Alarm v postielke

ivusa82
18. nov 2007

ahoj maminy,kupili sme si alarm pre nase babo,ze aby sme mohli kludne spavat. nazory ze su to zbytocne vyhodene peniaze,ze predtym take nebolo a bolo dobre,a naco vam to je...sme ignorovali a vyplatilo sa. skoro mi dusa vychladla ked nam nad ranom po mesiaci zacal pipat.ono to zacne az po 20 sekundach!!!!! cize moj maly nedychal 20 sekund..jednoducho sa zabudol nadychnut. skocila som k nemu..zatriasla a on sa kludne nadychol a spal dalej! ja uz do rana nie ☹ teraz som naozaj rada ze sme si ho kupili,,lebo ked si predstavim co by bolo keby... ☹ ☹ ☹

trixi
18. nov 2007

Aj my mame monitor dychu. Kupila som si ho este pred narodenim maleho. V porodnici boli vsetky postielky vybavene monitorom dychu, tak som si to tam mohla vyskusat. Nastastie sme este nemali poplach. Odporucam to, nepovazujem to za vyhodene peniaze. Argument, ze predtam take nebolo- neberiem.

lajla
18. nov 2007

nám taky začal pípat asi ve třech týdnech, jsem dostala uplny sok 😝 nastěstí malá byla v pořádku, nevím jestli to byl falešný alarm, nebo se zapomněla nadechnout..ale jsem opravdu ráda že ho máme..od té doby, tuk, tuk, tuk se to už nestalo

kili
18. nov 2007

ivusa, a nemohol to byť fakt len falošný poplach?

nenka83
18. nov 2007

nam pipal 3 krat v noci. rano som uekala na nemocnicu, malu napojili na kardiologie na pristroje... boôi sme na vsetkych moznych vysetreniach a nic!!!!! nakoniec som zistila ze mam podlozku na kraji a mala źacala spavat v strede alebo sa tisla na druhy kraj postielky 😅

nenka83
18. nov 2007

a myslim si ze monitor dychu urcite nie su zbytocne vyhodene peniaze! je to len otazka financii.keby bol za par korun mal by ko kazdy a nevedel by si ho vynachvalit!

bihan
18. nov 2007

Nenka, problémy s financiami nemáme a dve tisícky za monitor by nás určite nezložili a napriek tomu sme ho nekupovali, pretože patrím práve do tej skupiny ľudí, ktoré tvrdia, že je to len reklamný ťah (ak je mimi donosené a zdravotne v poriadku ) a niečo, čo iba zvyšuje obavy mamičiek pri planých poplachoch, akto tu mnohé v jednom kuse opisujete 😉
Stačí, aby podložka nebola správne uložená, aby sa mimčo nenadýchlo počas 20 sekúnd (ča sa malým mimčám stáva pomerne často a neznamená to nič nebezpečné) a mamina strávi zvyšok noci v strese (a možno aj pár nasledujúcich dní). No a pri ďalšom falošnom poplachu to isté....

machire
18. nov 2007

Ahojky, my taky máme monitor dechu v postýlce a musím říct, že kdybych ho neměla, tak bych se vůbec nevyspala. Jsem takhle mnohem klidnější. Začal nám pípat už 3x, dvakrát v noci a jednou ve dne a vždycky to byl hrozný šok. Naštěstí když jsme doběhli k malému, tak byl v pohodě, takže nevím jestli fakt přestal dýchat nebo to byl jenom nějaký falešný poplach, ale jak říkám můj manžel - radši vstanu 100x zbytečně než jednou pozdě. Teď naštěstí už měsíc nic, ale nevyndám ho nejmíň do 1 roku a osobně si myslím, že je to věc k nezaplacení !

nevesta
18. nov 2007

Ja ho mam a spavam teda kludnejsie... Pre mna je to poistka...Ja ho vecne zabudnem vypnut, ked malu vyberiem, ale plany poplach ineho typu sme este nemali...

katusha
18. nov 2007

ja suhlasim s bihan 😉
keby som mala ten monitor, tak prave vtedy by som spavala nekludne, lebo by som stale davala pozor ci nepipa 😒
myslim si, ze je to dobra vec, ale skôr ked je babatko nedonosene alebo ma nejake zdravotne tazkosti 😉

nenka83
18. nov 2007

bihan radsej budem v strese ako by som niekedy lutovala.mam donosene zdrave dievcatko...no nikde nelutujem investiciu za monitor dychu.ci je to uz reklamny tah alebo nie.ja som velmi spokojna.

nenka83
18. nov 2007

katusha pozor by si nemusela davat, pretoze keby pipal zarucene by ta zobudil.
ja uz v porodnici som nemohla spavat, furt som kukala na malu ci dycha.asi som sa bala, ked sa narodila bola predusena pupocnikom, bola cela modra.prve dva dni bola sice v inkubatore.no a doma to iste.preto som si kupila monitor dychu. a spavam uplne kludne.

dominica
18. nov 2007

a syndróm náhleho umrtia u zdravých detí vám nič nehovorí...?
No, ale to len aby reč nestála, môj malý je nedonosený, dr. povedala, že to nepotrebuje, lebo je úplne zdravý, ale ja som nemohla spávať, tak sme ho kúpili a malému to zachránilo život, trvalo mi asi 30 sek. kým som ho prebrala.
Takže tie 4000,- Sk je veľmi malá čiastka za život môjho drobčeka a ten reklamný ťah mu zachránil život, takže budem do smrti vďačná výrobcom za to, že to existuje!!!

dominica
18. nov 2007

a nikdy sa mi nestalo, že by podložka nereagovala, ak je malý mimo. Neviem, či sa to niekomu stalo, ale to má takú citlivosť, že stačí aby som sa dotkla okraja postielky/monitor je pod matracom/ a zachytí ma bez problémov, takže ak dieľa leží v hociktorej časti postielky, či už priamo na monitore alebo nie, stále ho monitor zachytáva - moja skúsenosť.

lajla
18. nov 2007

machire monitor je jenom do pul roku věku dítěte, pak uz je mimi dost tezké a monitor mnohokrát pípá uplne zbytecně a tak se stresujes

dominica
18. nov 2007

nenka83, teraz som si všimla, že ty si písala, že ti pípal asi keď malá ležala v strede, mne sa to nestalo ešte nikdy, fakt mi zachtí všetko, ak je malý kdekoľvek, dokonca ak nie je v postieľke a ja zapnem alarm a chytím sa kraja postieľky, tak monitoruje mňa

trixi
18. nov 2007

Neviem ci je to reklamny tah, ale velmi dobry a ucelny. V porodnici sestricky kontrolovali ci monitor pouzivame a mamicku, ktora mala v postielke mimi a nemala zapnuty monitor, upozornili, ze monitor musia pouzivat.

Ako pise dominica, je jedno kde mimi je, zachyti ho.

Ja som v strese cez den, ked maly spi 3 hod. v kociku na terase. Monitor dychu sa mi do kocika nezmesti 😀.

bihan
18. nov 2007

dominica, nechcem spochybňovať tvoje presvedčenie, že sa jednalo v tvojom prípade o SIDS a monitor ti pomohol zabrániť nešťastiu, nebola som tam 😉 a hlavne keby som mala nedonosené mimčo, zrejme by som ho kúpila aj ja 😉
A tak isto, kúpili ste, vyhovuje vám, ja som nekúpila a vyhovuje mi to tak..
Reagovala som len na to, to rozhodne nie je otázka peňazí, ale presvedčenia a mńa tí hajzlíci, čo profitujú z toho, že maminy majú strach z niečo ho tak zriedkavého, ako SIDS, rozhodne nepresvedčili. 😉

mory
18. nov 2007

ja som pouzivala monitor dychu pri oboch detoch a este stale pouzivam.
nie je to vyhodenie penazi lebo coraz castejsie pocujem o umrti babetka v spanku a je to smutne a vecsinou sa to stava ludom co monitor nemaju ☹
nam to pipalo raz ked bol syn asi 5 mesacny a tiez sa prevalil na uplny kraj postielky a tam ho to nechytalo, s muzom sme leteli do izby ale malinky si krasne spinkal na krajicku a ani ten strasne silny pipot ho nezobudil 😀 ja by som sa bala zavriet oci bez monitoru 😉

dominica
18. nov 2007

bihan, prepáč, ja som to tak nemyslela, každý má na to fakt svoj názor, ja zas keby som mala aj zdravé - načas narodené bábeno, tak by som to kúpila, proste mám strach pred SIDS a nestojí mi to za to.
Muž to tiež nechcel, dalo mi to kým som ho prehovorila, bábo bolo už doma a ja som 3 dni nespala, až keď som naňho nahučala, tak to kúpil, ale musela som mu dať peniaze ja... Teraz to už neľutuje, vidí význam.

valy
18. nov 2007

my sme kupili monitor a som s nim spokojna, nechodim teraz malu kazdych 5 minut kontrolovat, ci dycha. nemyslim si, ze by to prispievalo k stresu, prave naopak. on ked zacne pipat, tak vas to v noci zobudi, aj keby ste spali strasne tvrdo, takze sa clovek nestresuje, ci nepipa.

lendy1
18. nov 2007

Holky, ale jestli mimčo postihne SIDS, tak ho nezachrání ani monitor.

Doporučuji tento článek:

http://www.super.cz/inspirace/17090-postrach-no...

a jinak mi máme nedonošence, monitor nám byl doporučen, jelikož malý měl výpadky dechu a s tím spojené další potíže. A 20sec. výpadek dechu je už rozhodně nebezbečný, obzvlášť, když se opakuje. V porodnici jsem měla malého 1 den u sebe, měl výpadky dechu, které ani monitor nezaznemenal (byli sice kratší než 20sec.), malého nám pak převezli do Prahy a tam nastal šrumec s těmi jeho výpadky dechu. Takže monitor je pro mě věc naprosto k nezaplacení a i když dechové potíže už nemáme, můžu spát s klidem v ložnici, malý spí ve svým pokojíku a nemusím se nervovat, jestli se něco nestane. Pípal nám 2x (jednou se dostal mimo podložku a podruhé nevím, jestli to byl planý poplach, nebo výpadek dechu)

bihan
18. nov 2007

dominica, nemám ti čo prepáčiť 😉
valy, ja som myslela stres po falošnom poplachu.. verím tomu, že keď sa mamina uprostred noci zobudí a vidí blikať zelené svetielko, že to upokojuje, ale keď vyskočí na rovné nohy, vytiahne mimčo z postieľky a pri tom mimo pokojne spí ale mamča už zaspať nemôže, je to skôr naopak 😉

valy
18. nov 2007

bihan, my sme mali dvakrat v noci falosny poplach, jasne, zlakla som sa pri prebudeni, ale ked som videla, ze je mala ok, pokojne som znova zaspala.

lucik77
18. nov 2007

pridám rodinnú skúsenosť, ktorá sa bohužiaľ skončila tragédiou.Manželov bratranec tak prišiel o dcérku, ktorá mala rok, keď si na seba stiahla perinku a zadusila sa. Keby bol monitor,tak jej ten život zachráni. A v takýchto prípadoch polemizovať o tom, či to je alebo nie je drahé, je úplne zbytočné. Ak o dieťa prídete, dali by ste milióny, aby ste ho mali naspäť. Takže myslieť si, že mne sa to nemôže stať, je tak trošku naivné...
Nesúhlasím s lendy, že ak má dieťa SIDS, tak ho nezachráni monitor a nesúhlasím ani s tým, že to je reklamný ťah. Toľko vecí je pre detičky predražených, že až.
Možno pochopia tí, čo to prežili.
Ale to bol len môj názor a ten Váš Vám neberem

lendy1
18. nov 2007

lucik,
já jsem se o SIDS docela zajímala a to nejen tak, že jsem si přečetla návod k použití monitoru, ale trochu hlouběji. SIDS je sice zatím ne úplně na 100% probádán, ale určité poznatky, proč se tomu tak možná děje jsou. Při SIDS miminko upadá do velmi hlubokého spánku, z kterého se bohužel neprobudí. Má se za to, že dětem se zdá, že jsou u maminky v břiše a jelikož tam nemuseli sami dýchat přestávají dýchat i ve skutečnosti. A nepomůže ani resustitace od lékaře. Další poznatek o SIDS říká, že je to záležitost mozku, kde se prokázalo, že u dětí, které zemřeli na SIDS chyběli některé buňky v mozku, které by upozornili organismus na nedostatek kyslíku a riziko SIDS vzniká ještě před narozením. Takže je to nejspíš opravdu záležitost mozku. Takže já si myslím, že monitor je prevence potíží s dýcháním, ne záchrána před SIDS.

Já osobně jsem jednoznačně pro monitor a budeme ho používat co nejdéle, min. 1 rok, ale proti SIDS je to dle mého jen reklamní tah. Určitý přínos je monitor pro potíže s apnoickými pauzami, kterými trpí hodně miminek během prvních pár týdnů a tyto pauzy pokud jsou opakované mohou opravdu zadělat na značné potíže (vlastní zkušenost).

lucik77
18. nov 2007

súhlasím lendy, že ide o prevenciu,nie o záchranu.
A hlavne, keď mám monitor kľudnejšie spávam 🙂

kili
18. nov 2007

kathusa, nemyslím, že by si spala nekludne, lebo by si dávala pozor, či nepípa, lebo ak by pípal, tak by zobudíl aj mŕtveho 😀

k falošným poplachom, my sme ich mávali iba zo začiatku, keď boli chlapci malí, u Adamka som ho dala rovno na madrac, lebo mal len 1,7kg, keď prišiel domov, keď bol pod madracom mu to pípalo furt. U Samka len keď ležal na boku, lebo v tedy bol minimálny pohyb, takže ak je dieťa ešte malé, máte ho zabaleného v perinke, tak je lepšie ho dať priamo pod dieťa a vtedy plané poplachy mať nebudete.
Rozhodne si nemyslím, že sa človek začne báť viac, pretože má ten monitor, ale ak nemáte pocit, že chceťe dieťa stále kontrolovať, tak si nemyslím, že je to treba. Ja by som si ich tiež nekúpila, keby boli donosení.

eva4444
18. nov 2007

ahojte
my monitor nepouzivame. bala som sa zbytocnych poplachov. monitor na nedychanie upozorni, ale problem nevyriesi. citala som, ze pri sids a pouziti monitoru ma clovek asi 50% sancu babetko zachranit. a tiez by sa dalo polemizovat ako na babo vplyva nedostatok kyslika. boze to je strasna tema ☹

kili
18. nov 2007

lucik, tak to fakt neviem, či by tú malú zachránil, keby mala monitor, v prípade, že by ho mala, tak áno, ale keby sa riadili tým, v akom veku je ho treba u dievčat, t.j. do 7-8mesiacov, tak by jej nepomohol a toto s perinkou sa mohlo stať aj neskôr. U chlapcov sa doporučuje do jedného roka.

nenka83
18. nov 2007

kili kde si citala ze u chlapcou do roka a dievcat do 7-8mesiacov? a preco?