Alarm v postielke

ivusa82
18. nov 2007

ahoj maminy,kupili sme si alarm pre nase babo,ze aby sme mohli kludne spavat. nazory ze su to zbytocne vyhodene peniaze,ze predtym take nebolo a bolo dobre,a naco vam to je...sme ignorovali a vyplatilo sa. skoro mi dusa vychladla ked nam nad ranom po mesiaci zacal pipat.ono to zacne az po 20 sekundach!!!!! cize moj maly nedychal 20 sekund..jednoducho sa zabudol nadychnut. skocila som k nemu..zatriasla a on sa kludne nadychol a spal dalej! ja uz do rana nie ☹ teraz som naozaj rada ze sme si ho kupili,,lebo ked si predstavim co by bolo keby... ☹ ☹ ☹

acornika
18. nov 2007

ahojík holky, já jsem si monitor objednala, už kvůli tomu, že budu klidnější. V mé práci jsem zažila, když rychlá přivezla děťátko které rozdýchávali a mamka pak říkala, že za to vděčí monitoru, který je vzbudil. Vím že na šestinedělí nám to někdy řvalo bezdůvodně, ale ne tak často a můj názor je, radši budu přivolaná k malý zbytečně, než abych si pak vyčítala, že jsem nerozpoznala, že miminko nedýchá. Klid a zdravý naší holčičky mi za ty peníze stojí.

sstefi
18. nov 2007

ja som s monitorom tiež nadmieru spokojná, pretože som kľudná. ešte aj ked je monitor zapnutý, tak sem-tam skontrolujem aj pohľadom, či Ivka dýcha naozaj 😅 😉

lucik77
18. nov 2007

kili, aj mňa by zaujímalo, čo sa pýta nenka83

anielik
18. nov 2007

my mame tiey monitor a zozaciatku robil poplachy, lebo nebol na tvrdej podlozke. Teray uy je to Oki

nemyslim si ze je to reklamny tah...ziadnu reklamu som na to nenasla, vy ano? o SIDS sa pise vsade...
Kazdy ma na to svoj nazor, hlavne ked to dietatku pomoze...a za tie peniaze to naozaj nestoji...nie kazde dieta je z lasky..teda zadarmo...a ked uz on bojujete s prirodou, tak si myslim, ze je dobre ho strazit aj takto 😉

kili
18. nov 2007

nenka, lucik, už ani neviem, kde, možno v návode, alebo v nemocnici, fakt neviem, ale som si istá, že to tak nejak bolo. U chlapcov je výskyt SIDS do neskoršieho veku.

zuz11
21. apr 2008

lucik77 • 1d • Dnes o 10:58
Stalo sa Vám niekedy, že sa spustil alarm dychového monitoru, keď Vaše deti spali? A v akej polohe ste ich našli?
Máte nato nejaké vysvetlenie?( Nemyslím tým vybité baterky....). Ďakujem

kotenko • 1d • Dnes o 13:43
Ahoj, tak nam zacal pipat ten stroj asi pred mesiacom, ked som bola s Liliankou v nemocnici, ta mi vsak krasne spokojne dychala a pristroj to po sebe este 1 krat zopakoval, potom sme ho vypli aj zo sestrickou a uz sme ho ani nezapli!!! Preco to ten ptistroj spravil? neviem, netusim... mozno prehriatie, mozno bol zle ulozeny, netusim...

Lilianka lezala na chrbatiku a spokojne si spinkala a najma pravidelne dychala

kili • 2d • Dnes o 13:47
lucik, ono keď prístroj necíti pohyb, tak začne pípať. Takže sa to môže stať v prípadoch, že dieťa plytko dýcha, alebo je moc maličké na to aby to prístroj zachytil (vtedy je ho lepšie dať na madrac), keď malé dieťa leží na boku, dieťa je už moc živé a preplazí sa mimo, teraz ma viac nenapadá. Ale rozhodne netreba panikáriť, ja som vždy len pohladkala po hlave a oni sa trošku pomrvili a spali ďalej, teda keď boli maličký. Teraz sa to stáva len keď sa presunú mimo.

lucik77 • 1d • Dnes o 14:43
ďakujem, trošku ste ma upokojili. Mne sa to totiž stalo už druhý krát.Raz, keď mal malý pol roka a druhý krát dnes ráno. Preto som sa pýtala na polohu, lebo malý bol v rohu postieľky a krížom. Asi dýchal do hniezda a senzor to nezaznamenal.
Na druhej strane som raz monitor nevypla, malého som vybrala z postieľky na komodu (hneď vedľa postieľky) a len čo sme sa vzdialili ozvla sa alarm. Takže v podstate zaznamenal pohyb na komode, tak preto nechápem, že sa ozval aj keď malý bol v postieľke. Asi to bude tým plytkým dýchaním.

Ešte raz vďaka.

alami
21. apr 2008

lucik - mne sa to tiež stalo 2x a som presvedčená, že nedýchal, lebo - prvý krát som ho nevidela, ale mal mesiac, teda sa nezosunul s miesta - bola tma, nevidela som, ale druhý raz som ho videla, bolo to cez deň a bol strašne bledý, keď sa to spustilo....

nika251
21. apr 2008

Ahoj. Nam sa to stalo minuly tyzden. Maleho sme dali spinkat a ja som si lahla tiez. Ked zacala nanny vrestat, skoro som dostala infarkt. Ale ked som pozrela na maleho videla som ze je prekvapeny tym zvukom. Ked som nanny zapla pozerala som ci maly dycha tak ako ukazuje kontrolka- ale- on dychal a kontrolka neblikala a alarm zacal zas. Toto sa zopakovalo aj tri- styri krat. Nakoniec som zistila, ze maly je na nanny len patickami. Ked som dala monitor vyssie, zas zachataval na 100%. Takze treba skontrolovat ci dieta naozaj lezi na podlozke. Podotykam ze maly ma uz 8kg. Ale na stastie som mala moznost presvedcit sa, ze maly dychal a monitor to nezachytaval.

sue24
21. apr 2008

Ahojte,pridavam nasu skusenost:

Ked mala terezka totizto 12 dni, tak sa nam stala taka prihoda, ktora nas uplne vydesila....

Bola som s nou sama doma, spinkala mi na roziahnutom gauci a ja som okolo nej v byte uklizela...zrazu som na nu pozrela, (nevydala ani ziaden hlasok, ktory by ma a to upozornil) bola cela modrofialova, v obrovskom krci, nedychala, mala zapadnuty jazycek a z nosiku jej vytekalo zrazene huste biele mliecko..... nastastie som 2 roky este popri strednej robila v Cervenom krizi (stredisko Bratislava 3, ktoremu chcem aj podakovat za zivot nasej berusky), takze som malej musela dat umele dychanie a volala som hned sanitku.... bolo to ako z hororu do prichodu sanitky sa uz ako tak trosku pozviechala (15-20min).

Potom sme boli v nemocnici a chodili i po vysetreniach. Takze preto by som malu uz nikdy nenechala spinkat mimo monitor. Nastastie je vsetko v poriadku, je zdravucka, a bolo to sposobene silnym refluxom, na ktory trpi, ale to sa snad casom spravi. Podotykam, ze sa nam prihoda stala az 2 hodiny po kojeni!!!

sue24
21. apr 2008

Pocas toho vikendu, jak sme boli v nemocnici, tak tatinek kupil alarm a mozem povedat, ze sice som si predtym tiez myslela, ze to je zariadenie pre ustrachane mamicky, a ze je to reklamny tah....ale po tom ako sa nam stala tato prihoda, viem, ze bez chuvicky by som uz nezazmurila oka a asi skoncila v blazinci 🤐

A kedze sme s malou i cestovali (alarm berieme vzdy so sebou)tak sa nam uz velakrat stalo, ze sme monitor trosku spatne napojili a pipal nam i 5x za noc. Sice sa vzdy trochu vydesim, no ked malu potrasiem a nadychne sa, alebo zistim, ze to bol falosny poplach tak som stastna a viem zaspat 🙂

Stale som presvedcena, ze alarm je uzasna vec. A mamicky, ktore su proti alarmu, je to na ich svedomi a na ich tricku, no pride mi to trochu ako jesitnost...

zuzula28
21. apr 2008

SIDS sa absolútne nevzťahuje len na nedonosené deti...máme monitor a ani ma nenapadne, aby som v noci chodila načúvať, či mi dieťa dýcha, keďže spí veľmi pekne v noci už od 4. mesiaca...zelené svetielko bliká pri každom nádychu, mrknem očkom a spím si ďalej spokojne...radšej planý poplach ako ráno mŕtve dieťa v postielke... 😔

ivee
21. apr 2008

Ahoj, tak já jsem šťastná, že monitor máme, protože malá měla první zástavu dechu už v nemocnici a další tři doma. Opravdu nedýchala, nebyla to porucha monitoru. Kdyby mi nanny nezačala houkat, tak bych si v klidu dál žehlila a vedle v ložnici by mi zatím umírala moje holčička - to je pro mě příšerná představa. Takže monitor dechu jednoznačně ano, ty peníze jsou o ničem, to jsem už utratila víc za blbosti. 😉

jeny
22. apr 2008

suhlasim so zuzulou28, tiez mame monitor,mala bude mat 8 mesiacov a ani raz nam este falosne nepipal a to spava casto naboku alebo cestuje po postielke, ked bola mensia a zaspala na posteli tak som stale chodila pozerat ci dycha a drgala som do nej aby sa pohla lebo som ju nepocula dychat,no neviem si predstavit toto robit celu noc tiez iba pozreim ci blika a spim dalej,takze bez monitoru by som sa teda vobec nevyspala.Normalne obdivujem maminy ktore ho nemaju a pokojne mozu spavat.

katka.m
22. apr 2008

Ja som pri prvom synovi absolvovala noci so spánkom na pol oka, pretože som ho stále pozorovala, že či dýcha. Vtedy tieto monitori neboli bežné. Teraz som si jeden kúpila, spím kľudne, pretože ak sa zobudím, hodím očkom na svetielko a to si spokojne bliká. To ma ukľudní ešte viac. Raz nám síce pípal, bola som pri malom hneď po prvom pípnutí a keď som sa k nemu zohla, tak dýchal. Tak neviem či to bol planý poplach ale radšej planý ako neskorý. Ináč podložka reaguje aj na môj dotyk postieľky.

quetinka82
22. apr 2008

My mame monitor od 3 tyzdnov a bola som kludnejsia. Zapinala som ho vzdy na noc ( teraz uz nie, lebo maly cestuje po celej postielke a nakolko uz ma cochvila 7 mesiacov, tak uz ani netreba ). Tie prve 3 tyzdne som ani poriadne nespala a maleho som mavala pri sebe v posteli. Mozno teraz vyzeram ako hystericka mamicka, ale bolo to vo mne, ze co ak nahodou.....

Mozno je to reklamny tah - kazdy ma na to svoj nazor, ale ak by som mala mat druhe miminko, tak ho dam do postielky znova - pre moj klud. 🙂

lucik77
23. apr 2008

Tak nám sa to stalo už 2 dni po sebe a začínam mať trošku obavy. Ten prvý krát ako som tu písala, bol malý krížom cez postieľku, úplne na kraji a tvárou otočný k hniezdu, ibaže dnes tesne po polnoci pípal znova, malý kľudne ležal na boku a v strede postieľky. Ešte nehysterčím, ale neni mi všetko jedno. Niekomu nezapípa ani raz, kamoška má malého ročného valibuka, nestalo sa im to ani raz. Ďalšia vec je , že mi máme vrodený stridor, čo je zúženie dýchacích ciest, ale doteraz neboli problémy........no a v piatok idem kardiológovi,aby som mala dušu na mieste.

sue24
23. apr 2008

Ahojky lucik,
neboj sa, miminka dychaju velmi nepravidelne a niekedy sa zabudnu nadychnut par sekund (preto pristroj zacne pipat) a potom sa silno zhlboka nadychne....je vela dovodov, preco sa alarm zapne a miminko moze byt v poriadku. Ver mi, my sme vytrenovani, nam to uz pipalo strasne vela krat...uz to davno nepocitame....staci malou iba potriast, ona sa zhlboka nadychne a vieme, ze je vsetko v poriadku. Po tej spominanej apnoickej pauze sme absolvovali vela vysetreni a malicke je nastastie zdrava. Tak sa neboj 😉
Dufam, ze vam vysetrenie u kardiologa dobre dopadne.

lindulak
24. apr 2008

Ahojte! Aj nam uz monitor pipal velaaa krat, tiez to uz ani nepocitame, ja ho len z postele vypnem a zapnem a blika na zeleno, tak spim dalej. Niekedy je mala na kraji posielky, tak ju presuniem do stredu. No niekedy je aj v strede a pipa to. Tiez to neriesim. Asi len nepravidlene dycha, teda sa dlhsie nenadychne alebo som niekde citala, ze aj ked sa mimco nadychne velmi pomaly, moze to pipat. Zvlastne je, ze su to take obdobia - napr. niekolko dni za sebou v noci pipa a potom dlho nic. Neboli sme po ziadnych lekaroch, kedze vzdy dycha, ked ju skontrolujem. V kazdom pripade mi monitor dodava pocit pokoja. Mozem pokojne kukat telku a nemusim kontrolovat, ci je ok. Myslim, ze je to na nezaplatenie.

schwarzovka
26. apr 2008

Ahojte...musím se vám svěřit. Včera jsem dala malého večer spát a konečně jsem si sedla k PC a za chvili slysim PIP PIP PIP, tak jsem rychla běžela do ložnice a nic...malej krásně spinkal, říkám si, že se mi to asi jenom zdálo....zase zasednu k PC a znovu slyším PIP PIP PIP, opět jsem běžela do ložnice a opět nic...všechno v pořádku. A jak se tak vracím zpátky do obýváku, tak znovu slyším PIP PIP...juknu na televizi a tam dávaj nějakej blbej akční film a tiká tam bomba 😀 😀 ...řeknu vám, že jsem měla po každém běhu do ložnice srdce až v kalhotech a od teď nekoukám na filmy se Stallonem 😀 😀
to byl jen takový malý rozptyl u tak ošklivého tématu 😉