nie je na skodu zacat uz tak skoro...

kbeata
13. nov 2011

@b1105 kup taky pre chlapcov,aby ti necikal von 😉 ,a pevny.lebo sme mali taky pekny priesvitny,ale makky a nestabilny 😉

azarijka
13. nov 2011

@b1105 my mame uplne obycajny a podla mna je v pohode, zatial sa jej na nom paci 😉 davam ju od 9mes ...

b1105
autor
13. nov 2011

@kbeata dik to je dolezite aby mi necikal von zo serblika

bibap
14. nov 2011

@mata1001 ahoj a uz si zaznamenala nejaky uspech? vie to uz ovladat, ze necika do plienky?

teress
14. nov 2011

ja chcem tiež veru začať skor...nepovažujem to za ´´cepovanie dietata´´...ved ju tam nebudem držať na silu. Ja je od narodenia rozpravam cik cik, kak kak....vašinou pri prebalovan ked ciká alebo kaká. ..aby si vytvorila asociáciu, ved naše deti sú inteligentné, ja si svje dietatko približne poznám ked ciká..kakanie je tutovka...tak čo by som ju neskúsila dávat na nočník 😉 samozrejme nie hned, ked začneme pekne sedkat...ale tiež by som od niakeho 7 mesiaca...takže sa rada priživím na skúsenostiach s nočníčkom.

luy
14. nov 2011

sakra moja má 13 mes. a nechce nočník ani vidieť,ak ju tam dám jačí,kričí,reve ☹

livia76
14. nov 2011

My sme od 6. mesiacov používali takýto, bol malej pohodlný, široké sedenie a dobrá opierka chrbta. Pre ňu bola najväčšia motivácia náš potlesk, takže žiadne zvukové nočníčky sme kupovať nemuseli 😉 Kamoška mala ten hudobný a keď sme boli na návšteve, naša malá sa toho tak zľakla 😵 😵 😵 že sa v cikaní zasekla 😀 😀 😀
Hlavne treba urobiť z učenia na nočník zábavu, nie povinnosť 😵 Určite som názoru čím skôr začať, tým lepšie my sme od 16 mesiacov plienky už nemuseli kupovať 😉

bambibam
14. nov 2011

moju dávam na šerblík tak od 6-7mesiaca,teraz má po roku a aj tak na šerblík nechce. Myslím ,že u detí je to individuálne ,lebo staršia to do roka pochopila a tak si myslím ,že stačí aby ho mala na očiach,bavili sa či chce ísť cikať ,alebo kakať ,ked viem - ráno a po spánku ,že bude cikať nájdem spôsob ako ju presvečiť nech sa tam posadí a spraví čo treba ,ale inak nehrozí chodí okolo a povie na šerblík e-e-e. Sem tam (väčšinou)ked sme samé doma ide somnou aj na vécko a tak vidí aj príklad ,že svoje cennosti posielam niekde inde. Takže ,si myslím ,že asi pomôže len trpezlivosť ,opakovanie,chválenie ked sa jej to podarí ráno a po spánku do šerbla Nechcem ju tam ani držať na silu ,alebo po nej kričať ,lebo je to zbitočné, detský mozoček proste niektoré veci pochopí skôr ,iné neskôr,ale dúfam ,že do 2 rokov budú plienky fuč,lebo príde leto a nechám ju nech je to fuj tečie po nohách a rýchlo pochopí.

danielaviki
14. nov 2011

ahojte, nas ma 21 mesiacov a nechce sediet na nocniku, vie ze sa tam cika , kaka aj ze sa to iste robi do zachoda, oznami mi ze sa pokakal ale nieco urobit do nocnika ani za svet 🙂 my mame taky stary zdedeny nocnik v tvare auta ale je strasne neprakticky lebo tam nevie sediet so stiahnutymi nohavicami ale musi byt holy, a tiez ma maly otvor tak si myslim ze keby cikal tak vsetko ide von....preto teraz hladam a chcem kupit novy ale vsetky sa mi zdaju velmi male....este som nenasla , ktory by mi vyhovoval, vsetky mi pripadaju ozaj pre take pol rocne deti a nie pre toho nasho , ktory je na svoj vek este aj vacsie dieta 😀

stvura
14. nov 2011

Inac ako som si dodatocne precitala co ti kto napisal, tak rady od mamiciek co este nemaju dieta bez plienok...no smejem sa hlasne...hehe. Takze ak ti o rok a pol polovica tych do ich deti od 6m sedia na serbliku napise ze su bez plienok, tak klobuk dole, len silne pochybujem....
Ja mam starsieho 3r synceka, ktory mi ako 22m nemal plienky vobec (ani na noc) a ziadne serblikove tortury som s nim nerobila. Vacsinou co poznam maminy, co ich deti krasne sedeli na serblikoch sa okolo 20m zatali a uz na serblik ani za svet a kruto museli bojovat aby ich este pred skolkou oducili od plienociek. Tak vela zdaru, fakt vystihnut ten spravny okamih a nechciet od dietata nemozne.

b1105
autor
14. nov 2011

dakujem baby za typy moja svagrina ma tiez take jeden a pol rocne dievcatko a nechce na serblik, tak ja chcem skor zacat kym este nebeha potom je to podla mna tazsie tam dieta udrzat ako ked len sedka a bavi sa s hrackami

jonas17
14. nov 2011

@stvura moje deti som dávala nad nočník od 4m synov, od 2m dcéru...nepovažujem to za cepovanie...chalani boli bez plienky od roka pol, dcéra od 14m. dávam jej len na noc, lebo ešte stále v noci kojím, tak aj veľa pišá, cez obedný spánok plienku nemá...nikdy sme nemali bojkot...žiadne trápenie so sadaním, stres s odúčaním..moje dieťa považuje nočník za takú samozrejmosť, ako vaničku, lyžičku, či kočík...

zajaciq
14. nov 2011

@b1105 zacali sme s uplne malickym, obycajnym bielym za 2 eura, od siestich mesiacov, odkedy vedela dcera sama pevne sediet. Neskor sme kupili vacsi taky klasicky, co ma vyssiu podperu vzadu na pohodlne sedenie - ma nevyhodu, kako z neho ide tazko vycistit. Posledny mame tots bots 3v1. Miska v strede sa da vybrat a pohodlne vycistit, pripadne vziat do kocika a pouzit v pripade nudze von, vrchny sedak je zaroven pevnou a kvalitnou redukciou na velky zachod. Spodok nocnika, ak sa otoci, sluzi ako schodik pre dieta, ktore si uz vie same sadnut na velky zachod na redukciu. Velmi kvalitny pevny plast. @stvura MOJE dieta je odplienkovane na den od 18teho mesiaca. A za vsetkym je matkina odhodlanost , trpezlivost a postoj viest dieta k autonomii a ekologie. @b1105 vela zdaru ! 🙂

stvura
14. nov 2011

@jonas17 to si posadzala 4m dieta? tak k tomu no comment...
@zajaciq moja mala je na latkovkach... 😎 ...

jonas17
14. nov 2011

@stvura neposádzala..držala som nad nočníkom...a od 5 m moje deti samé sedeli...

svetlankat
14. nov 2011

@stvura dovolim si nesuhlasit, my sme na nocniku odkedy mala vedela sama sediet, kupili sme taky ako motorka, cize mala podperu aj v predo a aj na chrbatiku. Plienky nemame od roka a pol, Bojkot nocnika nebol nikdy. Kakala do nocnika od toho 8. mesiaca, ale to skor preto, lebo kakavala v ten isty cas, cize u nas rutina.

Ja osobne som toho nazoru, ze je to individualne od dietata, nech si tu kazdy pise co chce, ked raz dietatko akceptuje nocnik, dokazes ho pekne oducit od plienociek skor, ak neakceptuje, mozes sa aj zbalznit, Darmo ty si zaumienis, ze od 7. mesiaca sa budete pripravovat na nocnik, ked dietatko to nebude chciet. Cize treba trosku viac nacuvat svojim detom, su to nase male individua. No a len taky maly postreh, vela mamiciek oduca od plienociek po druhom roku veku dietata, ale velakrat je to o lenivosti mamicky, je to pohodlnejsie dat plienku ako so sebou tahat veci na prezlecenie, riesit niekde v obchode, kde pojdeme cikat. Bez urazok.

svetlankat
14. nov 2011

@b1105 z vlastnej skusenosti doporucujem tento http://shop.babetkovo.sk/index.php/detska-hygie..., mne ho odporucala sestra, ked bol synovec maly, tak ho pouzivali, tiez odkedy sa naucil sediet, kakaval stale vecer pred spanim, tak ho posadila, pustila mu rozpravku a maly sedel uplne kludne. Teraz uz ma sest rokov a traumu ziadnu 😉 . Plienky nemal od roka a osem mesiacov. Potom sme ho kupili aj my, moj manzel bol zasadne proti, ze taky drahy nocnik. Sestra mi stale opakovala, ze nech trvam na svojom. Teraz manzel uznal, ze to bola dobra investicia. teraz ma mala ten predok dole, lebo ked ma gatuse tak neobkroci nocnik. Ale uz je velka kocka a chodi na nocnik sama, sama da dole gatuse a sama si ich aj vytiahne, sem tam jej treba pomoct.

zajaciq
14. nov 2011

@stvura aj moja bola od narodenia a periem nocne a na denny spanok a co ? tema je o nocniku...

@svetlankat nemyslim si ,ze je to o detoch, je to o pristupe rodica. deti su vzdy len zrkadlom rodica a jeho vychovy.

svetlankat
14. nov 2011

@zajaciq ano v niecom suhlasim, ale charakter dietata nezmenis vychovou, nieco mame vo vienku. Ja som tiez planovala, ze ked sa mala narodi, nenaucim ju spat v uplnom tichu a vies co sa stalo, ma taky slabi spanok, ze ked spinka, tak chodim po spickach. to som tym chcela povedat, ze darmo ze rodic si nieco naplanuje, nie vzdy to staci.

natalia777
14. nov 2011

aj ja som moju dceru zacala davat na nocnik od 7 mesiacov ked uz sama sedela a od 19 mesiacov nemame plienky, ja to kazdemu odporucam zacat takto skoro, to je nas nazor 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli