Aký ochranný faktor na opaľovanie pre dieťa?

danulka2
25. mar 2008

Blíži sa leto, aký ochranný faktor budete používať pre svoje poklady? A čo vám viac vyhovuje: mlieko, krém, olej, vodeodolný či obyčajný ?

sue
25. mar 2008

Danulka, mne v lekárni predali Altermed sun, SPF 40 ... chodíme veľa na hory, takže som ho už používala. Lekárnička povedala, že aj tak ale čo najmenej na priamom slnku... že v dnešnej dobe "pekne opálený" znamená prvý krok k rakovine kože 😔

danulka2
autor
25. mar 2008

myslela som na take bezne pouzivanie, ked idete s detmi na take 2-3 hodiny na prechadzku. Lebo ja sa nechystam nejak intenzivne slnit,lLen co ma opali vonku s drobcom. Minuly rok sme mali vodeodolne mlieko a of25 a to sme moc po slnku nechodili.

ankam
25. mar 2008

my mame Niveu baby 50OF.Uz min.roku sme ho uzivali aj na prechadzky

eliska7
25. mar 2008

😅 ankam 50 tku,ved to sa vobec neopali či hej?ja som použivala aj budem sebamed 30,ale priznam sa akurat lička,noštek a na zahrade a pri vode som jej natrela aj pliecka a hrudnik,no aj tak bola opalena,našťastie ma kožu po mužovi opali sa do hneda,aj ked ma ryšave vlasky pomne. 😉

vanila
25. mar 2008

ja mam oriflame sun cream 40tku.
Eliska7.... aj moj maly je rysavy 😉

smary
25. mar 2008

ja som sa o tom radila s koznou,tak vraj ak chcem dietatko ochranit pred slnieckom uplne tak pouzivat sunblokatory s OF 50plus,to mi zaruci,ze ziadne luce nepreniknu na pokozku (eliska,nechcem sa ta dotknut ale naco je dobre mat opalene dietatko?),takymto faktorom mozte predist tomu,aby sa zacali na pokozke tvorit nepekne pigmentove skrvny vo vyssom veku,viem o com hovorim,ja mam plno znamienok a tvoria sa mi dalsie a dalsie,prave kvoli posobeniu slnka na moju pokozku a uz to fakt pekne nevyzera a kozna mi povedala,ze ak chcem tomu predchadzat aj u mojho dietata,tak pouzivat takyto vysoky faktor,ide o to,ze cim viac znamienok,tym vacsie riziko rakoviny...ak sa bojite,ze pridete o davku vitaminu D kvoli tomu,tak klud,dostatocnu davku D-cka deticky ziskaju uz po 15-tich minutach na slnku a to uplne staci ak po cas tej doby je slnku vystavene len napriklad taky kusok pokozky ako je na predlakti...

kto sa ale neboji pigmentovych skvrn a vznikajucich znamienok,tak ochrani aj faktor 25,v podstate faktor 20 a faktor 40 je skoro to iste (je to len marketingovy tah),lisia sa fakt len minimalne (to nam tlacili na VS do hlavicky),nie je to to iste ako pri nizsich faktoroch,tam su tie rozdiely vacsie...cize pri 50+,neprenikne nic a pri 20-40 prenikne len bezpecne mnozsvo...

no mam pocit,ze sa vyjdarujem ako hotentot😅 ale hadam ste ma pochopili 😉 ....a jaaaj co sa tyka znacky,tak to som este nezistovala,ktora ja dobra,cize este neviem 😅

eliska7
25. mar 2008

smary,nechcem sa vytešovať že je opalena,ale jednoducho ked sme cele dni vonku-pri vode,v zahrade(v zemine)tak sa to ani neda stale natierať,lebo hned sa nato špina nalepi a tak a ani ťa to nebavi-stokrat umyť a natreť 😒 asi som neni zodpovedna vtomto,no 50 sa mi zda prehnana,zase čo lekar to iny nazor,nam povedali 30 😕

smary
25. mar 2008

eliska no ano ochrani aj 30,to netvrdim,ze nie...ta 50+ je proti tomu aby v dosledku slnecneho ziarenia nevznikali dalsie a dalsie znamienka,ja som sa narodila bez znamienok,nik v rodine ich nema tolko co ja teraz,a keby si videla moj chrbat a brucho a ruky,tak pochopis,preco trvam na takom faktore,fakt to nevyzera pekne,a musim chodit 2x do roka na prehliadky ku koznej a dalo sa tomu predist,stacilo sa len chranit pred slnkom 😖

eliska7
25. mar 2008

tak si ma naplašila,aj malemu hodne pribudlo,tiež chodi na kožne a z hlavy mu v decembri odstranili,dosť velke 😅 asi pouvažujem čo kupim,teda značka je jedno len nech je 50?

smary
25. mar 2008

eliska ja som ta nechcela nastrasit,prepac 😅 ...ja som len strasne opatrna pri vsetkom...a podla mna na znacke az tak nezalezi (aj ked ja osobne budem kupovat take nieco v lekarni,nie niekde v drogerii,alebo tak...) a dolezite je pre mna oznacenie sunblocator 50+...

a konizstencia? asi nieco s rozprasovacom,nech sa to dobre nanasa... 😉

eliska7
26. mar 2008

aj ja lenvlekarni,dk za info

alenik
26. mar 2008

baby,pre deticky urcite 50 OF, a ak kupite vodeodolne,nezmyje sa to tak rychlo.To,ze to uz nieje ne pokozke mastne,neznamena,ze tam ten faktor nieje.Na beznu prechadzku staci tenka vrstva,ale to ,ze natriete dieta tesne pred odchodom von,nema vyznam.Aby to mlieko zacalo ucinkovat,potreboje nejaky cas na rozvynutie ochrnnaeho ucinku.Cca 20 minut.Takze natriet ksichtik,obliect a sup-sup von 😉 .

eliska7
26. mar 2008

diky za info 😉

perelandra
26. mar 2008

ja som minuly rok v lete pouzivala pre malu 50+ ale to bola malinke babo. ale aj toto leto ostaneme pri 50. je to nejaky specialny krem pre babatka, dost zle sa rozotiera, teda nechava taky biely film na pokozke ale pisu ze je to schvalne aby ste videli ci je babatko dokonale natrete 🙂 inak nejaky dermatolog vravel (uz neviem presne kde som to citala ci videla) ze sa treba natriet 2x. teda 2 vrstvy, len tak dosiahnete pozadovany faktor ochrany. cize, ked sa natriete raz 50, tak to je akoby 25 a pod. takze jeden nater ma akoby polovicny ochranny ucinok. a natierat sa asi 20 min pred vystavenim sa slnku ako uz bolo spomenute

xxmargaretka
4. apr 2008

ahoj baby..ja som Annu natierala modrou indulonou a ked sme sli na kupko tak 50kou..no teraz mam dilemu bo zacali sme nosit okuliarky a z vlastnej skusenosti viem,ze ma slnko cez ne pod ocami spali takze asi budem nonstop na tvaricku pouzivat 50..co si myslite treba ci nie?za odpovede vopred dakujem gitka

spantex
5. apr 2008

Ahoj ja som malému používala mliečko Niveu baby OF 50. Natierala som mu ručičky a tvár. Dávala som pozor aby naňho veľmi slniečko nesvietilo. Našťastie má pokožku po manželovi, každý sa ma pýtal či ho opaľujem, že je taký pekný hnedý. Aj som sa hnevala, ako by som mohla opaľovať 3-4 mesačné bábo. Ešte nám v krabičke zostalo, takže to použijem toto leto.

maca793
5. apr 2008

mne krém, faktor okolo 20 bude hádam stačiť. už nebudem kupovať tie z lacnejších, trošku sa capnem po vrecku.

kangaroo
6. apr 2008

nám sa osvedčil day long pre deti aj pre nás, najskôr vyšší a neskôr nizší faktor a stačilo raz za den 😝

lyzenka
6. apr 2008

aj ja pouzivam daylong - je bezparfemovy......mne tie vselijake vonave ochranne kremy nerobia dobre....este viac sa mi vzdy vyhadzali pupaciky na pokozke......ja som belokozec....a vzdy zo slnka mam taku reakciu - pupaciky a dost svrbia....ale to len tak zo zaciatku, a potom si uz pokozka zvykne a je to OK. Ale pri mori to mam vzdy a je to dost neprijemne - stale to svrbi a svrbiii!!

kangaroo
6. apr 2008

lyzenka, nie sú tie pupáčiky náhodou také vodové a zacervenané? ako bojuješ proti tým svojim pupáčikom? pýtam sa, ak by nás niečo podobné na dovči postihlo,nech viem čo s tým 😉 dík

eliska7
9. apr 2008

čaute baby,dnes sme boli u kožnej a povedala nam že stači pre malu faktor od 25-30,ja davam 30.,že 50 mame kupiť k moru alebo na hory,takže každy lekar ma svoje teorie 😖 lyzenka,pozor na tie pupačiky-maly mal tieťž aj segra(pri mori)a bola a jeto alergia na slnko,sestra použiva špeci krem,ten jej kazal dr.aj v chorvatsku-tam jej ho naaordinoval,no neviem nazov 😖

nikuliq_
10. apr 2008

najlepšie krémy na opaľovanie sú jednoznačne daylong je 16, 25, špeci pre deti a špeci pre alergických na slnko. na bežné vychádzky v lete sme používaní tú 16-ku pri mori pre malého detský a ja 16-ku

zuzana2706
10. apr 2008

ahojte, syn ma 2 roky, mam mu kupit 16 alrbo 40 faktor do BA?

mata79
10. apr 2008

Smary, dobre si to vysvetlila.
Ja ma tiez vela znamienok a stale sa mi tvoria. No, co. Rodicia sa spoliehali na klasicku Indulonu a tu je vysledok. 😀
Ja som premyslala nad SebaMedom 20 alebo 30. 50-ka sa mi zdala vysoka, ked sa nechystame k moru, ale asi ju kupim. Ja mam bledu pokozku, lahko sa spalim a na synovi to nebudem radsej testovat.
Niekde som sice citala, ze priliz vysoke faktory nie su dobre, lebo preberaju nejaku funkciu za pokozku a ona to potom prirodzene straca.
Tak neviem. ALe asi istota je gulomet.

nikuliq_
10. apr 2008

mata, to o tých vysokých faktoroch som čítala aj ja. no ktovie, názory aj odborníkov na túto tému sa veľmi rôznia. najlepšie je dať na osobnú skúsenosť

smary
10. apr 2008

ja som nakoniec kupila
http://www.mojalekaren.sk/la-roche-posay-anthel...
budem ho aj ja pouzivat,dali mi k tomu este aj jedno take mini kocikove balenie 😉
co lekar to iny nazor,ja sa budem riadit mojou koznou lekarkou... 😉

mata79
11. apr 2008

Smary, ja som od La roche posay pouzivala jeden krem. Predala mi ho kozna...... 😉
Dnes idem kupit tu 50-ku SebaMed. Uvidim. Ved hlasia zase horuce leto a tie letne teploty sa rovnaju teplotam v letoviskach.
Skoda, ze to more nie je niekde nablizku. ☹

ludkasasa
11. apr 2008

Záleží jasne od toho kam s drobcom pôjdeš , my sme boli s ročnou malou v Egypte a trocha som mala strach zo slniečka , 50 OF v pohode , celý deň v mori a ani kúsok ju nespieklo , trošku bola hnedá ale nič moc 😀

atevi
15. apr 2008

Nam dermatolog predpisal DayLong Kids s OF 40 pre pouzitie na Slovensku, pri mori odporucal silnejsi.