Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

susanh
9. feb 2008

Mne sa nepaci, ked ma moja 16 mes. Nata cumlik, a navyse ked ho ma celu noc, rano ma okolo pusy pupaciky. Ale bez neho nezaspi. Vcera cez den ho po mojom nahováraní statočne zahodila do koša. Chcela som ju uz oducit. Vecer som jej vysvetlovala, ze uz dudlik nemame, ze ho zahodila a uz ho nepotrebuje. Bola som ochotna jej aj hodinu spievat uspavanky, len aby zaspala bez dudla. Ale jej sa nedalo, tak zalostne plakala ze som jej musela dat druhy. ☹ takze takto sme zlyhali.

charlinka
9. feb 2008

Moje malá je byla totální závislačka na dudliku, ale to sme si mysleli asi my dospělí. Měla ho občas i přes den, ale už dva tydny ho přes den nemá jenom na spaní a vubec jí to nevadí. Plánuju jí odnaučit v příštích týdnech (počkáme až tatino odjede na služebku, ten pláč nesnáší) a vyhodím dudinky pryč a doufám že po pár dnech to bude bezdudlíková noc. 🙂

aponchie
9. feb 2008

ja reknu jen co se stalo nam,mala chytla pred rokem afty od kamarada a mela jich plnou pusu ze nemohla nic a skoncili sme v nemocnici a tam papala mlicko strikackou od te doby ho nema chuderka

aviril
14. feb 2008

Ja som ho odnaučila, keď mal 15mesiacov teraz po Novom roku, bolo to predsavzatie. Povedala som si, že musím, lebo keď sa nám narodí bábo, už ho neodnaučím, lebo bude u maličkého vidieť cumlík. Tak keď som ho cez deň išla uložiť spať, nedala som mu dudu, bol síce nervozny, aj si trochu poplakal, ale potom zaspal. A tak isto večer. V noci sa sem tam zobudil, hľadal, ale potom zaspal. A asi po 5 dňoch už bolo všetko v poho. Myslím si, že je lepšie odnaučiť, pokiaľ je to dieťa ešte hlúpučké, nevie ešte ten dudel tak vypýtať a rýchlejšie naň zabudne. A to som si myslela, že jeho neodnaučím, on bol inakší dudláč.

tevova
14. feb 2008

Ja som chcela nášho drobca naučiť spať celú noc bez kojenia, tak začala zavádzať metódu podľa knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať, no a tam odporúčali zrušiť aj cumlík ako jeden zo zlozvykov. Mal 10 mesiacov a vzdal sa ho úplne v pohode. Hneď začal aj spávať oveľa pokojnejšie. Som rada, že som na taký rázny krok nabrala odvahu.

susanh
15. feb 2008

Asi som s tým teda mala začať skôr. Teraz už vie, kde má uložené dudlíky, a vtedy ked som jej ho nedala, len ukazovala tým smerom a plakala. A aj keď si ľahla spať, o pár sekúnd vstala a velmi plakala, ze "jaj-jaj-jaj" ☹

tevova
16. feb 2008

Joj, chúďatko malé. Ale keď si sa rozhodla a niečo si už vydržala, tak to nevzdávaj, ono to potrvá pár dní a bude dobre, neboj. Náš si už vôbec nespomenie, zaspí sám a bez problémov. Niekady trocha poplače, keď ho dám do postieľky, ale to je normálne.

charlinka
21. feb 2008

Susanh neboj, jde to jen člověk musí vytrvat. Já už jsem to asi dokázala, protože dneska byla čtvrtá noc bez dudliku a druhé odpoledne co mi usnula bez něj. A už ani nekouká tím směrem kde jsme dudinky meli, protože jsem je přes den schovala. Takže dneska večer je vyhazuju, už usíná v pohodě a podle mě už na ně zapoměla. Radši je odnaučit ted, než budou chytřejší a víc závisle 🙂 Trošku víc si strká prsty do ruky, ale napomenu jí a je to všechno ok. Takže držím palce, nám se podařilo podaří se i ostatním 😀

jajinak
21. feb 2008

Já mám 21 měs. syna,dudlíka má od 8 měs.pouze na spaní,ale stejně asi bude problém mu ho vzít.Když ho uložím,tak se po něm schání a když mu ho nedám,začne brečet.Dřív jsem mu ho brát nechtěla,měl k němu prostě citový vztah,ale když už mu brzo budou 2 roky,tak si myslim,že by mohl spát bez něj.A on se stejně budí i v noci,takže i kdyby usnul bez něj,tak ho bude chtít v noci.Ale vůbec se mi teda nechce ho nechat třeba týden řvát,možná by si zvykl,ale přijde mi to dost kruté.Tak vymýšlím nějaký alternat. způsob,ale na nic nepřicházim. ☹

milhaus
21. feb 2008

doktorka mi hovorila že dudel nedavat ale ma ho len ked večer a cez den spi a chnape po nom pusinkou, hlada ho tak neviem ako sa to podari, zatial som to neskušala
par krat sa jej podarilo zaspat v kočiku aj bez neho ked bola uplne ustata a mala volačo v ruke ale manžel neznesie ked plače, ja som sa už trocha proti tomu obrnila
mam ale 3, 5 ročnu dceru svagrinej a ta ešte spava s dudlom tak jajinak nie si jedina a ta ho nosi aj cez den často

magg
22. feb 2008

ja som mala hrozny strach, ako budeme bez cumla. Predvcerom mi len tak napadlo vyskusat uspat ju na obed bez neho. Tak sme si sli lahnut a ona ze dudu, povedala som jej , ze sme ho dali Cici(babkin pes) pre steniatko, pomrncala asi 5 sekund, ani neplakala a zaspala a od vtedy cumel nemame, su to sice len necele tri dni, ale absolutne ziaden problem. Sama som z toho prekvapena 🙂

alami
22. feb 2008

Môj syn mal dudel strašne vydudlaný a nový nechcel.Mal vtedy len rok. Ten cumel bol už naozaj hnusný, chcela som ho donútiť ho vymeniť za nový, tak som doň vystrihla dieru. nešlo mu ho dudlať, ale si ho obzeral, že je to ten jeho. Skúšal znova, nešlo. Zahodil a nový nechcel, tak zostal bez dudla. 😉

charlinka
24. feb 2008

Ahoj, malý upgrade....dudlíka už sice nemáme, zato prsty v puse docela jo. Nevím zda zuby, nebo jestli je to malá náhrada, ale doufám, že ne. jinak by to bylo z bláta do louže 😉

jenniferka
29. feb 2008

ahojte,tak moja ma 17 mesiacov a bez dudla ani krok,v noci ani nehovorim.deticky okolo nej nemaju dudel,len ona.aj sa jej ho snazim schovat,ale akonahle uvidi nejaky iny,chce ten.jej je jedno,aky ma v ustockach.hlavne ze je.niekedy vydrzi a nema ho skoro cely den,ale akonahle ide spat alebo uz je unavena,musi ho mat.takze ako ja ju odnaucim,tak to teda neviem. 😒

zuzu13
29. feb 2008

pridám sa aj ja...Lucka má sice dudel len na spanie/resp. na zaspávanie, potom ho vypluje/ ...dnes večer mi dala cumel so slovom "necem" no a pochvíli som počula nejaké mľaskanie...no a už bol palec v puse...tak som jej pekne dala cumel naspäť..takže dudláme ďalej...nejako mi to neprekáža, ale určite by som to riešila, keby ho mala stále...neter mala cumel stále v puse a predné zúbky jej narástli krivo...s prepáčením doslovne predkus...ani z chleba si nevedela odhryznúť a o ovocí ani nevravím.... ☹

jenniferka
1. mar 2008

a je naozaj pravda,ze deticky,ktore maju stale dudel,budu mat predkus?pocula som o tom,ale nikde som to poriadne necitala.myslela,som si,ze to nie je pravda.... ☹

jabber
1. mar 2008

moje neteře - dvojčata - byly obě hrozné závislačky na dudlíku. Vyžadovaly ho hlavně večer, když už byly víc unavené a protivné, ale semtam je to chytlo i přes den. Švagrová několikrát zkoušela jim ho prostě nedat, ale nakonec stejně vyměkla, když ječely na celý dům. Nakonec, když jim bylo 2,5 roku a už to byla vážně velká ostuda, tak jim ho prostě přes noc odnesl čert (protože vidí jaké jsou ostudy) a byl klid 😀 . Sháněly se po něm asi 2 dny, řvaly, ale prostě nebyl tak nebyl. Pak ho nějakou dobu záviděly naší malé 🙂 . Zpětně švagrová říká, že teď vidí, že jim ho měla takhle sebrat a vyhodit dřív, protože ony jak si tak dudlaly přes den, tak byly takové pořád jako unavené a zralé jít spát. S odebráním dudlíku tohle skončilo 🙂 . A zuby mají krásný, tak nevím jestli jsou křivé zuby z dudlíku 😉

ena
2. mar 2008

Aj v marcovom MAMA A JA je clanok o cumli a oducani od neho.

martina2007
2. mar 2008

Ahojte,

moj maly cumel nechcel ,sice chilu ho mal mozno 2-3 ale potom ho sam vyplul a do dnes ho nechce,tak so rada.

jenniferka
2. mar 2008

tak dnes som sa pokusila nedat bambulke cumlik. 😎 no ale,ako som rychlo zacala,tak som aj skoncila.stale vypytovala brm,brm - ona tak hovori na dudlik 😵 aj som sa snazila ju zabavit a neviem co,ale nepomahalo.asi odstrihnem tu spicku z dudlika,mozno to zaberie... 😉

sisulik
2. mar 2008

aishinka mala okolo 18 mesiacov ked som sa rozhodla ju odnaucit od cumlika...proste...najprv som ho skryla...ale ked plakala tak som neodolala tak som jej ho vratila...no na druhy den som jej cumliky vyhodila do kosa...a najprv vecer plakala ale ked zaspala tak uz spinkala do rana..a potom to uz islo samo 😅

jenniferka
2. mar 2008

asi musim razne zakrocit, 😠 ale ked ja som asi velmi makkaaaaaaa,ked vyguli na mna tie ociska 😖

sisulik
2. mar 2008

jenni..aj ja som bola makka..preto som cumliky vyhodila..vsetky... 😀

charlinka
2. mar 2008

holky, naše detičky vždycky vykulí očička, ale kdo je to má odnaučit když ne my??????? 😉

jenniferka
3. mar 2008

sisulik asi mas pravdu,najlepsie je vyhodit ich a je to.
charlinka - uz na tom pracujem,aby som nebola taka makkaaaaaa 😎

susanh
3. mar 2008

Ena, naozaj je to v tom casopise? 😕 Lebo som si ho kúpila a pri zbežnom prelistovaní som nič nenašla. Musím ho dôkladnejšie prelúskať. 🙂
A ešte pridám názor predavačky, u ktorej som to kupovala: Ze vraj aký problém, jednoducho cumlik nemám malej dat a hotovo... Ze je zvedava, ake rady tam pisu... Myslela si o mne asi ze co robim z toho problem...Keby to bolo take jednoduche ako si ona mysli.. 😀

simipel
3. mar 2008

NO holky jak tak čtu, tak jsem ráda, že jsem tu svou kopretinku nenaučila na dudlík. Od miminka byla bez něj, sice moje nervy, pač se neměla jak ukonejšit, ale o to lehčí, že jsem pak něměla práci v odnaučování. Proto všem maminkám přeji pevné nervy.Držím pěstičky. 😉

krista
22. okt 2008

moba • 1d • 20. říjen 2008 ve 12:23
Ahoj holky nastal čas kdy si myslím že by bylo dobré se navždy zbavit dudlíku, máme ho jen na spaní, ale i tak si myslím že to bude velký úkol to zvládnout prosím poradíte?

marcelapetrikova • 1d, 10tt • 20. říjen 2008 ve 12:26
moba no malej měl dudánka dlouho taky skoro do 3 let ale přestala jsem mu ho dávat když nám pujčený pejsek štěně všechny 3 večer rozkousal a já neměla kde sehnat další a tak jsme malému řekli že nunan není že si ho vzal ježíšek a že mu za něj donese dárečky sice jsem ho musela uspávat ale zvykl si 🙂 přeju pevné nervy a velkou trpělivost

liska21 • 3d • 20. říjen 2008 ve 13:43
Ahojky,můj nejtarší kluk ho měl na spaní do tří a půl let,když měl nastoupit do školky tak jsme mu řekli ať ho zahodí nebo se mu budou děti smát. Dva večery se po něm sháněl a pak byl konec dudání. ☹
Holka dudala do roka,pak jsme odjeli na chatu a zapomněli na něj,tři večery proplakala a doma si už na něj ani nevzpoměla. 😕
A nejmladší kluk ho neměl vůbec,tomu prostě nechutnal. Mámino prso bylo lepší a stále je i když muuž jsou 2roky pryč. 🙂

petrunka01 • 1d • 20. říjen 2008 v 17:27
Ahoj.My se dudana zbavili asi před dvěma měsíci.Jeden den jsem mu na radu kamarádky ustřihla špičku a malej ho pak nechtěl,že je "rozbitej".Od tý doby sice vyžaduje,abychom chodili spát s ním a povídali pohádku(nejlépe několik🙂),ale to mi nevadí.Bála jsem se,že to bude těžší,jelikož byl malej závislák. 🙂

agnny • 20. říjen 2008 v 19:27
ahoj, my jsme též závisláci, na noc vždy, přes den jen když už je moc ukňouranej, ale jen doma. Je nám tedy teprve 15 měsíců, takže odnaučování nás teprve čeká, strašně ho zboňuje takže to asi bude boj..taky uvítám vaše fígle 🙂

mikca • 2d • 20. říjen 2008 ve 21:45
tak náš malej je smířenej s tím že ho dá čertům, zatím s tím souhlasí, ale až dojde na "lámaní chleba" tak jsem na něj zvědavá
jinak u mé kamarádky taky zabíralo stříhat dudana , každý den mu kousek ustříhla a řííkala mu že ho chodí papat brouk, no a pak když už ho neudržel v puse, tak ho hodil sám do koše 😀

moba • 1d • 20. říjen 2008 ve 22:11
holky děkuji vám za rady stříhání dudlíku jsem ještě neslyšela a příjde mi to dobré, jednou se mu povedlo ho prokousnout a také tak se rozčiloval že ho nechce že je rozbitej, tak že moc díky uvidíma co zabere u nás zatim se na to já i manžel připravujem

sarinkam • Včera v 10:57
já jsem dala holce dudlíka neprozřetelně do auta a byl skoro do tří let-- nosila ho po kapsach a vzdy ochutnala- v obchodě, u doktorky a na jinych vhodnych mistech. Jednou na navsteve jsem ji poslala dojdi si pro dudu a jdeme a ona že nedojde a tak jsme odjeli domu bez. druhy den prijela kamoska nechali jste u nas tohle a ja okamzite vylitla, ale tys ho prece ztratila, ne??? vecer jsem jsem vzdy opakovala dudu je u tety ztracen, rikala jsem to snad 30 krat a po par dnech uz nic.

na vsechno se jednou prijde- v 5 letech pri stehovani se najednou objevil a dcera rika hele , dudlik, tak on nebyl u tety, co? ale už ne nechtela

poupe • 1d • Včera ve 12:38
tak u nas sel dudlik pa,pa 🙂 ,ale v noci ho hledame a budime se 2-3,ale uz chci vydrzet

bubba
22. okt 2008

postupne davat pri menej a menej prilezitostiach 😀 😀 funguje to zarucene ako pri odnaucani od fajcenia...u nas by sme dudel uz ani nepotrebovali,ale slecinka je taka ukecana ze naobed jej ho davam na zapchanie ust lebo inak by neprestala rozpravat 😀 😀 a vlastne uz dva tyzden bojkotuje obednajsi spanok,tak ho uz mozem vyhodit 😀

marorlinko
23. okt 2008

to mojmu nepomoze ziadne strasenie,ani skryvanie, hlada dovtedy kym nenajde,inac ani nezaspi,iba ked ho zabavim tak zabudne na dudel,ale co z toho,ked po case ho hlada. neviem uz ako nanho ked ho schovam vonku do kabelky,tak ked vidi u ineho dietata,tak sa ide zblaznit a krici , tazko je ho odnaucit.